Jump to content

Dollo yasası nedir?

Recommended Posts

Sana laf anlatamıyoruz biz...

Vazgeçmek de istemiyorum. Meydanı sana boş bırakmak olacak...

Bazıları ses çıkarmayınca süküt ikrardan gelir sanabilir.

O yüzden senin her iletini yanıtlayacağım.

Madem Dawkins gibi düşünüyorsun, neden kendini Dawkins gibi belirtmiyorsun bre zındık.

Ve benle neden tartışıyorsun?

Ben Dawkins'i quote ediyorum. Madem sen de Dawkins'e inanıyorsun, benle neden dalaşıyorsun.

Bu huyundan vazgeçemedin gitti.. Yıllardır aynı Anibal.. Önce celallenirsin.. Sonra kabahatini anlar ve durulursun.

Ama hiçbir zaman itiraf etmezsin...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 102
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne demek istediğini az çok anladım ama, soruyu biraz daha net sorman gerekiyor.

Sonra onu sormamıştım diye şikayet edebilirsin.

Bence soruda hata da var. İlk cümle anlamsız. Düzeltilmesi gerekiyor.

He hacı he!

Klasik nereden kıvırırım olayına girdin yine. Şu forumu takip etmeye başladığımdan beri herşeyi kendi kişisel sorunun hale getirip duruyorsun. Boyundan büyük laflar etmeyeceksin hacı.

Ne oldu kimya kanunları var mı yok mu bir karar verebildin mi bu arada?

Sitelerde Paylaş

Sana laf anlatamıyoruz biz...

Vazgeçmek de istemiyorum. Meydanı sana boş bırakmak olacak...

Bazıları ses çıkarmayınca süküt ikrardan gelir sanabilir.

O yüzden senin her iletini yanıtlayacağım.

Madem Dawkins gibi düşünüyorsun, neden kendini Dawkins gibi belirtmiyorsun bre zındık.

Ve benle neden tartışıyorsun?

Ben Dawkins'i quote ediyorum. Madem sen de Dawkins'e inanıyorsun, benle neden dalaşıyorsun.

Bu huyundan vazgeçemedin gitti.. Yıllardır aynı Anibal.. Önce celallenirsin.. Sonra kabahatini anlar ve durulursun.

Ama hiçbir zaman itiraf etmezsin...

Senin anlatacak bir lafın yok hacı. Senni ancak boş lafların var ki anlatmaya hacet yok.

Ve sen okuma özrü bile olan zavallı biri oldun iyice. Belki bin kere bu dollo yasasına iyi bakmadığımı söyledim zaten. Sen ise cımbızlama, çarpıtma vs. her tür kıvırma ile güya biyoloji de yasaların olmadığını ispata çıktın. Neymiş efenim, Dawkins şöyle diyormuş, adamın lafında çarpıtıp hemde. Peki öyle demeyen bilmem kaç kişiyi ne yapmayı düşünüyorsun hacı? Elini b.kuyla sen mi daha iyi bieleceksin, bu konulara ömrünü veren biyologlar mı?

Al gene aynı şey, neymiş ben dawkins'e inanıyormuşum da... Hacı Dawkins peygamber mi? Burada zaten dollo yasasını bile tartıştığın yok senin hacı. Sen çıkıp tarihi bir gerzeklik, moronluk ve budalalık ederek "amanda biyoloji yasaları yoktur" diye zırvalıyorsun işin aslı bu hacı. Lise kitaplarında bile biyoloji yasaları açık seçik yazılıyken, bu lafı etmen... Sana ancak şunu söyleyebiliriz:

o_-561048764.jpg

Bundan al bir tane, kumluk bir yere git, orada oyna hacı. Biyoloji filan zeka aşı 2 olanlar için değil, büyüyünce gelirsin buralara...

Sitelerde Paylaş

Senin anlatacak bir lafın yok hacı. Senni ancak boş lafların var ki anlatmaya hacet yok.

Ve sen okuma özrü bile olan zavallı biri oldun iyice. Belki bin kere bu dollo yasasına iyi bakmadığımı söyledim zaten. Sen ise cımbızlama, çarpıtma vs. her tür kıvırma ile güya biyoloji de yasaların olmadığını ispata çıktın. Neymiş efenim, Dawkins şöyle diyormuş, adamın lafında çarpıtıp hemde. Peki öyle demeyen bilmem kaç kişiyi ne yapmayı düşünüyorsun hacı? Elini b.kuyla sen mi daha iyi bieleceksin, bu konulara ömrünü veren biyologlar mı?

Al gene aynı şey, neymiş ben dawkins'e inanıyormuşum da... Hacı Dawkins peygamber mi? Burada zaten dollo yasasını bile tartıştığın yok senin hacı. Sen çıkıp tarihi bir gerzeklik, moronluk ve budalalık ederek "amanda biyoloji yasaları yoktur" diye zırvalıyorsun işin aslı bu hacı. Lise kitaplarında bile biyoloji yasaları açık seçik yazılıyken, bu lafı etmen... Sana ancak şunu söyleyebiliriz:

o_-561048764.jpg

Bundan al bir tane, kumluk bir yere git, orada oyna hacı. Biyoloji filan zeka aşı 2 olanlar için değil, büyüyünce gelirsin buralara...

Bu iletin çocukca bir argüman.

Sadece aptalca bir saldırı.. İçeriksiz...

Kanıtladığı veya savunduğu birşey yok..

Cevap vermeye değmez.

Sitelerde Paylaş

Biyolojiye veya çeşitli sistemlerle ilgili ve yalnız onlara özgü yasaların olduğu iddiası seni toprağa gömer Anibal.

Seni perişan eder.. Yok eder..

Bunu yapmak benim için bir sorun değil.

Sen istiyorsan hak da ediyorsun demektir.

Ben tekrar ediyorum...

Fizik ve kimya yasalarından ayrı yasalar yoktur.....

İstediğin an seni gömmeye başlayabiliriz.

Sitelerde Paylaş
Bu iletin çocukca bir argüman.

Sadece aptalca bir saldırı.. İçeriksiz...

Kanıtladığı veya savunduğu birşey yok..

Cevap vermeye değmez.

Ha şunu bileydin..

Senin şu saçma sapan zırvalarına verilebilecek tek cevap böyle bir cevap hacı. Ve haklısın, buna verilebilecek bir cevap yok.

Sitelerde Paylaş

>>> Biyolojiye veya çeşitli sistemlerle ilgili ve yalnız onlara özgü yasaların olduğu iddiası seni toprağa gömer Anibal.

Hacı hala ve hala yeldeğirmenlerine saldırıyorsun, hala körlükte, cehalette, ahmaklıkta ısrar ediyorsun..

Yahu, bakıyorsun, medel kanunu diyor, bir biyoloji yasasıdır diyor. Tüm biyologlar bunu biliyor. Hatta bu biyoloji dersinin konusu olarak lisede okutuluyor. Taa bu kada rkıçına somut şekilde girmişken, sen hala çıkmış biyolojinin özgün yasaları yoktur diyorsun hacı. Hatta birde neymiş, beni toprağa mı gömecekmiş hacı.

Boş ver hacı sen bunları. Sen git Tronu izle, sonra da clu'nun yok olmayacağını filan ispatla da, filmi dizi yapacaklarmış belki onlara bir faydan olur.

Yuh demek sana kifayet etmeyecek hacı, o yüzden demiyorum. anladın sen onu.

Sitelerde Paylaş

>>> Biyolojiye veya çeşitli sistemlerle ilgili ve yalnız onlara özgü yasaların olduğu iddiası seni toprağa gömer Anibal.

Hacı hala ve hala yeldeğirmenlerine saldırıyorsun, hala körlükte, cehalette, ahmaklıkta ısrar ediyorsun..

Yahu, bakıyorsun, medel kanunu diyor, bir biyoloji yasasıdır diyor. Tüm biyologlar bunu biliyor. Hatta bu biyoloji dersinin konusu olarak lisede okutuluyor. Taa bu kada rkıçına somut şekilde girmişken, sen hala çıkmış biyolojinin özgün yasaları yoktur diyorsun hacı. Hatta birde neymiş, beni toprağa mı gömecekmiş hacı.

Boş ver hacı sen bunları. Sen git Tronu izle, sonra da clu'nun yok olmayacağını filan ispatla da, filmi dizi yapacaklarmış belki onlara bir faydan olur.

Yuh demek sana kifayet etmeyecek hacı, o yüzden demiyorum. anladın sen onu.

Mendel yasası biyoloji yasası değildir. Nedeni de Mendel yasasının bir kimya yasası olmasıdır.

Biyoloji onu kimyadan adapte etimiştir. Hepsi o kadar.

Çünkü Mendel yasaları biyoloji yasaları dersen, sanki canlılarla ilgili ayrı yasalar varmış gibi bir anlam çıkıyor.

Bu da doğru değildir.

Biyolojinin kendine özgün canlılarla ilgili yasalrı yoktur.

Cassini yasaları da zaten fizik yasalarıdır.

Bunları sana nasıl öğreteceğimi düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

He hacı he!

Klasik nereden kıvırırım olayına girdin yine. Şu forumu takip etmeye başladığımdan beri herşeyi kendi kişisel sorunun hale getirip duruyorsun. Boyundan büyük laflar etmeyeceksin hacı.

Ne oldu kimya kanunları var mı yok mu bir karar verebildin mi bu arada?

İyi de sen daha soru sormasını bilmiyorsun.

Anibal'den de kötüsün..

Sana göre fizik yasalarının istisnaları var..

Ama zahmet edip bir tane örnek veremiyorsun.

Sesin neden kesildi dut yemiş bülbül gibi..

Ayrıca biz kimya kanunları var mı yok mu diye bir kunuyu tartışmıyoruz.

Sen öyle mi sanıyordun?

Büyü de gel..

Anibal abinin yanında yerini al. İkinizi de zevkle toprağa gömeyim.

Ben bilimi kişisel sorun yapmıyorum.

Sizin gibi gafillerin bilimselliğini reddediyor, sizleri eğitmeye çalışıyorum.

Tabii size gücüm yetmiyor. Çok sapkınsınız...

Sitelerde Paylaş

>>> Mendel yasası biyoloji yasası değildir. Nedeni de Mendel yasasının bir kimya yasası olmasıdır. Biyoloji onu kimyadan adapte etimiştir. Hepsi o kadar.

Yok hacı. Aslında fizik, kimya filan hepsi, mesela lavosier kanunu filan, hepsini biyolojiden çaldılar hacı. Aslında tek bilim biyolojidir, ötekilerde yalandır, yoktur öyle fizikmiş kimyaymış filan..

>>> Sana göre fizik yasalarının istisnaları var..

İşte dangalaklığın emaresi. Bana göre fizik yasalarının istisnası filan yok. Ama olay senin anladığın zaten tamamen bambaşka bir olay hacı da, kime anlatıyorum ki ben?

>>> Çünkü Mendel yasaları biyoloji yasaları dersen, sanki canlılarla ilgili ayrı yasalar varmış gibi bir anlam çıkıyor.

Öyle bir anlam filan çıkmıyor hacı. Zaten o yüzden biyoloji yasası deniyor. Evrensel yasa filan değil. Biyoloji yasası demek, biyolojinin kapsama alanındaki maddenin tabi olduğu yasa demektir hacı. O yasayı alıp, biyoloji dışında hiç bir şeye uygulayamazsın hacı.

Bin defa söyleyecekmiyiz? Biyoloji (yada astronomi) yasası, sadece o sahada kalan maddelere dair kurallardır, yasalardır. Bu yasalar, doğa yasalarını (fizik yasaları değil, onlarda başka bir disiplindir, kendi sahasını ilgilendirir) ihlal edemez. Bu yasalar başka tür maddeleri bağlamaz. Ve hepside maddenin alt düzey temel niteliklerine ve o sahaya dair yasalara (yerçekimi mesela) uymak zorundadır

>>> Bunları sana nasıl öğreteceğimi düşünüyorum.

Hacı, kaç defa söyledik... Bu lafları söylemen ve "amanda bu bir fizik yasasıdır filan" diye bağırıp durman ancak şu demek oluyor hacı: Sen bir köpeksin ve uzaktan bir yerden hav, huv, uuuvv, hav hav, havlayıp duruyorsun hacı. Ama kervanın ne develeri, ne de deve sahiplerinin umrunda değilsin. Kimsenin senin bu lafını s.kine taktığı yok ve olmayacak hacı. İşte olay bu. Git, biyoloji ders kitaplarını yazanlara anlat, bilim terimleri sözlüklerini yazanlara anlat, ders veren hocalara filan anlat. Ama baştan söyleyeyim, kimse seni kaale almayacaktır hacı. O yüzden gidip bu derdini peşin peşin marko paşaya anlat daha iyi..

Sitelerde Paylaş

>>> Mendel yasası biyoloji yasası değildir. Nedeni de Mendel yasasının bir kimya yasası olmasıdır. Biyoloji onu kimyadan adapte etimiştir. Hepsi o kadar.

Yok hacı. Aslında fizik, kimya filan hepsi, mesela lavosier kanunu filan, hepsini biyolojiden çaldılar hacı. Aslında tek bilim biyolojidir, ötekilerde yalandır, yoktur öyle fizikmiş kimyaymış filan..

>>> Sana göre fizik yasalarının istisnaları var..

İşte dangalaklığın emaresi. Bana göre fizik yasalarının istisnası filan yok. Ama olay senin anladığın zaten tamamen bambaşka bir olay hacı da, kime anlatıyorum ki ben?

>>> Çünkü Mendel yasaları biyoloji yasaları dersen, sanki canlılarla ilgili ayrı yasalar varmış gibi bir anlam çıkıyor.

Öyle bir anlam filan çıkmıyor hacı. Zaten o yüzden biyoloji yasası deniyor. Evrensel yasa filan değil. Biyoloji yasası demek, biyolojinin kapsama alanındaki maddenin tabi olduğu yasa demektir hacı. O yasayı alıp, biyoloji dışında hiç bir şeye uygulayamazsın hacı.

Bin defa söyleyecekmiyiz? Biyoloji (yada astronomi) yasası, sadece o sahada kalan maddelere dair kurallardır, yasalardır. Bu yasalar, doğa yasalarını (fizik yasaları değil, onlarda başka bir disiplindir, kendi sahasını ilgilendirir) ihlal edemez. Bu yasalar başka tür maddeleri bağlamaz. Ve hepside maddenin alt düzey temel niteliklerine ve o sahaya dair yasalara (yerçekimi mesela) uymak zorundadır

>>> Bunları sana nasıl öğreteceğimi düşünüyorum.

Hacı, kaç defa söyledik... Bu lafları söylemen ve "amanda bu bir fizik yasasıdır filan" diye bağırıp durman ancak şu demek oluyor hacı: Sen bir köpeksin ve uzaktan bir yerden hav, huv, uuuvv, hav hav, havlayıp duruyorsun hacı. Ama kervanın ne develeri, ne de deve sahiplerinin umrunda değilsin. Kimsenin senin bu lafını s.kine taktığı yok ve olmayacak hacı. İşte olay bu. Git, biyoloji ders kitaplarını yazanlara anlat, bilim terimleri sözlüklerini yazanlara anlat, ders veren hocalara filan anlat. Ama baştan söyleyeyim, kimse seni kaale almayacaktır hacı. O yüzden gidip bu derdini peşin peşin marko paşaya anlat daha iyi..

Sen yanlış ağaca havlıyorsun....

Senin anlamaman demek öyle olması demek değil.

Yalnız biyolojiye özgün yasalar yoktur. Bunu öğren..

Bunu öğrenirsen gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Biyolojiden astronomiye geçeceğiz.. Astronomide de özel yasaların olmadığını öğreneceksin..

Oradan nereye geçeriz bilmiyorum. Artık senin gelişmene, ilerlemen bağlı...

Sitelerde Paylaş

İyi de sen daha soru sormasını bilmiyorsun.

Anibal'den de kötüsün..

Sana göre fizik yasalarının istisnaları var..

Ama zahmet edip bir tane örnek veremiyorsun.

Sesin neden kesildi dut yemiş bülbül gibi..

Ayrıca biz kimya kanunları var mı yok mu diye bir kunuyu tartışmıyoruz.

Sen öyle mi sanıyordun?

Büyü de gel..

Anibal abinin yanında yerini al. İkinizi de zevkle toprağa gömeyim.

Ben bilimi kişisel sorun yapmıyorum.

Sizin gibi gafillerin bilimselliğini reddediyor, sizleri eğitmeye çalışıyorum.

Tabii size gücüm yetmiyor. Çok sapkınsınız...

:)

Verdigim ornegi yokmus kabul ederek egonun incinmesinin onune gecemezsin haci. Ornegi yukarida, verdigim ornegi cevaplamak yerine ilk once kivirmaya cabaladin baktin olmuyor simdi de ornek vermemisim gibi davraniyorsun:)

Beni topraga gomebilmen icin biraz calisman ve biraz daha fazla zekaya sahip olman gerekir haci, bir boktan anlamiyorsun. Gecmisteki konulari da gozdem geciriyorum tumunde ayni terane. Kim senin egonun incinmesine sebep olmus, kim senin uydurulmus entellektuel "bilgine" parmak basmis, kim seni ezmis bu tur saldirilara baslayip baktin daha da rezil oluyorsun forumdan uzaklastirivermissin. :)

Maddenin korunumu yasasi neymis haci? Hadi beraber tekrarliyoruz atomlar arasi baglarin kurulup kopmasi durumunda calismiyormus. Bunu anladigini dusunuyorum, en azindan belli bir zeka seviyesinde olan herhangi biri anlayacaktir.

Gelelim kimya konusuna. Iletolerinde yer yer herseyin fizige dayandigini bu yuzden baska bIr dalda kanun olamayacagini iddia ederken digerlerinde bir de kimya kanunlarindan bahsediyorsun. Bu ikisinin celistigini anlamak icin ilkokul mezunu olmak yeterli. Eger kimya kanunun da olabilecegine karar verirsen( artik bir karar ver be haci) biyoloji kanunlari da olabilir. Simdiye kadar biyoloji kanunu vardir veya yoktur konusnda pek birsey soylemedim sadece yazdiklarindaki celiskilere dikkat cekiyorum, bir kafani topla ilk once...

Sapkin konusunu acar misin birazcik. Senin dusundugun gibi dusunmeyen herkesi sapkin olarak mi goruyorsun? Bunun tedavi gerektiren bir durum olmasindan korkarim. Gerci bu konuda da bayagi yazilmis cizilmis daha once. Her nedense senle tartisan herkes bu konuda hemfikir.

Son olarak ben bilimi kisisellestirdigin soylemiyorum, tartismayi ve one surduklerinin yanlis oldugunun soylenmesine verdigin tepkiden bahsediyorum.

Bunlari anlamadiysan seni yanan bir cember icerisinden atlayarak gecmen icin egitmek istiyorum.

Sonradan aklima geldi. Acaba bir kitapta toplasan da su yazdiklarini Harun Yahya'nin kitabi birlikte tum dunyadaki universitelere mi gondersek? Ne dersin?

tarihinde Asgard tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:)

Verdigim ornegi yokmus kabul ederek egonun incinmesinin onune gecemezsin haci. Ornegi yukarida, verdigim ornegi cevaplamak yerine ilk once kivirmaya cabaladin baktin olmuyor simdi de ornek vermemisim gibi davraniyorsun:)

Beni topraga gomebilmen icin biraz calisman ve biraz daha fazla zekaya sahip olman gerekir haci, bir boktan anlamiyorsun. Gecmisteki konulari da gozdem geciriyorum tumunde ayni terane. Kim senin egonun incinmesine sebep olmus, kim senin uydurulmus entellektuel "bilgine" parmak basmis, kim seni ezmis bu tur saldirilara baslayip baktin daha da rezil oluyorsun forumdan uzaklastirivermissin. :)

Maddenin korunumu yasasi neymis haci? Hadi beraber tekrarliyoruz atomlar arasi baglarin kurulup kopmasi durumunda calismiyormus. Bunu anladigini dusunuyorum, en azindan belli bir zeka seviyesinde olan herhangi biri anlayacaktir.

Gelelim kimya konusuna. Iletolerinde yer yer herseyin fizige dayandigini bu yuzden baska bIr dalda kanun olamayacagini iddia ederken digerlerinde bir de kimya kanunlarindan bahsediyorsun. Bu ikisinin celistigini anlamak icin ilkokul mezunu olmak yeterli. Eger kimya kanunun da olabilecegine karar verirsen( artik bir karar ver be haci) biyoloji kanunlari da olabilir. Simdiye kadar biyoloji kanunu vardir veya yoktur konusnda pek birsey soylemedim sadece yazdiklarindaki celiskilere dikkat cekiyorum, bir kafani topla ilk once...

Sapkin konusunu acar misin birazcik. Senin dusundugun gibi dusunmeyen herkesi sapkin olarak mi goruyorsun? Bunun tedavi gerektiren bir durum olmasindan korkarim. Gerci bu konuda da bayagi yazilmis cizilmis daha once. Her nedense senle tartisan herkes bu konuda hemfikir.

Son olarak ben bilimi kisisellestirdigin soylemiyorum, tartismayi ve one surduklerinin yanlis oldugunun soylenmesine verdigin tepkiden bahsediyorum.

Bunlari anlamadiysan seni yanan bir cember icerisinden atlayarak gecmen icin egitmek istiyorum.

Sonradan aklima geldi. Acaba bir kitapta toplasan da su yazdiklarini Harun Yahya'nin kitabi birlikte tum dunyadaki universitelere mi gondersek? Ne dersin?

Cevap istiyor musun?

Doğru dürüst yazarsın ve sorarsın. Sen daha ne soracağını bilmiyorsun.

Seni muhatap almayacağım.

Cevap vermeyince de böbürlenme.. Seni cevap vermeye layık görmüyorum şimdilik.

Soru sormasını öğrenirsen cevap veririm.

Sitelerde Paylaş

>>> Yalnız biyolojiye özgün yasalar yoktur. Bunu öğren.

Hacı, yarın en yakın fizik, astronomi, jeoloji, biyoloji bölümüne git, Hardy Weinberger yasası nedir diye sor. Bak bakalım bir bilen çıkacak mı?

Fizikçilerin, jeologların, astronomların bilmediği, sadece biyologların bildiği bir şey, nasıl olurda biyolojiye özgün olmaz hacı? Özgün değilse, neden ötekilerin bundan haberi yoktur hacı?

Sitelerde Paylaş

>>> Yalnız biyolojiye özgün yasalar yoktur. Bunu öğren.

Hacı, yarın en yakın fizik, astronomi, jeoloji, biyoloji bölümüne git, Hardy Weinberger yasası nedir diye sor. Bak bakalım bir bilen çıkacak mı?

Fizikçilerin, jeologların, astronomların bilmediği, sadece biyologların bildiği bir şey, nasıl olurda biyolojiye özgün olmaz hacı? Özgün değilse, neden ötekilerin bundan haberi yoktur hacı?

Biyolojide olup da fizik ve kimya ile açıklanamayan bir yasa söyleyebilir misin bana?

Bize Hardy Weinberger yasasını anlatır mısın?

Bu bir yasa bile değil aslında. Bir ilke..

http://en.wikipedia.org/wiki/Hardy%E2%80%93Weinberg_principle

Kimi kandırıyorsun. Kimya ve fizik kökenli bir açıklama alt tarafı.. Bir istatistiksel hesaplama.. ve sonuç..

Biraz daha ara.. Belki bulursun.

Sitelerde Paylaş

Cevap istiyor musun?

Doğru dürüst yazarsın ve sorarsın. Sen daha ne soracağını bilmiyorsun.

Seni muhatap almayacağım.

Cevap vermeyince de böbürlenme.. Seni cevap vermeye layık görmüyorum şimdilik.

Soru sormasını öğrenirsen cevap veririm.

Diger basliklarda gordugum ayri bir tavir da buydu zaten. Ne zaman sacmaladigini ortaya koyacak 2 basit soruyla karsilassan kacacak delik ariyorsun. Bende boyle ego olsa ben de bu tur sorulari muhattap almazdim :)

Bu kadar temel sorulara cevap veremeyeceksen zirvalamyi kesmen lazim. Ne dedigin bile bilmeden ha babam sacmaliyorsun.

Hadi optum...

Sitelerde Paylaş

Diger basliklarda gordugum ayri bir tavir da buydu zaten. Ne zaman sacmaladigini ortaya koyacak 2 basit soruyla karsilassan kacacak delik ariyorsun. Bende boyle ego olsa ben de bu tur sorulari muhattap almazdim :)

Bu kadar temel sorulara cevap veremeyeceksen zirvalamyi kesmen lazim. Ne dedigin bile bilmeden ha babam sacmaliyorsun.

Hadi optum...

Ben senin bir sorunu görmedim.

Soru dediğin bir karalamayı gördüm. Ve açıklama istedim.

Açıklayamadın...

Çünkü açıklamasını bilmiyorsun.

Doğru dürüst sorarsan cevabını alırsın.

Herkese cevap veririm. Yeter ki bilimsel olsun sorular ve tabii anlaşılsınlar.

Sitelerde Paylaş

Biyolojide olup da fizik ve kimya ile açıklanamayan bir yasa söyleyebilir misin bana?

Bize Hardy Weinberger yasasını anlatır mısın?

Bu bir yasa bile değil aslında. Bir ilke..

http://en.wikipedia.org/wiki/Hardy%E2%80%93Weinberg_principle

Kimi kandırıyorsun. Kimya ve fizik kökenli bir açıklama alt tarafı.. Bir istatistiksel hesaplama.. ve sonuç..

Biraz daha ara.. Belki bulursun.

Kimyada olup fizik ile aciklanamayan birsey soyle Haci? Merakla bekliyoruz... Senin iddia ettigin seyleri iddia ediyor olsam sadece fizik derdim kmyayi kullanmazdim. Yanlisnyaptim kusura bakmayin de kurtul. Nasiiiiiil bir rahatlama hissedeceksin bilemezsin :) egona bir ders ver...

Sitelerde Paylaş

Ben senin bir sorunu görmedim.

Soru dediğin bir karalamayı gördüm. Ve açıklama istedim.

Açıklayamadın...

Çünkü açıklamasını bilmiyorsun.

Doğru dürüst sorarsan cevabını alırsın.

Herkese cevap veririm. Yeter ki bilimsel olsun sorular ve tabii anlaşılsınlar.

:) tamam haci tamam, cevap veremeyeceksin ancak bunun yerine egonu sarsmayacak birseyler karalamak durmundasin, hastaligin bir etkisi bu da.

Sitelerde Paylaş

>>> Biyolojide olup da fizik ve kimya ile açıklanamayan bir yasa söyleyebilir misin bana?

Eee, bize ne bundan? Bir yasanın yasa olması için fizik ve kimya ile açıklanamıyor olması gerektiğin nerden çıkarıyorsun hacı?

Ha açıklanır filan diyorsan, sen otur mendel kanununu fizikle açıklamaya başla, biz bekleriz merak etme. Bahaneylede kafa ütüleyip durmandan kurtuluruz hacı.

Ve bunu yapamadıkça, yani aha şuraya bu izahı fizikle yapmadıkça, sus, artık şu boş lafları lakırdayıp durma.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...