Jump to content

İslamcı sitelerde yalanın ucu bucağı yok..

Recommended Posts

aşağıdaki konular bir İslami siteden alınmış...cehalet her yanlarından akıyor...İsa müslümanlar ile gıybet konusunda ne demiş bakın..

HZ.İSA'NIN AHLAK İLE İLGİLİ HİKMETLİ SÖZLERİ

EDEP HAKKINDA

O'na sordular;

_Nasıl edepli oldun?

_Gördüğün her cahil hareketi yapmayarak diye cevap verdi.

GIYBET HAKKINDA

Bir gün hz. İsa havarilerine şöyle dedi"müslüman kardeşleriniz uyurken,onların avret mahallerini açıp göstermeyiniz."Onlar;

_Ey İsa,biz hiç böyle şey yapar mıyız?dediler.

_Müslüman kardeşinizin arkasından onun gıybetini yapmanız,uyurken onun avret yerini açmak gibidir dedi.

KONUŞMA HAKKINDAHz.İsa bir ara yahudilerin arasına girdiğinde O'na kötü sözler söylemeye başladılar.O ise yahudilere karşı güzel ve yumuşak konuştu.

_Onlar sana çirkin sözler sarfediyorlar,sen hala iyilikle konuşuyorsun,dediler.Hz.İsa da;

_Herkes yanında ki sermayesinden harcar diye cevap verdi.

YALAN HAKKINDA

Kimin yalanı çoğalırsa güzelliği silinir.

ARKADAŞ HAKKINDA

Görünüşte size Allah'ı hatırlatan,konuşması ilminizi arttıran,ameli sizi ahireti kazandırmaya daha fazla iten kimse ile oturunuz.

kaynakhttp://forum.islamiyet.gen.tr/dini-sohbet/37526-hzisa39nin-ahlak-ile-ilgili-hikmetli-sozleri.html

Sitelerde Paylaş

Neden cahillikmi$ bu?

Sizler bilmiyormusunuz ,$u anki Muslumanlarin, yani "Muhammedilerin" diger, onceki dinler tahrif edilmemi$ halindeki mensublarina "musluman", yani Islam olmu$, Allaha teslim olmu$ dendigini?

Muslumanlar, Muhammad den onceki "hak" dinlere mensub olanlarin o zaman icin dogru yolda olduklarini ve dolayisiyla Musluman oldugunu iddaa ederler.

Muhammad'in de 124.000 peygamberler silsilesinin sonuncu halkasi olarak gorurler,- artik Allah 124k peygamberi 10.000 yila siydirmi$, fakat bu binlerceee peygamberden sonra en sonuncunun ardinda 14 asir gecmis! Bu zaten ba$li ba$inca buyuk bir celiski: Elbette 7. asir Arabistan ile 21.asir global dunya arasinda daglar kadar fark var.

Insanin diyesi geliyor, $u Allah niye bir peygamber daha yollamadi da $u dinini bi guzel anlatmadi: Maglum 101 adet islami firka/goru$ mevcut.

Sitelerde Paylaş

Cahilliğin sonu yok.

Bence ahlaksızlığın, yalancılığın, alavere dalavereciliğin, utanmazlığın, alnının ta şah damarı kırılmışlığın sonu yok desek daha doğru olur.

Hani bazen sırf araştırma maksadıyla böylelerinin sitesine girince içim bir tuhaf oluyor.

Hurafenin yaşaması için bir yalana bir milyon yalan daha ulamaktan zerre utanmaz bunlar.

Unutmayalım ki her dindar aynı zamanda potansiyel bir yalancıdır.

Sitelerde Paylaş

sen travian mı oynuyosun klan savaşlarımı.

çabuk hesap ver bakiim :)

Heheh, walla ne yalan soyluyum bir zamanlar oynuyordum. Haa, eger kafayi benim Turkceye has harfleri kullanamama eksikligine takdiysan,- gavur ulkedeyiz hicbirzaman Turkce klavyeyle yazmami$imdir. Hatta hicbirzaman okulda Turkceye ait ders bile gormedim,- evde konu$tugumuzdan dolayi yinede az cok bilirim Turkceyi.

tarihinde zlndlk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Heheh, walla ne yalan soyluyum bir zamanlar oynuyordum. Haa, eger kafayi benim Turkceye has harfleri kullanamama eksikligine takdiysan,- gavur ulkedeyiz hicbirzaman Turkce klavyeyle yazmami$imdir. Hatta hicbirzaman okulda Turkceye ait ders bile gormedim,- evde konu$tugumuzdan dolayi yinede az cok bilirim Turkceyi.

yok. ben 124.000 yerine 124k yazmana taktım :)

Sitelerde Paylaş

Bence ahlaksızlığın, yalancılığın, alavere dalavereciliğin, utanmazlığın, alnının ta şah damarı kırılmışlığın sonu yok desek daha doğru olur.

Hani bazen sırf araştırma maksadıyla böylelerinin sitesine girince içim bir tuhaf oluyor.

Hurafenin yaşaması için bir yalana bir milyon yalan daha ulamaktan zerre utanmaz bunlar.

Unutmayalım ki her dindar aynı zamanda potansiyel bir yalancıdır.

İşte bunlar cahillik yüzünden oluyor. Daha doğrusu buna inanan onun dediğini doğru sandığı için cahil kalıyor. Cahil cüheyla takılıyor. Ha cahil olmayan bunları yapmaz mı yapar ama bu kadar atmaz. Tutarlı sallar. Kendimi pek iyi ifade edememişim afedersin.

tarihinde MrAtheistThinker tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...