Jump to content

Lisede ateist olmak

Recommended Posts

Ben onların doğru bir şey yaptığını söylemedim. Ama konumuz o değil. Bu arada konu iyiden iyiye kaydı. Konu Lisede ateist olmaktı nereye vardık. Konuya dönelim. Lisede ateist olmakla alakalı bir şey demeyeceksen konuya bir şey yazma konuyu kirletiyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben onların doğru bir şey yaptığını söylemedim. Ama konumuz o değil. Bu arada konu iyiden iyiye kaydı. Konu Lisede ateist olmaktı nereye vardık. Konuya dönelim. Lisede ateist olmakla alakalı bir şey demeyeceksen konuya bir şey yazma konuyu kirletiyorsun.

Ne yazıp yazmıyacağımı sen söyleyemezsin. İstersem yazarım istemezsem yazmam, ama birşey yazacak ciddiyette bir konu değil. Eregenlik sorunları yaşayan ve kendine bir yol çizmeye çalışan, kişilik bunalımı içindeki bir çocuğun konusuyla ilgilenmemek daha doğru olur. Sen de ne halin varsa gör ama sakın müslüman olma. İslam'ı kirletme, seni istemiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Ne yazıp yazmıyacağımı sen söyleyemezsin. İstersem yazarım istemezsem yazmam, ama birşey yazacak ciddiyette bir konu değil. Eregenlik sorunları yaşayan ve kendine bir yol çizmeye çalışan, kişilik bunalımı içindeki bir çocuğun konusuyla ilgilenmemek daha doğru olur. Sen de ne halin varsa gör ama sakın müslüman olma. İslam'ı kirletme, seni istemiyoruz.

Ben de sizin dininize katılmak istemiyorum, merak etme yani.

tarihinde MrAtheistThinker tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

izim sınıftakilerin ç.oğuda biliyo benim ateist olduğumu ama bizim sınıftan bir sorunla karşılaşmadım.ama bikere face hesabında din bölümüne ''atheism'' yazınca sorunlarla karşılaşmıştım

direk beni facede arkadaşlıktan silenlerden tut gerçek hayatta benimle bütün ilişkisini kesenler,beni görünce yolunu dğiştirenler daha kötüsü sözel ve fiziksel olarak saldırıda bulunup sataşanlar oldu

tarihinde Shayetet13 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben lise 1 de ateistliğe geçişe başlamıştım . Biraz sancılı oldu ama mutlu sona ulaştım :)

Sonrasında da ateist olduğumu belirtmekte çekinmedim hiç bir zaman . Tabi öyle zank diye ortaya çıkıp " bakın ulan ben ateistim huhahaa " falan gibi değil . Sadece konu inanç kısmına geldiği zaman hiç susmadım . Hep doğru bildiğimi belirtme gereği duydum . Dışlanma vs gibi durumlarım pek olmadı . Tabi bunun nedeni çevremin çağdaş kafa yapısından dolayı değil tamamen kendimle ilgili . Her durumda insanların ağzının payını vermekten çekinmemenin yanında üslubuma da dikkat etmekte fayda buldum . İnsanların üzerine üzerine gitmekten çok onlara neyi ne kadar bildiklerini neyi ne kadar bilmediklerini her fırsat bulduğumda hatırlatmaya çalıştım . Dinlemeyenleri benzetmekten çekinmedim . Ancak bu çok sık olmadı tabi . Çünkü kimsenin bir süre sonra benimle diyaloğa girerken din konusunu açmadıklarını farkettim . Nedense artık bu konuyu benimle konuşmaktan çekiniyolardı sanki . Bir tür korku hissediyolardı ve bende bunu fark ediyordum . Bu durumda da üzerlerine gitmiyodum . Böyle böyle geçinip gidiyorduk işte :)

Ama son zamanlarda fark ettiğim bir şey olmuştu . İyice asosyalleşmiştim . Önceleri bütün okulda tanınan biri iken bir bakmışım çevremde sürekli takıldığım bir kaç kişi kalmış . Ama sonradan da anladım ki bu geçici bir durummuş . Kafa olarak değişince kişilik kısa süreli bir şoka uğruyor ve kendini toplamaya çabalıyor . Bu süreç içinde otomatikman kendini soyutlama tekniğini geliştirip eksik olan taşları yerine oturtma işlemine geçiyor . Eksik taşlar da yerine oturunca yine eski haline dönüyorsun .

Yani hiç düşünmene gerek yok öyle pek arkadaşım yok falan diye . Zamanla düzelecektir . Hele bi eksik taşlar yerine otursun . Bu arada ben böyle görmüş geçirmiş gibi konuştum ama lise biteli fazla olmadı . Eeee 5 sene lise okuduk yani :)

Sitelerde Paylaş

gençler ateist olduğunuz söylemeyin. din elden gidiyor şunları dövmek kesmek sevaptır diye birisi diğerlerini gaza getir se ne olacak haliniz düşünebiliyormusunuz. din hocalarını da sallayın geçin. neden dinlemiyorsun tarzı brşeyler söylerse ateist olduğunu söyler geçersin. böyle yaparak islama saygısız gibi algılanabilirsiniz.

benim de ortaokulda din hocam din hariç bilim anlatırdı hep. sonra bakın allah varmış ne kadar büyük kudreti herşeye yetenmiş diye anlatırdı. herkese de yüksek not verirdi ve herkes de severdi o dersi hocayı. ne oldu kaybolup gitti yüzünü bile görmüyorum şuan. ama bi kavga da suratınıza alacağınız darbe hayat boyu sizi terk etmeyebilir

Sitelerde Paylaş

izim sınıftakilerin ç.oğuda biliyo benim ateist olduğumu ama bizim sınıftan bir sorunla karşılaşmadım.ama bikere face hesabında din bölümüne ''atheism'' yazınca sorunlarla karşılaşmıştım

direk beni facede arkadaşlıktan silenlerden tut gerçek hayatta benimle bütün ilişkisini kesenler,beni görünce yolunu dğiştirenler daha kötüsü sözel ve fiziksel olarak saldırıda bulunup sataşanlar oldu

Bende her zaman yazar. İsteyen siler. İsteyen ekler. Benim 2 tane gerçek arkadaşım var(Arkadaş gibi arkadaş). Bu kadar kişi yeter aslında. Tek kötü yanı bir ergen olarak(ergenim naapiyim :D) kız arkadaşının olmaması, yani herhangi bir kız değil hoşlandığım kızlar müslüman çıkıyordu(malum halkın yüzde 90'ı müslüman). Onlar ateisti sevmeyecekleri için uğraşmıyordum. Artık pek umursamıyorum. Duygusuzlaştım biraz.

Sitelerde Paylaş

çapkın seni :D

Ifeelgood'un yanıtlamasını istiycektim ama onla bu konuda konuşucaz(konuşmayı yayınlıycam kabul ederse) o yüzden o yorumumun önemi kalmadı. Yalnız saçma bir espriydi. Gereksiz ergenliğin alemi yok.

Sitelerde Paylaş

Lisede benimlede çok dalga geçerlerdi.Daha doğrusu öyle yaptıklarını zannederlerdi.Ben hiç umursamazdım da ben onların dinleriyle dalga geçtiğimde hemen başlarlardı kızarıp bozarmaya.Çok kişiyi delirttim öyle. Arada bir lisede ki din hocamın facebook hesabına bakıyorum, sürekli ateist sayfalara girip birşeyler anlatmaya çalışıyor.

İşin garip tarafı sınavlarda o dalga geçenler hep benden kopya isterdi :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...