Jump to content

Lisede ateist olmak

Recommended Posts

Lisede benimlede çok dalga geçerlerdi.Daha doğrusu öyle yaptıklarını zannederlerdi.Ben hiç umursamazdım da ben onların dinleriyle dalga geçtiğimde hemen başlarlardı kızarıp bozarmaya.Çok kişiyi delirttim öyle. Arada bir lisede ki din hocamın facebook hesabına bakıyorum, sürekli ateist sayfalara girip birşeyler anlatmaya çalışıyor.

İşin garip tarafı sınavlarda o dalga geçenler hep benden kopya isterdi :)

Banada olmuştu. Benden daha iyi bilmesi gerekirken ben ondan daha iyi biliyorum. Çok acınası bir şey değil mi bu? Daha inandığı şeyin ne olduğunu bilmiyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Okulda dindar biriyle tartışmaktan hiçbir şey öğrenemezsin güzel kardeşim. Hele bu bir din hocasıysa..

Aslında diğer arkadaşlarının ilgisini çekmen ve kafalarını karıştırman mümkün ama din hocaları buna izin vermez. E bu çocuklar zaten inançlı ailelerin, hazır müslüman çocukları. Hepimiz bu toplumda yaşıyoruz işte..

Ben tartışma, konuşma demiyorum. Ama mimlenip dışlanacak, sadece ateist olarak anılıp dalga geçilecek kadar öne çıkma diyorum.

Sen zarar görürsün.

Yoksa senin yaşında olup da düşünen, bu işlere kafa patlatan gençleri görünce heyecanlanıyor, gurur duyuyorum ben.

Sadece daha sağlam basın, üzülmeyin, öncelikleri doğru tayin edip zarar görmeyin istiyorum. Kendimce tabii...

Sitelerde Paylaş

16 yaşındayım ve lise 2'ye gidiyorum. Benim ateist olduğum okulda biliniyor. Ateist olduğum için yaşadıklarımı anlatıcam(olay oalrak değil nasıl davranıldığını).

Ben din dersine girmek zorundayım ki bu benim için daha çok kitap okumak saati gibi sıkılırsam din hocasıyla tartışıyorum. İş bu kadar rahat geçmiyor tabiki. Sınıftakiler dışlıyor. Bana soru soruyorlar(dalga geçercesine). Örneğin " hiç bir bilim adamı ara formaları gösteremiyor. Göster bakalım ara formu." Diyen var. Pek sevilen birisi değilim. Sevilmek gibi bir amacım da yok. Bir cahilin beni sevmesi beni pek mutlu etmezdi zaten. Anarşist zannediyorlar. Pek dostum yokdur bu yüzden okulda. Din hocası açık görüşlü olmasına rağmen tam bir kalın kafalı. Gün aşırı aptal aptal suçlamalara mağruz kalıyorum. "Lan ateist bunu açıkla bakalım" gibi. Açıklamasına açıklıyorum da açıklamak zorundaymışım gibi ve sanki bir ateist her şeyi bilmek zorundaymış gibi. Özel okulda okuduğum için çok zor değil. Hoş ben böyle şeylere alışkın olduğum rahatsız olmuyorum. Kitap okuyorum. Ateizmle mi alakalı diye bakılıyor? Meraktan olabilir de söylesem de anlayamayacağın şeye bakmak aptalca yahu. Tek başıma takılıyorum genelde. 2-3 tane arkadaşım var(tüm hayatımda). Öyle geçip gidiyor. Ama hiç mi eğlenceli şeyler olmuyor derseniz. Din dersinde gülmekten yerlere yatıyorum. Bu kadar palavrayı anlatıp anlatıp bunların palavra olduğunu nasıl farketmiyorlar diye. Kısacası islam pek hoşgörü dini değil. İşin komiği bizim sınıftakilerin 28/27si(inanmayan benim) inanmasına rağmen sınıfta kuranı okumuş olan tek kişi inanmayan olan bendeniz.

Sizin de yaşadıklarınız veya eğer lisedeyseniz siz de yazın. Ateistlere nasıl davranılıyor veya davranıldı hep beraber görelim.

Hep aynı tiyatro. Bir başka ateistte, aynı senaryoyu iş yerinde yaşıyor. Burda defalarca görüldü böyle şeyler. Uydururken, birbirinizden kopya çekmeyin arkadaşlar. Ayıp oluyor ama.

Sitelerde Paylaş

Hep aynı tiyatro. Bir başka ateistte, aynı senaryoyu iş yerinde yaşıyor. Burda defalarca görüldü böyle şeyler. Uydururken, birbirinizden kopya çekmeyin arkadaşlar. Ayıp oluyor ama.

Uydurmuyorum. Dediğin şey aslında güzel bir genelleme yapmamı sağlıyor. Müslümanlar ateistlere hep aynı şekilde davranıyor(Türkiyede hristiyan ve yahudi vb. az olduğu için onları genellemeye katmıyorum)

Sitelerde Paylaş

ahhh tabi canım şeriat gelse mürtedlik suçundan idam edilicek olan bizler %90ı müslüman olan ülkede hoşgörü içinde yaşıyoruz tabi yavrucum haklısın

(%90 diyorum çünkü gerçek rakamın hristiyan/yahudi kendini deşifre edemiyen ateist/agnostiklerle birlikte %99 olduğuna inanmıyorum

Sitelerde Paylaş

ahhh tabi canım şeriat gelse mürtedlik suçundan idam edilicek olan bizler %90ı müslüman olan ülkede hoşgörü içinde yaşıyoruz tabi yavrucum haklısın

(%90 diyorum çünkü gerçek rakamın hristiyan/yahudi kendini deşifre edemiyen ateist/agnostiklerle birlikte %99 olduğuna inanmıyorum

Ateistler Türkiyenin yüzde 7-8'ini oluşturuyor diye biliyorum.

Sitelerde Paylaş

ben agnostiklerle birlikte daha fazla olduklarına inanıyorum yani ramazanda dışarda yemek yediği için linç edilen ve öldürülen insanların olduğu bir ülkede kimse ateistliğini agnostikliğini rahat rahat deşifre edemez o yüzden bence rakam daha fazla,üstüne hristiyanlar ve yahudileride katarsan bence müslüman oranı %90'ı geçmez kaldıki %99 olsun

Sitelerde Paylaş

hristiyanlar asıl kilise bulunan gelişmiş şehirlerdeler istanbul izmir ankara gibi

hem ben izmirdeyim 17 yaşındayım ve bugüne kadar ateist yada agnostik olduğunu söyleyen sadece 2 kişiyle karşılaştım :D bilmiyorum yani bu %25 olduğunu iddia ettiğin nüfus hep gelişmiş şehirlerdeyse 3 milyonluk izmirde benim çevremin %60ının ateist yada agnoıstik olması gerekmezmiydi ?

tarihinde Shayetet13 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hristiyanlar asıl kilise bulunan gelişmiş şehirlerdeler istanbul izmir ankara gibi

hem ben izmirdeyim 17 yaşındayım ve bugüne kadar ateist yada agnostik olduğunu söyleyen sadece 2 kişiyle karşılaştım :D bilmiyorum yani bu %25 olduğunu iddia ettiğin nüfus hep gelişmiş şehirlerdeyse 3 milyonluk izmirde benim çevremin %60ının ateist yada agnoıstik olması gerekmezmiydi ?

iyide çoğu açıklamıyor gerçek kimliklerini

bende sana açıklamazdım mesela

Sitelerde Paylaş

Her ortamda Ateist olduğunu söylemek tehlikelidir ve kişiye pek getririside olmaz. Çünki bu insanlar senin öldürülmen gerektiğini düşünen insanlar.

Ben uzun zamandır din ile ilgili dışarıda kimse ile tartışmıyordum. Genelde yakın çevremde başına gelecekleri bildiğinden onlarda tartışmaya girmiyorlar.

Bende IFeelGood 9. iletisindeki düşüncelerine katılıyorum.

İlk başlarda bende herkese ateisligimi kanıtlama çabasına girerdim..gereksiz yere ..Ama ateistliği benimsemiş kişilerin bu tür gereksiz çıkışlara ihtiyacı yoktur..Bende İfeelgoodun iletisine katılıyorum.

tarihinde selection tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...