Jump to content

Lisede ateist olmak

Recommended Posts

• İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben lise 3 te ateist olma evresine girmiştim bile. Okulda da kimseye söylemedim. Okuldaki erkeklerin çoğu dallama ve

nurcu tipliydi. Hepsine lanet olsun. Umarım bu ülkenin lanet yobaz insanlarıyla

mazoşistliğe devam edip zihniyet olarak becerilmeye

devam ederler.

Herneyse.

Bence sen yanlış yapmışsın. İnsanlar anlamayacak kadar kaz kafalıysa ağzını hiç açmayacaksın. Ateist olduğunu itiraf

ettikten sonra herhangi bir rahatlama hissettin mi ? Ben tanrı din işlerini bitirdim ve köşeye koydum diyeceksin

kendi kendine.

Hem itiraf edeceğin kişiyi çok iyi süzmen lazım. Dilinden anlayacaksa anlatman lazım.

Neyse olan olmuş.

tarihinde CCR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de lisede nurcu tipli biriydim. Kendimi herkesten ustun sanirdim (inaniyordum ya).

Risale okudugumuz icin alim sayilirdik hem de.

Bir kac tane ateist de vardi. Yine de iyi arkadastik onlarla. Cok tartisirdik, ama kavgaya hic vardirmadik fikir ayriliklarimizi.

Simdiki dusuncelerimi ogrenseler ne derdiler acaba?

Sitelerde Paylaş

Ben lise bittikten sonra Ateist olduğumu kendime kabul ettirdim, lise de "sorulduğunda müslüman" tiplerdendim. Bizim sınıfta ise tek kişi vardı aynı senin gibi ateist ama oldukça popüler ve arkadaş canlısı idi. Tüm okulun onun ateist olduğunu bildiği halde çok fazla arkadaşı vardı. Senin gibi, kişileri aşağılayıp "cahilden arkadaşım olmasın" demiyordu hiç bir zaman. Demek istediğim, genel kanının aksine bu ülkede insan ilişikileri böyle değil. İnsanların yapısı ve karakteristik özellikleriyle ilgili. İnsan ateistte olsa, aykırı düşünceden de olsa kendini her ortamda sevdirebilir.

Ateist olarak yaşadıklarına gelince; hiç bir şey. Ne zaman açık açık allah yok dese, önce bütün sınıftan -aaaaaaaaa diye ses çıkar hemen ardından da çoçuğun başına gönüllü peygamberler dolaşır ve mucizelerden bahsederek, çoçuğun hak yolunu bulmasını isterlerdi, çünkü sevdikleri bir arkadaşıydı ve böyle göz göre göre günah işlemesine kimse razı gelmiyordu.

Sitelerde Paylaş

Ben lise bittikten sonra Ateist olduğumu kendime kabul ettirdim, lise de "sorulduğunda müslüman" tiplerdendim. Bizim sınıfta ise tek kişi vardı aynı senin gibi ateist ama oldukça popüler ve arkadaş canlısı idi. Tüm okulun onun ateist olduğunu bildiği halde çok fazla arkadaşı vardı. Senin gibi, kişileri aşağılayıp "cahilden arkadaşım olmasın" demiyordu hiç bir zaman. Demek istediğim, genel kanının aksine bu ülkede insan ilişikileri böyle değil. İnsanların yapısı ve karakteristik özellikleriyle ilgili. İnsan ateistte olsa, aykırı düşünceden de olsa kendini her ortamda sevdirebilir.

Ateist olarak yaşadıklarına gelince; hiç bir şey. Ne zaman açık açık allah yok dese, önce bütün sınıftan -aaaaaaaaa diye ses çıkar hemen ardından da çoçuğun başına gönüllü peygamberler dolaşır ve mucizelerden bahsederek, çoçuğun hak yolunu bulmasını isterlerdi, çünkü sevdikleri bir arkadaşıydı ve böyle göz göre göre günah işlemesine kimse razı gelmiyordu.

:). Ben cahili yanlış kullanmışım. Aklını kullanmayanların arkadaşım olmasını istemem. Önce aklını kullanmasını(soru sormasını) sağlamaya çalışırım. Eğer bunu yapmaya başlarsa onunla arkadaş olurum. Kulllanmıyorsa onunla ne uğraşıcak vaktim vardır. Ne de paylaşacak bir şeyim. Günah gibi palavra anlatanlara doğrusunu anlatmaya çalışırım. Ama arkadaş olmam. Açık oldu mu?

Kızgın yazmışım gibi görünebilir. Aldırmayın. Yazım şeklim budur.

Sitelerde Paylaş

:). Ben cahili yanlış kullanmışım. Aklını kullanmayanların arkadaşım olmasını istemem. Önce aklını kullanmasını(soru sormasını) sağlamaya çalışırım. Eğer bunu yapmaya başlarsa onunla arkadaş olurum. Kulllanmıyorsa onunla ne uğraşıcak vaktim vardır. Ne de paylaşacak bir şeyim. Günah gibi palavra anlatanlara doğrusunu anlatmaya çalışırım. Ama arkadaş olmam. Açık oldu mu?

Kızgın yazmışım gibi görünebilir. Aldırmayın. Yazım şeklim budur.

Yok kardeş beni yanlış anlama ben sadece geçmiş tecrübelerden seni uyarmak istedim. Sosyal ve sürüler halinde yaşayan bir türe mensup olduğumuz için, öyle çok büyük kavgalar olmadıkça beğenmediğin insanlarla "uğraşacak vaktim yok" deyip ilişkileri kesmen insanın doğasına aykırı ve bu yüzden bu durum ne sana ne de ilişkilerini kestiğin arkadaşa yararı var hatta bir tek senin zararına olur. Yalnız bırakılıp , dışlanmak "cool"luk değildir sonuçta her ne kadar halinden memnun olduğunu düşünsen de içten içe seni mutsuz eder.

O kadar akıllı isen, kendi kafana uymayan, dogma düşüncelerden kurtulamamış insanlarla eğlen , kafa bul.

Onlara çaktırmadan yap bunu tabii :)

Yoksa böyle devam edersen bitmez o lise...

Ayrıca, bu forumda ne ateist insanlar vardır, lise yıllarında nurcu militanlık yapmış

tarihinde KAM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yok kardeş beni yanlış anlama ben sadece geçmiş tecrübelerden seni uyarmak istedim. Sosyal ve sürüler halinde yaşayan bir türe mensup olduğumuz için, öyle çok büyük kavgalar olmadıkça beğenmediğin insanlarla "uğraşacak vaktim yok" deyip ilişkileri kesmen insanın doğasına aykırı ve bu yüzden bu durum ne sana ne de ilişkilerini kestiğin arkadaşa yararı var hatta bir tek senin zararına olur. Yalnız bırakılıp , dışlanmak "cool"luk değildir sonuçta her ne kadar halinden memnun olduğunu düşünsen de içten içe seni mutsuz eder.

O kadar akıllı isen, kendi kafana uymayan, dogma düşüncelerden kurtulamamış insanlarla eğlen , kafa bul.

Onlara çaktırmadan yap bunu tabii :)

Yoksa böyle devam edersen bitmez o lise...

Ayrıca, bu forumda ne ateist insanlar vardır, lise yıllarında nurcu militanlık yapmış

Ben herkesden akıllıyım demedim. Sadece aklımı kullanıyorum demek istedim. Onlarla eğlenmem onlara bir yarar sağlamıyor. Yalnız kalmayı hiç coolluk olarak görmedim. Sonradan ateist olan vardır. Ama daha önceden akıllanmaları için çalışıyorum. Yakında bu konuda projelerimi görüceksiniz(eğer yapabilirsem).

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...