Jump to content

Ve karanlık başlıyor...

Recommended Posts

• İleti 226
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

İşte böyleee,

Osmanlı zamanındakı gibi delikçi ömerler oluşturalım her mahallada.

KİM TECEVÜZ ederse onu ümere teslim etsinler.

Ama bu yasa meclisden geçmez çünkü çünkü o zaman

Yazar Üzmezi

Yazar Islamoğlunuda ümerlere teslim itmek gerekir.

Biliyonuz adli tıbbın yedigi haltı.üzmezi üzmesinler deye bişiler uydurmuştu.

Bu nedenle eller galhmaz,uçguru gevşeklerden.

Gerçi onların içindede uhcuru saglam azda olsa vardır sanırım:-)))))).

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

ama tecavüzden zevk alan birisine ne ceza verileceğini bulamadık...

Aa düşündüğün şeye bak Kireç.

Onları da 'AKP seçmeni' yaparız olur biter.

Hatta bu, AKP tecavüzüne gönüllü razı olan ateistler bile var aramızda. :)

akpsecmeni.jpg

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kadın erkek ayrımı olmaz ceza hukukunda.

Özel durum varsa ona anlayışla yaklaşılır.

Ceza cezadır.

Kişinin içinde bulunduğu duruma özel infaz getirebilirsin sadece.

Bu haliyle kadın erkek ayrımcılığı da getiriyor cezada.

osted Today, 01:18 PM

tecavüz suçuna hadım bile yetmez..hadımlı halleri ile sokaklarda dolaşıcaklar.dönme diye hakaret edilecekler artık erkeklerin hayal gücüne kalmış o küfürler..bir sapık idam edilmiyorsa orada adalet yoktur zaten..

eğer tecavüz gibi bir vahşet sözkonusu ise elbette kadın erkek ayrımı olur.sonuçta kadın edilgen oluyordu hani bakış.işte ben bu erkekleri anlamıyorum.biri de çıkıp kadınlar tecavüzden zevk alır dmeişti..dolu indiren şimşek çaktırandı sanırım.bir insanı en çok üzebilen tanıdığı güvendiği birinden kötülük görmektir herhalde ve pek çok kadın bunu yaşıyor..

ateist damarınız konu kadın olunca nasıl da çözülür..

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tecavüzcülere tecavüz edilsin...

konu kapansın...

Yav aklıma gelmişken onu da sorayım sana Kireç:

Hani demişsin ya tecavüzcülere tecavüz edilsin diye.

Birisinin ırzına geçmek sadece bedensel mi olur Kireç?

İnsanların 'beyninin ırzına geçmek' diye bir şeyh de yok mudur sence?

Adına din iman denilen hurafeyle ta çocukluktan itibaren insanların 'beyninin ırzına' geçen bir yığın ahlaksız softayla; aile, çevre ve diğer telkinler sonucu tecavüze uğraya uğraya tecavüzcülük konusunda hayli uzmanlaşıp ( mesela en başta sizin nurcular ) sonra da gayet organize bir şekilde daha diğer nice masum insanın beyninin ırzına geçen dinci tecavüzcülere ne yapılmalı sence?!

Allah mı konuşturuyor yoksa seni Kireç?! :lol:

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O zaman bu mantıkla, kleptomanların da eli kesilmeli... dolandırıcılar bir daha asla bir işte çalışmamalı... yalancılar bir daha asla konuşmamalı...

Tecavüz bir insanlık suçudur... ama hadım çözüm değildir...

Hırsızın elini kesmekten çok bir farkı olmasa gerek bunun. Tecavüz belki hırsızlığa nispetle çok çok büyük bir suç ama gene de hadım edelim dedikten sonra kısası savunanlardan bir farkımız kalmıyor gibi.

Sitelerde Paylaş

Bu başlık bu forumun utanç başlıklarından biri.

Ortada hiç de hafife alınmayacak, insanlarının hayatını karartan korkunç bir suç var. Tecavüz!

Yasayı Allah'ın cezası dinci bir parti çıkaracak diye bu kadar akıl dışı yorumlar yapmak şurrsuzluktan başka bir şey değil.

Bu yasa kesinlikle desteklenmeli. Bu şart. Avrupa'da tanımadığınız bir çocuğun yanağına, saçına bile dokunamazsınız, sizi polise şikayet ederler anında. İstediğiniz kadar iyi niyetli olun. Dokunamazsınız. İzin isteyeceksiniz anne babasından.

Bizde de böyle olmalı.

Amerika'da cezasını tamamlamış çıkmış tüm pedofillerin sokaklarına tabelalar asılır. O sokağa daha girmeden uyarılırsınız "şu sokakta, şu numaralı evde bir pedofili vardır, lütfen dikkat ediniz" yazan tabelalarla. Amaç çocukları korumaktır. Kişilik bozukluğu olan birinden çok daha değerlidir etraftaki çocukların geleceği.

Ve lütfen artık bir bana tecavüz suçlularının hadım edileceğinin nerede yazdığını göstersin!

Yok böyle bir şey. Kimse okumuyor mu? Bu kadar önemli bir konuyu okumadan mı yorum yapıyorsunuz? Ateist Bakış'ın penil bakış açısı hepinize de mi sirayet etti?

Bir tecavüzcü sapıkları korumaya kalkmadığımız kalmıştı, onu da yaptık Allah'ın izniyle.

Tedavisi mümkün olmayan ağır pedofilik vakalar idam edilmelidirler. Tüm dünyada bir istisna olarak böyle bir uygulama olmalıdır.

Sitelerde Paylaş

Ortada hiç de hafife alınmayacak, insanlarının hayatını karartan korkunç bir suç var. Tecavüz!

Yasayı Allah'ın cezası dinci bir parti çıkaracak diye bu kadar akıl dışı yorumlar yapmak şurrsuzluktan başka bir şey değil.

Bu yasa kesinlikle desteklenmeli. Bu şart. Avrupa'da tanımadığınız bir çocuğun yanağına, saçına bile dokunamazsınız, sizi polise şikayet ederler anında. İstediğiniz kadar iyi niyetli olun. Dokunamazsınız. İzin isteyeceksiniz anne babasından.

Bizde de böyle olmalı.

Amerika'da cezasını tamamlamış çıkmış tüm pedofillerin sokaklarına tabelalar asılır. O sokağa daha girmeden uyarılırsınız "şu sokakta, şu numaralı evde bir pedofili vardır, lütfen dikkat ediniz" yazan tabelalarla. Amaç çocukları korumaktır. Kişilik bozukluğu olan birinden çok daha değerlidir etraftaki çocukların geleceği.

Ve lütfen artık bir bana tecavüz suçlularının hadım edileceğinin nerede yazdığını göstersin!

Yok böyle bir şey. Kimse okumuyor mu? Bu kadar önemli bir konuyu okumadan mı yorum yapıyorsunuz? Ateist Bakış'ın penil bakış açısı hepinize de mi sirayet etti?

Bir tecavüzcü sapıkları korumaya kalkmadığımız kalmıştı, onu da yaptık Allah'ın izniyle.

Tedavisi mümkün olmayan ağır pedofilik vakalar idam edilmelidirler. Tüm dünyada bir istisna olarak böyle bir uygulama olmalıdır.

size hak vermemek çok zor..

Sitelerde Paylaş

Bizde de böyle olmalı.

Haklısın genel olarak. Ama idam konusu mantıklı gelmiyor. Şöyle açıklayayım. Pedofilik vakalar çok zor olsa bile düzeltilebilir. Düzeltilemiyorsa tımarhande veya hapishanede kalmalıdır. Onların pedofilik olmasını sağlayanların hiç mi suçu yok(genelde bu tür pedofilik vakaların aileleriyle alakalı sorunlar vardır)? Bir kişi topluma geri kazandırılabilecekse onu idam etmek biraz saçma. Tabi sadece zevk için yapanlara ise yapılacak şeylerin hadım, testosteron azaltıcı, ömür boyu hapis gibi cezalar uygunlanmalıdır. Birde en önemlisi tecavüzcü pişmanım derse bile ceza azaltılmamalıdır. Ama idamı savunmuyorum. İdam edersek onlardan bir farkımız kalmaz.

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben idam cezasını zaten yeterli bulmadığım için savunmuyorum

bence pedofiller düzeltilemezse ömür boyu hapiste kalsınlar onu orada düzerler zten :D kaldıki ömür boyu 4 duvar arasında sıkışıp kalmak o adamın psikolojini bozar

Her hapishane öyle değil. Daha serbest yerler var. O dediğin ağır hapis.

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bizde de böyle olmalı.

Duygusal davrandıktan sonra hukuğa gerek yok ki IFeelGood.

Senin duyguların ve gözünden saçtığın lazer ışınlarıyla ceza verirsin.

Hukuk jenga oyunu gibidir.

Nereden hangi parçayı çektiğine dikkat edeceksin.

Sen yükseltinin tepesine o parça cuk oturuyor diyorsun ama ben sistem sallanıyor diyorum.

Suçu işleyen adamı yakaladıktan sonraki süreci konuşuyoruz IFeelGOD :)

Suç cezasız kalmıyor hiçbir şeilde.

Hani bir resim vardır.

Tanrı parmağıyla insanın parmağının ucuna dokunmaya çalışır.

İşte bu kanunun çıkmasıyla resmen devletin insan bedeniyle teması gerçekleşecek.

Bunu mu istiyorsun?

Bak bakalım bir tane bile ölüm cezası haricinde insan bedeniyle temasa geçen ceza var mı modern hukuk anlayışında?

Kaldı ki.

Bu cezayı avrupalı amerikalı sağduyusuyla uygular.

Ama Türkiyenin %99'u uygulayamaz.

Çünkü Türkiyenin islamı var.

İslamda tecavüz suçu ölüm cezası gerektirir.

Bunun uygulamasında kişinin hareketlerini düşüncelerini etkilemeyecek seviyeye düşürmek için imyasal müdehale var.

Ama bu yapılamayacak.

Kurbanlık koyun olacaklar.

Madem buna uğraşıyoruz ne gerek var ki hukuka?

Sen islam ülkesinde o adamın testesteron oranını hakkı olduğu boyuta indirecek tarafsız adam var mı sanıyorsun?

Ayrıca etrafına bak.

Sen çocuk tecavüzcülerini polisin tutuklamaya mı geldiğini sanıyorsun?

Hayır, cinsel suç işleyenleri Türkiyede polis tutuklamaya değil Linçten kurtarmaya gelir.

Oturmuşsunuz duygusal duygusal yorum yapıyorsunuz.

Saçmalık.

Hukuk sistemi ve toplum zaten cezalandırıyor adamları bir de üstüne heriflerin canlarına dokunamaz kimse.

Bunu layıkıyla yapacak seviyede bir kültürel gelişme yok bu toplumda.

Burası orta çağ kısas anlayışına sahip bir yer.

Partiler bile birbirlerinden intikam alıyor.

Gelmişiniz bu toplumdan her alanda 200 yıl ilerde olan ülkelerdeki kanunlarla bağıntı kuruyorsunuz.

Bu kanunu uygulayacak adam yok Türkiyede.

Tecavüz suçunu işleyen adama objektif yaklaşabilecke insan yetiştirsinler ilk önce.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ankara Üniversitesi İnsan Hakları Merkezi Eski Başkanı/Ceza Hukukçusu Prof. Tekin Akıllıoğlu

“KANUN YOLUYLA İNSANLARIN VÜCUT BÜTÜNLÜĞÜNE DOKUNMAK DOĞRU MUDUR?”

Sadece bu tür bir yaklaşım anayasadaki ilkelere aykırılık oluşturur mu diye düşünmek lazım. O açıdan konuyu yakından incelemeliyiz. Kabaca iki yaklaşım var, vücut bütünlüğüne dokunulması hangi hallerde söz konusudur? Kanun yoluyla insanların vücut bütünlüğüne dokunmak doğru mudur, ne ölçüde doğrudur?

İdam cezası bunun en aşırı örneğiydi, hayat hakkını ortadan kaldırıyordu.Hukuka aykırı bulunduğu için kaldırıldı. Mesela bir takım ülkelerin uygulamasında vücut bütünlüğüne müdahaleyi doğru bulan kanunlar var. Bizde böyle kanunlar bulunduğunu ben zannetmiyorum. Vücut bütünlüğüne dokunma, ancak tıbbi zorunluluklar vesaire durumunda mümkün. Onun dışında zannetmiyorum.

Konuyu ayrıntılı incelemedğim için şöyledir, böyledir demek çok hafif bir davranış olur. Tasarıyı okumak lazım, henüz okumadım. Ciddi şekilde değerlendirmek lazım insan hakları açısından da.

Çok kabaca vücut bütünlüğüne dokunma açısından hukuka aykırı olabilir. Ama mesele bu değil, bazı ülkelerde tedavi amacıyla bu olabiliyor. Türkiye'nin taraf olduğu İnsan Hakkı ve Bioetik anlaşması var. Türkiye tarafından kabul edilmiş, orada hükümler var. Onlara bakıp, inceleyip ipuçlarını bulmak lazım.

Bakın,

Duygusal olmayanlar nasıl da görüyor olayın arka yüzünü.

Ne istediğinizi iyi bilin...

Sitelerde Paylaş

Bakın,

Duygusal olmayanlar nasıl da görüyor olayın arka yüzünü.

Ne istediğinizi iyi bilin...

Hala saçmalıyor, insanları provoke ediyorsun. CHP'nin geri zekalı sözde ilericileri de aynı saçmalığı yapıyor.

Ortada kimsenin bir yerinin kesildiği falan yok. Testosteronu azaltmaya yönelik -ki her tecavüzcü için her koşulda uygulanmaz zaten- bir tür tedavi, önleyici bir uygulamadır.

Avrupa'da da Amerika'da da uygulanır. İnsan haklarına aykırı bir durum yok.

Saçmalayıp durmayın. Ya da bilmiyorsanız gidin iyice öğrenin.

Bu işin dinle minle uzaktan yakından ilgisi yok.

Ortada çok ciddi ve tehlike saçan ağır bir hastalık ve ona yönelik tıbbi müdahale sözkonusu.

Kimsenin penisini kesecekleri falan yok.

Bu ne cehalet böyle!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...