Jump to content

Ve karanlık başlıyor...

Recommended Posts

Ya da alkolün etkisiyle adam ne yaptığını bilmez halde yaparsa eylemi? Sarhoş kafayla ömür boyu üreme fonksiyonunun elinden alınması olur mu?

Saçma saçma yorumlar yapmayın.

Bu ceza şeriat kokan bir ceza...

Her "ben sarhoştum, istemeden tecavüz ettim" diyeni salıverelim mi? Sarhoşmuş nasılsa..

Geberene kadar içmesin o da. İçiyorsa da adam gibi içsin. Bu kadar kötü bir savunma görmedim. Sarhoşmuş..

Ortada hadım edilme falan yok. Testosteron azaltıcı krem dediği şey de her tecavüzcüye uygulanmadığı gibi, sürekli olarak da kullanılmıyor ayrıca. İnsanları manipüle etme.

"Cinsel saldırı suçundan, çocukların cinsel istismarı suçundan veya reşit olmayanla cinsel ilişki suçunun nitelikli halinden hapis cezasına mahkum olanlar, cezanın infazı sırasında ve koşullu salıverildikleri takdirde, denetim süresi içinde; testosteron etkisini önemli ölçüde azaltıcı tedaviye tabi tutulabilecekler (...)"

Gayet güzel kararlar. Şeriat falan da kokmuyor, hatta tam da tersi. Ben şaşırdım şahsen.

Avrupa'nın pekçok ülkesinde ve Amerika'da bu tür cezalar vardır, hatta kimileri daha da ağırdır. Çocuk istismarcıları, özellikle de pedofiller çok ağır cezalandırılır. Suçlarının niteliği ağırsa ömür boyu cinsel aktiviteden mahrum bırakılırlar.

Çocuk istismarcılarına verilen cezalar artırılmış olmasına rağmen çok az.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 226
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Her "ben sarhoştum, istemeden tecavüz ettim" diyeni salıverelim mi? Sarhoşmuş nasılsa..

Geberene kadar içmesin o da. İçiyorsa da adam gibi içsin. Bu kadar kötü bir savunma görmedim. Sarhoşmuş..

Ortada hadım edilme falan yok. Testosteron azaltıcı krem dediği şey de her tecavüzcüye uygulanmadığı gibi, sürekli olarak da kullanılmıyor ayrıca. İnsanları manipüle etme.

"Cinsel saldırı suçundan, çocukların cinsel istismarı suçundan veya reşit olmayanla cinsel ilişki suçunun nitelikli halinden hapis cezasına mahkum olanlar, cezanın infazı sırasında ve koşullu salıverildikleri takdirde, denetim süresi içinde; testosteron etkisini önemli ölçüde azaltıcı tedaviye tabi tutulabilecekler (...)"

Gayet güzel kararlar. Şeriat falan da kokmuyor, hatta tam da tersi. Ben şaşırdım şahsen.

Avrupa'nın pekçok ülkesinde ve Amerika'da bu tür cezalar vardır, hatta kimileri daha da ağırdır. Çocuk istismarcıları, özellikle de pedofiller çok ağır cezalandırılır. Suçlarının niteliği ağırsa ömür boyu cinsel aktiviteden mahrum bırakılırlar.

Türkiyede daha önceki tecavüzle alakalı yasalar da uygulanmıyor (Hüseyin Düzer(biliyorum soyadı bu değil) adlı varlığın olayını hatırlayalım). Bunun yürülüğe geçmesinden önce adam kayırmadan suçu işleyene ceza uygulanacak mı bunu bilmeliyiz. Bir de hadım olayında sorun çıkabilir her ne kadar belli durumlarda gerekli olsada. Örneğin sonradan suçsuz olduğu ortaya çıkan(belgelerle oynanabiliyor, olmamış şey değil) hadım edilirse ve sonradan suçsuz olduğu ortaya çıkarsa o adama ne denicek?

Sitelerde Paylaş

Türkiyede daha önceki tecavüzle alakalı yasalar da uygulanmıyor (Hüseyin Düzer(biliyorum soyadı bu değil) adlı varlığın olayını hatırlayalım). Bunun yürülüğe geçmesinden önce adam kayırmadan suçu işleyene ceza uygulanacak mı bunu bilmeliyiz. Bir de hadım olayında sorun çıkabilir her ne kadar belli durumlarda gerekli olsada. Örneğin sonradan suçsuz olduğu ortaya çıkan(belgelerle oynanabiliyor, olmamış şey değil) hadım edilirse ve sonradan suçsuz olduğu ortaya çıkarsa o adama ne denicek?

O sapığı nasıl akladılar biliyorsundur. Kızcağızın ruhsal durumu bozulmamıştır diye rapor aldılar, adamı da salıverdiler.

Ama bak, yukarıda bunu da çözdüklerini okudum ben. Tecavüze ya da cinsel istismara uğramış her kişinin ruhsal olarak zarar göreceği kesin kabul ediliyor ve herhangi bir muayeneye vs. gerek duyulmaksızın işlem başlatılıyor.

Dikkatlice okuyun, göreceksiniz.

Ayrıca hadım edilme falan yok.. Geçici bir hormon baskılama var.

Bu dünyanın pekçok yerinde uygulanır. Her suçluya ve her koşulda uygulanmıyor zaten.

Yasaların uygulanıp uygulanmadığını göreceğiz tabii. Elbette daima manipüle eden birileri de çıkacak, kötüye kullanıp, adamını bulup işini yürütenler de.

Şimdilik iyi görünüyor. Uygulamada neler olacak, göreceğiz..

Sitelerde Paylaş

Bazen olay testosteronla bitmiyor. O insanlar tek bu yüzden tecavüz işlemiyorlar. O his onlarda bir üstünlük, ego tatmini sağlıyor. Bazılarında ise bu bir sapkınlık halini alıyor. İşte öyle insanların testosteron azaltıcıyla halledilmesi mümkün değil. Peki onlara ne yapıcaz(biraz agresif yazmışım gibi gözükebilir. Yazma şeklim böyle yanlış anlaşılmasın)?

Sitelerde Paylaş

Bazen olay testosteronla bitmiyor. O insanlar tek bu yüzden tecavüz işlemiyorlar. O his onlarda bir üstünlük, ego tatmini sağlıyor. Bazılarında ise bu bir sapkınlık halini alıyor. İşte öyle insanların testosteron azaltıcıyla halledilmesi mümkün değil. Peki onlara ne yapıcaz(biraz agresif yazmışım gibi gözükebilir. Yazma şeklim böyle yanlış anlaşılmasın)?

Bak işte onları gerçek anlamda hadım edebiliriz. Bence gayet güzel bir çözüm bu.

O tür sapıkları ömür boyu içeride tutuyorlar genellikle. E içeride neler yaşatılıyor onlara, sen tahmin et artık..

Sitelerde Paylaş

Bak işte onları gerçek anlamda hadım edebiliriz. Bence gayet güzel bir çözüm bu.

O tür sapıkları ömür boyu içeride tutuyorlar genellikle. E içeride neler yaşatılıyor onlara, sen tahmin et artık..

Eğer çocuğa tecavüz edilirse hapishanede suçlular öldürüyor(onlarında bir onuru var). 20li 30lu yaşlardaki kişilere tecavüz edilince bişey olmuyor(her hapishanede olan şeyler başlarına geliyor diyelim). Ama o mantığı da anlamıyorum. Yahu tecavüz edilen kişi yaşına göre mi etkilenecek. İllaki etkilenir.

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen bari yapma yahu.

Kanunların, hakların her geçen gün kapsamının genişlediği ve değiştiği bir dünyada herşey dinamik iken böyle ilkel statik ve geri dönüşü olmayan cezalar verilmesinin alemi ne?

İnsanın vücuduyla temasa giremez hukuk.

Hukuk özgürlüğü kısıtlar veya öldürür.

Aç bakim aletini lan demez.

Kaldı ki hadım deniyor. Testesteron tedavisi değil. O tür zorunlu tedaviye evet diyorum zaten.

Ayrıca cezalar cinsiyet farkı yaratmamalı.

Kadına ne ile uygulayacaklar? Bekaret kemeri mi takacaklar?

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen bari yapma yahu.

Kanunların, hakların her geçen gün kapsamının genişlediği ve değiştiği bir dünyada herşey dinamik iken böyle ilkel statik ve geri dönüşü olmayan cezalar verilmesinin alemi ne?

İnsanın vücuduyla temasa giremez hukuk.

Hukuk özgürlüğü kısıtlar veya öldürür.

Aç bakim aletini lan demez.

Kaldı ki hadım deniyor. Testesteron tedavisi değil. O tür zorunlu tedaviye evet diyorum zaten.

Ayrıca cezalar cinsiyet farkı yaratmamalı.

Kadına ne ile uygulayacaklar? Bekaret kemeri mi takacaklar?

Soru saçma gelebilir ama kadının tecavüzü de gene erkek yapmış gibi olmuyor mu? Yani ayrımcılık gibi olmasın ama yapılma şekli gene aynı olmaz mı?

Sitelerde Paylaş

kadınlar yetişkin yada ergen erkeklere tecavüz edemez zaten,düzgün bi şekilde söylemesi yeterli :D ama erkek çocuklara tecavüz eden kadın vakalar var,bu o erkek çocukların psikolojisi üzerinde olumsuz etki yapabilir

Yapar mı? Yapmaz mı? Asıl soru şu olmalıdır. Eğer o çocuk olumsuz etkilense bile çok kısa sürer en geç 1-2 seneye ergenliğer giricek yaşa gelmiş olur. Sonrasını sende iyi biliyorsun bende

Sitelerde Paylaş

Yok sarmoşmuşta, yok bilmem neymişte. Başlarım, onun içtiği pisliğe..Bu ne lan..Gün gelecek, kafalarında parçalayacağız o bira - rakı şişelerini. Bunu ümid ediyoruz.

editledim anne bacına saygımdan değil senin gibi öküz yetiştirdileri için saygı duymam onlara kendime saygımdan editliyorum senin tükettiğin oksijenlere acıyorum senin gibi luzumsuz varlığın

ama başarılısın nedenmi ateistliği bırakıyorum çünkü senin gibileri görünce tanrının siz gibilerle bizi sınava tuttuğunu düşünmeye başladım.

şimdi ne alınıyonuz dersin ama direk içki içenlere söylediğini o lafı biliyorum.

içkile tecavüz arasındada bağlantı kurmaya çalışmayın içki içmeyipde tecavüz yapanların oranı çok daha fazladır 5 vakit namaz kılıpda tecavüz ednleri biliyoruz imam hatiplerde öğrencilerine tecavüz edenleri muridlerine tecavüz eden şeyhleride biliyoruz.

tarihinde AteistLight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen erkeksin diye her erkek senle aynı psikolojik sağlığa sahip olacak diye bir şey yok.Belki o taciz çocukta öyle bir etki yaratacak ki hayatı boyunca kadınlara dokunamayacak nerden biliyorsun?

Bütün ergenlere bak desem? Sırf kendimi örnek almadım(ki ben öyle pek kaba tabiriyle karı-kız düşkünü bir insan değilim). Senin dediğininde olma ihtimali var tabiki.

Sitelerde Paylaş

IFeel doğrusunu söylemiş Ateistbakış...

Tecavüz suçları içinde en kabullenilmezi pedofilidir.Kişilik bozukluğu olan pedofilinin bilinen kesin bir tedavisi yoktur..Eğer olsaydı bile hastanın tedaviyi aldığına güvenip serbest bırakamazsın...

Hatta bu kişileri hadım edip dışarı bıraksan bile ,başka şekillerde aynı suçu işlemeye devam edecektir.Bana göre en doğrusu ömür boyu hapis .Ölene kadar gözetim altında tutacaksın.İdam olsaydı bunu savunurdum, ama yok maalesef...Bu insanları cezasını verdikten sonra dışarı bırakmak çok tehlikelidir.İçgüdüsel olarak tekrar bir çocuğa tecavüz etmesi büyük olasılıktır ve risk alınmaması gerekir...Neden bir sapık yüzünden diğerlerinin ruh sağlığı bozulsun ki?

Aynı şey erişkin tecavüzleri için de geçerli.Adam sapıksa iflah olmaz yine yapar.. Toplumda tecavüzcü ruh hastalarının sayısı bilinmiyor ve oldukça kabarık olduğu düşünülüyor..Çoğu cinsel istismar ayıp sanıldığından gizli kalabiliyor..Sözkonusu sapıklar ise normal görünüyor,öğretmen,doktor,ayakabıcı dahil her türlü meslek grubundan olabiliyor...Tehlikesi çok yani...

Sadece suçlunun iyi tesbit edilmesi önem arzediyor..Yargılamada hata kaldırılamayacak bir durum söz konusu..Bunun için neler hazırladılar o önemli..

tarihinde Electra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben gazetede başlığı ilk gördüğümde sandım ki böyle direk baltayla penisi alıcaklar şeriat ülkelerindeki gibi dedim ahanda şeriat geliyor, ama bilimsel yollardan yapılıyomuş ayrıca çoğu avrupa ülkelerindede ( özellikle demokrasinin beşiklerinde ) yürürlükte olan bir uygulama olduğunu görünce kabullendim şahsen.

bence doğru bir uygulama, açıkçası ben idam cezasınıda isterim ama islamcıların potansiyel güç olduğu bir ülkede idamın olmaması bence daha mantıklı, bunu nasıl kullanabileceklerini düşününce korkmuyor değilim. adam akıllı batılı avrupalı medeni bir ülke olsak idamı kabul ederim. yani sadece çok ağır suçlar için kullanılsın, yoksa ülke bu haldeyken idam cezası gelse içki içeni idam eder bu şerefsizler.

tarihinde VahsisBack tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Demokrasisi ile örnek göstereceğiniz Hollanda ve Belçika gibi ülkelerde tecavüz suçlusunun hadım edildikten sonra hapisten çıkarılması sağlanıyor.

Ayrıca tecavüz gibi bir suç işleyeni dinsiz bir kişi bile başına böyle bir olay gelse öldürmek ister. Ama gözünüz CHP'nin yetersiz muhalefetiyle dolu olduğundan doğruları göremiyecek kadar yanlısınız.

Tecavüz suçu sadece cinsel organla işlenmez... hadım çözüm değildir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...