Jump to content

Ağla Recep'im Ağla

Recommended Posts

Hangi Ne kadar devlet Tekeli varsa özelleştirdi , Emekçilere ve Memurlara kan kusturdu ,

bir iki kurum dışında her kurum özelleştirilmeli dir zaten..bunu akp chp tartışmasının dışında söylüyorum.

memurlarda artık kıçlarını kaldırıp ,işini yapmaya özen göstersin...

alıştılar yan gelip yatmaya ...

işini kötü yapan gider ..yapmayan kalır...devlet benim vergilerimle adam besleme yeri değildir.

ben nasıl çalışıyorum performansım düşünce azar yiyorum.onlarda aynı olmalı...

bu dünya acımasız..

aynı ervrim gibi elenenler olmalı...elenmeyince diğerlerine zarar veriyorlar...

...

bazı şeylerde çok duygusalız..

mesela kılıçdaroğlu çıkıyor diyor :ev hanımına maaş bağlayacam.

çıkıyor :tüm taşeronları devlete memur yapacam diyor..

çoğumuzun çalışan eşi vardır...boşuna mı çalışıyorlar,,,,onlarda otursun evinde o zaman...

diğerleri de özel sektörün sırtında iken durup duruken devletin sırtına bindirecem diyor..

ama siz bunun yanlış olduğunun bile farkında değilsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

seviyesizsin san a bu son cevabım,

70 yıllık psilik 6 senede mi bitecek?

biraz bekle...

chp gelse bu çözermi idi?derindeletle işbirliğine devam ederdi...

adma olun adam

Münecimmiyim ben? Nerden bileyim Chp gelse çözer mi çözmez mi.Burda Chp'yi savunanda yok.

Sorun, senin bu adamların derin devlet olayını bitirdiğini düşünmen.Belki de T.C de yaşamıyorsundur o yüzden böyle saçma birşeyde ısrar ediyorsundur.Bana kanıt göster.Ergenekonu kanıt diye gösterirsen bu konuda ki ciddiyetin zaten ortaya çıkacaktır.

Sitelerde Paylaş

Taşeronu kaldırmak kötü birşey mi? İzmir büyükşehir belediyesi taşeronu kaldırdı.Yaklaşık 5 bin işçi sendikalı ve belediyeye bağlı oldu.O işçiler şimdi havalarda uçuyor.En azından artık bir güvenceleri var.Haklarının tamamını olmasa bile eskisine göre daha fazlasını alıyorlar.

Sitelerde Paylaş

seviyesizsin san a bu son cevabım,

70 yıllık psilik 6 senede mi bitecek?

biraz bekle...

chp gelse bu çözermi idi?derindeletle işbirliğine devam ederdi...

adma olun adam

70 senelik pislikten ne kastettiğin ortada asıl sen utanmalısın bu seviyesizliğinden

derin devlet hep olucaktır şimdi de akpnin hizmetinde işte

ve bu ülkeyi atatürkçüler değil sizin gibiler yönetti zaten

korkma 70 yıldır siz varsınız zaten

Sitelerde Paylaş

AKP 12 Eylül darbecilerinin yargılanması için yapılan oylamada dün 'hayır' dedi. Meclis'te BDP Milletvekili Hasip Kaplan'ın darbe yapanların yargılanmasına ilişkin kanun önerisinin gündeme alınması oylaması MHP ve AKP'li milletvekillerin oylarıyla reddedildi.

Demek ki AKP'yle aynı saftasın.

Sen de hayırcısın..

Hatta evet deselerdi üzülürdün..

Sitelerde Paylaş

Taşeronu kaldırmak kötü birşey mi? İzmir büyükşehir belediyesi taşeronu kaldırdı.Yaklaşık 5 bin işçi sendikalı ve belediyeye bağlı oldu.O işçiler şimdi havalarda uçuyor.En azından artık bir güvenceleri var.Haklarının tamamını olmasa bile eskisine göre daha fazlasını alıyorlar.

ben de diyorum ki güvenceleri ;kendileri olsun,çalışkanlıkları olsun.hertürlü ciddiyetsizliği gösterdikten sonra ,müşterileri ile saygısızca ilgilendikten sonra ,işini yarıp yapıp milleti zor durumda bıraktından sonra,işten atılmamamya güvence deniyor bu ülkede...ben buna karşıyım...

devletin ne kadar az işçisi olursa o kadar yük vergilein üstünden kalkar.bu da tüm millet için iyi yararlıdır.

yan gelip yatmadan işini yapan kimse zaten heryerde iş bulur ve tercih edilir...

onların parasını ben niye ödeyeyim..gitsn özel sektör ödesin..

Sitelerde Paylaş

bir iki kurum dışında her kurum özelleştirilmeli dir zaten..bunu akp chp tartışmasının dışında söylüyorum.

memurlarda artık kıçlarını kaldırıp ,işini yapmaya özen göstersin...

alıştılar yan gelip yatmaya ...

işini kötü yapan gider ..yapmayan kalır...devlet benim vergilerimle adam besleme yeri değildir.

ben nasıl çalışıyorum performansım düşünce azar yiyorum.onlarda aynı olmalı...

bu dünya acımasız..

aynı ervrim gibi elenenler olmalı...elenmeyince diğerlerine zarar veriyorlar...

...

bazı şeylerde çok duygusalız..

mesela kılıçdaroğlu çıkıyor diyor :ev hanımına maaş bağlayacam.

çoğumuzun çalışan eşi vardır...boşuna mı çalışıyorlar,,,,onlarda otursun evinde o zaman...

diğerleri de özel sektörün sırtında iken durup duruken devletin sırtına bindirecem diyor..

ama siz bunun yanlış olduğunun bile farkında değilsiniz.

Sen hiç özel sektör de çalışmadın sanırım.Benim yaklaşık üç senelik dokuma tecrübem var, ha saygı duyarsın duymazsın sana kalmış. Hiçbir güvenliğin olmamakla birlikte sigortan bile yok. Sekiz saat yerine On saate çıkarılmış bir Çalışma zamanı var.Bazı üretim tesislerinde Grev hakkın bile yok. Aldığın üç kuruş maaş sürekli olarak düşürülüyor. İktisadi bir terim vardır ''Artık Emek'' diye. Bir araştır bakalım. Ben bu kadar Sığ bir cümle duymadım. İki kurum dışında heryer özelleştirilmeliymiş.Özelleştirme peşkeş çekmektir. Özellikle bir ülkenin Demiryollarından Telekomuna kadar hisseler Yabancı yatırımcıların ellerinde ise o ülke kelimenin tam anlamı ile Sömürgedir. Türkiyenin zaten Ağır Sanayi atılımı olmadı. Kendine ait Sınai ve Zırai Araçları üretemiyor. Montaj sanayi var.Batı Avrupa üretimi parçaları kendi ülkemizde monte edip satıyoruz. Bu durumdan kurtulmak için özel Sektörü bitirip Tüm Özel girişimler Devletleştirileceğine , Yabancı sermaye Millileştirileceğine ''her yeri özelleştirmeliyiz''. Arjantinde Liberaller de seninle aynı yolu önermişlerdi. Vahşi kapitalizm dönemine kadar ilerledi ülke. başta Fuhuş olmak üzere yüz kızartıcı suçlarda patlamalar oldu , metropollerde yarım saatte bir adam kaçırmalar oluyordu. Halkın elinde ne varsa aldılar. Sonunda farkında olmadan Devrimci potansiyeli açığa çıkardılar. halk Tüm küçük esnafın dükkanlarını yağmaladı , Fabrikaları ve Toprakları işgale başladı. Sonra ne oldu ? liberaller korkudan İngiltere'ye kaçtılar.

Bir Halkın Alın Terini peşkeş çekmek o kadar kolay değil.Bu bizim can damarımız.Kendi bileklerimizi kesiyoruz Farkındamısın ?

Sitelerde Paylaş

Sen hiç özel sektör de çalışmadın sanırım.Benim yaklaşık üç senelik dokuma tecrübem var, ha saygı duyarsın duymazsın sana kalmış. Hiçbir güvenliğin olmamakla birlikte sigortan bile yok. Sekiz saat yerine On saate çıkarılmış bir Çalışma zamanı var.Bazı üretim tesislerinde Grev hakkın bile yok. Aldığın üç kuruş maaş sürekli olarak düşürülüyor. İktisadi bir terim vardır ''Artık Emek'' diye. Bir araştır bakalım. Ben bu kadar Sığ bir cümle duymadım. İki kurum dışında heryer özelleştirilmeliymiş.Özelleştirme peşkeş çekmektir. Özellikle bir ülkenin Demiryollarından Telekomuna kadar hisseler Yabancı yatırımcıların ellerinde ise o ülke kelimenin tam anlamı ile Sömürgedir. Türkiyenin zaten Ağır Sanayi atılımı olmadı. Kendine ait Sınai ve Zırai Araçları üretemiyor. Montaj sanayi var.Batı Avrupa üretimi parçaları kendi ülkemizde monte edip satıyoruz. Bu durumdan kurtulmak için özel Sektörü bitirip Tüm Özel girişimler Devletleştirileceğine , Yabancı sermaye Millileştirileceğine ''her yeri özelleştirmeliyiz''. Arjantinde Liberaller de seninle aynı yolu önermişlerdi. Vahşi kapitalizm dönemine kadar ilerledi ülke. başta Fuhuş olmak üzere yüz kızartıcı suçlarda patlamalar oldu , metropollerde yarım saatte bir adam kaçırmalar oluyordu. Halkın elinde ne varsa aldılar. Sonunda farkında olmadan Devrimci potansiyeli açığa çıkardılar. halk Tüm küçük esnafın dükkanlarını yağmaladı , Fabrikaları ve Toprakları işgale başladı. Sonra ne oldu ? liberaller korkudan İngiltere'ye kaçtılar.

Bir Halkın Alın Terini peşkeş çekmek o kadar kolay değil.Bu bizim can damarımız.Kendi bileklerimizi kesiyoruz Farkındamısın ?

Merak ettiğim için soruyorum...

Şimdi devlettesin sanıyorum..

Nasıl çalışıyormusunuz bari..

Yoksa amir memur bir olup aldığınız maaşamı sövüyorsunuz..

Vatandaşın önemli işlerini kendi basit keyflerinizden sonrayamı erteliyorsunuz..

Yada zorluklar çıkarıp rüşvetmi bekliyorsunuz?

Kendinizi önemli hissetmirmek için vatandaşa zorluklar çıkarırken, amirin gözüne girmek için en yakın arkadaşlarını gambazlıyormusun yoksa..

Peki nekadar çalışmanınız ve verimli olmanız gerektiğini kim nasıl belirliyor..

İşe göremi çalışılıyor yoksa mesai saatlerine göremi çalışılıyor..

Çalıştığın yer verimlimi çalışıyor..

Yani özel sektörün rekaabeti olmadığı halde kendini aşmış bir ermiş gibi tüm iyi niyetinizle aldığınızdan çok mu veriyorsunuz..

Dünya ile yarışacak enerji ve isteği kendinizde görüyormusunuz en başta..

Sitelerde Paylaş

ben de diyorum ki güvenceleri ;kendileri olsun,çalışkanlıkları olsun.hertürlü ciddiyetsizliği gösterdikten sonra ,müşterileri ile saygısızca ilgilendikten sonra ,işini yarıp yapıp milleti zor durumda bıraktından sonra,işten atılmamamya güvence deniyor bu ülkede...ben buna karşıyım...

devletin ne kadar az işçisi olursa o kadar yük vergilein üstünden kalkar.bu da tüm millet için iyi yararlıdır.

yan gelip yatmadan işini yapan kimse zaten heryerde iş bulur ve tercih edilir...

onların parasını ben niye ödeyeyim..gitsn özel sektör ödesin..

Yok sen kesin yurt dışında yaşıyorsun.Ya da hayatında işçilerle hiç muhattap olmadın.Bu ülkede hiç bir sosyal güvenliği olmadan bir işte çalışan ne kadar insan biliyormusun? Günden 12 saat çalışıp asgari ücrete havada atlayan insanlardan haberin varmı? Hem köpek gibi çalış, hem 3 kuruş para al hemde hiç bir sosyal güvencen olmasın.Sonra o işçiden saygı bekle, işini yapmasını bekle.Hiç birşey bildiğin yok senin.

Bütün hayatını patronun dudaklarının arasından çıkıcak iki kelimeye bağlamış insanlarla dolu bu ülke.Geç hepsini sen bu ülkede asgari ücretin ne kadar olduğunu biliyormusun?

Sitelerde Paylaş

Sen hiç özel sektör de çalışmadın sanırım.Benim yaklaşık üç senelik dokuma tecrübem var, ha saygı duyarsın duymazsın sana kalmış. Hiçbir güvenliğin olmamakla birlikte YALAN sigortan bile yok YALAN . Sekiz saat yerine On saate çıkarılmış bir Çalışma zamanı var YALAN .Bazı üretim tesislerinde Grev hakkın bile yok BAZILARINDA VAR YANİ. Aldığın üç kuruş maaş sürekli olarak düşürülüyor YALAN . İktisadi bir terim vardır ''Artık Emek'' diye.TAM BENİM DEMEK İSTEDİĞİM ŞEY İŞTE..HANİ DEVLET KURUMLARINDA OLAN ŞEY. Bir araştır bakalım.

NEYİne cevap vereyim? hepsi yalan ..diğer yazdıklarınla da zaten fuhuşu kapitalizme bağlamışsın...o yüzden alıntılamadım bile...

diyelim ki doğru...(özel sektör problemsiz demiyorum zaten) doğru ise de aksaklıkları düzeltirsin o kadar.

çünkü diğer tarafta yan gelip yatma işini yapmama,verimsiz ve atıl çalışma, ,parformansa dayalı olmayan değerlendirmeve denetlememe,kıt kaynakları sorun etmeme..torpille işleyen bir yükselme sistemi.var.daha sayayım mı ?

pazarlamacı isen ;en çok satış yapanı ölçersin ve yükseltirsin...sizde naısl yapılıyor anlat bakalım..

sen bu sorunların çözümüne dair bir iki kelam et bakalım...

kapitalizm bunların hepsini çözmüş çünkü...

yada sn ercüment in yazdıklatına cevap ver.

devlete giricem çünkü devlet işi "garanti" derler ya?

cümledeki "garanti" ne demek?

garanti şu demek ...işimi yapmasam ve kuruma zararlı olsam bile kar amacı gütmeyen bir kurumda sürekli maaşımı alacam .dolayısı ile kendimi geliştirmeme, şirketin geleceğini düşünmeme ,daha iyi hizmet nasıl olur sorusunu sormama,

gerek yok demek.

hatta yeterli tezgahı ve adam ı bulursam kolayca devletten veya milletten çalabilrikm demek...demesen bile buna salık veren bir örgüt ve anlayış sözkonusu...

özel sektörde ise sürekli olarak işin ile meşgul olursun mesela pazarlamacı isen ;satış yapmak için sürekli pazarlama stratejisi geliştirirsin ..müşterilerini memnun etmeye çalışırsın ve onlra değer veririsin..birisine ters cevap vesen bile işten atılabilirsin ve bunun için müşteri memnuniyeti eğitimi alırsın.sürekli iyileştirmek için çalışırsın. iyi isen bu rakamlarına yansır.ve performansın iyi olursa kısa sürede müdür bile olursun..önemli olan müdür olmak değil.

Sitelerde Paylaş

kolonyanın beyni sulanmış bir an önce bir hocaya gitte sana okuyup üflesin bilime inansan doktor derdim işte senin gibileri (bu ülkede çoğunluktasınız) kandırmak bu kadar kolay.yazık yazık

ben ateistim..bilime de inanrıım..ve kapitalistim . sen ise öğrenmisin dincilere cahil demeyi başka bir olayın yok..

Sitelerde Paylaş

Yok sen kesin yurt dışında yaşıyorsun.Ya da hayatında işçilerle hiç muhattap olmadın.Bu ülkede hiç bir sosyal güvenliği olmadan bir işte çalışan ne kadar insan biliyormusun? Günden 12 saat çalışıp asgari ücrete havada atlayan insanlardan haberin varmı? Hem köpek gibi çalış, hem 3 kuruş para al hemde hiç bir sosyal güvencen olmasın.Sonra o işçiden saygı bekle, işini yapmasını bekle.Hiç birşey bildiğin yok senin.

Bütün hayatını patronun dudaklarının arasından çıkıcak iki kelimeye bağlamış insanlarla dolu bu ülke.Geç hepsini sen bu ülkede asgari ücretin ne kadar olduğunu biliyormusun?

sn PearlyGates ille de kavga mı etmeliyiz.

doğru söylüyorsun :) ..bunlar yanlış uygulamalar ..ama çözümü ne?

çözümü bunları iyileştirmek..

çözüm devletin kaynaklarını har vurup harman savuran bir siteme geçmek değilki.. ,devletin sosyalist bir çalışma sisteminde etkin ve verimli çalışması teoride ve pratikte mümkün değildir.

yani dışarıda az maaş alıyor diye ;haketmediği ve atıl çalşacağı ve zararla çalışacağı ve maaaşını da benim ödediğim bir kuruma mı geçsin..

tc de yim ve özel sektördeyim.

tarihinde kolonya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sn PearlyGates ille de kavga mı etmeliyiz.

doğru söylüyorsun :) ..bunlar yanlış uygulamalar ..ama çözümü ne?

çözümü bunları iyileştirmek..

çözüm devletin kaynaklarını har vurup harman savuran bir siteme geçmek değilki.. ,devletin sosyalist bir çalışma sisteminde etkin ve verimli çalışması teoride ve pratikte mümkün değildir.

yani dışarıda az maaş alıyor diye ;haketmediği ve atıl öalşacağı ve zararla çalışacağı ve mamaşını da benim ödediğim bir kuruma mı geçsin..

tc de yim ve özel sektördeyim.

Yok canım ne kavgası.Güzel güzel tartışıyoruz :)

Benim dediğim, biz daha ülke olarak kapitalist sisteme hazır değiliz.Aha sonuçlar ortada yaşam şartları arasında uçurumlar var.Açlık sınırı bin liranın üstünde olduğu bir ülkede asgari ücret 640 lira.Hayat git gide pahalılaşıyor.Devlet bu işe el atsın.Özel sektörü adam etsin, öyle patronların sıkılınca hadi güle güle demesini engellesin.Sigortalar düzenli ödensin.Çalışanların hakları sonuna kadar verilsin.Sonrasında zaten sorun olmaz.

Ben 3 yıla yakın özel sektörde çalıştım.Günde 15-16 saat çalıştığımı biliyorum.Köpek gibi koşturuyordum işlerin peşinden ama patron senin hakkın bu dediğinde sesimi çıkaramıyordum.Beni koruyan ne sendika var ne başka bir güvence.Ya patrona eyvallah edicen yada sokaklarda ki işsiz kervanına katılcan.

Sitelerde Paylaş

puhaha

Kolonyanın üstüne fazla varmayın. O zaten borsadaki ya da bankadaki -tam hatırlayamadım- paralarına bir şey olmasın diye evet demişti.

Nasıl lan, iyi prim yaptın mı kolonya?

Sitelerde Paylaş

hmmm akpli bir ateistimiz daha oldu hayırlı uğurly olsun amenn :lol: :lol:

nerdeyse 12 saat çalışmanın insanca yanı varsa gösterin.ben dayanamayıp çıkmıştım işten ama ev geçindirmek zorunda olan buna mecbur olanlar napıcak??

inanmadığınız allah size vicdan versin amennnnn

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

queencim,

Bizim sonradan ateist olanlarımız var ya. Onların temel yanlışı hayata yeniden bakmamaları. İnsan biraz kendini değiştirir, kaynaklarını geliştirir en azından haber kaynaklarını çeşitlendirir filan. Alternatiflere akar değil mi :) bizimkiler ateist omuyor ki, A-kuranist oluyor. Kuranda hata olmasa inanır bunlar, al ellerinden kuranı ateistlikleri de güme gider. O parti bu parti muhabbeti değişmiyorsa adamda salla gitsinn.

Sitelerde Paylaş

hmmm akpli bir ateistimiz daha oldu hayırlı uğurly olsun amenn :lol: :lol:

nerdeyse 12 saat çalışmanın insanca yanı varsa gösterin.ben dayanamayıp çıkmıştım işten ama ev geçindirmek zorunda olan buna mecbur olanlar napıcak??

inanmadığınız allah size vicdan versin amennnnn

12 saat çalışmalısın diyen kim?aptalmısın sen?

beni din değil ,ateistlikte değil.ekonomik gidişat ilgilendiriyor.

akp de sen de umrunda değilsiniz?

espri yapmışsın ama ;yaptığım kapitalist anlayısın karşısına bir tuğla düşünce dikmişliğin yok..cahil .yetersiz.

şimdi espri yapmayı yada laf sokmayı bırakda ;söylediklerime cevap ver.

cevabın var mı? yok...boş insan.. tırtsın işte...

tarihinde kolonya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...