Jump to content

Penguen'den bir karikatür

Recommended Posts

gerçekten komikmiş yorumlar dikkatimi çekti herkes dinsizliğini kendine saklasın gibi yorumlar var. yazık ya.

sonada gidip özgürlüğü savunur başı örtülü niye üniversiteye giremez diyede maval satarlar.

tarihinde garibist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

türkiyede hintlilker tarafından kutsal kabul edilen inekler kesilip tüketiliyor. Bunu tutup ta video ya çekerek hintlilerin gözüne gözüne sokupta arada pürüz çıkarmaya gerek yok. Buradaki mantıkla herkes tarafından bilinen cami de bu tarz yazılar yazıp ta ilgi çekmek olmamış. müslümanların bakın bize her halukar da saldırıyorlar iddiasını güçlendirir sadece bunlar

Sitelerde Paylaş

Ateistler oyuna geliyor..

Bu forumla birlikte İslami forumları da takip ediyorum.

Bu tarz haberlerin, seçim startının verildiği bu günlerde fazlalaşacağını tahmin ediyordum.

Galiba yanılmıyorum..

Çünkü daha yeni, üç yıl evvel gerçekleşen bir olay, türbana ve inançlıya yapılan zulüm adı altında, teistik sitelerde yayılmaya başlanmıştı.

Bu tarz örnekleri arttırmak mümkün ancak bunların bugünlerde gündem yapılması, internette gündem olması, dikkat çekici.

Bu tarz yaklaşımların iktidar olma aracı olarak kullanıldığı aşikare iken, bu haberlerin yayılmasına ateistlerin de katkıda bulunması, oyuna geldiklerinin göstergesidir.

Ateist değilim ancak, ateistlerin, iktidarı destekleyen kraldan çok kralcı olan menfaatperestlerin, teolojik motifli bu destek sütununa, farkında olmadan destek veriyor olması, diğer gerçeklerin gündem dışı olarak kalmasına sebebiyet vereceğini düşünüyorum.

Şahsen burada, bu haberin değil de odatv adlı muhalif sitenin yöneticilerine yapılan baskının duyurulması, daha anlamlı diye düşünüyorum...

tarihinde WerderBremen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu tarz haberlerin, seçim startının verildiği bu günlerde fazlalaşacağını tahmin ediyordum.

Galiba yanılmıyorum..

Çünkü daha yeni, üç yıl evvel gerçekleşen bir olay, türbana ve inançlıya yapılan zulüm adı altında, teistik sitelerde yayılmaya başlanmıştı.

Bu tarz örnekleri arttırmak mümkün ancak bunların bugünlerde gündem yapılması, internette gündem olması, dikkat çekici.

Bu tarz yaklaşımların iktidar olma aracı olarak kullanıldığı aşikare iken, bu haberlerin yayılmasına ateistlerin de katkıda bulunması, oyuna geldiklerinin göstergesidir.

Ateist değilim ancak, ateistlerin, iktidarı destekleyen kraldan çok kralcı olan menfaatperestlerin, teolojik motifli bu destek sütununa, farkında olmadan destek veriyor olması, diğer gerçeklerin gündem dışı olarak kalmasına sebebiyet vereceğini düşünüyorum.

Şahsen burada, bu haberin değil de odatv adlı muhalif sitenin yöneticilerine yapılan baskının duyurulması, daha anlamlı diye düşünüyorum...

Ne kadar boş tahminde bulunmuşsun öyle. Bu haberi çıkaran bu karikatürü yayınlayan islami basınmıki böyle düşünüyosun.

Penguenin iktidar karşıtı olduğunu sağır sultan bile duydu. Herkes penguenin çizgisini bilir. Şimdi sen kalkmış komplo teorileri üretiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Karikatür bu bir halt edemezler. Adam icindekini cizmis keske bende cizebilsem. Ampulleri bence dindarlarin cogu dinleme cihazi diye algilamistir. :D

Karikatürdeki mizahi referandumda yasamadikmi? Adamlar oy verebilmek icin neyi erteledi? Basbakan oy verme zamani sözde kutsal görev icin gitme niyeti olanlara ne dedi? Bunlarin hepsi bir karikatür konusu ama bu isi yapabilen bir kac yayindan biri penguen.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Galiba yanılmıyorum..

aynen bende bu islami forumlarında takip edilmesi gerektiği kanısındayım.

ama... ateistlerin oyuna geldiği konusunda hem fikir değiliz. ateist bu karikatüre güler. sinirlenmez. komiksede paylaşması çok doğaldır helede burda.

islami bir beyine göre bunu paylaşmak bile günahtır. paylaşan kişide ancak çıkarları uğrunda paylaşır şu şekilde düşmanımın düşmanı dostumdur yandaş toplama amacı güder akıllı bir insanda bunu görür.

akılsız olanlar ise bu hüsranı bırak yaşamak zorunda kalsınlar herkes kendi kararlarıyla acı çeker yada mutlu olur.

Sitelerde Paylaş

aynen bende bu islami forumlarında takip edilmesi gerektiği kanısındayım.

ama... ateistlerin oyuna geldiği konusunda hem fikir değiliz. ateist bu karikatüre güler. sinirlenmez. komiksede paylaşması çok doğaldır helede burda.

islami bir beyine göre bunu paylaşmak bile günahtır. paylaşan kişide ancak çıkarları uğrunda paylaşır şu şekilde düşmanımın düşmanı dostumdur yandaş toplama amacı güder akıllı bir insanda bunu görür.

akılsız olanlar ise bu hüsranı bırak yaşamak zorunda kalsınlar herkes kendi kararlarıyla acı çeker yada mutlu olur.

Anlaşıldı..Senin yaşın küçük..

Mehmet Şevket Eygi gibilerin, iktidar uğruna baş düşman, Amerika!n askerlerini kullandığını bilmiyorsun..

Git İslami forumlara bak bakalım, bunu paylaşmak günahmıymış değilmiymiş?

Evet, bunu paylaşan çıkarlarını uğruna paylaşıyor, yandaş topluyor, ateistler de buna yardımcı oluyor...

Her zaman olduğu gibi, ben her zaman doğruyum ve haklıyım ukalalığı, yine, yeniden iktidarı güçlendirecek..

O, bunu paylaşmanın günah olduğunu düşündüğü düşünülen İslami beyinler, Allah kafirlerle İslami destekliyor diyecek.. diye tahmin ediyorum.

Neyse, küçük ve lokal düşünen beyinlere, böylesine, 2023 e kadar uzanan planları anlatmaya çalışmak komplo teorisinden öteye gitmeyecek gibi duruyor..

Sitelerde Paylaş

Anlaşıldı..Senin yaşın küçük..

Mehmet Şevket Eygi gibilerin, iktidar uğruna baş düşman, Amerika!n askerlerini kullandığını bilmiyorsun..

Evet, bunu paylaşan çıkarlarını uğruna paylaşıyor, yandaş topluyor, ateistler de buna yardımcı oluyor...

Her zaman olduğu gibi, ben her zaman doğruyum ve haklıyım ukalalığı, yine, yeniden iktidarı güçlendirecek..

O, bunu paylaşmanın günah olduğunu düşündüğü düşünülen İslami beyinler, Allah kafirlerle İslami destekliyor diyecek.. diye tahmin ediyorum.

Neyse, küçük ve lokal düşünen beyinlere, böylesine, 2023 e kadar uzanan planları anlatmaya çalışmak komplo teorisinden öteye gitmeyecek gibi duruyor..

bu ukala tavrınla kendini aşşağılıyorsun önyargından kurtul ve anlamaya çalış. siyaset adamı..

konuyu islamın siyaset aracı kullanılmasına dayatıp prim sağlama amacındasın.

bana bir tane ataist göster allah var desin kafamı koparırım nasıl destek vericek anlamadım?

Sitelerde Paylaş

bu ukala tavrınla kendini aşşağılıyorsun önyargından kurtul ve anlamaya çalış. siyaset adamı..

konuyu islamın siyaset aracı kullanılmasına dayatıp prim sağlama amacındasın.

bana bir tane ataist göster allah var desin kafamı koparırım nasıl destek vericek anlamadım?

Bu şahsi hareketlerden vazgeç önce..

Neden veya neyden prim sağlıyorum?

İslamın, siyaset aracı olarak kullanılmadığını mı söylemeye çalışıyorsun?

Bence gözlerini daha fazla açmalısın..

Bak işte anlamadığını sonunda itiraf etmişsin..

Bunu baştan laf kalabalığı yapmadan yazsa idin hiç sorun değildi, gerçi şimdi de değil.

Çünkü olayı anlamamışsın..

Bak tekrar yazayım:

Bir ateistin Allah yok demesi doğaldır, bu bir müslümana göre de böyledir.

Zira, çünkü böyle demese zaten ateist, dinsiz olmaz.

Uzatmayayım, bundan evvel burada ve bir çok yerde karikatüre yansıyan bu söylem defalarca tekrarlanmıştır.

İşin dikkat çeken yönü, söylemin, seçim arefesinde, üstelik mevlit kandili gününde, İslam i basın diye tarif edebileceğimiz topluluklarca, yaygara şeklinde hakaret olarak verilmesidir.

Anlayabildin mi şimdi?

Sitelerde Paylaş

bu yazında ön yargı yok güzel.

işte bu yazındaki ters piskolojik davranışının seni haklı çıkaracağı düşüncesindeki yazından prim sağlamaya çalıştığın kanısındayım.

haklı olduğumu savunmuyorum. tek savunduğum bir atesitin bu gibi bir şeyi kesinlikle desteklemeyeceğini düşünüyorum... yani islamı kötülemek onunla dalga geçmek bir ateist için çok doğal bir şey.

sana cevap yazarken sana anlatmak istediğimi anlatamıyorum çünki sen sadece siyasi açıdan bakıyorsun. açıyı ateist bir bakış açısı olarak burda ele alırsan benim mantığıma kavuşursun.

Sitelerde Paylaş

bu yazında ön yargı yok güzel.

işte bu yazındaki ters piskolojik davranışının seni haklı çıkaracağı düşüncesindeki yazından prim sağlamaya çalıştığın kanısındayım.

haklı olduğumu savunmuyorum. tek savunduğum bir atesitin bu gibi bir şeyi kesinlikle desteklemeyeceğini düşünüyorum... yani islamı kötülemek onunla dalga geçmek bir ateist için çok doğal bir şey.

sana cevap yazarken sana anlatmak istediğimi anlatamıyorum çünki sen sadece siyasi açıdan bakıyorsun. açıyı ateist bir bakış açısı olarak burda ele alırsan benim mantığıma kavuşursun.

Şimdi, burada kişisel yapay zaferler peşinde koşacak değilim..

Siyasi açıdan bakmak, sadece siyasi açıdan bakmak için yeterli tecrübe ve nedene sahip olduğumu düşünüyorum..

Zaten sorun nerede biliyor musun?

Ateistin İslama karşı alay ve karşıtlığının siyaseten kulanıldığının farkında olamaması..

Yoksa bir ateist teolojik motiflerin baskın olduğu iktidara, bilerek destek sağlıyor demiyorum, bunu söyleyecek kadar bunamadım..

Bence, beni haklı çıkarmamak için bunları bırakıp, odatv, Soner Yalçın ın gözaltına alınmasına odaklansan, dünya görüşünün varlığı için gerçekten bir şeyler yapıyor olursun..

Bilmem anlatabildim mi?

Sitelerde Paylaş

Şimdi, burada kişisel yapay zaferler peşinde koşacak değilim..

Siyasi açıdan bakmak, sadece siyasi açıdan bakmak için yeterli tecrübe ve nedene sahip olduğumu düşünüyorum..

Zaten sorun nerede biliyor musun?

Ateistin İslama karşı alay ve karşıtlığının siyaseten kulanıldığının farkında olamaması..

Yoksa bir ateist teolojik motiflerin baskın olduğu iktidara, bilerek destek sağlıyor demiyorum, bunu söyleyecek kadar bunamadım..

Bence, beni haklı çıkarmamak için bunları bırakıp, odatv, Soner Yalçın ın gözaltına alınmasına odaklansan, dünya görüşünün varlığı için gerçekten bir şeyler yapıyor olursun..

Bilmem anlatabildim mi?

oda tv göz altı haberlerini okudum. şimdi senin mantalitenle bende ona bir kulp uyduruvereyim bak iyi dinle...

oda tv özgürlükçü kesimi ateşleme amacı ile dindar kesimin susturulması amacı tarafından bir komplo olabilirmi acaba?bu olayda düşmanımın düşmanı dostumdur olayına döner.

bu şekilde kura kura gider bu.

şahsi fikrim hiç bir medya mensubuna güvenmiyorum inanmıyorum.

ateistin tavırları islamca kullanılıyor yazmışsın ya bana sölesene islamın kullanmadığı bir şey varmı ne yapalım dindar hoca olup yanlış işler içine girip bunu görsel medyayamı taşıyalımki yapılmıyor değil ama din yine bunu kendi çıkarlarında kulanıyor .

sorun şu nasıl bakarsan öyle görürsün. dahada yazacak bir şeyim yok anlatamıyorm...

Sitelerde Paylaş

oda tv göz altı haberlerini okudum. şimdi senin mantalitenle bende ona bir kulp uyduruvereyim bak iyi dinle...

.....

Evet, gelişmelere ve olaylara bakınca bir kulp uydurduğun bariz belli..

Çünkü gelişen olaylar, olgular tam tersini gösteriyor.

Neyse, zaten anlamamışsın, anlatmaya çalıştığının ne olduğunu anlıyorum ama, benim anlatmaya çalıştığım veya senin anlayamadığın ile alakasız şeyler..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...