Jump to content

Başörtüsü özgürlük mü?

Recommended Posts

Gene anlamadi ama anlamadim diyemiyor."Liboslarin alingaclari bozuk" diyorum, inanmiyorlar...

...örnek L-976534992-Li-165234 yukarida.

Etrafinda hukukcu, gazeteci libos varsa ücer tane olmak üzere cagir onlara anlatayim bakalim onlar anlayabilecekler mi?

Seri numaralari önden olsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 283
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nihayet...

Islami elestiremiyorsun fakat islama yardimci olmaya calismak icin can atmaktasin.Özgürlüklerin oldukca kisitli oldugu halde kendi özgürlügünü savunmamaktasin.Ülkede gercekten laik sistem olur bireyler inanclarini özel alanlarda yasarlar iste o zaman bu sorun zaten kendiliginden kaybolur.

Gercek laik bir ülkede yönetim dinle tamamen ayrismis olmalidir.Din adami yetistirmez, okulunu, ibadethanesini yapmaz.Farkli sekilde inananlar, inanmayanlarin hepsi esit hak ve özgürlüklere sahiptir. Cogunluk teskil eden inanca sahip olanlarin hak ve özgürlükleri diger farkli insanlardan fazla degildir ayrica cogunluk olduklari icin otorite hic degillerdir.

Is saatlerinde kimse ibadet yapamaz.(ücretli calisanlar yani basbakan cumhurbaskani dahil)Ücretsiz izin alirsa ve izin verilirse ibadetini yapabilir.Gercek laik bir ülkede bilinmezligin akademik ünvani olmaz.Teolog olabilir.Cogunluk teskil eden inanca sahip olan ossuruktan profesörleri her gün medyada boy gösterip cak cak insanlari aldatamazlar.

Özellikle hukuk ve herkes icin esit adalet sisteminin oturmasi icin hukukun ateistler tarafindan temin edilmesi gerekir.Carsafli türbanli hakim yargic savci olmaz...Carsafli türbanli doktor olmaz...Bilim insanlari bilimin icine dogmalar tanrilar katamazlar.

Bu konuda daha cok yazabilirim fakat sanirim bu kadar yeter.

Yasadigin ülkenin bütün camilerinde imamlar "ateist olmak allaha küfür etmektir" diye vaaz verecekler, basbakanin agzindan islam eksik olmayacak devamli sirtini ona dayayacak, diger siyasetciler bürokratlar ona yaglanmak icin birbirleri ile yaris edecekler...

...sen ve senin gibi düsünenler "türbana özgürlügü" savunacaksiniz.

Müslüman inanclilar ile esit hak ve özgürlüklere sahip olmak istemiyor musunuz?

Ateist degil misiniz?

Hic mi akliniz yok?

Hangisi?

Sitelerde Paylaş

>>> Ben ömrünün çoğunu batıda geçiren biriyim. Batıyı çok iyi bilirim. Ülkemi de bildiğime eminim.

Hala aynı teranedesin hacı. Batı medenidir diyen yok, olmadı, sen sadece senin tipik şizofreni krizlerinden birini yaşadın.

Denebilir, batı doğdan daha medenidir. İyide neyin doğusu, neyin batısı? Avustralya yerlileri herkesten daha doğudadır, ama herkesten daha medenidirler büyük ihtimalle.

Batı dediğin, avrupa ise, amerika ise, belki. Neden belki? Çünkü belki doğudaki bazı ülkelerden daha medeni olabilirler, ama mutlak medeni olmalarını bekleyen ahmağın tekidir.

Peki nerden bileceğiz kimin daha medeni, daha az medeni olduğunu hacı? İşte bu söylediğimiz hususa bak, kolayca görülür, derin analizler gerekmez öyle. Ve sana bir yerin ne kadar medeni olduğunu şıp diye söyler hacı. Bak, özellikle kadınlara. Çünkü kadınlar doğası gereği giyim, süs vs. olayına daha meraklıdır. Eğer bir yerde kadınlar istediğini giyinip yaşama özgürlüğüne ne kadar sahipse, orası o kadar medenidir.

Buyur, kendince kıstas belirle. İki yeri karşılaştır. Gör bakalım nasıl? Biz verelim sana örnek. Afganistan'mı, Japonya mı? İran mı, Türkiye'mi?

Sitelerde Paylaş

İslamı daha güçlü eleştirebilmenin yolu türbanı yasaklamakmıymış..

Türbanı yasaklayınca islamı eleştirmenin yolu daha azalıyor..

Halbuki diğer durumda elinde malzeme ve eleştirme hakkın daha fazla olur..

Hem devletten beslenmekle yada silah zoruyla birşeyler yapmak yerine..

Hayatın gerçekleriyle ve somut başarılarınla var olursan daha özgür ve güçlü olursun..

Var olmanda somut başarılara bağlı olursa..O zaman başarı için gerçek çözümler üretmeye , bulmaya başlarsın..

O zaman boş tepkilerin ve ideolojilerin peşini bırakır somut işler üretmeye başlarsınız.

O zamanda kimseden korkmana gerek kalmaz..

İnsanlar senden korkar ve uzlaşma yoluna gider.

ömce şunu bilmelisin ki türbanla din özgürlüğünün alakası yoktur.kısıtlanmayla ilişkili bir şeyin özgürlüğü olamaz o ayrı da ,türban özgürlüğü olmalı bak azıyorlar demen komik..onları azdıran bu tavizler olucak.kusura bakma ama bazen ezberden konuşuyosun kafandan değil gibime geliyor.herkes sana laf anlatmaya çalışıyor ercü.kalın kafan almıyor kusra bakma..

ne çağdaşlar gördük ne kuran bilginleri ne hoşgörü timsalleri..en fazla camisi olan laik ülkeyiz herkes istediği zaman girebiliyor, bu sünni camilerde kadının adı yine yok ve gelip camileri mi yokediceksiniz nasıl vicdana tıkıcaksınız ki bu dini diyorlar.allah sadece dilde oluyor işte..

ve sen de allah sadece dilinde olanları istemeden savunuyosun..

şeriat bir virüstür yayılma fırsatı bulursa geri dönüşü olmaz....tutturmuş liberal bireycilik

arkadaş sen hangi ülkede yaşıyosun

hangi bireycilik o da ne??

laik müslüman diye bir şey yok mu

eşbaşkan ağzı ile konuşuyosun

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Ben ömrünün çoğunu batıda geçiren biriyim. Batıyı çok iyi bilirim. Ülkemi de bildiğime eminim.

Hala aynı teranedesin hacı. Batı medenidir diyen yok, olmadı, sen sadece senin tipik şizofreni krizlerinden birini yaşadın.

Denebilir, batı doğdan daha medenidir. İyide neyin doğusu, neyin batısı? Avustralya yerlileri herkesten daha doğudadır, ama herkesten daha medenidirler büyük ihtimalle.

Batı dediğin, avrupa ise, amerika ise, belki. Neden belki? Çünkü belki doğudaki bazı ülkelerden daha medeni olabilirler, ama mutlak medeni olmalarını bekleyen ahmağın tekidir.

Peki nerden bileceğiz kimin daha medeni, daha az medeni olduğunu hacı? İşte bu söylediğimiz hususa bak, kolayca görülür, derin analizler gerekmez öyle. Ve sana bir yerin ne kadar medeni olduğunu şıp diye söyler hacı. Bak, özellikle kadınlara. Çünkü kadınlar doğası gereği giyim, süs vs. olayına daha meraklıdır. Eğer bir yerde kadınlar istediğini giyinip yaşama özgürlüğüne ne kadar sahipse, orası o kadar medenidir.

Buyur, kendince kıstas belirle. İki yeri karşılaştır. Gör bakalım nasıl? Biz verelim sana örnek. Afganistan'mı, Japonya mı? İran mı, Türkiye'mi?

Anibal senin gibiler için bir başlık açmıştım.. Evolution for Dummies.. Adresi:

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=33818&st=0

Orada 5 numaralı iletiye bir göz at. Sonra 10 numaralıya da bakabilirsin.

Bu uygarlık sorununu sana ve senin gibilere anlatmak ne kadar da zormuş.

Her fırsatta senden büyük olduğum için bana bunak dersin. Oysa sen çocukca davranışlarla kendini küçültmekten başka bir şey başarmıyorsun.

Geri zekalı bir çocuksun sen Anibal.. Büyümeyen ve belki de büyüyemeyen...

Sen bu çocuk aklınla sosyal Darwinist gibi düşünüyorsun.

Bütün insan toplumları uygardır. Onları daha az veya daha çok uygar olarak derecelendirirsen, sosyal Darwinistlik yapmış olursun.

Sana bu dersi vermek zorunda olduğum için üzülmüyorum. Sevindiğim de söylenmez.. Sadece öğrenmeni istiyorum.

Bu vesile ile diğerleri de birşeyler öğrenir umuduyla yazıyorum bunları.

Umarım ilerde birgün bana teşekkür edersin. Şu anda senden bunu beklemiyorum.

Ne kadar öfkeli olduğunu görür gibiyim.

Ama sana bu dersi vermem de gerektiği için vicdan azabı duymuyorum....

Senin için açılan evrim başlığına biraz daha dikkat edersen bu hataları tekrarlamazsın...

Hacı amcan...

Sitelerde Paylaş

>>> Geri zekalı bir çocuksun sen Anibal.. Büyümeyen ve belki de büyüyemeyen.

Hımm...

>>> Sen bu çocuk aklınla sosyal Darwinist gibi düşünüyorsun.

Vede hım hıımmmm..

Adam Karalama Safsatası

(Argument Against the Man)

[Argumentum Ad Hominem]

Adam Karalama Safsatası, “Saldırı Safsataları”ndandır. Bu başlık altındaki safsatalarda öneri yerine, öneriyi yapan kişi tartışma konusu edilerek, iddialara karşı çıkmak suretiyle yapılır. Saldırı Safsataları, Adam Karalama Safsatası, Niteliksel Adam Karalama Safsatası, Sen de Safsatası, Dolduruşa Getirme (Önyargı Oluşturma) Safsatası olmak üzere dört tanedir.

Niteliksel Adam Karalama (Circumstantial Ad Hominem)

Tanım: Bir kimsenin görüşlerinin yanlış olduğuna dair delil sunmak yerine, o kimsenin niteliklerine (kişiliğine, karakterine, niyetlerine, vasıflarına vs) saldırarak, reddetmek veya karşı iddiada bulunmak.

Grup Baskısı Safsatası

(Bandwagon, Peer Pressure)

Tanım: Bir öneriyi kabul ettirmek için deliller öne sürmek yerine bir grubun baskısını veya beğenisini öne sürme hatası.

Gördüğün gibi sadece zırvalıyorsun hacı. Bu nedenle de senin bunadığını düşünüyoruz elbette. Her neyse.

>>> Bütün insan toplumları uygardır.

Aslında denecek şey şu Hacı: "De get şurdan..."

Ama demeyelim di mi?

Birincisi şu hacı, sana uygarlıktan bahseden oldu mu hacı? Biz medeni olmaktan bahsettik sanıyoruz, bir tekrar bakıver istersen yazdıklarımıza. Orada medeni diye okuduğunu ne diyor diye düşünene kadar uygar olarak hatırlıyorsan, bu apaçık şekilde bunama belirtisi değil midir hacı?

İkincisi, eğer tüm toplumlar uygarsa, o zaman zaten tartışmanın gereği yok. Daha doğrusu bir şeyleri düzeltmenin de. Al çocuğunu götür ver birine, kesip yesinler, yamyamlar da uygar nasılsa, sende uygar insan ol, değilsen tabi.

Sitelerde Paylaş

Konu başörtüsü...

Özgürlük mü?

Bence değil. Bunu çeşitli şekillerde savunmam mümkün.

Ama ben tek bir savunma yapacağım.

Türkiye'de mevcut koşullarda özgürlük tartışılmaz. Çünkü yoktur....

Dolayısıyla türban takmak özgürlük falan değildir.

Her şey olabilir ama özgürlük olamaz..

Başörtüsü meselesini seneler evvel defalarca yazıştık neticede anlamayan yine ateistler çıkmıştı.

Başörtüsü takmak özgürlük falan değilmiş ...Şuna bak . Nedenmiş o ?

Önce Özgür-Özgürlük nedir bunu bir açıklayın görelim !

Hacının giydiği beyaz eldiven altı veya yedigen kasket birde lacivert ayakkabı özgürlüğü simgelermi ? özgürlükmü?

şöylede olabilir , megan foxun giydiği kırmızı dekolte elbisesi özgürlüğün nesidir?

Hatta birazdaha ileri gidip eşcinsellik eğilimi erkeklerin kadın giysilerini giymesi özgürlüğü nasıl tanımlar diye sorsam ne dersin ?

Bir ateistin müslüman olması özgürlük oluyorsa , bir müslümanın ateist olması neden özgürlük olmasın ? eğer özgürlük bireysel ve toplumsallığın iç ve dışsal simgesi ise !!!

Başörtüsü , minietek özgürlük değilse özgürlüğü nasıl ne ile sınırlayacağız ..................!

Bilimadamlarının bilime resyonalden öte duygusal olmalarını özgürlük olarak görmelimiyiz. ?

Bir doktorun hastaya ötenezi uygulaması peki özgür ölümün özgürlüğümüdür ?

Yapılan zalimliğe karşı hesap vermek özgürlükmüdür ?

Özgürlük görecelimidir ?

Yani Özgürlük neyin nesidir? KİMİN sesidir ??

Sitelerde Paylaş

Sen ate olduğundan özgürlükle saygısızlığı karıştırman gayaet normal....

Ben onları aklıselime yazmıştım zaten.

Hadi ordan olmayan bir seyin neyine saygi duyacagim!Alismisiniz hic bir seyden haberiniz olmadan tek tarafli beslenmeye kuyrugunuza basilinca ciyak ciyak bagiriyorsunuz.

Lafa bak ate oldugumdanmis.

"Özgürlük" kelimesini okuyup/duyunca sadece hanefi müslümanlarin özgürlügüne kafalariniz calismakta.

63. iletiyi iyi oku biraz bir seyler ögren iyi düsündükten sonra önce nasil bir ülkede yasamak istediginin yanitini ver...

...daha sonra bireylerin özgürlükleri hakkinda fikir belirtirsin.!

Sitelerde Paylaş

Etrafinda hukukcu, gazeteci libos varsa ücer tane olmak üzere cagir onlara anlatayim bakalim onlar anlayabilecekler mi?

Sen hukuk mu okudun cigi?

Sitelerde Paylaş

Hadi ordan olmayan bir seyin neyine saygi duyacagim!Alismisiniz hic bir seyden haberiniz olmadan tek tarafli beslenmeye kuyrugunuza basilinca ciyak ciyak bagiriyorsunuz.

Lafa bak ate oldugumdanmis.

"Özgürlük" kelimesini okuyup/duyunca sadece hanefi müslümanlarin özgürlügüne kafalariniz calismakta.

63. iletiyi iyi oku biraz bir seyler ögren iyi düsündükten sonra önce nasil bir ülkede yasamak istediginin yanitini ver...

...daha sonra bireylerin özgürlükleri hakkinda fikir belirtirsin.!

60 şı yetmışı bilmem .işte burda başladım sende başladığım yere burnunu soktun.

Düşünmeye öğrenmeye gelince malum ateler herşeyi bilen herşeye hakim olanlardır.

Özgürlükle saldırmayıda karıştırmışsın..

Sevindinmi şimdi...Peki ..hadi şimdi işine.

Sitelerde Paylaş

@ Turgay

Alıntı: 'Sen ate olduğundan özgürlükle saygısızlığı karıştırman gayaet normal....'

Salt ateist olduğu için özgürlükle saygısızlığı karıştırıyor diyorsun ve kendin saygısızlık ediyorsun, ayıp ta ediyorsun.

Sen bunun üzerinde biraz düşünsen iyi olur.

Sitelerde Paylaş

Sen ate olduğundan özgürlükle saygısızlığı karıştırman gayaet normal....

Ben onları aklıselime yazmıştım zaten.

nasıl da sızıntı yapıyo anında turgay..tipik yobaz işte...sadece kendine yontar her türlü medeni kavramı..

gerçi o bir nurcu normaldir..

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim özgürlügüm ne kadarsa herkesin özgürlügü de o kadar olacak!

Herkesi hanefi müslümanlara yalakalik yapan ateist bozuntulari yavsak düsünceli fasist dinci AKP yalakasi liboslar gibi zannetmeyin büyük hata yaparsiniz ve yapmaktasiniz!

Oturun biraz hukuk esit adalet ve özgürlükleri arastirip okuyun.

Hurma Cumhuriyeti hukuku ile gercek laik demokratik cumhuriyet hukukunu ayirt ederek!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...