Jump to content

Faşist AKP, Odatv'yi de kapattırdı

Recommended Posts

Burada faşistlik tanımını karşı tarafa vuranlar, kime ne anlattığını soranlar önce kendilerine baksınlar. Faşistlik sizin savunduğunuz tarafta.

Bu devlet yüce bir Başbakanını asacak kadar aşağılık, halkını her daim ezecek, aşağılayacak kadar alçak, hain bir devlet olmuştur. Nerede idi o zaman sesleri çıkmayan bu aşağılık şerefsizler. Bu şerefsizlere acıyacak halk öyle mi?

Daha çok beklerler.

Dua etsinler onlar kadar aşağılık olamaz halk, istese de. Yoksa sonları idam sephaları olurdu.

Bunların ne kadar aşağılık, ne kadar alçak, ne kadar haince metodlarla çalıştığını her aklı selim bilir.

Siz halkı değil, halk düşmanlarını kendinize dost edinirseniz, tanımların yeri de haliyle değişir sizler için.

Biz huzur içindeyiz.

Sevgiler.

Ağzını topla yamuk kıçlı... Aynı şeyleri şimdi mevcut iktidara, iktidar yalaması medyaya ve senin gibi bit sirkesine söylesek hoşuna gider mi?

Madem yapılanlardan pek memnunsun, bir de Deniz Fenerinden dem vursaydın. Neden o pek muhterem ve tarafsız savcıların bu davaya bakmıyor, bu dava neden yürümüyor?

Senden zaten cevap beklemiyorum, yazdıkların ne denli utanmaz, ne denli yalama olduğunu gösteriyor zaten...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 166
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Utanmaktan, insanlıktan, haktan hukuktan nasibi olmayan siz beyinsizler biliyorsunuz her şeyi, halk değil.

Devam edin...

Bir beyniniz olmadığını görebilecek kadar akıllı halk merak etmeyin.

Siz beyni olanları idare edebiliyor en azından.

(İsmi geçmesi yeterli konusuna gelince; Odatv ile ilgili ne düşündüğümü öncesinde zaten belirtmiştim)

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Fetullah Gülen açıklamalarıyla ve Bitlis'teki toplu mezarla yakından ilişkisi olduğuyla bilinen emekli general Korkmaz Tağma hakkında soruşturma açılmaması, bu davanın ideolojik amaçlı olduğunun göstergelerinden sadece bir tanesidir. Bunu görmemek için ya beyinsiz ya da beyni mühürlü olmak lazım.

Sitelerde Paylaş

Göründüğü kadarıyla öyle. Darbe soruşturması adı altında engel teşkil ettiğini düşündükleri kişileri tasfiye ediyorlar. Rayından çıkardılar. Düzgün bir soruşturma yapılsaydı, bu ergenekon-darbe vs meselesi itibar kaybetmezdi.

Yalnız göründüğü kadarıyla Ahmet Şık ile Nedim Şener'in içeri almayacaklar, çünkü epey şaibe düştü üzerine. Umarım bırakılırlar.

Meşru ve yasal yöntemleri ve değerleri kendi pis emellerine alet etmeye çalışıyorlarda ondan..

Birgün sağ duyulu insanlar kendi gücünü farkedipte tüm bu pisliklere yeter demeli..

Sitelerde Paylaş

Gazeteciler Taksim'de

Meslektaşlarının gözaltına alınmasını protesto etmek isteyen gazeteciler Ankara ve İstanbul'da sokaklara döküldü. Binlerce gazeteci meydanlarda bir araya gelip, protesto pankartları taşıdı. Ankara’da bir araya gelen gazeteciler ise ağızlarına siyah bantlar yapıştırarak, Adalet Bakanlığı’na yürüyerek protesto etti.

Taksim Meydanı'nda toplanan binlerce gazeteci ellerinde farklı protesto pankartları taşıdı. "Gazeteciysen boyun eğmeyeceksin. Boyun eğeceksen, gazeteciyim demeyeceksin" ve "Bugün Ahmet, Nedim. Yarın kim?" yazılı pankartlar dikkat çekti.

Devamı için:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17183172.asp?gid=373

Sitelerde Paylaş
Utanmaktan, insanlıktan, haktan hukuktan nasibi olmayan siz beyinsizler biliyorsunuz her şeyi, halk değil.

Devam edin...

Bir beyniniz olmadığını görebilecek kadar akıllı halk merak etmeyin.

Siz beyni olanları idare edebiliyor en azından.

(İsmi geçmesi yeterli konusuna gelince; Odatv ile ilgili ne düşündüğümü öncesinde zaten belirtmiştim)

Biz herşeyi bildiğimizi iddia etmiyoruz.

Bizimki de bir görüştür sadece.

Ama sen halkı yanlış biliyorsun.

O halkın sadece %8'i saf değiştirdiğinde neyden ve nasıl bahsedeceğini merak ediyorum doğrusu.

Sizin zihniyetinize zamanında sadece %15 oy veren de o halktı.

Yarın da aynı durum yeniden oluşabilir.

Böyle zafer sarhoşluğuna giren çok iktidarı sildi yoketti bu halk.

Ne Demirel'i kaldı, ne Özal'ı ne de Ecevit'i...

"Halkın ne ilgisi var tutuklanan gazetecilerle?" diyoruz, tık yok.

Sen hala demagoji peşindesin.

Senin Odatv hakkındaki fikirlerin de, diğer fikirlerin gibi iğrenç.

Gerçekleri su yüzüne çıkardığı, tertipleri-tezgahları sergilediği için mi Odatv kötü oldu?

Darbeyi mi savundu, faşizmi mi savundu, şeriat mı istedi, dikta mı istedi ki Odatv kötü olsun?

İstediği sadece demokrasinin korunması, özgürlüklerin yokedilmemesi, masum insanların zındanlarda çürütülmemesi.

Ama bunları senin o zincirli zihnin almaz. Önce zincirlerinden kurtul, insan ol...

Sitelerde Paylaş

AKP'ye oy vermek için beyne gerek yok. Bu bağlamda sende de beyin yok.

Bir de çıkmış haktan hukuktan bahsediyor kafasız. Deniz Feneri dedik, peki hangi hukuka dahil ediyorsun bu feneri?

Olmayan beyniyle ahkam kesiyor, hala tuttuğu takıma yalakalık yapıyor.

Sitelerde Paylaş

KENDİ MEZARLARINI KAZAR GİBİ BU YALANLARIN ÜSTÜNE ATLADILAR..

Bu genç gazeteciler bu toprağın ‘onuru’ hem ‘güzelliği’… Artık onları koklayıp onları düşünüp onlara titreyerek yaşayacağız.

Üstelik bize ne Ergenekon’dan… Gülüp geçeriz umursamaz geçeriz, kim ne diyebilir bu çocuklara, bize.. Gazetecilik yazarlık yapacak yer mi yok konu mu yok, niye düştük bu Ergenekon’un peşine.. İşte Hrant, yediğimiz içtiğimiz arkadaşımız, gördünüz işte.. Susmalı mıydı Nedim.. Haksızlıklar gördü, iftiralar yalanlar gördü.. Ve kendi mezarlarını kazar gibi bu yalanların üstüne atladılar..

Ve başardılar.. Bugün artık ‘Ergenekon iddialarının’ baştan sona yalan olduğu bu gözdağı sindirme tutuklamalarıyla ortaya çıktı.. Bu ‘yalanın’ ortaya çıkabilmesi için bu genç insanların sıfır imkanlarla kendi başlarına ve tek başlarına kendilerini ateşe atması gerekiyormuş..

Nedim neyi yazdı ODA TV neyi yayınladı, korktukları bunlardı ve yayınlananlar artık gün ışığında ortadadır..

Gördük ki Ergenekon iddiasını ortaya atanlar işte bu ‘gerçeklerden’ ölümüne bir telaşla korkup saldırıya geçti.. Değil ODA TV ve Nedim Şener, hiç ihtimal olmayan insanların dahi aman bir şey olabilir mi korkusuyla evleri didik didik ediliyor..

Aranan aslında Ergenekoncular değil, gerçekte aranan Ergenekon iddialarının sahteliğini ortaya çıkartan belgeler..

Ergenekon iftiraları bu gazeteciler tarafından ‘yalanlandı’ ve iddianame kökünden ‘sarsıldı..’..

Artık ölsek tutuklansak ne, işte bu toprağın bir avuç adamı kendi bedenlerini kurban ederek bunu başardılar..

Biz ‘maymunlar’ ise oturup seyrettik işte..

‘Ya korkmuyor musun, ya seni de alırlar, ya çok konuşma’ gibi etraftan kalabalıklar bağırırken, onlar ‘çok konuştu..’ ve Türkiye halkına en zor günde en zalim iktidarlara karşı ‘gerçekleri’ açığa çıkardılar..

Bu genç idealist insanlarla ne kadar övünsek, azdır.

Milyar dolar sahipleri sustu, en süslü şatafatlı TV’ler sustu, sivil dernek partiler işte cürmü kadar yer yaktı ama bu genç gazeteciler, Türkiye’nin başına bela olmuş devasa bir iddianamenin tam karşısında göğüslerini siper ettiler..

Devamı için:

http://www.odatv.com/n.php?n=hepimiz-maymunuz-0303111200

http://www.odatv.com/tops.php

Sitelerde Paylaş

Türkiye demokrasi ve özgürlükler liginde iki sıra gerileyerek 87. olmuş. Tanzanya ve Uganda ile aynı sınıfa dahil olmuş. Yani AKP rejimi demokrasiyi daha ileriye götüremek yerine, geriye götürmekte. Kişisel özgürlükler ve basın özgürlükleri iyice gerilemiş. Zaten her şey gözümüzün önünde oluyor. Gazeteciler muhalif olduklarından hapishaneler doldurulurken, ibda-c katilleri salıverildi. Protesto eden gençler, işçiler acımasızca dövülüyor. Kimse iktidara muhalefet edemiyor. Gaz verilen ve desteklenen savcılar gemi azıya almış, hukuksuzluk üstüne hukuksuzluk yapılıyor. Parkta bira içenlere balon üfletilmeye, tezgah üzerinde içki satanlara ceza kesilmeye başlandı. Durumu gören AB ve ABD yetkilileri bile "Türkiye'de olanları kaygıyla izliyoruz" demeye başladı. Her şey açık ve net bir şekilde ortada. Aklı olanlar, objektif bakabilenler görüyor, ama düşünmeyi unutmuş bu güruh bunları görmüyor, görmek istemiyor. Hepsi zafer sarhoşluğu içinde yapılanları beyinsizce alkışlıyor. Bu başlıkta bir başka beyinsiz de aynı zafer naralarını atıyor. Hem de utanmazca ve ahlaksızca kelimeler sarf ederek.. Eh baltanın sapının onlara da gireceği günler gelecek. Bakalım o zaman ne yapacak bu ahlaksız aymazlar...

Sitelerde Paylaş

Uyumaya devam...

Ama zaten sen ve senin gibiler bu olan bitenden rahatsız değil ki.

Sizin umurunuzda değil ki bu olanlar.

Siz zaten bunca absürdlüğü olağan karşılayıp dinciden yana tavır gösteriyorsunuz.

Benim kişisel olarak hiç umurumda değil. Benim devletle mevletle bugüne kadar hiç işim olmamış. Devletin bir kuruş parasını yememişim, SSK'sını bile hakkım iken kullanmamışım. Çok dayanamaz hale geldim mi toplarım tası tarağı, alırım çocuğumu, defolur giderim bu ülkeden.

Yani o doygunluk hissi dediğin zırva sizinle alakalı. Bizler sadece ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için endişelenen sıradan insanlarız. Hak, hukuk, hürriyet adına endişeleniyoruz.

Ülkede faşizm kol geziyor. Bunlar daha iyi günler.

Ama siz zaten faşistten yanasınız..

Şeriat geldi bile.. Şu seçimler bir bitsin, bak bakalım neler oluyor.

Laik cumhuriyetten eser kalıyor mu, görürsünüz. Şimdi adı var birazcık, iki yıl sonra o da tamamiyle bitecek.

Bir ülkede yargı ve basın bitirilmiş, ele geçirilmiş ve karşıtlar birer birer sorgusuz sualsiz hapse atılmışsa, o ülke bitmiştir. Bu ikisi temeldir.

De.. Kime anlatıyorum..

sn üstadım..meraklanma

ak parti bir dönem daha gider.

sonra başkası gelir.

3 sene sonra görüşelim..

Sitelerde Paylaş

Benist kardeşim,

AK Parti'ye oy verenler bizim camianın insanları değiller, kimse ergenekonu düdüklüyor diye AK Parti'ye oy vermiyor.

AK Parti milleti kredi borç sarmalına dolamıştır, bu sarmal doğası gereği ekonomik büyüme ister, ekonomik büyüme ise istikrar ister. Bu kısır döngüyü iyi tutturan AK Parti milleti ekonomik anlamda rehin almıştır.

TÜİK rakamlarına göre 41 milyon kredi borçlusu insan var ülkemizde. bu 41 milyon kişinin iktidarı paşa paşa sevmesi demektir.

Kimse borçlu iken siyasal ve peşinden ekonomik çalkantı yaşamak istemez.

Yani sandığın gibi AK Parti'yi dinden, özgürlüklerden, anayasadan, şundan bundan oy vermiyor kimse. Sebebi ekonomik. Haklısın halk akıllıdır ama cebini düşünmek konusunda akıllıdır. Yoksa anayasa ve özgürlükler bizim halk için fazla alengirli ve gereksiz konular.

Saadet Partisi'nin bu ülkedeki tabanı yani dindar beş vakit namaz kılan insanların oranı % 10 dur, üç aşağı beş yukarı fiks gibidir değişmez.

AK Parti'ye oy veren % 47 lik kesimin 10'u dindardır. Kalanı sıradan, fasafiso tiplerdir. Ekonomik çalkantıda anında terk edecek olanlardır.

Sitelerde Paylaş

Biz herşeyi bildiğimizi iddia etmiyoruz.

Bizimki de bir görüştür sadece.

İyi :)

Böyle de olunabiliyor demek ki.

Ama sen halkı yanlış biliyorsun.

O halkın sadece %8'i saf değiştirdiğinde neyden ve nasıl bahsedeceğini merak ediyorum doğrusu.

Sizin zihniyetinize zamanında sadece %15 oy veren de o halktı.

Yarın da aynı durum yeniden oluşabilir.

Böyle zafer sarhoşluğuna giren çok iktidarı sildi yoketti bu halk.

Ne Demirel'i kaldı, ne Özal'ı ne de Ecevit'i...

Halkı yanlış bilmiyorum, bunları gözardı ediyorum sanmayın, hele hükümetin gözardı ettiğini hiç.

"Halkın ne ilgisi var tutuklanan gazetecilerle?" diyoruz, tık yok.

Ne zaman dedin :)

Her yazılanı okuyabiliyorum mu sanıyorsun.

Başlığa binaen birkaç söz yazalım, içimizde kalmasın dedik, dediğimize, diğeceğimize bin pişman ettiniz.

Halkın ne ilgisi mi var gazetecilerle söyleyeyim. Gazeteciler sözde aydın kesim, öyle mi?

İşte halkın burada ilgisi şu; halk bu entel ve aydın kesimden çok çekmiş, bıkmış, nefret etmiş.

Ettirmişler.

Eğer öyle olmasa idi, halk aydın kesimi bağrına basacak, onlar için yeri göğü oynatacaktı.

Alakası bu.

Gerçekleri su yüzüne çıkardığı, tertipleri-tezgahları sergilediği için mi Odatv kötü oldu?

Darbeyi mi savundu, faşizmi mi savundu, şeriat mı istedi, dikta mı istedi ki Odatv kötü olsun?

İstediği sadece demokrasinin korunması, özgürlüklerin yokedilmemesi, masum insanların zındanlarda çürütülmemesi.

Ama bunları senin o zincirli zihnin almaz. Önce zincirlerinden kurtul, insan ol...

Beni de yaftalamaktan, yakıştırmalar yapmaktan bıkmadınız.

Ben o dediklerinizin ya da saydıklarınızın hiçbiri değilim.

Bu devletin aydınları ise karanlıktakilerden daha çok ürkütüyor beni, karanlıktakilerden daha karanlıklar çünkü.

Bu yüzden düşüncelerim böyle.

Sevgiler.

tarihinde Benist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burayı atlamışım :)

Teşekkür ederim.

Güzel günler bekliyor ülkeyi, yıllardır çalışmadan oturanlar utansın.

Çalışanlara köstek olmayın.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Türkiyeyi güzel günler bekliyor diyenler ya büyük hayal içinde ya da daha fazla karanlık onlar için güzel günler demektir.

Türkiye demokratik anlamda sınıfta kalmıştır. Nispi demokratik hakların olması, Türkiye'de demokrasi olduğu anlamına gelmez.

Seçimlerin olması, cumhuriyet olması, o ülkenin demokrasi ile yönetildiği anlamına gelmez.

Eğer darbecilere karşı mücadele veriyoruz diyorlarsa yüzlerine şamar gibi vurulan tokatları görmeleri gerekiyor.

Ergenekon gibi bir dava olmadan öncede bu ülkede muhalifler susturuluyordu, şimdi de susturuluyor. Günümüzde ise bu durum daha beter bir hal almıştır. Sapla saman karıştırılıyor. Zıt fikirlerdeki insanları sanki aynı fikirdeymiş gibi, aynı işleri yapıyormuş gibi yaftalıyorlar. Her farklı görüşe, ideolojik, yanlı vb. sıfatlarla saldırıyorlar.

Hadi bunlar önemli değil diyelim ama karşımızdaki bakanları görünce gerçekten insan sinirleniyor. Çocukları bile kandıramayacakları hikayelerle, bir de azarlayarak, karşıt fikirlere tepki gösteriyorlar. Bu insanlar devletin en ufak birimine bile müdür olamayacak insanlar ama başımıza bakan olmuşlar. Tiksinç bir durum.

Sitelerde Paylaş
Evet Ergenekon diye bir örgütün varlığına onca yaşanan şeyden sonra asla ve kat’a inananamıyorum ama askeriyle, aydınıyla, gazetecisi ile bu ülkenin vatansever görevlileri ve kanaat önderlerini öğütmek ve de geride kalanları sindirmek için gizli bir yapı ya da mekanizmanın kurulduğuna inancım tamdır.

Evet karanlık ve aydınlık misali artık çok aşikârdır ki ortada kesin bir örgüt var, lakin bu örgüt Silivri’de yatanlardan değil devlete sızanlardan oluşuyor.

Peki kimler midir bunlar?

Dikkat edin maskeleri düştü ve panikteler!

Kurdukları tezgahlar bumerang misali bir bir kendilerine dönmeye başladı.

Hrant Dink ve rahip cinayetlerinin, Ergenekon operasyonları projesine, dış kamuoyu desteği ve zemin olsun diye devlete sızan çeteler tarafından planlandığı ortaya çıkmaya başladı.

Nedim Şener’e köpürmeleri bunun için!

Oda TV’ye operasyon da bu deşifrenin seçime yakın bir zaman diliminde yeni delillerle yapılacağı

endişesidir.

Sabahattin Önkibar

suluergenekon.jpg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...