Jump to content

"Dekolte Giyene Tecavüz Ederler"

Recommended Posts

AK Partili milletvekilleri tarafından TBMM’ye sunulan ve “hadım yasası” olarak nitelendirilen “cinsel saldırı suçu ile çocuklara ve reşit olmayana tecavüzden yargılananların hadım edilmesini” öngören tasarıya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Ana BilimDalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker’den tartışılacak bir yorum geldi. Her ülkede olduğu gibi Türk toplumunda da tacizcilerin olduğunu belirten ve sorunun çözümü için köküne inilmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Orhan Çeker, şunları söyledi:

‘SORUNUN ODAĞI KADIN’

“Sorunun odağında kim var? Kadın var. Kardeşimsen dekolte giyinirsen bu tür çirkinliklerle karşılaşman sürpriz olmayacaktır. Tahrik ettikten sonra sonucundan şikâyet etmen makul değildir. Bu konuda suçu işleyenleri savunduğum anlaşılmasın. Elbette işlenen suç son derece iğrençtir. Lakin bu suçun işlenmesinde dekolte ve tahrik edici kıyafetler giyinen kadının da etkisi küçümsenmeyecek kadar büyüktür. Bu konuda tabii ki erkek suçludur, ama kadının da suçu göz ardı edilirse meseleyi çözümde yanlış adım atmış oluruz. Bu olayda her iki taraf da suçludur.”

Prof. Çeker, “Öncelikle belirtmeliyim ki dinimizde böyle bir ceza yok. Bu, siyasi otoritenin kararı ile uygulanan bir ceza yöntemidir” dedi.

http://www.haberturk.com/polemik/haber/601444-dekolte-giyene-tecavuz-ederler

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Başladık bu ebleklerle uğraşmaya..Hayırlı olsun..

Nur 30 dan da haberi yokmuş bu ilahiyat prof.unun demek ki..

***İnanan erkeklere söyle, gözlerini bakılması yasak olandan çevirsinler ve iffetlerini korusunlar; temiz ve erdemli kalmaları bakımından en uygun davranış tarzı budur. (Ve) Şüphesiz Allah onların (iyi ya da kötü) işledikleri her şeyden haberdardır.

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dogru 18 aylik bebek minik etek giymisti. 60 lik 70 lik hatta 80 lik ninelere tecavüzler edildi bu ülkede. Kisaca deyinki bizdede ne yazikki cok öküz var. Bu öküzlerle yasiyoruz iste. Bu öküzler % 99 u müslüman olan ülkemizin vatandaslari.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

AK Partili milletvekilleri tarafından TBMM'ye sunulan ve "hadım yasası" olarak nitelendirilen "cinsel saldırı suçu ile çocuklara ve reşit olmayana tecavüzden yargılananların hadım edilmesini" öngören tasarıya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Ana BilimDalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker'den tartışılacak bir yorum geldi. Her ülkede olduğu gibi Türk toplumunda da tacizcilerin olduğunu belirten ve sorunun çözümü için köküne inilmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Orhan Çeker, şunları söyledi:

'SORUNUN ODAĞI KADIN'

"Sorunun odağında kim var? Kadın var. Kardeşimsen dekolte giyinirsen bu tür çirkinliklerle karşılaşman sürpriz olmayacaktır. Tahrik ettikten sonra sonucundan şikâyet etmen makul değildir. Bu konuda suçu işleyenleri savunduğum anlaşılmasın. Elbette işlenen suç son derece iğrençtir. Lakin bu suçun işlenmesinde dekolte ve tahrik edici kıyafetler giyinen kadının da etkisi küçümsenmeyecek kadar büyüktür. Bu konuda tabii ki erkek suçludur, ama kadının da suçu göz ardı edilirse meseleyi çözümde yanlış adım atmış oluruz. Bu olayda her iki taraf da suçludur."

Prof. Çeker, "Öncelikle belirtmeliyim ki dinimizde böyle bir ceza yok. Bu, siyasi otoritenin kararı ile uygulanan bir ceza yöntemidir" dedi.

http://www.haberturk...tecavuz-ederler

Sevgiler

Yazık..Prof'u böyle söylerse mahalle arasında kahvede ki müslümanlar ne düşünür...en iyisi biz çarşaf giyelim..Çarşafta dekolte yok ..

Zihniyet aynı zihniyet lafın başından sonunun nereye gelcegi belli..Çarşaf giyinmeli kadınlar yada kapanmalı..yoksa tecavuze davetiye çıkarırlar...

tarihinde selection tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazık..Prof'u böyle derse mahalle arasındaki kahvede ki müslümanlar ne düşünür...en iyisi biz çarşaf giyelim..Çarşafta dekolte yok ..

Zihniyet aynı zihniyet lafın başından sonunun nereye gelcegi belli..Çarşaf giyinmeli kadınlar yada kapanmalı..yoksa tecavuze davetiye çıkarırlar...

Profesör olmakla felan alakası yok bu işin, hepsi aynı kafadan.

Sitelerde Paylaş
Başladık bu ebleklerle uğraşmaya..Hayırlı olsun..

Nur 30 dan da haberi yokmuş bu ilahiyat prof.unun demek ki..

***İnanan erkeklere söyle, gözlerini bakılması yasak olandan çevirsinler ve iffetlerini korusunlar; temiz ve erdemli kalmaları bakımından en uygun davranış tarzı budur. (Ve) Şüphesiz Allah onların (iyi ya da kötü) işledikleri her şeyden haberdardır.

Bir ayet de ben vereyim:

Ahzap-59. Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına cilbablarını giymelerini söyle. Onların tanınması ve incitilmemesi için en elverişli olan budur. Allah bağışlayandır, esirgeyendir.

Tanınması ve incitilmemesi için.

Ayetteki "yuzeyn" incitilmek, eziyet görmek anlamında.

Burada kadının incitilmesinden maksat; taciz, tecavüzdür.

Tacizin içine sarkıntılık girebileceği gibi kaba davranma, şiddet de girebilir.

İslamcılar, bu ayeti döneme mahsus kabul ederse; hür kadınlarla, cariyelerin ayırdedilmesi ve cariyelere davranıldığı gibi hür kadınlara davranılmaması sonucu çıkar.

Ayeti evrensel kabul ettiklerinde ise; günümüzün açık giyinenlerini cariye gibi, tesettürlü olanları ise hür olarak nitelendirmiş olurlar.

Dolayısıyla bir İlahiyatçı İslamcının bakış açısına şaşırmamak gerekir.

Ona 8-9 yaşındaki çocukların bile kaçırılıp tecavüz edilerek öldürüldüğü örneklerini vermeyin, faydasızdır.

Çünkü 8-9 yaşındaki çocuk bile onun gözünde cinsel objedir. Onun da kapatılması gerekir.

Sitelerde Paylaş

Suçun kadında olduğunu söylemesi kendisinin öküz olduğunu itiraf edememesidir. Yahu sen kendine hakim olamıyorsun. Kadın istediğini giyer. Sen kendine hakim olamıyorsan ve bunu onların kıyafetlerine bağlıyorsan suç kadında değil sendedir.

Sitelerde Paylaş

Yazık..Prof'u böyle söylerse mahalle arasında kahvede ki müslümanlar ne düşünür...en iyisi biz çarşaf giyelim..Çarşafta dekolte yok ..

Tahrik söz konusu ise çarşaflı bir kadından da tahrik olanı bulmak zor değildir.

Bu nedenle tahrik unsuru gibi bir şey sözkonusu olamaz. Tahrik olup da tecavüz etti laflarının saçmalığı ortada. Tahrik olgusu bir savunma şekli olamaz. Tahrik olgusunu pedofili gibi iğrenç bir şeye nasıl bağlıyor acaba bu prof ? Pedofili hastalık ama yetişkin tecavüzlerinde kadın'da suçlu diyecektir. İğrenç ya bu insanlarla aynı ülkeyi paylaşıyoruz. Rezalet.

Eminim bu prof ileride terfi bile alır.

Sitelerde Paylaş

Bu iş iki yoldan yapılır.

Önce böyle denir. Türban filan takılır. Tecavüzler gene bitmez. Sonra çarşaf denir. Gene tecavüzler bitmez. Sonra da kadın eve kapatılır, aha tecavüzler bitti denir. Bu iş buraya gelir ki muhammedin şeysi de böyledir. Çarşaf filan hikayedir, kadının evde oturmasıdır aslolan.

Diğer yol ise şöyledir. Dinen tecavüz edilen kadına recm yada dayak uygulanır. Bu nedenle kimse çıkıp bana tecavüz edildi diyemez. Tecavüz edilip öldürülmek korkusuyla kadınlar elini ayağını heryerden çeker. Tecavüz bitti denir, önledik denir, avunulup gidilir.

Sitelerde Paylaş

Burda ana sorun egitim, cagdaslik sorunudur. Cagdas olmayi orospu olmak sanan ahmaklarla bir arada yasamak durumundayiz. Bunlarla tek tek konussan hepsi cagdas hepsi demokrat hepsi insan sever ama yinede birileri cikip bu pislikleri yapiyor. Düsünün adam kalkmis demokrasi icin meydana dökülmüs ama icinde pislik yine var. Bakin haberede görün;

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1040183&Date=16.02.2011&CategoryID=81

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Bir ayet de ben vereyim:

Ahzap-59. Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına cilbablarını giymelerini söyle. Onların tanınması ve incitilmemesi için en elverişli olan budur. Allah bağışlayandır, esirgeyendir.

Tanınması ve incitilmemesi için.

Ayetteki "yuzeyn" incitilmek, eziyet görmek anlamında.

Burada kadının incitilmesinden maksat; taciz, tecavüzdür.

Tacizin içine sarkıntılık girebileceği gibi kaba davranma, şiddet de girebilir.

İslamcılar, bu ayeti döneme mahsus kabul ederse; hür kadınlarla, cariyelerin ayırdedilmesi ve cariyelere davranıldığı gibi hür kadınlara davranılmaması sonucu çıkar.

Ayeti evrensel kabul ettiklerinde ise; günümüzün açık giyinenlerini cariye gibi, tesettürlü olanları ise hür olarak nitelendirmiş olurlar.

Dolayısıyla bir İlahiyatçı İslamcının bakış açısına şaşırmamak gerekir.

Ona 8-9 yaşındaki çocukların bile kaçırılıp tecavüz edilerek öldürüldüğü örneklerini vermeyin, faydasızdır.

Çünkü 8-9 yaşındaki çocuk bile onun gözünde cinsel objedir. Onun da kapatılması gerekir.

Başladılar demek ki aba altından sopa göstermeye ve yavaş yavaş empozeye

Eğer kapanmazsanız işte böyle tecavüze uğrayabilir,bir de üstüne hakınızı hukukunuzu ararken sizi aşağılarız , mesajını aldık..Mutluyuz, kıvançlıyız..

Sitelerde Paylaş

Bunun gibi düşünen heriflerin mantığına kalsa suç dekolte giyen kadına verilmeli,"tahrik ettin" adamcağızı diyerek!!!

Ayrıca siması bana biryerden tanıdık geliyor!!! Ama çıkaramadım... Badem bıyık, yana yatırılmış saçlar,birde üstüne ölü beyin :D

Sitelerde Paylaş

Yasa tasarısı son derece yerinde bir önlem.Pedofili ya da ensest gibi genel geçer ahlakın çok dışında olan bir sapkınlığın cezai yaptırıma uğraması elbette ki şart.

Fakat hukuksal süreç bütün pedofiller için işlemeli.Hüseyin üzmez gibi adamlar bu yasaya tabii olacakları mı?hiç sanmam.AKP'nin adaletine güvenmiyorum.

İlahiyat profesörü saçmalamış.Erkeğin tahrik olmasına sebep olacak kadındaki dekoltenin sınırları neler?Kim belirleyecek bu sınırları?Her erkek aynı dekolteden mi tahrik olur?Bu soruların bir cevabı yok.Sorunu kökten çözebilmek için kadını eve hapsetmek gerek.

İnsana yönelik suçlar,batı toplumlarında daha az korkutucu.Gelişmekte olan ülkelerde suç davranışlarındaki yükseliş,ahlaki değerleri yitirmek,yabancılaşmak ve bencillikle açıklanıyor.Özellikle yoğun göç alan kentlerde kültürel çatışmalar kaçınılmaz bir hale geleceği için suçlara katılım oranları da artmış oluyor.

Hep söylüyorum,islam;moderniteye en fazla direnç gösteren dindir!Bu ilahiyetçıda cennet gibi bir toplum düzenini ancak kuran ayetlerinde arar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...