Jump to content

"Dekolte Giyene Tecavüz Ederler"

Recommended Posts

• İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> ince giyinirsen bu havada üşütürsün... mikroplar seni hasta eder... demek gibi bişey bu...

Bu tam tersine, mikroplara "Bakın ince giyinenler var, gidin, işlerini bitirin" diye yol göstermek sadece... Tahrik etti diye tecavüzün bahanesi mi olur?

Elbette olay böyle değil, işte islamın öngörüleri şunlardır bu hususta:

Kadının yüzü, avretten değildir. Ama bir fitne söz konusu ise yüzünü de örter, evden çıkması caiz olmayabilir.

Kadının yola çıkmasına, evinden çıkıp dönünceye kadar can ve mal, özellikle de namus konusunda, emniyet içerisinde gidip gelebiliyor mu, gelemiyor mu? Hatta namusu, evinden dışarı çıktığı zaman tehlikedeyse, evinden çıkması caiz olmaz

Bilin bakalım bunları kim söylüyor?

Ha, elbette bu meseleleri bu işin profesörlerinden iyi bildiğini sanan madrabazlarımız vardır burada, o ayrı mesele.

Sitelerde Paylaş

>>> örtülü olana tecavüz edilen bir yerde ve zamanda örtülü olmak haram olurdu...

Yer ve zamansa mesele, durum çok daha başkadır. Arap aleminde tecavüz kavramı yoktur o dönemde. Bir kadın parasını alıp kendini erkeğe satmıştır. O yüzden kendini korumakla mükelleftir. Her hangi bir şekilde tecavüze uğraması, tamamen kendi kusurudur ve zina olarak değerlendirilir.

Bu noktayı anlayınca, neden kadınların sokağa çıkmasına vs. yasak konduğu ayan olur. Muhammed, kadınları sıkboğaz etmek için ayet uydurmadı. Önce bir bunu anlamak lazım. Onun ve toplumunun gözünde kadınlar zaten bir maldan ibaretti. Sıkboğaz edecek bir şey de yoktu. Zaten kadının toplum içindeki hali, sokağa çıkmayan, evinde koca sırası bekleyen öylesine bir maldan ibaretti.

Ve o dönemde de, bu dönemde de örtülü olmak tecavüzden kurtulmaya yetmiş değildir. Ama sorun şudur, tecavüze uğrayan kadın, recm edilir. Zorla ırzına geçilmiş olması bir bahane değildir. Kadın kendini öldürecek, ama genede tecavüze müsaade etmeyecektir, beklenti budur.

Sitelerde Paylaş

sorularıma cevap vermedim günah keçisi ilan etmeyin beni. bir bayan ( anne, kızkardeş, eş) ın gece dışarı çıkmasına nasıl bakarsınız. (gece 11-2-3),

Ne demek istiyorsan açık açık yaz!!!

Lafı eveleyip gevelemenin altında yatan nedir?

Yok otobüstür şudur budur,gece dışarı çıkmasına nasıl bakarmışız, nedir bunlar??? Nasıl bi cevap bekliyorsun?

Bütün bunların hepsinin altında yatan, yine ateistleri ahlaksız ,öcü,hatta daha da saçmalayıp şeytana filan taptığını zanneden bi zihniyet mi yatıyor ?

Sen önce buna bi cevap ver!!!

Sitelerde Paylaş

sorularıma cevap vermedim günah keçisi ilan etmeyin beni. bir bayan ( anne, kızkardeş, eş) ın gece dışarı çıkmasına nasıl bakarsınız. (gece 11-2-3),

Kadın asla sokağa çıkmamalıdır. Kadının yeri evdir. Bırak gece yarısını gündüz bile sokağa çıkmamalıdır. Her an tecavüze uğrayabilir nede olsa. Hem gece yarısı sokağa çıkan kadın zaten tecavüz edilmek istediği için çıkar. Namuslu bir kadın evinde oturur aklına bile getirmez sokağı. Tecavüze uğrayan bir kadın yok efendim bana saldırdılar aman öyle yaptılar böyle yaptılar diye hiç sızlanmasın eğer başına bunun gelmesini istemeseydi zaten sokağa çıkmazdı. Madur rolü oynamaya gerek yok gerçekler gün gibi ortada.

Cevabım tatmin etti mi? İstedğin cevabı aldın mı? Sen de benim gibi düşünüyor musun? Bu saçma sorularının amacı ne?

Sitelerde Paylaş

Denize elbiseleri ile girip yüzen türbanlilar beni felaket tahrik ediyorlar...

...tecavüz etmemek icin kendimi zor tutuyorum.

Ne yapmaliyim lútfen bana yardim edin.

Şap ye şap..

Ya da koyver gitsin..Verirler elbette bununla ilgili de bir fetva kardeşim...

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben olsam;

Almanyada saat 01:00-02:00 lere kadar rahatca dolasabilir korkmam, Türkiyede olsam saat 17:00 lere kadar, Iranda hic disari cikartmam. Rizikoyu sevmem riziko arttikca tedbirde artmali!

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Denize elbiseleri ile girip yüzen türbanlilar beni felaket tahrik ediyorlar...

...tecavüz etmemek icin kendimi zor tutuyorum.

Ne yapmaliyim lútfen bana yardim edin.

Böyle bir durumda kendine hakim ol türbanlıyı bırak, açık giyinen bir bayana saldır. Böyle yaparsan sen karlı çıkarsın. Başın belaya girmez. Açık giyiniyordu ben ne yapayım o bana gel gel dedi dersin sıvışırsın işin içinden. Ama giysileriyle denize girip giysi üstüne yapıştığı için tüm vücut hatları belli olan bir kadına saldırırsan hiçbir affın olmaz. Çünkü ortada seni tahrik edebilecek ne et ne de saç var. Sonuçta bir erkeğin tahrik olduğu şey kadın vücudu değil kadın eti. Değil mi ama?

Sitelerde Paylaş

Tecavüzle kasıtlı olarak direk dekolte giyinmeyi ilişkilendiriyorlar.

Halbuki çok yanlış.

Dekolte giyinen daha çok tacize uğrar.

Bu tacizlerde de genelde bakma, bakışlarıyla rahatsızlık vermedir.

Tacizde 2. sırayı asılma alır ve daha sonra sarkıntılık gelir.

Ama tecavüz konusunda normal giyimliler, dekolte giyimlilerden daha fazla mağdurdur.

Hele kocanın karısına tecavüzünü de katarsanız, aradaki fark büyür.

Hadi koca tecavüzlerini konu dışı bırakalım. Tecavüz vakalarında her 3 vakadan 1'i çocuklara yönelikmiş.

Çocukları dekolte giyenler kategorisine koyamayız herhalde.

Ensest tecavüzler de, dekolte giyime girmez. Amcasının kızına, üvey kızkardeşine dekolte giydiği için tecavüz edilmiyordur sanırım.

Bunlara büyük kentlerin dışındaki bölgelerde, Anadolu'daki şehir, kasaba ve köylerdeki tecavüzler katıldığında; dekolte giyinenlerin tecavüz oranı çok düşük kalır.

Ama şikayetçi olanlar kentte yaşayanlar olunca, sanki dekolte giydikleri için tecavüze uğruyorlarmış gibi yansıtılıyor.

Kaldı ki kentte yaşayıp da tecavüze uğramış olanlar arasında normal giyimliler, kapalılar da çoktur.

Örümcek kafalı zihniyetler, sanki dekolte giyilmediği takdirde tecavüz vakaları ortadan kalkacakmış mesajı veriyor. Amaç tesettür propagandası aslında.

Sanki tesettürün olduğu yerde tecavüz yokmuş gibi.

Örneğin İran'da idamların yarısına yakını tecavüz suçundan dolayıdır.

Ki bunlar tespit edilmiş olanlar, ispat edilmiş olanlar. Şikayet olmayan ya da faili bulunamayanları katınca suç oranı çok daha büyür.

Sitelerde Paylaş

Özetle maximus, kadını eve hapsetsen de, önüne setler çeksen de onu engelleyemezsin. Bir kadın gecenin bir yarısı sokağa da çıkabilir, bu sadece nerede yaşadığıyla ilgilidir, yaşam biçimiyle ilgilidir, kardeşlerinin babasının veya kocasının o hayatın neresinde olduğuyla ilgilidir vs..

Taşrada yaşayan bir kız gecenin 11'inde evinden çıkıp bir bara arkadaşlarıyla eğlenmeye gidemez. Ama İstanbul'da örneğin, gider. Her kadın değil tabii ama kendi hayatını kurmuş ve ailesine de kabul ettirmiş biri gider. Her dışarı çıkan kadın tecavüze uğramaz ya da fahişelik yapmaz.

Otobüs örneğin de enteresan aslında.

Sen otobüsteki o seksi adamın yanına oturmasına izin vermedin diyelim..

E ayrı ayrı yerlerde otursalar bile o adam risk olmaya devam etmeyecek mi? Bu insanlar gece boyu aynı otobüste seyahat edecekler, molalarda inecekler ve o adam risk faktörü olma durumunu devam ettirecek.

Bu bakış açısı, bu kendine ve karşındakine güvensizlik sorun. Kadınlar böyle erkeklerle gün boyu bir ofisin içinde yan yana çalışıyor. Al sana bir başka risk..

Dışarısı, bir erkek için risklerle dolu. Kendine güvenen erkekler bu risklere karşı rahattır. Kadınına müdahale etmez, kararları ona bırakır. Çünkü bilir ki onun kadını nerede ne yapması, nasıl davranması gerektiğini bilir, kendini koruyabilir, o istemedikçe de kimse ona elini süremez.

İsterse de zaten yapacak bir şey yok..

Sitelerde Paylaş

şuraya kadar pante ve rochader düzgün cevap vermiş ve böyle kişilerin olduğunu görmek geröekten bana birşeyler katmıyor değil. ıfeelgood kadın olduğun ve işin içine duygularını kattığın çok belli. shef ile cigi saldırgan anibal de gerçekçi ve kıs kesici olmuş. burada baktığımızda biraz kültürlü müslüman saldırsa siteye anibal, pante ve rochader savunacak siteyi gibi geldi bana. arkadaşlar soeuyu ben sormuyorum ve cevabı vermiş gibi davranmayın. ya benim cevabım isterse sabaha kadar gelmesim umurumda değğil se ne olacak.

neyse fazla uzatmadan konu da kimse kimseye saldırı ve tecavüze hakkı yoktur ama gelin görün ki burada yazılanlarla gerçek yaşam çok farklı. şu atasözü söylenene yeter de artar diş köpek kuyruk sallamayınca erkek köpek peşinden gitmez. bunu tr de söyleyen 60 milyon adam var. tersini ve doğrusnu söyleyen ise bir avuç insan. adamlaar söylediklerini atasözü şeklinde bile kabul ettiriyor sa anlatmaktan vazgeçmeliyiz. politika üretmeliyiz. mesela savaşlar hep dinler yüzünden çıkmıştır gibi. vs vs vs

tarihinde maximus25 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Üç tane soru sormuşsun:

bu sorum sadece ateistlere

iş yeri sahibisiniz ve bir sürü çalışanınız var. Böyle masa masa çalışanlar birbirlerini görüyor vaziyette ( çocuklar duymasın da haluğun işyeri misali). Verim düşmeye başladı ve soruşturduğunuz da bu çok çok açık giyinen hatunun iş yerinde erkeklerin ilgisini dağıttığı anlaşıldı. çok çok açık giyinen hatun elemanınıza uyarı da bulunurmusunuz veya nasıl bir çözüm yaparsınız

diğer sorum uzun yol otobüs yolculuğunda anne, kızkardeş ve varsa sevgili, eşinizin cinsel yönden sağlam bir erkeğin yanında yolculuk yapmasını istermiydiniz

Sorduğun sorulara sırasıyla bir de senin cevaplarını alalım.

Sen ne yapardın böylesi durumlarda?

Sitelerde Paylaş

Şu soruları bir de 'tersinden ele alarak' değerlendirelim, bakalım maximus arkadaş ne diyecek:

bu sorum sadece ateistlere

iş yeri sahibisiniz ve bir sürü çalışanınız var. Böyle masa masa çalışanlar birbirlerini görüyor vaziyette ( çocuklar duymasın da haluğun işyeri misali). Verim düşmeye başladı ve soruşturduğunuz da bu çok çok açık giyinen hatunun iş yerinde erkeklerin ilgisini dağıttığı anlaşıldı. çok çok açık giyinen hatun elemanınıza uyarı da bulunurmusunuz veya nasıl bir çözüm yaparsınız

Bu sorum sadece maximus25’e:

İş yeri sahibisin ve bir sürü çalışanın var. Böyle masa masa çalışanlar birbirlerini görüyor vaziyette. ( ‘Çocuklar Duymasın’da Haluk’un işyeri misali ) Verim düşmeye başladı ve soruşturduğunda çok çok yakışıklı birinin iş yerinde kadınların ilgisini dağıttığı anlaşıldı. Çok çok yakışıklı bu erkek elemana uyarı da mı bulunursun veya nasıl bir çözüm önerisi getirirsin?

diğer sorum uzun yol otobüs yolculuğunda anne, kızkardeş ve varsa sevgili, eşinizin cinsel yönden sağlam bir erkeğin yanında yolculuk yapmasını istermiydiniz

Diğer soruma gelince…

Farzedelim ki bayansın.

Uzun yol otobüs yolculuğunda baba, erkek kardeş ve varsa erkek sevgili, eşinin oldukça fettan ve çekici bir kadının yanında yolculuk yapmasını ister miydin?

Sorularıma cevap vermedim. Beni günah keçisi ilan etme lütfen.

Yine farzedelim ki sen bir kadınsın:

Bir erkeğin ( baba, erkek kardeş, koca ) gece dışarı çıkmasına nasıl bakarsın? ( gece 11-2-3 )

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
>>> sorularıma cevap vermedim günah keçisi ilan etmeyin beni. bir bayan ( anne, kızkardeş, eş) ın gece dışarı çıkmasına nasıl bakarsınız. (gece 11-2-3),

Bir erkeğin çıkmasına nasıl bakarsak, aynen öyle bakarız.

Türkiye ve benzeri ülkeler için geçerli bir fikir değil bu, bence.

İdeali budur, böyle olması gerekir ama hepimiz biliyoruz ki; gece dışarı çıkmak, kadınlar açısından çok daha güvencesiz, güvenliksiz bir durumdur.

Tabi bir arkadaş toplantısı, bir özel gün vs. istisna günleri ayrı tutuyorum.

Ama örneğin bir genç kızın aklına esip erkekler gibi "Çıkıp şöyle bir Beyoğlu'na dolaşayım" diyebilmesi zordur.

Tacizlere karşı tedbirli olması gerekir.

Toplum tarafından da doğru karşılanmaması da konunun bir başka tarafıdır.

Toplumun büyük çoğunluğu "Bir kadının ne işi var geç vakitlerde dışarıda?" diye olumsuz düşünür ve ahlaksızlığa yorumlar.

Dolayısıyla böyle bir toplumda ve güvensiz ortamda kadınların dışarı çıkması da olanaksızlaşır.

Buna rağmen çıkanların ise çoğu, toplumun ahlak kurallarını takmayanlar ve "ne derlerse desinler" diye düşünen kendini özgür hisseden kadınlardır.

Sonuç olarak kendi açımdan soruyu yanıtlarsam; Özel günler gibi istisna durumlar dışında doğru karşılamam.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Egri oturup dogru konuşmah gerekirse

AÇUHLAR, GAPALILARDAN daha fazla insanı azdırır.

Ben

küçük

Pembe

Etli

ayak bilekleri düz hatunların ayahlarına bayılırım.

Sutun gibi bacaklar

Yus yuvarlah galçalar(gadının galçalısı ,yemegin salçalısı)

Bazı gadınlar yürürken,o yuvarlah galçaları,hereket eder ,ülen gırroler bahında görün deye.

Komşumun bir kızı vardı o işe çıkana kadar beklerdim.Onun gidişini dalarah seyrederdim pencireden.

Dün doktora gittim.

Genç hemşire geldi buyrun deyıp düştü önüme

süeteri kalıp gibi oturmuş üstüne.

Tanrı gızı öyle ölçmüş biçmiş yaratmışkkı kız şuraya girecen dedigi halde ben hala gızın peşinde gidiyom farhında degilim.

Giz kendi odasına girerken bahdıkı ben hala peşındeyim,bir bana bahdı birde kendine Allah allah dedi dön geri oo8 nolu odaya git deyince ancah uyandım.

Göyüsler Saddamın füzeleri gaddan nerdeyse vardı.

O kemiksiz gerden ve omuzlar,

uzun boyun

Yus uvarlan bir yüz

Dolgun dudahlar

Küçücük bir burun

Goccaman yeşil gözler

Simsiyah kaşlar ve saçlar beni dahada hasta etmişti.

Neyse gidip odaya girdimki ne görem şişko ve çırkin meymenetsiz bir kadın dohtor.

Eyvah bu kadın beni muayene ederse garantı ölürüm dedim.

Allah Mehemmedin ımdadına yetiştigi gibi benimde ımdadıma yetişti.

Benim hemşire kapıyı hızlıca acıp doktor hanım ACİL bir durum var seni çagırıyorlar demezmi?

Banada sen bekle birezden burdayım deyip doktoru alıp gitt.

Tanrıma el acıp bu iyiligine teşekkür ettim.

Ardından benimki girdi içeri,

Kendini baygın baygın seyrettigimi anladıkı ne o birşeymi söylemek istiyorsun dedi.

Yok dedim.

Peki dedi

O zaman soyun üstünü,bir kilotun galsın,başka doktor gelecek seni muayeneye.

Ben soyundum.

Hemşire , ooooooooooo ne bu atletik yapı dedi.

Siporcuydun galiba dedi.

Bende çocukluğumdan başladım hala aynı sıporları yapmaktayım deyince.hemşire belli belli dedim.

O an kapı küttttt deye açıldı bir dohtor içeri girdi.

Hoj gelmişsin dedi,anladımki bu bizim Tırakyalılardan.

Bende gırgır olsun deye hoj bulduh dedim,hemşirenin dudahlarında bir gülücük belirdi bütün acılarımı unutturdu bana.

Dohtorsa birez bozulur gibi oldu.

Ben, benimle fazla ilgilensinler deye,hemşireyi birazda seyreyleyim deye agrımayan yerlerimi bile ağrıyor dedim.

Doktor muayene bitince reçeteyi yezıp hemen ayrıdı.

Hemşire giyine bilirsin dedi.

Ama arasıra bana dönüp bahmasına bir anlam veremedim.

Neyse giyinip tamammı ,gidebilirmiyim dedim.

Ayahlarımın hiç gitmek istemedigini anlamış olacahki,eeeeeeeee artıh gitsen iyi olur dedi ve SON bir gülücük atıp elini uzatıp güle güle deyince,kız,ne bu dede dedi senin ellerin yanıyor.

Nerem yanmıyor deyecektim ama terbiyesizlik olur deye,ben hep böyleyim dedim.

Hemşire hadi güle güle deyip elini omuzuma koydu ayrıldıh.

Budamı sarkıntılıga girrer dersiniz?

Aslında bütün suçlar MANITUDA.

O ınsanları sarıyor biribirine,ondan sona sen

suçlu

Cehennemlik

Idamlıh

Müebbed

Zampara

kullanpara

Sevici

Ohyayıcı

Falan

Fıstıh

Yoh devenin nalı.

Tüm bu işleri manitü garıştırıyor.

Tolondedeyi zatan azgın yaratmışsın.

Hemşireyide neden azdırıcı yaratırsınki?

Burnu eyri yarat

ayahlarınıda çirkin yarattınmı Tolondede dönüpde bahmaz.Sen ınadına tolon dedenin garşısına süper hemşireyi çıharırsan eyiki tolondede zencirlerini gırmadı.

Gırabülürdüde :-)))))).

Ben deyiyemki bütün gabayat bizim manutuda.

Ne deyo Mehemmetin ümmeti

ELLAH izin vermedükce yarpah bülem sallanmaz.

Demek her olan şey Ellahın izniyle.

O zaman SUÇLU ınsan degül ELLAH.

DEgülmü arhadaşlar.

Tolondede.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...