Jump to content

Bu dizeler size neyi anımsatıyor?

Recommended Posts

Ben sana ciddi birşey sormuştum..

Ben peygamberim diyorum sana..Kanıt olarakta senin hayatın boyunca iman etmeyeceğini söylüyorum..Ne yapacaksın?

Şimdi ben bir yalancıyım ve sende benim yalan söylediğimden eminsin ve yalan söyleyen kendisine yalancısın diyenin kendi yalanından emin olduğunu bildiği için şöyle demiş oluyor"Sen benim yalanımı bildiğin için hayatın boyunca benim yalanıma inanmıyacaksın."

Bunun neresi mucize hayret. Sanki tek hayatı boyunca Muhammed'in peygamberliğine inanmamış olan kişi Ebu Lehep. Peki karısına ne olmuş?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben sana ciddi birşey sormuştum..

Ben peygamberim diyorum sana..Kanıt olarakta senin hayatın boyunca iman etmeyeceğini söylüyorum..Ne yapacaksın?

Benim hayatım boyunca iman etmeyeceğimi söylemen nasıl oluyor da senin peygamber olduğunun kanıtı oluyor?

Ben de senin amcanım. Senin ciğerinin içini bilirim. Söylediklerinin palavradan ibaret olduğunu çok iyi biliyorum ve sen de bunun farkındasın. Senin gibi hasta birinin anlattığı safsatalara inanacak kadar saf değilim. Sen de beni uydurduğun safsatalara inandırmaktan umudu kestin. Bana şimdilik gücün yetmediği için kendi uydurup inandığın ilahının ağzıyla bana beddua ediyorsun. "Gün gelir de gücüm yeterse hesabını ben keserim. Ben kesemezsem de öte dünyada benim ilahım hesap sorar sana," diyerek beni korkutmaya çalışıyorsun ama ben yutmuyorum.

Şimdi ben de sana diyorum ki; kıldığın namazlar, tuttuğun oruçlar, ettiğin dualar hep boşuna. Öldüğün zaman bunu anlayacaksın. Aslında anlamayacaksın çünkü ölülerin yerdeki taştan, topraktan hiçbir farkı kalmaz. Ne duyarsın, ne görürsün ne hissedersin, ne de konuşabilirsin. Hadi benim doğru söylemediğimi kanıtla.

Sitelerde Paylaş

Benim hayatım boyunca iman etmeyeceğimi söylemen nasıl oluyor da senin peygamber olduğunun kanıtı oluyor?

Ben de senin amcanım. Senin ciğerinin içini bilirim. Söylediklerinin palavradan ibaret olduğunu çok iyi biliyorum ve sen de bunun farkındasın. Senin gibi hasta birinin anlattığı safsatalara inanacak kadar saf değilim. Sen de beni uydurduğun safsatalara inandırmaktan umudu kestin. Bana şimdilik gücün yetmediği için kendi uydurup inandığın ilahının ağzıyla bana beddua ediyorsun. "Gün gelir de gücüm yeterse hesabını ben keserim. Ben kesemezsem de öte dünyada benim ilahım hesap sorar sana," diyerek beni korkutmaya çalışıyorsun ama ben yutmuyorum.

Şimdi ben de sana diyorum ki; kıldığın namazlar, tuttuğun oruçlar, ettiğin dualar hep boşuna. Öldüğün zaman bunu anlayacaksın. Aslında anlamayacaksın çünkü ölülerin yerdeki taştan, topraktan hiçbir farkı kalmaz. Ne duyarsın, ne görürsün ne hissedersin, ne de konuşabilirsin. Hadi benim doğru söylemediğimi kanıtla.

Cevap vermeye korkuyormusun?

Basit bir iddia ve soru

Ben peygamberim ve senin hayatın boyunc iman etmeyeceğini söylüyorum.Sen bunu söyleyen birinin iddiasını nasıl çürütürsün?

Sitelerde Paylaş

Basit bir iddia ve soru

Ben peygamberim ve senin hayatın boyunc iman etmeyeceğini söylüyorum.Sen bunu söyleyen birinin iddiasını nasıl çürütürsün?

Çok basit İllegaltm.

Karşı soruyla.

"Sen bir peygambersen, Allah'a dileğini kabul ettirebilir ve beni hidayete erdirtebilirsin. Malum ya 'Allah dilediğini hidayete erdirir'. Hadi peygambersen yap bunu, görelim." diyerek..

Sitelerde Paylaş

dizeleri kim hazırlamışsa gayet ince ince düşünmüş.

illegaltm'in çamur atmaya çalışması faydasız.

hem allah inancını ,hem peygamberi hem onun işlediği şeyleri bir araya getirip kapağı koymuş.

kim koyduysa eline yüreğine sağlık.

Sitelerde Paylaş

Basit bir iddia ve soru

Evet, korkuyorum. İllegal bana öyle bir yanıt verir ki, kendimi kapana kısılmış gibi hissedip, imana gelmek zorunda kalırım diye ödüm patlıyor.

Benim senin bu iddianı çürütme derdim yok ki. Hatta tam tersine, "Doğru söylüyorsun, ömrüm boyunca iman etmeyeceğim, çünkü senin ilahın, peygamberlik iddian, cennet, cehennem yalan" diyorum. Ama senin kafan hala basmıyor.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Asinar abicim bazi özel insanlara allahtan vahiy geliyor, bu insanlar peygamber olabilirler mi?

Sevgili Cigi, Deve Çobanım.

Sen de çok iyi biliyorsun ki, aklı başında adam bu devirde peygamber olduğunu söyleyen birine sadece acır, acil şifalar diler. Kur'anda "peygamberlerin sonuncusu" ifadesinden yola çıkarak, Muhammed'in son peygamber olduğuna, ondan sonra peygamber gelmeyeceğine inanır müslümanlar. Tabii müslüman olmayanlar hala birtakım şarlatanları peygamber sayıp peşlerinden gidiyorlar. Müslümanlar ise, doğrudan peygamber olduğunu söylemeseler bile, bazı salya sümük ağlayan, Kur'anda kendisinden söz edildiğini ileri süren, etrafına zengin çocuklardan ve "motor" lardan oluşan düşük yoğunluklu beyin fonksiyonuna sahip kimseleri toplayan şarlatanlara peygamberden öte paye verirler. Aklı başında sandığımız bazı insanlar da bu tür sahtekarların, zamanında haksızlığa uğradığını iddia ederek demokratlık adı altında utangaç dincilik yaparlar.

Sen ben gibiler de bu insanlara ha babam yazar dururuz belki birinin aklına, "Hakikaten, yahu! Böyle şey olur mu?" sorusunu getirebilmek için.

Sitelerde Paylaş

Sen ben gibiler de bu insanlara ha babam yazar dururuz belki birinin aklına, "Hakikaten, yahu! Böyle şey olur mu?" sorusunu getirebilmek için.

Sevgili Asinar abicim ha bubam de bubam yazarih emmeeee bengim develeri gandurmah icin ha bubam de bubam diye yekinenleri netcez?

Bah sağa bi tenesini gostereyim...

http://www.youtube.com/watch?v=d1V7V_cVIfQ

Sitelerde Paylaş

Evet, korkuyorum. İllegal bana öyle bir yanıt verir ki, kendimi kapana kısılmış gibi hissedip, imana gelmek zorunda kalırım diye ödüm patlıyor.

Benim senin bu iddianı çürütme derdim yok ki. Hatta tam tersine, "Doğru söylüyorsun, ömrüm boyunca iman etmeyeceğim, çünkü senin ilahın, peygamberlik iddian, cennet, cehennem yalan" diyorum. Ama senin kafan hala basmıyor.

Demek ki sen yeterince kurnaz bir gayri müslim değilsin..

Bak yukarıda arkadaşın cevap vermiş..

İman ederek...

Sana gerçektende iman et demiyoruz.İslamın içiresinde peygambere yakın duran yalandan iman eden ve birçok kişi tarafından iman etti sanılan birçok insan var..

Sende düşmanlığının ve kurnazlığının neticesi olarak yalancıktan iman edip benim peygamberliğime delil olarak iddia ettiğim bu delilimi çürütür davamı iptal edebilirdin..

Sitelerde Paylaş
Sende düşmanlığının ve kurnazlığının neticesi olarak yalancıktan iman edip benim peygamberliğime delil olarak iddia ettiğim bu delilimi çürütür davamı iptal edebilirdin..

Çürümezdi, çürütmezdin İllegaltm.

"Münafık" derdin.

"Müslüman olmadın, İslam oldun" derdin.

Mescid bile yaptırmış olsa;

"O mescidde namaz kılmayın" derdin.

Adam müslüman olarak ölür, hatta gömleğin kefeni olur, cenaze namazını sen kıldırırdın ama ne var ki aleyhinde yazdıkların yüzünden adı tarihe münafık olarak geçerdi.

Sitelerde Paylaş

Çürümezdi, çürütmezdin İllegaltm.

"Münafık" derdin.

"Müslüman olmadın, İslam oldun" derdin.

Mescid bile yaptırmış olsa;

"O mescidde namaz kılmayın" derdin.

Adam müslüman olarak ölür, hatta gömleğin kefeni olur, cenaze namazını sen kıldırırdın ama ne var ki aleyhinde yazdıkların yüzünden adı tarihe münafık olarak geçerdi.

Diyemezdim..Çünkü iman etmeyeceğini belirtmek kafir olarak öleceğini belirtmekle eşdeğer.

Kimsenin içini kimseye ispatlayamam.Senin içini ispatlayabilirmiyim..Şimdi pante gizli müslümandır desem nasıl ispat edeceğim?

Aynen öylede pante münafıktır 1000 kere söylesemde ispat olamayacağından davam düşer..

Sitelerde Paylaş

Diyemezdim..Çünkü iman etmeyeceğini belirtmek kafir olarak öleceğini belirtmekle eşdeğer.

Kimsenin içini kimseye ispatlayamam.Senin içini ispatlayabilirmiyim..Şimdi pante gizli müslümandır desem nasıl ispat edeceğim?

Aynen öylede pante münafıktır 1000 kere söylesemde ispat olamayacağından davam düşer..

Uyanık geçiniyorsun ama kendi dinini bile doğru dürüst bilmiyorsun, İllegal. Bilsen çoktan vazgeçmiş olurdun zaten.

Müslümanların her abuk duruma bir kılıf uydurmalarına alıştık artık.

Ben yalancıktan inandım deseydim, bu kez şöyle kıvıracaktın.

Bakara – 8: İnsanlar içinden bazıları vardır, "Allah'a ve âhiret gününe inandık!" derler ama onlar inanmış değillerdir.

Maide – 41 : Ey resul! Kalpleri inanmamış olduğu halde ağızlarıyla "inandık" diyenlerin küfürde yarışırcasına koşanları seni üzmesin.

Ankebut – 2: İnsanlar, inandık demeleriyle kendi hallerine bırakılacaklarını ve hiçbir imtihana çekilmeyeceklerini mi sandılar!

Sonra da peygamberliğe devam... Kur'anda kıvırtmanın sınırı yoktur!

tarihinde asinar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uyanık geçiniyorsun ama kendi dinini bile doğru dürüst bilmiyorsun, İllegal. Bilsen çoktan vazgeçmiş olurdun zaten.

Müslümanların her abuk duruma bir kılıf uydurmalarına alıştık artık.

Ben yalancıktan inandım deseydim, bu kez şöyle kıvıracaktın.

Bakara – 8: İnsanlar içinden bazıları vardır, "Allah'a ve âhiret gününe inandık!" derler ama onlar inanmış değillerdir.

Maide – 41 : Ey resul! Kalpleri inanmamış olduğu halde ağızlarıyla "inandık" diyenlerin küfürde yarışırcasına koşanları seni üzmesin.

Ankebut – 2: İnsanlar, inandık demeleriyle kendi hallerine bırakılacaklarını ve hiçbir imtihana çekilmeyeceklerini mi sandılar!

Sonra da peygamberliğe devam... Kur'anda kıvırtmanın sınırı yoktur!

Bak panteyede yazdıklarımı sanada yazayım..

Ben delil veriyorum ispat ediyorum..Dolayısıyla sen yalancıktan iman ettim desen ben desem ki hayır etmedin...Bana inananlar belki bana güvencinden dolayı evet o iman etmedi diyebilirler.Ancak inanmayanlara hiçbir cihette delil olamaz.İnanmayana ispat edemediğimden davam düşecek.Halbuki ben inanmayanlara delil vermek mucize göstermek için bu iddiayı söyledim..

Ancaladın mı?

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

"Ateş atasının gücü tükensin ve tükendi de.

Malı ve kazandıkları kendisine fayda getirmedi.

O yakıcı bir ateşe atılacaktır.

Odun taşıyan eşi;

Onun boynunda bir ip vardır."

Ebu leheb ateş babası, atası anlamına gelir. Bu bakımdan değerlendirirsek, cehennem yoluna önderlik eden herkes birer ebu lehebtir. Sureye muhattaptır. Emperyalist ve kapitalist para babaları daha da bir muhattaptır. Bilsinler ki paranın satın alamayacağı ve gideremeyeceği şeyler vardır. Onları ateşte yanmaktan kurtaramayacaktır. Bir kadın eşinin en büyük destekçisidir. Yarın ateşe odun taşıyan kadın, bugün dünyada kötü sona götüren işlerde eşine destek veren kadındır. Bugün kötü sona hizmet için kullandığı araçların yarın boynuna bir ip olacağını, kötü sona götüren eylemlerin de birer odun olacağını unutmamalıdır.

Sitelerde Paylaş

Bir ilahiyatçı Prf.(!) bu Tebbet suresini Kuranın edebi mucizeliğine,taklit edilemez şiirselliğine benzetmiş surede geçen Arapça keliplmelerin ''Kurumuş kemiklerin birbirine değdiğinde çıkan sesleri çağrıştırdığını'' söylemişti. Seçilen kelimelerin fonetiğinde

bile bir mucize olduğunu ileri sürmüştü...Bu tezi doğru kabul edersek bu duruma uyan başka şiirsel,fonetik anlattığı konuya sound effect katan başka sureler varmıdır...örneğin Nahl suresindde vızıldamya benzer sesli kelimeler,yada diğerleri?

www.if.sakarya.edu.tr/dergi/dergi_20/a.dagdeviren.pdf

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...