Jump to content

Varsayalım kapıyı bana siz açtınız!

Recommended Posts

Arkadaşlar başımdan geçen trajikomik bir olayı anlatmak istiyorum. Dün gece odamda yatarken bir ışık belirdi. Korkuya kapılıp yorganı tepeme çektim. Tuhaf bir ses işittim:

“Ey örtünüp bürünen resulum kalk ve insanları Allah yoluna çağır!”

*Sen kimsin dedim???

“Ben O’yum dedi!”

*Yani sen O’mu sun? Yani Allah hee! Hani şu bildiğimiz!

“Aynen öyle şimdi kes zırvalamayı kalk ve insanlara benim dinimi tebliğ et!”

Bu son cümle de beni tatmin etmemişti ve:

* Bana eğer gerçekten Allah isen bir mucize göster dedim.

“Hala ne duruyorsun, Allah’a itaat et ve cehennem ateşinden sakın. Çünkü orası kafirler için hazırlanmıştır.”

Döt korkusuyla odamdan çıktım ve olanları ev ahalisine anlattım. Normal karşıladılar: Zaten sende antisosyal kişilik bozukluğu vardı dediler..

Doğruca eşofmanlarımla yan apartmanda oturan komşumuzun evine koştum. Gecenin o saatinde beni karşılarında görünce afalladılar, ne oldu sana? dediler:

*Peygamber oldum dedim!

*Allah’a ve resulune itaat edin ve suç işleyenlerden olmayın.

*Şüphesiz suçlular cehennem ateşinde devamlı kalacaklar! 43/74

***Şimdi “Müslüman” arkadaşlara soruyorum:

***Varsayalım kapıyı bana siz açtınız; (Muhammed’e inandığınız gibi) bu saçmalığa inanırmıydınız?

Saygılar..

Sitelerde Paylaş

son kitapta muhammed son peygamberdi deniyo, bu yüzden inanmazlar .. ama böyle bişey geçmeseydi kitapta inanırlardı .. yani inanmaları lazımdı, nası muhammede inanıyolarsa sanada inanmaları lazımdı .. yoksa kendi inançlarıyla ters düşerler.

Sitelerde Paylaş

ey habibim deki onceki kavimler gonderdigim kitaplari degistirdi boldu parcaladi.kahrolasicalar nasilda parcaladilar.dolayisiyla kurani indirirken insanogluna bu son kitap uyarisi yapip daha dikkatli olmalarini sagladim.

1400 yil evvel yolladigim kitabin yeni caga uygun olmadigini bir tek degerli kullarim ateistler anladi benim dangoz muslumanlarim anlamadi.simdi sira yeni kitapta ...

kuran son kitap diyenlerin ayeti..keci yemeden ulastirmak lazim .

Sitelerde Paylaş
son kitapta muhammed son peygamberdi deniyo, bu yüzden inanmazlar .. ama böyle bişey geçmeseydi kitapta inanırlardı .. yani inanmaları lazımdı, nası muhammede inanıyolarsa sanada inanmaları lazımdı .. yoksa kendi inançlarıyla ters düşerler.

İncil'de de herhangi bir peygamber geleceğine dair bir ayet yoktu. Ha parantezi kapatmayı unutmuşlar:

Bu son peygamber, başka göndermeyeceğim gibi..

Sitelerde Paylaş
ey habibim deki onceki kavimler gonderdigim kitaplari degistirdi boldu parcaladi.kahrolasicalar nasilda parcaladilar.dolayisiyla kurani indirirken insanogluna bu son kitap uyarisi yapip daha dikkatli olmalarini sagladim.

1400 yil evvel yolladigim kitabin yeni caga uygun olmadigini bir tek degerli kullarim ateistler anladi benim dangoz muslumanlarim anlamadi.simdi sira yeni kitapta ...

kuran son kitap diyenlerin ayeti..keci yemeden ulastirmak lazim .

Dostum haklısın ayetlerin tahrif edilmiş/değiştirilmiş olasılığı da mevcut. Tıpkı daha önceki kitaplarda olduğu gibi..

Sitelerde Paylaş

*Müslüman arkadaşlarım bu soruya yanıt bulamadınız mı?

*Yoksa buldunuz da cevap vermek mi istemiyorsunuz??

*Bu soruya evet/hayır şeklinde yanıt vererek kendiniz ile çelişmekten mi korkuyorsunuz??? (Bingo :D )

Seviyorum sizleri, saygılar!!!

Sitelerde Paylaş

Evvettt :-)))))))

Ülen Yara,sen birsey gösterecektinci komsularina, inansinlar sana,bu isler birsey göstermeden olmaz.Göster dedimse sakin seyi göstermeye galhma ,vallah parcalarlar seni,örneyin ,pencereyi acip,uzanip venüs gezegenini tutup iceri alip,bir ekmek picagida isteyip ikiye,üce hatta dörde bölseydin herkes inanirdi sana,hele bir parcasini basbahanlik bahcasina atipda düsürebülürsen MENSUR olur gidersen.,tabi sihirbazligin olmasi gerek,yoksa nasil gösterecen böldügünü.

inanmayacaklara karsi eyi bir cehennem tasvir etmende gerek.Gorhudan tir tir titretecek bir cehennem.

Temizlik islerinde bir zamanlar üstabasiydim.Sabahleyin temizlige gelen kadinlardan birini perperisan gördüm.Gecmis olsun ,ne oldu dedim.

Yok birsey dedi,hayir var birsey dedim.Adamlanmi kavga ettin?Yok abi,dün komsu kadinlar habar verdi,konferans salonunda kadinlara vaaz var gelin gidelim diye.Ahsam 20,00 de salona gettükki salon agzina gadden gadin dolu ,az sonra imam basladi vaaza.

Mezarlardan,ölülerden,yilanlardan,ciyanlardan,kabirden,böceklerden,kocalar ,kanli irinli olsalar yalayip eyilertirmekten.Zabanilerden,kaynar kazanlardan,kizgin saclar uzerine oturmalardan ,alevlerden,karanlik zindanlardan anlata anlata bizim moralimizi tahrip etti hoca efendi.

Gece ikidebir sicrayip kalktim.Adanm soruyor,hanim ne oldu sana,ne bu halin dedi anlattim.

Bak kari dedi bir daha o keleklerin vazine gidersen bu kapidan iceri giremezsin.

Kadin vallaha abi su anbile icimdeki korku gitmis deyil.

Hadi dedim,bugün sana istirahat veriyorum,git biraz dinlen.Bir dahada ingiliz korku filimlerini anlatan din adamlarindan uzak durun.

Bir gün köyümüzdeki araplasmislarin camisine gittik bir arkadasimla.

Kücücük bir cami,toplam 8 kisiyiz.

Namazi kildik hoca baslatti anlatmaya,kötü insanlar öldügünde,yilanlar götlerinden girip agizlarindan cikacaklar deyince,hocaya dedimki orda azcik dur.

Sen öldügünde,yilan yanina geldiginde,bu hocadir ben bunun götünden girip agzindan cikmiyim diyecekmi yoksa ayni numarayi bana yaptigi gibi sanada yapacakmi,amaaaaaaaa dedim dogru söyle.Kem küm ettikten sonra Tabiki dedi.O zaman böyle uydurma vaazlari bize vermeyin.

Yanimdaki arkadas dönüp bana bakip gülünce,hoca hoca kirmizi turp gibi oldu.

Aslinda,bunlar din adami falan deyil,yalan söyleyi,insanlari korkutmayi din bellemis SEYTANLARDIN bunlar.

Bunlardan uzak durun

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Evvettt :-)))))))

Ülen Yara,sen birsey gösterecektinci komsularina, inansinlar sana,bu isler birsey göstermeden olmaz.Göster dedimse sakin seyi göstermeye galhma ,vallah parcalarlar seni,örneyin ,pencereyi acip,uzanip venüs gezegenini tutup iceri alip,bir ekmek picagida isteyip ikiye,üce hatta dörde bölseydin herkes inanirdi sana,hele bir parcasini basbahanlik bahcasina atipda düsürebülürsen MENSUR olur gidersen.,tabi sihirbazligin olmasi gerek,yoksa nasil gösterecen böldügünü.

inanmayacaklara karsi eyi bir cehennem tasvir etmende gerek.Gorhudan tir tir titretecek bir cehennem.

Temizlik islerinde bir zamanlar üstabasiydim.Sabahleyin temizlige gelen kadinlardan birini perperisan gördüm.Gecmis olsun ,ne oldu dedim.

Yok birsey dedi,hayir var birsey dedim.Adamlanmi kavga ettin?Yok abi,dün komsu kadinlar habar verdi,konferans salonunda kadinlara vaaz var gelin gidelim diye.Ahsam 20,00 de salona gettükki salon agzina gadden gadin dolu ,az sonra imam basladi vaaza.

Mezarlardan,ölülerden,yilanlardan,ciyanlardan,kabirden,böceklerden,kocalar ,kanli irinli olsalar yalayip eyilertirmekten.Zabanilerden,kaynar kazanlardan,kizgin saclar uzerine oturmalardan ,alevlerden,karanlik zindanlardan anlata anlata bizim moralimizi tahrip etti hoca efendi.

Gece ikidebir sicrayip kalktim.Adanm soruyor,hanim ne oldu sana,ne bu halin dedi anlattim.

Bak kari dedi bir daha o keleklerin vazine gidersen bu kapidan iceri giremezsin.

Kadin vallaha abi su anbile icimdeki korku gitmis deyil.

Hadi dedim,bugün sana istirahat veriyorum,git biraz dinlen.Bir dahada ingiliz korku filimlerini anlatan din adamlarindan uzak durun.

Bir gün köyümüzdeki araplasmislarin camisine gittik bir arkadasimla.

Kücücük bir cami,toplam 8 kisiyiz.

Namazi kildik hoca baslatti anlatmaya,kötü insanlar öldügünde,yilanlar götlerinden girip agizlarindan cikacaklar deyince,hocaya dedimki orda azcik dur.

Sen öldügünde,yilan yanina geldiginde,bu hocadir ben bunun götünden girip agzindan cikmiyim diyecekmi yoksa ayni numarayi bana yaptigi gibi sanada yapacakmi,amaaaaaaaa dedim dogru söyle.Kem küm ettikten sonra Tabiki dedi.O zaman böyle uydurma vaazlari bize vermeyin.

Yanimdaki arkadas dönüp bana bakip gülünce,hoca hoca kirmizi turp gibi oldu.

Aslinda,bunlar din adami falan deyil,yalan söyleyi,insanlari korkutmayi din bellemis SEYTANLARDIN bunlar.

Bunlardan uzak durun

tolonbeg

Uzun zamandan beri hoca vaazlarının çoğunun sahte olduğunu yazmıştım. Yok kadının sesi haramdır şarkı söyleyemez, yok dört duvar arasından çıkamaz, tabutta resim olamaz. Cart olamaz, curt olamaz...

Bu arkadaş da bizim gibi düşünüyor hurafelere inanmıyor tebrik.

Sitelerde Paylaş
burası çocuk parkımı kardeşim.iyice parka çevirdiniz burayı.

Neden Evet/Hayır şeklinde bir yanıt vermeyi denemiyorsun?

Ayrıca Muhammed de (kılıçtan geçirme dışında) pek farklı bir yöntem kullanmamıştı.

Onun peygamber olduğuna inandıran ne seni;

*9 yaşında kızı köstürmesi mi? (tescillenmiş, bknz: Buhari)

*7 gök masalı mı? (çürütülmüş tez)

*Cennetteki huriler, köşkler, süzme baldan ırmaklar mı? (burası çocuk parkımı kardeşim.iyice parka çevirdiniz burayı. bknz yusuf miroğlu)

vs................................ (bknz: Kuran)

Muhammedin seni ikna ettiği nokta nedir? Peygamber olduğuna dair ne tür bi mucize var?

Sitelerde Paylaş

bak.buhari buhari diyorsunuzda hadislerdede işinize geleni kabül ediyor malzeme yapıyorsunuz işinize gelmediğinide<mesela peygambere emin lakabı,bi kızı tecavüzden kurtarması vs> şeyleride uydurma ve efsane diyorsunuz.ve tefsirciliğe soyunup ayetleri çarpıtıyorsunuz.ben şahsen uydurma hadisleri önemsemiyorum.buharinin hadislerindede uydurma var.7 göğün neresi çürütülmüştür işkembeden sallama.

Atmosferi incelediğimizde birbirinden ayrı tabakalar halinde katmanların olduğunu görüyoruz. Atmosferin bu katmanları Dünya’mızda hayatı olanaklı kılmaktadır. Bu tabakalardan her hangi birinin yokluğu Dünya’daki hayatı sekteye uğratacak ve canlılığın yok olmasına sebep olacaktır.

İşte bu katmanlar:

1 - TROPOSFER: Bu tabakanın kalınlığı kutuplarda 6 km., ekvatorda 12 km. dir. Hava olayları bu tabakanın 3- 4 km.lik kısmında meydana gelmektedir. Atmosfer gazlarının % 75 i bu katmandadır.

2 – STRATOSFER : Troposferin üzerinde 50 km. yükseğe kadar çıkmaktadır.

3 – OZONOSFER : Ozon tabakası diye isimlendirilir.. Canlılar için öldürücü etkisi olan mor ötesi ışınları tutar

4 – MEZOSFER

5 – TERMOSFER

6 – İYONOSFER: Yeryüzünden 500 km. kadar yüksekliktedir. Radyo tabakaklarını yansıttığı için yer yüzündeki haberleşmeyi mümkün kılar.

7 – EKZOSFER : En üst tabaka olup 1000 km. yüksekliğe kadar uzanır.

Bu bilgilere yaklaşık son bir yüzyıl içinde ulaşılmıştır. Ama Yüce Kitabımız Kur’an’da seb’a semavât – 7 gök terimi 1430 yıl öncesinden 7 ayrı ayette tam 7 defa verilmiştir.

Evet, atmosferin 7 tabaka olduğu , 7 defa tekrarlanmıştır.

Bu tekrarlar:

Sıra No Sure No: Ayet No.

.......1..................2...................29

.......2................17...................44

.......3................23..................86

.......4................41...................12

.......5................65...................12

.......6................67.....................3

.......7................71....................15

Bu iş burada bitmiyor, devamı da var:

*** Bir yıl kaç gündür. 365 gün.

----- Yevm – gün kelimesi tam 365 defa

*** Şehr – Ay kelimesi bir yıldaki ay sayısı kadar, yani 12 defa

*** Gün kelimesi çoğulu olan yevmeizin – günler kelimesi bir aydaki toplam gün sayısı kadar yani tam 30 defa tekrarlanmıştır.

Sitelerde Paylaş
7 göğün neresi çürütülmüştür işkembeden sallama.

Dostum bunun tartışması (bu forumda) daha önce defalarca yapıldı.

Diyanet Meali - FUSSILET : 12. Böylece onları, iki günde yedi gök olarak yarattı ve her göğe görevini vahyetti. Ve biz, yakın göğü kandillerle (yıldızlarla) donattık, bozulmaktan da koruduk. İşte bu, azîz, alîm Allah'ın takdiridir.

Yani sen şimdi troposfer de yıldızların olduğunu mu savunuyorsun?

Başka sorum yok Sayın Hakim!

Sitelerde Paylaş

Yara şöyle bir şey demek te fayda var...Senin gibi şaklabanlık yapıp dinlerle dalga geçen kişiliksiz üye çok gördüm...Ancak genede cevap verelim...Sen eğer bize bu monitörden elini uzatıp ben mehdiyim dersen sana inanırım...PEygamber olayı kapanmıştır bugüne kadar peygamberliğini ilan eden ve gerçektende kaynaklarda mucizeleri olan kimseyi okumadım dolaysıyla son peygamber geldi geçti...NOKTA...

Sitelerde Paylaş
Dostum bunun tartışması (bu forumda) daha önce defalarca yapıldı.

Diyanet Meali - FUSSILET : 12. Böylece onları, iki günde yedi gök olarak yarattı ve her göğe görevini vahyetti. Ve biz, yakın göğü kandillerle (yıldızlarla) donattık, bozulmaktan da koruduk. İşte bu, azîz, alîm Allah'ın takdiridir.

Yani sen şimdi troposfer de yıldızların olduğunu mu savunuyorsun?

Başka sorum yok Sayın Hakim!

belkide troposferdedir nerden biliyorsun.bilim knıtlamışmı böyle birşeyi

Sitelerde Paylaş

Atmosferi incelediğimizde birbirinden ayrı tabakalar halinde katmanların olduğunu görüyoruz. Atmosferin bu katmanları Dünya’mızda hayatı olanaklı kılmaktadır. Bu tabakalardan her hangi birinin yokluğu Dünya’daki hayatı sekteye uğratacak ve canlılığın yok olmasına sebep olacaktır.

İşte bu katmanlar:

Kurana göre Troposferde yıldızların olması lazım. Hadi kıvır bakayım kıvırabiliyorsan.

Sitelerde Paylaş

İşte bu katmanlar:

Kurana göre Troposferde yıldızların olması lazım. Hadi kıvır bakayım kıvırabiliyorsan.

eeeeeeeeeeeee.katmanlar hani :o

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...