Jump to content

Varsayalım kapıyı bana siz açtınız!

Recommended Posts

Yara şöyle bir şey demek te fayda var...Senin gibi şaklabanlık yapıp dinlerle dalga geçen kişiliksiz üye çok gördüm...Ancak genede cevap verelim...Sen eğer bize bu monitörden elini uzatıp ben mehdiyim dersen sana inanırım...PEygamber olayı kapanmıştır bugüne kadar peygamberliğini ilan eden ve gerçektende kaynaklarda mucizeleri olan kimseyi okumadım dolaysıyla son peygamber geldi geçti...NOKTA...

Saldırılar başladığına göre köşeye sıkıştınız demektir. Bu tür hakaretlere karşılık vermeyeceğim. Müslümanların bu tavrı beni şaşırtmıyor..

Ayrıca Muhammed sana bişeyini mi uzatmıştı?

(Herşeye rağmen) Saygılar..

Sitelerde Paylaş

bir şey uzatmak değil..Muhammed kaynaklarda mucizeler yapan bir kişi olarak gösteriliyor...VE bu kaynaklar en güvenilir kaynaklardan...Zira ateistler Muhammed'e saldırırken bu kaynaklardan çok istifade edirler...

Ben diyorum ki peygamberlik bitti...Ama sen Allah'ın gönderdiği bir halis kul isen bunu bana kanıtla inanayım...

Sitelerde Paylaş

ha sorunada cevap veriyim :fusilet 12- Şimdi asıl, göklere geçilerek buyuruluyor ki Kısacası onları iki günde sağlam yedi göğe tamamladı. Bu iki günün birisi yeryüzünün de yaratılmasından önceki ilk maddenin yaratılması, birisi de cisimlerin teşekkülü günleridir ki A'raf Sûresi'nde beyan olunduğu üzere altı günden ikisini teşkil eder. Yahut birisi yerin yaratılmasından önce, birisi de yerin yaratılmasından sonradır. Çünkü Ay, Zühre (Venüs) ve Utarid (Merkür) gibi bazı gök cisimlerinin yaratılması, yeryüzünün yaratılmasından sonradır. Buna göre deki, nın takip mânâsı da saklı kalmış olur. (Bakara Sûresi'nde "Onları yedi gök halinde düzenledi." Bakara, 2/29 âyetinin tefsirine bkz.) Benim acizane fikrime göre, bu iki gün, göklerden hâl-i mukaddere olmak üzere birisinin dünya, birisinin ahiret olması da muhtemeldir. Bunları böyle sağlam yaptı ve tamamladı. Her gökte ona ait emri de vahyetti. Her "sema"nın meleklerine orada cereyan edecek işlerin emrini de telkin buyurdu ki bu da "tamamlama" cümlesindendir. Bütün bunların bu yolda ortaya çıkmasından ve tamamlanmasından yüce Yaratıcının kudretinin delilleri tecelli edip ortaya çıktığı için bu noktada "gıyab"dan (üçüncü tekil şahıs) "tekellüm"e, (birinci şahsa) dönülüyor ki ve dünya göğünü mısbahlar, yani parlak kandillerle donattık, süsledik. "En yakın göğü bir zinetle, yıldızlarla süsledik." (Saffât, 37/6) . Hem de korunmuş kıldık. Şeytanlar yanaşamazlar. İşte o, o azîz ve her şeyi bilen Allah'ın takdiridir

İleti yeniden düzenlendi

Andromeda

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...