Jump to content

chp'nin kürt açılımı

Recommended Posts

bu chp değil miydi akpyi kürt açılımnda eleştiren diycem ama o zaman baykal vardı başlarında.batıdan bir eleman fena koydu bunlara gittiler aptal kılıçdar'ı seçtiler.hem de ne aptal..chp kürtlerden özür dileyecekmiş ve halkla barışacakmış!!

kendi adına özür dile kılıçdarr!!!

babanın malı mı chp????

.....

genel af çıkacakmışşş

oldu tabi hizbullahçılar yetmedi pkklılar da çıksın ne güzel

silahlar susacakmış :blink:

pkk ordu, ordu da pkk sanki

adam pkk ağzıyla konuşuyor

al eşbaşkanı vur kılıçdara

....

yeni bir anayasal vatandaşlık tanımı yapılacakmış

şimdikinde sanki ırka bağlı bir tanım var

orta öğretimde seçmeli kürt edebiyatı dersi olacakmış :blink:

tabi canım bütün türkiyede her okulda kürtçe konuşulsun

öyle olmadığı halde kürt mahallelerine girilemiyor

......

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önümüzdeki seçimlerin en trajıkomik tablolarından biri de CHP'nin tüm açılım, ilkelerinden taviz ve mavi boncuklarına rağmen kürt coğrafyasından yine üçün birini alacak olmasıdır. BDP ile ittifak dışında CHP'nin bölgeden ele avuca gelir bir oy alması söz konusu değildir. Türkiye'deki sosyolojik yapıya hakim olan herkes bunu az çok bilir. Bir ittifakta söz konusu olamayacağına göre, kuru gürültü dışında ortada tartışmaya, kafa yormaya değecek bir durum yoktur. Bari batıda oy kaybetmeseler...

Sitelerde Paylaş

Çoğu şeyi yanlış anlamışsınız.

"Toplumsal bir barış sağlandığı taktirde genel af". Yani pkk diye kandırılan gençlerin hapishanelerde çürümemesi gerekir. Topluma kazandırılması gerekir.

"Silahlar susacakmış" Pkknın silahla çözülmediği ortada. Diğer sorunlar daha fazla öne çıkacak.

Yeni bir anayasal tanım: Altkimliklerin olduğu ve bu altkimliklerin yine "Türk" üst kimliğine bağlandığı bir madde daha mı kötü olur sence?

Kürt Edebiyatı: Bunlar bizim ülkemizin zenginlikleri. Bunların ortaya çıkmasından neden bu kadar korkuyorsunuz? Hepsi bizim sanatçımız dili, dini, ırkı ne olursa olsun.

Sitelerde Paylaş

kupa kızı susmaz baal,sadece bazen kavga çıkmasın diye alttan alır...kendi başlığımı mahvetmek istemiyorum.:))

bu konularda konuştuğum zaman fazla provoke ediliyorum üstüne alınma baal.zaten çok yazdık bu konularda.başkaları da yazsın biraz.benim düşüncelerimi biliyorsunuz zaten...

ben yurt çapında kürt dili falan görmek istemiyorum..güneydoğuda öğrensinler.bu isteğim faşistlikse siz faşizm görmemişsiniz..

pislik teröristlere da af istenmesi sırf kürtlerden oy almak için değil bence....

kimbilir neler dönüyorr

asla kabul etmem onu baal

topuzu kaçıranlar şutlanıyorr :D

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kupa kızı susmaz baal,sadece bazen kavga çıkmasın diye alttan alır...kendi başlığımı mahvetmek istemiyorum.:))

bu konularda konuştuğum zaman fazla provoke ediliyorum üstüne alınma baal.zaten çok yazdık bu konularda.başkaları da yazsın biraz.benim düşüncelerimi biliyorsunuz zaten...

ben yurt çapında kürt dili falan görmek istemiyorum..güneydoğuda öğrensinler.bu isteğim faşistlikse siz faşizm görmemişsiniz..

pislik teröristlere da af istenmesi sırf kürtlerden oy almak için değil bence....

kimbilir neler dönüyorr

asla kabul etmem onu baal

topuzu kaçıranlar şutlanıyorr :D

Oy verecegin partide kalmadi,ordu partisine verirsin...

Sitelerde Paylaş

eskiden kürtlerden nefret ederdim ama ülke öyle bir duruma geldi ki hele alkol yasağı ve şeriatla ilgili kanunun meclisten geçmesinden sonra, bide artan despot uygulamalarla birlikte düşüncelerim değişmeye başladı

akp iktidardan insinde kim gelirse gelsin teröristle bile işbirliği yapmayı kabul ederim şu vaziyette, ülke elden gidiyor akp hariç bütün partiler birleşip seçimlere girelim bence

Sitelerde Paylaş

kılıçdaroğlunun kürt politikası, askere karşı mesafeli durması, laiklik üstünden siyaset yapmaması çok olumlu adımlar.

bu çizgiyi bozmadan siyaset yapmaya devam edebilirse seçimde partisinin oylarını yüzde 25'e yükseltip ana muhalefetteki konumunu güçlendirebilir.

ülkenin şu anda bir iktidar değişikliğine ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. ama demokratik ve halkıçı bir ana muhalefet partisine acilen ihtiyaç var. chp kılıçdaroğlu ile bu boşluğu doldurmada en büyük aday..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...