Jump to content

Bir ateistin günlüğü (Alıntıdır)

Recommended Posts

Namaz Allah'ın bir nimetidir ki insanı cennete götürür. Sen temizlenmeye niyet et namaz sana gelir.

Cübbeli bende diyorum ki;

Namaz süper zencinin bir nimetidir, böylece seni hem ayakta, hem inek gibi dömeltip düzebilir güzelce.

Buyur bize namazın bu değil, seninki olduğunu bir ispat ediver, görelim hadi...

Sitelerde Paylaş

Müslüman bir ülke de de yasamiyorum..ozaman ben hristiyanim..cünkü hristiyan bir ülkede dünya ya geldim ve orda büyüdüm

Ah be sevgili hazal. Ne söylediğimi anlamadan cevap veriyorsun. "Hristiyan memlekette doğan müslüman ailenin çocuğu, büyük oranda hristiyan olur" gibi bir anlamı nasıl çıkardın?

Özellikle musevi örneğine bakmanı ve ailenin dini ile memelekette egemen olan dinin aynı olmasına dikkat edildiğinin farkına varmalısın.

Ailen müslüman, memleketin hristiyan; bir düşün çevrendeki insanlar/arkadaşlar neden hristiyan sen müslüman?

Din önce ailede başlar. Küçük yaşta daha sen farkına varmadan İslam kültürü ile yetiştirilmişsen, bilinç altına yerleşmişse, memleketinin hristiyan olmasının bir önemi kalmıyor. Hatta kültürel farklılıktan dolayı (bir çok etken sayılabilir) dinsel kültürüne daha çok sarılman olası. Bunlar zaten tecrübe edilmiş, gözlemlenmiş. Bunları konuyla ilgili her yazıda tekrar tekrar belirtmek bana da zul olur okuyana da.

Bir düşün bütün bu etmenlerden sıyrılarak, hiçbir unsurun etkisinde kalmadan din değiştirenlerin (müslümanken hristiyan olanlar, hristiyanken müslüman olanlar vb.) eser sayıda olmasını.

Verdiğim örnekleri tekrar okumanı ve üzerinde düşünmeni isterim.

Çevrene, dünyaya bir bak. Benim gördüğümden farklı gördüğün bir şey varsa paylaş.

Selamlar.

tarihinde Ulaş'ın sesi bu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Efenim öncelikle blogumda ilk olarak ne yazayım diye düşünmek beni biraz heyecanlandırdı ve sevindirdi. Ben de blogumun ilk yazısında dini inanç kaybımı anlatmaya karar verdim

Evet efenim, tutucu bir aileye sahibim ve anneciğim eski bir hocadır. O yüzden din konusunda çok iyi yetiştirildim. Dini vaazlara ve sohbetlere katıldım. Birçok hadisi ezbere bilirdim hatta uymayanlarla ilişkilerim zayıflardı. 10 yaşımdan beri 5 vakit namazımı kılar, orucumu tutar, camiye gider, Kuran okurdum.

Peki ya, bu benim isteğim miydi?

Yoksa ailemin bunu benim beynime kazımasıyla ortaya çıkan bir davranış biçimi mi?

Yakın zamana kadar kalın puntolu yazıya cevabım "evet" idi. Ama düşünmeye ve idrak etmeye başladığım bir gün, niye kılıyorum lan ben bu namazı dedim kendime. Din bana doyurucu cevaplar vermedi. Ardından oruç meselesi takıldı kafama, ulan 18 saat aç duruyosun; ne için? Fakirleri anlamak için! Ulan fakirler su içmiyor mu, suyu nasıl katıyorsun oruca? Bunun gibi İslam dinini ilgilendirecek bir çok soru daha...

Sonra baktım ki benim dinim tutarlı değil, yanlış bişeyler var ama ne? Tabi şakk diye ateist olunmuyor. Ne demiş üstad Darwin: "Dini inanç kaybı, ağır ve kırılgan bir süreçtir."

Bir gün sitenin birinde gezerken seks sitelerinden birinin reklamı gözüme takıldı. İki tane cıbıldak hatun resmini koymuşlar; altında da isimleri, yaşları, milliyetleri, dinleri yazıyor.

Adı: Olga

Yaşı: 19

Dini: Ortodoks Hristiyan

Dini: Ortodoks Hristiyan

Adamların dini ne kadar güzel, istedikleri gibi eğleniyorlar, ilişkiye giriyorlar; sonra da papaza anlatıp günah çıkartıyolar. Tanrı da adamı affediyor. Buraya kadar bir problem yok. Her şey harika gidiyor. Hatta ulan diyorum acaba Hristiyanlık nasıl bişey?

Sonra gittim internetteki misyonerlerden bi tane İncil sipariş edttim beleşe. Kapıya kadar getiriyolar kargoyla tek kuruş da para almıyolar. Neyse efenim, sonra ben bunu okumaya başlamadan önce yanındaki ona eklemlenmiş külliyatı bir gözden geçireyim dedim. Öyle güzel yazmışlar ki kitapları, o gün Hristiyan olursun. O derece yani.. Ama bu kitapların da tek eksiği herşeyi İncil güzeldir, iyidir. İsa Rabdir, süpersoniktir falan filan. Seni okumaya zorluyorlar adamlar İncil'i. Kitapları bitirdiğimde "galiba hristiyan olurum, hristiyanlık çok güzel, İsa mesih" falan demeye başladım arada. Ama iş kutsal kitaba gelince, İncil'i okumaya başlayınca bu düşüncelerimden teker teker sıyrıldım. Hatta öyle ki, İslam'dan daha saçma geldi bu yazılar. Bu arada İslam'a olan inancımı tamamen kaybetmiştim. Ama hala bir Tanrı vardı. Deisttim yani.

Orda burda deizm, ateizmden önceki duraktır diyorlardı. Ama ya bi gidin lan, yaratan bişey olmaz mı hiç deyip onları cevaplıyordum o zamanlar. Bunu diyenlere xxxxx falan diyordum. Emindim Tanrı'nın varolduğuna... Kesinlikle bir agnostik veya ateist olmayacaktım. Neyse efenim 3-4 ay deist olarak yaşadım, hayatımı buna göre şekillendirdim. Ama dinler konusunda cevapladığım bu sorunlara müteakip Tanrı'nın varlığı problemi beynimin etini kemirmeye başladı. Bunun üzerine bilimsel makaleler okudum, evrimi araştırdım ve en önemlisi Vasko Tan'ın bu konu hakkındaki videolarını izledim. Ve yine çetrefilli ve uzun bir süreçten sonra görüşüm tekrar değişti.. Önce bilemeyiz aga, vardır-yoktur diyemeyiz olm diyordum. Sonradan varolmadığına dair bilimsel kanıtlar beni ateizme götürdü.

Oha! Benim hikayeni aynısı ! :D

Sitelerde Paylaş

Hangi din?

Hangi dinin doğru din olduğunu nereden anladık sevgili hazal?

Müslümanların egemen olduğu bir ülkede doğduğun için doğru din İslamiyet olmasın?

Ailen/çevren müslüman olduğu için doğru din İslamiyet olmasın?

İsrail'de Musevi bir ailede ve çevrede dünyaya gelmiş olsa idin, din bu diye Museviliği savunacaktın.

Bu bana bişey hatırlattı:

Arkadaşa sordum; 'Müslüman mısın?'

Arkadaş; Elhamdülillah Müslümanım! (Öğrenmiş ya hemen söyleyebiliyor.)

Ben;'Peki neden Müslümansın???'

Arkadaş;(Bir saniyelik beklemeden sonra) Ne biliim oğlum ben!? ( :D )

Ben:'Müslüman bir çevrede doğup, büyüğün için olmasın?

Arkadaş: Galiba ondan. ...

Sitelerde Paylaş

Çok saçma..nasil birden bire aklina neden ben namaz kiliyorum ki sorusu geldi ve namaz kilmaktan vazgectin?dinden bu kadar cabuk sogulur mu?

En uçuk sorular insanın aklına birdenbire gelir. Her namazda bisürü dua ediliyor, hiçbiri geçekleşmiyorsa doğal olarak "Ulen ben bu namazı neden kılıyorum ki?" diye sorması son derece doğal.

Sitelerde Paylaş

Bu bana bişey hatırlattı:

Arkadaşa sordum; 'Müslüman mısın?'

Arkadaş; Elhamdülillah Müslümanım! (Öğrenmiş ya hemen söyleyebiliyor.)

Ben;'Peki neden Müslümansın???'

Arkadaş;(Bir saniyelik beklemeden sonra) Ne biliim oğlum ben!? ( :D )

Ben:'Müslüman bir çevrede doğup, büyüğün için olmasın?

Arkadaş: Galiba ondan. ...

Sanıyorum en çok karşılaştığımız diyaloglardan. En başta kendimize soruyoruz "Ben neden müslümanım/yahudiyim/hristiyanım?"

Bu soru çok değerli aslında.

O değil de nasıl güzel ve yaratıcı bir nick seçimidir sevgili CunupKenny, inanılmaz hoşuma gitti.

Kullanıcı adını lacoste bornozumla tam da en pahalı viskimi yudumlarken görmediğim iyi oldu. Kutsal inek muhafaza, kahkaha atarken ağzımdan püskürmek suretiyle çıkacak viski yudumuyla, ne 7000$'lık son model laptopum kalırdı, ne 500.000$'lık arabamın anahtarı.

Hakeza, ateist gözükmek suretiyle ağıma düşürerek zinalarda boğulduğumuz hatunun çıplak bacaklarına da sıçrayabilirdi.

Bu kadar paraya sahip olmama, tanrı inancım olmadığı için ahlaktan nasiplenmemenin büyük etkisi vardır.

Nihahaha...

tarihinde Ulaş'ın sesi bu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sanıyorum en çok karşılaştığımız diyaloglardan. En başta kendimize soruyoruz "Ben neden müslümanım/yahudiyim/hristiyanım?"

O değil de nasıl güzel ve yaratıcı bir nick seçimidir sevgili CunupKenny, inanılmaz hoşuma gitti.

Kullanıcı adını lacoste bornozumla tam da en pahalı viskimi yudumlarken görmediğim iyi oldu. Kutsal inek muhafaza, kahkaha atarken ağzımdan püskürmek suretiyle çıkacak viski yudumuyla, ne 7000$'lık son model laptopum kalırdı, ne 500.000$'lık arabamın anahtarı.

Hakeza, ateist gözükmek suretiyle ağıma düşürerek zinalarda boğulduğumuz hatunun çıplak bacaklarına da sıçrayabilirdi.

Bu kadar paraya sahip olmama, tanrı inancım olmadığı için ahlaktan nasiplenmemenin büyük etkisi vardır.

Nihahaha...

ailecek ve severek takip ediyoruz seni:) .bu arada "cunup kenny" nicki müthiş birşey! hayran kaldım.

Sitelerde Paylaş

Siz hepiniz müslümanliktan mi cikip ateist oldunuz?

Foruma kayıtlı ateistlerin tamamının müslümanken ateist olduğunu sanmıyorum sevgili hazal. Belki çoğunluk diyebiliriz.

Mesela ben müslümandım. Neden müslümandım? Kültürel ve ailesel mesele. Kur'an'a ve hadislere hakim olduğumu söyleyebilirim. Hiç uydun mu dersen? Olumsuz yanıt veririm.

Bizim peder bey daha 5 yaşındayken ağzımıza alkollü içecek damlatmış. Almışız haramın tadını.

Aslında bir çok kategoriye ayrılabiliriz.

ailecek ve severek takip ediyoruz seni:) .bu arada "cunup kenny" nicki müthiş birşey! hayran kaldım.

Şımarırım bak.

Teşekkür ederim.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Ben de size bir hikaye anlatıyım.

Bir ülke vardı. İnsanları doğruluğu ve dürüstlüğü kendine şiar edinmişti.

Bir ülke vardı ki, o ülkenin insanları zalime yavuz, mazluma yunus gibi dururdu.

O ülkenin insanları insanını insan gibi eğitirdi. Zorlamazdı, kolaylaştırırdı,

Nefret ettirmez, sevdirirdi...

Bir gün, birileri kendi çıkar ve menfaat çatışmaları için o ülkenin bütün bu güzelliklerini

yıkmak, mahvetmek için yepyeni planlar kurdu ve bu planların en başlıcası Kuran'ı o ülkenin

kalbinden kaldırmaktı. Elinden, camisinden, evinden kaldıramadı ama, kalbinden Kuran'ı söküp

aldı. Yine Müslümanız diyorlardı elhamdülillah. Ama pazarcısı sahtekarlık yapmaktan utanmazdı,

Müslümandı sözü, yüzü, ama, ahlakı ise zerre misgal teşkil etmiyordu. O dini dilinde söylerken

kalbinde kaybetti. O gün din yağmacıları, inanç akrobatları, müsvette kişilikli insanlar kahkahalarla

güldü. Bak dedi Müslümanlara...

Müslüman çocuğunu sırtında taşırdı eskiden. Şimdi hafif bir yaramazlığında dövüldü, alay edildi.

Namazı önce kalbiyle kılardı. Şimdi kalbi öldürüldü. Namaz kıldı, ama namaz onu kılmadı.

Zevk, eğlence hoşuna gitti. Bıraktı ahlakı, bıraktı dini. Mutlu olacaktı. Öyle zannediyordu.

Ama mutlu olamadı ve asla da olamayacaktı.

Bu ülkeye bu ülkenin insanlarına büyük oyunlar oynandı. Garip ki, kendi insanı bile kendi ülkesine

annesine, babasına, değerlerine düşman kesildi. Batının en safsata değerlerini kabullendi. Bunu

da bilim diye aldı, okşadı. Sonra kendi değerlerine saldırdı.

(Not bir tane ateist olan Müslüman'ın günlüğüne mmukabil, size binlerce Müslüman olan ateistin günlü-

ğünü verebilirim. Oyun oynamayın. Oyunlarınız size kalsın. Kendi zevk ve uçkuru için İslam'ı bırakan

bir insanın hikayesini, düşünerek, aklederek dini bırakmış diye lanse etmeyin.9

Sitelerde Paylaş

Hiç bir ateist müslüman filan olmaz. Bu safsatadır. Çok müslüman ateist olur, bu gerçektir.

Sizin o ateistken müslüman oldu dedikleriniz zaten müslümandır, asla ateist değildir. Ya namaz kılmadığı, ya içki içtiği için ateist diyorsunuz! :D

Ha, ama çıkar için fetonun gazetesinde yazı yazan önceden ateist olduğunu iddia eden liboşlar var. Tek tük... Neymiş caminin önünden geçerken içimde bir şeyler kıpırdanıyor diye müslümanları enayi yerine koyup (daha doğrusu enayi olduklarını iyi bildikleri için) "imana geldi gelecek" diye sevindirik yapıp sömürüye onlar da katılıyorlar.

Onların da ateist oldukları yalan. Onlar çıkar için analarını boyayıp satarlar. Şimdi de fetonun cemaatinde dönen paralara göz diktiler...

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

(Not bir tane ateist olan Müslüman'ın günlüğüne mmukabil, size binlerce Müslüman olan ateistin günlü-

ğünü verebilirim. Oyun oynamayın. Oyunlarınız size kalsın. Kendi zevk ve uçkuru için İslam'ı bırakan

bir insanın hikayesini, düşünerek, aklederek dini bırakmış diye lanse etmeyin.9

Uçkuru için yeni bir din uyduran Muhammed varken oldu mu şimdi bu?

Uçkur sevdalısı olsak niye ateist olalım sevgili İstiklal. Olsak olsak müslüman oluruz.

Kadınlar sevişmek ve hizmet etmekten başka pek bir işe yaramaz. Erkekler kadınlardan üstündür ve söz hakkına sahiptir. Karşı gelirse dövebiliriz. 4 nikahlı karı, dilediğin kadar cariye (peygamber olunca nikahlanacak karı miktarı 4'ten sonsuza yaklaşıyor). Akraba kızlarına kadar sevişebilme imkanı. Evlatlığının karısı hoşuna giderse boşattırıp sevişebilme imkanı.

Karısızlıktan kırılsak müşriklere, iman etmemişlere savaş açıp karıların kızlarını cariye yapmak suretiyle tecavüz etme imkanı.

Uçkur sevdasının, imkanların sonu gelmez İslamiyet'te.

Sitelerde Paylaş

Kullanıcı adını lacoste bornozumla tam da en pahalı viskimi yudumlarken görmediğim iyi oldu. Kutsal inek muhafaza, kahkaha atarken ağzımdan püskürmek suretiyle çıkacak viski yudumuyla, ne 7000 lık son model laptopum kalırdı, ne 500.000 lık arabamın anahtarı.

Nihahaha...

Nickin , çevremdekilerin alaycı söylemlerine karşı burada beğenilmesi gözlerimi yaşarttı. Teşekkürler ... :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...