Jump to content

Erbakan vefat etti!

Recommended Posts

Krizin nedenleriyle sonuçlarını karıştırıyorsun.

Bahsettiklerinin tümü kriz patladıktan sonraki gelişmelerdir.

10 yıldır hala kriz sonrası belirlenen ekonomik politika sürdürülmektedir.

AKP'nin getirdiği yeni bir model yoktur. Kemal Derviş modeli hiçbir değişikliğe uğramamıştır.

O dönemde batanların yanında bu dönemdekileri de görmelisin, Toprak Holding'in yandaşlara nasıl peşkeş çekildiğini de..

Kriz artık hırsızlığın örtülemeyecek boyutlara ulaşmasından sonra gerçekleşti..

Hem artık kriz çıkmasıda isteniyordu..

Birçok bankaya şirkete elkonulmak ucuza kapatılmak isteniyordu..

Kriz öncesi resmen piyasalarda sahte para hareketleri yapılıyordu..

Kısaca krizin en önemli nedeni hortumculuktur, sonrasında da krizin hakkaten olmasını isteyenlerdir, yani krizden fırsat bekleyenler vardı ve onlar o fırsatları elde etti..

Malesef acı gerçekler bunlar..

Artık bunların böyle olduğuda o günlerle alakalı araştırmalarla da ortaya çıkmış durumda..

Zaten sende birazcık yakından bazı olayları gözlemlersen göreceksin ki,

Krizler, kriz çıkmasını isteyen bundan menfaatlenenlerin çıkardığı birşey

Ve artı hortumcuların sebep olduğu birşey..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ünlü eleştirmen, denemeci, öztürkçeci ve olasılıkla Agnostik yazar Nurullah Ataç, bir makalesinde:

'Ben öldüğümde "Vefat etti" diye yazarsanız, iki elim yakanızda olacak' diye yazmış.'

Nitekim 18 Mayıs 1957 günkü Ulus gazetesinin manşeti 'ATAÇ ÖLDÜ' diye çıkmış.

Benim bildiğim, Ateistler bir insan öldüğünde 'Öldü' der. Doğum gibi ölümün de kutsal bir yanı olmayıp doğal bir olaydır.

'Vefat etti', 'Allah'ın rahmetine kavuştu', 'Hakk'a yürüdü' vb. ifadeler gereksiz ve boş laflardır.

hımmm merak ettim peki iki elim yakanızda olacak sözü de bi müslüman sözü değil midir ataistler öldükten sonra game over die bi yazı çıkmıyo mu (bu sitede bi ataistten duymuştum bu lafı) peki bu iki el nerden gelip yakamıza yapışacak:D kusura bakma atladım öyle ama sadece merak ettim sizi ve görüşlerinizi henüz öğrenemedim yani öldükten sonra nolacak bizim inancımıza göre iki el ahiretten gelip hesap sorar o yüzden böyle söyleriz... peki ataistler nereye gideceğini düşünüyo ve o eli nerden sadece toprak olacaksa nasıl gelip yapışacak yakamıza ya da nerde yapışacak. yanlış anlama gerçekten öğrenmek için soruyorum sizi sizlerle öğrenecem sadece dinleyeceğim anlamaya çalışacağım.

Sitelerde Paylaş

Hadi ordan!

Atatürk'ten sonra tek şahsiyetmiş! Komik oluyorsunuz komik!

Sallayan sensin.

Aç konunu, bakalım Milli Görüşçülerin yalan propagandalarını mı getirip asacaksın, yoksa ayakların yere basacak mı!

Verseydin o zaman, niye vermedin de böyle laf cambazlıkları yapıyorsun.

Hadi bekliyorum.

Kanıtla bana, krizi popülist politikalardan, yüksek kamu borçlanmasından, likidite sıkışıklığından ve dış müdahaleden kaynaklanmadığını.

Ben sana Havuz Sistemi ve Osman Altuğ kimdir necidir, Erbakan aracılığıyla uygulayacağı projesi nedir araştır demedimmi. ?

Herşeyi devletten (benden ) beklemeyiniz.

Kapitalizm ve kriz eleştirisi 1900 model Das_kapitali aşan bir konudur, solcular anlama bunu. Niye solcudurlar o da tartışma konusudur hala.

Ya araştırınız ya da bir daha davosa gelmeyiniz.

tarihinde Bilgin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben sana Havuz Sistemi ve Osman Altuğ kimdir necidir, Erbakan aracılığıyla uygulayacağı projesi nedir araştır demedimmi. ?

Kapitalizm ve kriz eleştirisi 1900 model Das_kapitali aşan bir konudur, solcular anlama bunu. Niye solcudurlar o da tartışma konusudur hala.

Altuğ'un lafıyla yanıt vereyim:

Dandik projelerdir onlar.

Dandik olmasa, başarılı olsa bugünkü hükümet de uygulardı, talebeleri ne de olsa.

Ama Altuğ istediği kadar yaygara yapıp dursun, onlar Derviş'in politikları sayesinde tek haneli rakamlara ulaşabildiklerinin farkındalar.

Sağcıların anlayamadıkları kendi düzenlerinin en mükemmel analizini yapanlar solculardır.

Hala Marks'ın Kapital'inin alternatifi yoktur.

Kapitalizmin yakın dönemimizdeki fikir babaları Marks'ın öğretilerinden ders almışlardır.

Bakıyorum da hep yüksekten sallamaktasın, içi boş küfe gibisin, boş konuşuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Ya araştırınız ya da bir daha davosa gelmeyiniz.

Das Kapital'de bulunan Kriz tanımlarını ve açıklamalarını biliyor musunuz? Bence, ciddi anlamda dezenfermasyon sözkonusu. Nedense marksizme eleştiri( kişiye göre saldırı) gittikçe artıyor. Hatta 90'lı yılların başında, işçi sınıfı kalmadı, bakın fordist üretim tarihe karıştı, işçi sınıfı azalıyor gibi argümanlara sarılanlar şimdi farklı şeylere sarılıyor çünkü işçi tanımı konusunda marksı okumadan, duyduklarıyla eleştiriyorlardı şimdi aynı argümanı kullanamıyorlar. Gerçi marksistlerin azalmasında da kaynaklı olabilir bu algı. İşçiyi sadece fabrikada çalışan, kaba emek içinde olanları işçi zannediyorlardı ama marksizmin işçiyi bu kalıba sıkıstırmadıgını anladıklarında daha dogrusu artık bu argümanı kullanamayacak olduklarında bıraktılar. Şimdi kriz meselesi konusunda Marksist kriz teorisini yok sayma, tarihin tozlu sayfalarına gönderme algısı yükselişte.

Sitelerde Paylaş

Altuğ'un lafıyla yanıt vereyim:

Dandik projelerdir onlar.

Dandik olmasa, başarılı olsa bugünkü hükümet de uygulardı, talebeleri ne de olsa.

Ama Altuğ istediği kadar yaygara yapıp dursun, onlar Derviş'in politikları sayesinde tek haneli rakamlara ulaşabildiklerinin farkındalar.

Sağcıların anlayamadıkları kendi düzenlerinin en mükemmel analizini yapanlar solculardır.

Hala Marks'ın Kapital'inin alternatifi yoktur.

Kapitalizmin yakın dönemimizdeki fikir babaları Marks'ın öğretilerinden ders almışlardır.

Bakıyorum da hep yüksekten sallamaktasın, içi boş küfe gibisin, boş konuşuyorsun.

eheheheheee Altuğ nerde yazmış onu ... :lol:

Türkiye Cumhuriyetinde kim gelirse gelsin değiştiremediği tek şey vardır, sizler şeriat masallarıyla beyninizi afyonlamaya devam etsenizde Türkiye Ekonomisinde Hamiline yazılı kavramı Nama yazılı kavramını ne bir siyaset adamı ne de bir Bürokrat değiştirebilmiştir. Buna teşebbüs edenlerin hepsi ya alaşağı edilmiş ya da kıçına tekmeyi yemiştir.

Havuz sistemiyle Devletin ödeyeceği faiz yüzde 70 den yüzde 30 ' a inecek bu hamiline tayfasının milletin kanını emerek zengin olması önlenecek, kamu gi,derleri önemli ölçüde didispline edilecekti, fakat MASON TSK tarafından milletin borçtan kurtulması engellendi. Önce Kurmay başkanı yurt dılına gönderildi arkasından PENTAGON BİR PAŞA eliyle TÜRK milletini faiz batağından kurtaracak kişi ve projeler bir anda yakıldı. Siz sahte entellektüellerin önünede bir kaç sakallı atıldı onla vakit geçirdiniz, TIPKI 68 YOBAZ hareketindeki gibi bir proje dah gerçekleşti.

Türkiye cumhuriyetinde bir partide birilerinin olması aynı görüşten olması aynı çıkar ve menfaatlere hizmet etmesini gerektirmez. Siyaset Türkiyede Devşirme usulü çalışır, en tipitip örneği Dönme DERVİŞ(Osmanlı deyimiyle söylüyorum) 'tir.

Kapitalizm Markstan ders almamıştır, marks sadece o günkü çıkmazlarını yazmıştır. Kapitalizm diye bir sistemde 1920 lerden itibaren kalmamıştır zaten, yerini tek para kontrollü bir sisteme bırakmıştır ki, ben buna Sembol ekonomileri diyorum.

bak bakalım Altuğ hoca ne demiş ;

http://osmanaltug.com/haber001.html

http://www.kalemlervekiliclar.com/forum/Thread-Erbakan-%C4%B1n-Havuz-Sistemi-ve-28-%C5%9Eubat

Sizi gidi feodal solcular sizi.

İşte bu Altuğ hoca Mustafa kemalin ekonomi çizgisindeki gerçek ekonomistlerin son versiyonudur. ne yobaz dinciler anlar ne de yobaz Marksistler. Onlar davasa gidip durur.

Sitelerde Paylaş

Kapitalizm Markstan ders almamıştır, marks sadece o günkü çıkmazlarını yazmıştır. Kapitalizm diye bir sistemde 1920 lerden itibaren kalmamıştır zaten, yerini tek para kontrollü bir sisteme bırakmıştır ki, ben buna Sembol ekonomileri diyorum.

Anlaşıldı :lol:

Sitelerde Paylaş

Politikanın en renkli siması ve en güldüren siyaset adamı son yolculuğuna uğurlandı.

Ama ne uğurlama!

Yüzbinler katıldı cenazesine. İzdiham yaşandı.

Meclise gitmedi ama meclis ona geldi, hatta "devlet geldi" demek yanlış olmaz.

TSK ile de barıştı.

"Mücahid Erbakan" sloganları atıldı, tekbirler çekildi.

Meğer ne çok seveni varmış.

CHP, siyasetin çınarlarından olduğunu söyledi.

MHP, şehit olduğunu söyledi.

TSK, büyük hizmetleri olduğunu belirtti.

Yakında evliya ilan edilirse şaşırmayız. :D

Sitelerde Paylaş

Politikanın en renkli siması ve en güldüren siyaset adamı son yolculuğuna uğurlandı.

Ama ne uğurlama!

Yüzbinler katıldı cenazesine. İzdiham yaşandı.

Meclise gitmedi ama meclis ona geldi, hatta "devlet geldi" demek yanlış olmaz.

TSK ile de barıştı.

"Mücahid Erbakan" sloganları atıldı, tekbirler çekildi.

Meğer ne çok seveni varmış.

CHP, siyasetin çınarlarından olduğunu söyledi.

MHP, şehit olduğunu söyledi.

TSK, büyük hizmetleri olduğunu belirtti.

Yakında evliya ilan edilirse şaşırmayız. :D

Şöyle yada böyle..

Güç millette..

Sitelerde Paylaş

Koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi denir...

Körler diyarında şaşılar kral olur...

Yakışıklı değil ama sempatik...

Erkeğin olmadığı yerde kuşum Aydın'a sarılmak gibi bir şey bu cigi..:)

Bazi müslüman ateistler bu baslikta da abuk subuk zirvalamalarini sürdürmekteler placebo...

Türkiye'de laiklik ve demokrasinin ilerlemesini engelleyen bas aktörlerden biri N.Erbakandir.

N.E. ile F.G zamaninda is birligi yapmislar daha sonra anlasamamis yollarini ayirmislardi.Nedenlerini ögrenmek isteyenlere arastirmalarini öneririm.

Necmettin Erbakan bir zamanlar sunlari konusuyordu:

-Refah dininden olmayanlarin dinleri patates dinidir.

-Refah partisinin organizesi ile hacca gitmeyenlerin haclari kabul olmaz.

-Zekatlarini Refah partisine vermniyenlerin zekatlari kabul olmaz.

-Refah partisine hizmet etmeyen seyhler, veliler sahtekardirlar.

Öldükten sonra Erbakan'i yere göge sigdiramiyan Patates kafali aptal müslümanlara, Saadet Partisinin binasinda karpuz kabugundan madalya takilacakmis...Patates kafaya karpuz kabugundan madalyanin da cok yakisacigini düsünüyorum.

Erbakin'in ölümü ile, toplumun genelinin nasil şak şakci, yalama, sahtekar yavsak düsünceli oldugunun fotograflarini cekip cekip arsivime koymaktayim.

Sitelerde Paylaş

erdoğan, merhum erbakanın evinde kuran tilavet ederken:

http://www.youtube.com/watch?v=i6iNtwytWXw

laikçi tayfa cenaze namazlarında gözlüğünü bile çıkarmaya tenezzül etmeyip elini yüzüne sürmeden palavradan dua okuyup amin çekerken o evine gidip tecvidine uygun olarak kuran okuyor..

işte muhafazakar duruş, işte vefa..

sesi de pek güzelmiş.

böyle bir şahsiyeti halk indinde itibarsızlaştırıp, iktidardan düşürmek imkansız denecek kadar zor..

Sitelerde Paylaş

laikçi tayfa cenaze namazlarında gözlüğünü bile çıkarmaya tenezzül etmeyip elini yüzüne sürmeden palavradan dua okuyup amin çekerken o evine gidip tecvidine uygun olarak kuran okuyor..

sesi de pek güzelmiş.

böyle bir şahsiyeti halk indinde itibarsızlaştırıp, iktidardan düşürmek imkansız denecek kadar zor..

Siyaset malesef kendin gibi olmayı kabul etmez, seçmen gibi olacaksınız...

Tayyip Erdoğan tipik bir seçmen taklitçisidir...

Harika bir şovmendir.

Sitelerde Paylaş

Hristiyan Ateistlerimiz yine dünyayı kendi küçük pencerelerinden görmeye devam ediyor , Mason gazetelerin bir takım kime hizmet ettiği klişe başlıklarla erbakanı analiz etmeye çalışıyorlar.

Bu Hristiyan ateiistleri acaba bilirlermiki Devlet borçlanma faizi yüzde 70 den yüzde 30'lara inse Türkiye şuan nasıl olurdu.

Acaba bilirlermiki bu Hristiyan ateistler bugün emekliler biraz olsun nefes alıyorsa bu Erbakan sayesindedir. Emeklileri kim kollamıştır ; Demirelmi , Ecevitmi. İkiside aynı bokun laciverti değilmi.

Cahillik ve bilmemezlik başa bela.

Erbakanın şu sözünü çok seviyorum ; Sizi gibi batı hayranı homoseksüeller. :lol:

Sitelerde Paylaş

Aslında biz ateistlerin bu adamın ölümüne üzülmemiz gerekirdi çünkü, adam zaten son yıllarında yaşaması onun için işkenceden farksızdı ve sandalyede yaşamasına rağmen koltuğu bırakmayarek belki de hayatında ilk defa komik ve gülünç durumlara düşüyordu (ecevit'in son yılları gibi.)

daha fazla milletin gözündeki imajı değişmeden öldü kurtuldu :( kötü şans

Sitelerde Paylaş

sesi de pek güzelmiş.

erdoğanın sesine benzetemedim .zaten görüntülerde hiç okuyormuş gibi bir halide yok.

başında takke olan adam okuyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...