Jump to content

YAŞAMIŞLAR MI? YAŞAMAMIŞLAR MI?

Recommended Posts

• İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

gönderildi (düzenlendi)

İyi de böyle başa böyle tıraş...

Yokluğun belgesi mi olurmuş..

hangi yokluğun haci? sen daha Muhammed(sav)'in yaşayıp yaşamadığını tartışıyorsun..ne yokluğundan bahsediyorsun..ben sana diğer dinlerde de varolan birşeyden bahsediyorum..

hadi bunları geçtik; musa(as) ve isa(as) yaşamışmıdır sence..ortada sakal da yok hırka da..ne dersin?

tarihinde optimum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Diger 124000 peygamberin isminide yaz, belki akraba cikariz.Bir de Adem kac yil önce yasadi,dogum kütügü ve nüfus cüzdani sureti,ikematgah il muhabiri istiyorum :ph34r:

Hz. Şît, Hz. Hızır, Hz. Yûşa Hz. Kâlib bin Yüfenna, Hz. Hızkıl, Hz. Şemûyel, Hz. Şa-ya, Hz. İrmiya, Hz. Danyal,Hz Lokman....diye devam ediyor..bi ara hatırlat ikametgahlarını muhtarda alayım

Sitelerde Paylaş

anibal çamur atma belge at....

Sen çamura yatma ispatla süper zencinin yokluğunu, görelim bakalım nasıl oluyormuş, yokluğun ispatı...

Zor geldiyse, daha kolayını da sorarız, ama emin ol çok daha fazla zoruna gider.

Sitelerde Paylaş

Yahu optimum,

Bu adamlar yaşasa da yaşamasa da bizi zerre kadar bağlamıyor. Önce bi bunu anla. Bu meseleler sizin canınızı acıtır, sizi etkiler. Bizim için farkı yok.

Aslında sizin için de yok. Bunu diğer başlıkta da gördük, arkadaşların "Muhammed'in yaşamadığı yüzde yüz kanıtlansa bile biz inanmaya devam edeceğiz, olmazsa yerine bir şeyler buluruz (mesela Ali)" dediler.

Ateizme bu yolla saldıramazsın. Çok komik olmuş.

Ben geçen seneye kadar Muhammed'in yaşadığına kesin olarak inanıyordum, adamın seksüel performansı hakkında bile yorum yapıyordum. Şizofren mi değil mi, uyanık bir çoban mı yoksa zeki olup aileden zengin mi; karıları cariyeleri, Ayşe'nin yaşı Hatice'nin dişi vb......

O zaman da ateisttim, şimdi de ateistim. Bana ne Allah'ın bedevisinden veya ötekilerden...

Sen müslüman aklınca düşünüyor ve inanmamanın ne demek olduğunu bilmiyorsun, o yüzden de böyle çuvallıyorsun.

O adamlar sizin için önemli. Bizim içinse varlıkları da bir yoklukları da.

Sitelerde Paylaş

Ben forum yönetiminin bu tür öküzlere neden izin verdiğini anlamış değilim...

Adam ateizm çökecek, bitiyor, işte ateistler şöyle işte ateistler böyle vs başlıklar açıyor.

Bu propaganda...

Propaganda tahrik unsurudur.

Üslup tartışma üslubu değil ki..

Üslup kışkırtma üslubu...

Bizler agnostik miyiz yahu?

Ne demek iknaya çalışmak?

Bu adam resmen hakaret ediyor.

Doğru ve yanlış kavramını kaybetmiş dangalaklar mıyız biz?

Forumda açın bir bölüm tebliğ yapanlar, doğru yola çağıranlar, iman önerenler vs diye yazsınlar orda.

Benim ateistliğimin tartışmaya açık milyarda bir bile parçası yoktur.

Her ipini koparan öküzü foruma bodoslama bırakıp da kışkırtma ve provokasyona izin verilmesin...

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran'a göre Nuh 950 yıl yaşamış, Süleyman karıncalarla konuşurmuş, Zülkarneyn güneşin doğduğu ve battığı yerlere ulaşmış, İsa ölüleri diriltirmiş, Musa denizi yarmış ta falan filan.. Bunların hiçbirisi size gerçekmiş gibi geliyor mu? Bunlar ancak masallarda olur ve masallara da 4-5 yaşındaki çocuklar inanır. İnsanoğlu da evrimin daha başında. O yüzden hala bu masallara inananlar bayağı çok ama zamanla bunların hepsinin masal olduğu anlaşılacak ve bunlara inananlar azınlıkta kalacak.

Sitelerde Paylaş

1. Adem (A.S.)

2. İdris (A.S.)

3. Nuh (A.S.)

4. Hûd (A.S.)

5. Salih (A.S.)

6. İbrahim (A.S.)

7. Lût (A.S.)

8. İsmail (A.S.)

9. İshak (A.S.)

10. Yâkup (A.S.)

11. Yûsuf (A.S.)

12. Eyyup (A.S.)

13. Şuayb (A.S.)

14. Musa (A.S.)

15. Ha­run (A.S.)

16. Dâvud (A.S.)

17. Süleyman (A.S.)

18. İlyas (A.S.)

19. Elyasa (A.S.)

20. Zülkifl (A.S.)

21. Yûnus (A.S.)

22. Zekeriya (A.S.)

23. Yahya (A.S.)

24. İsa (A.S.)

BUNLARDAN BİRİ BİLE YAŞAMIŞSA ATEİZM BİTMİŞTİR.. BUYRUN İSPATLAYIN YAŞAMADIKLARINI..(GERÇİ HİÇ ZANNETMİYORUM)

Bizim bu kisilerin yasamadiklarini ispatlamak yerine, senin bu kisilerin yasadiklarini ispatlaman gerekmez mi? Ayrica ateizmi niye bitirirmis bunlar ben anlamadim.

Sitelerde Paylaş
kisilerin yasadiklarini ispatlaman gerekmez mi? Ayrica ateizmi niye bitirirmis bunlar ben anlamadim.

Hala anlamadınız, uyanamadınız bir türlü. Bu dangalakların ne yaptıklarını bildikleri mi var ki bunu soruyorsun.

Salın üstüne süper zenciyi, düşsün kendi kazdığı kuyuya, debelensin dursun orada. Çıkmış hala onlara mantık dersi vermeye çalışıyorsunuz, beyni olmayanın mantığı mı olur?

Bu beynisizlerin beyni olmadığından ancak bir "bi si...lik g..leri" vardır, onu da süper zenciye teslim ediverdiniz mi kalırlar ortada. İşte hepsi bu.

Sitelerde Paylaş

Yahu optimum,

Bu adamlar yaşasa da yaşamasa da bizi zerre kadar bağlamıyor. Önce bi bunu anla. Bu meseleler sizin canınızı acıtır, sizi etkiler. Bizim için farkı yok.

Aslında sizin için de yok. Bunu diğer başlıkta da gördük, arkadaşların "Muhammed'in yaşamadığı yüzde yüz kanıtlansa bile biz inanmaya devam edeceğiz, olmazsa yerine bir şeyler buluruz (mesela Ali)" dediler.

Ateizme bu yolla saldıramazsın. Çok komik olmuş.

Ben geçen seneye kadar Muhammed'in yaşadığına kesin olarak inanıyordum, adamın seksüel performansı hakkında bile yorum yapıyordum. Şizofren mi değil mi, uyanık bir çoban mı yoksa zeki olup aileden zengin mi; karıları cariyeleri, Ayşe'nin yaşı Hatice'nin dişi vb......

O zaman da ateisttim, şimdi de ateistim. Bana ne Allah'ın bedevisinden veya ötekilerden...

Sen müslüman aklınca düşünüyor ve inanmamanın ne demek olduğunu bilmiyorsun, o yüzden de böyle çuvallıyorsun.

O adamlar sizin için önemli. Bizim içinse varlıkları da bir yoklukları da.

demekki insan birşeyden uzaklaşırsa herşeyden uzaklaşıyor..!

onların yaşamış olmaları sizi çok bağlar..koşulsuz kabul eden biziz,reddeden sizsiniz..

Musa(as) varsa musevilik vardır.. İsa(as) varsa hristiyanlık vardır.. İbrahim(as) varsa haniflik vardır.. bunlar varsa ALLAH(cc) vardır.. yoksa siz sadece islamı mı inkar ediyorsunuz :lol:

Sitelerde Paylaş

Bizim bu kisilerin yasamadiklarini ispatlamak yerine, senin bu kisilerin yasadiklarini ispatlaman gerekmez mi? Ayrica ateizmi niye bitirirmis bunlar ben anlamadim.

Ateizm sadece Tanrıyı mı inkar eder...ya da siz neyi inkar ettiğinizi bile bilmiyorsunuz..çok enteresan..

dinleri ve Yaratıcıyı inkar eden sizseniz dinlerin ve onların temsilcilerinin de olmadığını ispatlamanız gerekir..yokluk ispatlanamaz,ama varlıkları ispatlanır...bilimsel gelişmeler bizi değil sizi bitirecektir..çok az kaldı..

Sitelerde Paylaş

şimdi basit bir hesap yapalım:

m.ö. 2500'lü yıllara ait çivi yazılı tabletlerde Adem, Havva, Nuh, İbrahim, Hacer, İsmail, İsrail, Mikail, Davut, Talut isimleri geçiyor..diyelimki Kur'an birileri tarafından yazıldı! burdaki isimleri nerden bilebiliyorlar? diyelim ki tevrattan biliyorlar..oysa ki bunların hepsi tavrattan 1500 yıl önce yazılmış!!!!... diyelim ki tevratı yazanlar da çivi yazısını,mısır hiyerogliflerini ve diğer kayıp dilleri biliyorlarmış miş muş!!!

buyur burdan yak! imposible! çocuk mu kandırıyorsunuz..inkar ediyorsanız saçmalıkların arkasına sığınmayın..delikanlı gibi bunlar vardır olmuştur Yaratıcı vardır ama inanmıyorum inanmak istemiyorum deyin..

siz illa ki saçmalıklara dayandırmak zorundamısınız?

Sitelerde Paylaş

Ateizm sadece Tanrıyı mı inkar eder...ya da siz neyi inkar ettiğinizi bile bilmiyorsunuz..çok enteresan..

Bizim bir şeyi inkar ettiğimiz yok. İnkar etmemiz için önce bir tanrının olması gerekir. Tanrı yoktur ve dinler insanların uydurduğu saçmalıklardır. Olay bundan ibaret. Sen ateizmi bilmiyor olmayasın?

dinleri ve Yaratıcıyı inkar eden sizseniz dinlerin ve onların temsilcilerinin de olmadığını ispatlamanız gerekir..yokluk ispatlanamaz,ama varlıkları ispatlanır...bilimsel gelişmeler bizi değil sizi bitirecektir..çok az kaldı..

Al bak kendin söylüyorsun yoklukları ispatlanamaz ama varlıkları ispatlanabilir. Hadi ispatlasana. Ama iki üç isim yazmak, birkaç hadis getirmek, hırka, kıl, ayak gibi şeyleri öne sürmek ispat olmaz. Adam gibi delil bulabilecek misin. Kendini yalanlıyorsun şu anda. Varlıkları ispatlanabilirse hani nerde ispatlar. Çok az kaldı demek de ispat değildir. O zaman o az kalan zamanı bekle ispatlanınca savunmaya geçersin. Somut bilgilerle konuş.

Neyi kabul etmemizi bekliyorsun. Muhammet'in yaşamadığına dair hiçbir iz yok o halde Muhammet yaşamıştır. Bu da demektir ki Allah vardır. Varlığına ne güzel bir ispat değil mi?

tarihinde quantum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bizim bir şeyi inkar ettiğimiz yok. İnkar etmemiz için önce bir tanrının olması gerekir. Tanrı yoktur ve dinler insanların uydurduğu saçmalıklardır. Olay bundan ibaret. Sen ateizmi bilmiyor olmayasın?

Al bak kendin söylüyorsun yoklukları ispatlanamaz ama varlıkları ispatlanabilir. Hadi ispatlasana. Ama iki üç isim yazmak, birkaç hadis getirmek, hırka, kıl, ayak gibi şeyleri öne sürmek ispat olmaz. Adam gibi delil bulabilecek misin. Kendini yalanlıyorsun şu anda. Varlıkları ispatlanabilirse hani nerde ispatlar. Çok az kaldı demek de ispat değildir. O zaman o az kalan zamanı bekle ispatlanınca savunmaya geçersin. Somut bilgilerle konuş.

Neyi kabul etmemizi bekliyorsun. Muhammet'in yaşamadığına dair hiçbir iz yok o halde Muhammet yaşamıştır. Bu da demektir ki Allah vardır. Varlığına ne güzel bir ispat değil mi?

ateizmin bilinecek bir yanı yok..herşey ortada..

bal gibi biliyorsunuz varlığını.. işinize gelmiyor sadece..

madem yok ,olmayan birşey için kendinizi neden paralıyorsunuz..bırak o zaman insanlar neye tapmak istiyorlarsa tapsınlar..size ne...bu da mı işinize gemiyor..

"biz gerçeği biliyoruz,biz zeki insanlarız,biz üstün insanlarız bla bla bla..." şeklinde düşünüyorsanız öyle düşünmeye devam edin.. kimin üstün olduğu çok yakında anlayacaksınız...

çaresiz kaldığında bakalım kimi çağıracaksınız...

Sitelerde Paylaş

ateizmin bilinecek bir yanı yok..herşey ortada..

bal gibi biliyorsunuz varlığını.. işinize gelmiyor sadece..

madem yok ,olmayan birşey için kendinizi neden paralıyorsunuz..bırak o zaman insanlar neye tapmak istiyorlarsa tapsınlar..size ne...bu da mı işinize gemiyor..

"biz gerçeği biliyoruz,biz zeki insanlarız,biz üstün insanlarız bla bla bla..." şeklinde düşünüyorsanız öyle düşünmeye devam edin.. kimin üstün olduğu çok yakında anlayacaksınız...

çaresiz kaldığında bakalım kimi çağıracaksınız...

Ey zeka küpü ben sana ne söyleyeyim.

Sitelerde Paylaş

cımbızcılık mı yaptın küçükken..benim anlatmak istediğimle senin anlamak istediğin çatışıyorsa yapacak birşey yok..cımbıza devam..

Senin anlatmak istediğin şu. Biz ateistler aslında Allah'ın var olduğunu biliyoruz. Ama nedendir bilinmez onu reddediyoruz. Ve yine nedendir bilinmez inananların inançlarıyla uğraşıp duruyoruz. Ancak Allah var. O yüzden bu yaptığımız nedeni bilinmez inkarın acısı bizden çıkacak. O yüce yazında anlattığın bu değil mi? Yazında yoruma mahal vermeyecek şekilde bu yazıyor. Bu değilse ne?

Ben bir şey cımbızlamadım. Yazdığın cümle tüm çıplaklığıyla ortada. Biz Allah'a inanıyoruz ama işimize gelmediği için inkar ediyoruz.

Yüksek bir yerden mi düştün küçükken?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...