Jump to content

Duyguları olan robot yapmak mümkün mü

Recommended Posts

Allah hapsetmiş ama. Biz de nasıl hapsettiğini bulmaya çalışıyoruz. Beyinde elektriklenme olmadan ruh da birşey anlamıyor.

Sana bir soru?

Çok fazla yapay zeka filmi izlediğin belli

Beyin ölümü gerçekleşen biri sevebilir mi? Üzülebilir m?

Kısacası duygulanabilir mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> Bu evrenle alakası kesiliyor. Başka bir aleme gönderiyoruz onu. Oradan da geri dönen olmadı.

eğer adresini verirsen, sana iyi bir tımarhane tavsiye edebilirim onikinciboyut. Zira şizofrensin ve "amanda aha başka bi aleme gidiyooo" diye halüsinasyon görüyorsun.

Sitelerde Paylaş

>>> Bu evrenle alakası kesiliyor. Başka bir aleme gönderiyoruz onu. Oradan da geri dönen olmadı.

eğer adresini verirsen, sana iyi bir tımarhane tavsiye edebilirim onikinciboyut. Zira şizofrensin ve "amanda aha başka bi aleme gidiyooo" diye halüsinasyon görüyorsun.

Halüsinasyon gördüğüm yok inancım bu şekilde. İnancımı destekleyen unsurlarda hayli fazla. Ve bu inançlarımla barışık haldeyim.

Bilim dediğimiz ipuçları serisi de, "Son halkalarında benden bu kadar; Gerisi herşey olabilir; Başka evrenler olasılığı da var." Dedi mi demedi mi?

Sen önce kendi ikilemlerinden kurtul. Karamsar ruh halinden beraat et. Güzel bak güzel gör ki hayattan zevk alasın.

Sitelerde Paylaş

>>> Halüsinasyon gördüğüm yok inancım bu şekilde. İnancımı destekleyen unsurlarda hayli fazla. Ve bu inançlarımla barışık haldeyim.

Hah işte, deliliğinle barışık haldesin. Bir düşün bakalım, bu inanç dediğin şey zırvalık ve halüsinasyondan başka bir şey mi? Bir an bir halüsinasyon görmüş ol: "Süper zenci seni kucağına almış, anladın sen onu.." Şimdi bu halüsinasyonla senin şu tanrı saçmalığın arasında ne var fark var?

>>> Bilim dediğimiz ipuçları serisi de, "Son halkalarında benden bu kadar; Gerisi herşey olabilir; Başka evrenler olasılığı da var." Dedi mi demedi mi?

Farzet ki desin. Bu başka evrenler "var" demek değil. Başka evrenler var olabilir demek başka bir şey, nasıl bir şey, şöyle bir şey: "En az bir tane evrenin varlığından evren denen şeyin var olma imkanına sahip olduğunu biliyoruz. Bu gibi başka evrenlerin de olmaması için bir sebep yok."

Evet bir tane evren var. O halde başka evrenlerde olabilir, ama var mı, varlığını gösteren bir şey bulunana kadar yok.

Sekiz kanatlı, pembe ve uçan bir fil var mıdır? Var olabilir mi? Şimdi birde düşün bakalım, şurada bir tane böyle fil olsaydı, bundan bir tane daha olması ihtimali olur muydu, olmaz mıydı?

Sitelerde Paylaş

Super :)

Peki, ornegin yaptigimiz bir robot, veya yazdigimiz bir program, bizim tasarladigimizin disinda hareket ediyorsa gunah isliyor diyebilir miyiz?

Oyle olursa buna yapim hatasi mi, yoksa robotun cuz-i iradesi mi diyecegiz?

tarihinde bilirkisi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Super :)

Peki, ornegin yaptigimiz bir robot, veya yazdigimiz bir program, bizim tasarladigimizin disinda hareket ediyorsa gunah isliyor diyebilir miyiz?

Oyle olursa buna yapim hatasi mi, yoksa robotun cuz-i iradesi mi diyecegiz?

İyi şeyler yapıyorsa ne ala . Ama kötü şeyler yapıyorsa onu tasarlayanda bi angutluk var demektir .

Sitelerde Paylaş

Adı üstünde yazılan program... kendi duyguları olamaz bence hiçbir robotun. En fazla sesini yükseltince aglar. onuda yazılımla bılmem kac Db üstünde ses duyunca aglıyormus gıbı yap diye yazılım yuklersın yapar. Sen namaz kılma tusunu tıklayınca;

-OOOO ne namazı ben DÜÜŞÜNDÜM taşındım ateist oldum dicek hali yok :lol::lol:

Olamaz böyle birşey. Yapan biri varsa göstersinde bir görelim.Hatta satın aliyim param yeterse cok matrak olur.

Selametle..

Sitelerde Paylaş

Adı üstünde yazılan program... kendi duyguları olamaz bence hiçbir robotun. En fazla sesini yükseltince aglar. onuda yazılımla bılmem kac Db üstünde ses duyunca aglıyormus gıbı yap diye yazılım yuklersın yapar. Sen namaz kılma tusunu tıklayınca;

-OOOO ne namazı ben DÜÜŞÜNDÜM taşındım ateist oldum dicek hali yok :lol::lol:

Olamaz böyle birşey. Yapan biri varsa göstersinde bir görelim.Hatta satın aliyim param yeterse cok matrak olur.

Selametle..

Sana dünyaya geldiğin andan itibaren hiç birşey öğretmeseler , dilsiz , akılsız bir insan olarak yetişkin yaşa gelsen . Bir çıkıp sana çok acıklı bir film izletse , yani normal halinle çok ağlayacağın bir film , ne yapacan ?

Oturup hüngür hüngür ağlayacak mısın ?

Sitelerde Paylaş

Konuya cevap verememişsin ? :lol:

Espiriler... Ah nasıl güldüm bir bilsen:)

Sen beynini İlkokul sıralarındaki beslenme çantasında unutmuş ergenliğe girmiş ama çıkış yolu bulamamış...

Söylediğime cevap verirsen sevinirim :lol:

yada her cevap verdikten sonra diğerinide cevaplaman için hediye yemek mi vermem lazım?:)

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Kendisine çok saygı duyduğum Allâme Hüseyin Cisrî, bir asır önce bu konuda bir soru ile karşılaştığı zaman, "Bu mesele, henüz bir nazariyeden ibarettir; ama ileride pozitif bir gerçek olarak ortaya konabilirse, o zaman biz de onu Kur'ân'ın ayetleriyle tevfik ederiz" cevabını vermişti. Bu büyük allâmeye ne ölçüde saygı duymuş olursam olayım, onun ve onun gibi düşünen daha başkalarının bu mevzudaki kanaatlerine iştirak etmek mümkün değildir. Çünkü, Darwin'in evrime ait düşünceleri ve evrim teorisi, hiçbir zaman Kur'ân âyetleriyle tevfik edilemeyecektir. Edilemeyecektir, zira o, hayatı birtakım sebeplerin tesadüfî neticesi olarak yorumlamaktadır. Halbuki ihya ve imâte (hayat verme ve hayatı alma), Allah'a ait iki fiildir. Her ikisi için de başlangıç itibarıyla birtakım maddî sebeplerden söz edilebilse de, netice, bilhassa hayat noktasında tamamen sebepler üstüdür. Hayatı vermede Cenab-ı Allah'ın hiçbir sebebe bağlı olmayan, perdesiz icraatı söz konusudur. Dolayısıyla hayat hiçbir maddî sebeple izah edilemeyeceği için, ne Darwin teorisi teori olmaktan öte bir gerçektir, ne de onun Kur'ân âyetleri ve hadis-i şeriflerle tevfik ve telifi mümkün olabilecektir. İşte, konuyu ele alma sebeplerimden biri de budur.

F.Gülen'in kaleminden...(http://tr.fgulen.com/content/view/11771/3/)

tarihinde onikinciboyut tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 8 months later...

Başlık sahibine gereken cevap verilmiştir.. Hemde en alası.. İnsan olarak doğan ama köpeklerle yetişen çocukları insan yapabilirmisiniz diye sormuştum?

Ama maalesef bu soruma tek bir cevap vermemiş..

Duyguları tatmin eden robotlar yapılıyorken böyle bir başlık açmış..

Duyguları olan bir rorbot imal etmenin neye ve kime yararı olur?

Fettullah Gülen gibi bir robot yaptığınızı düşünün her zaman ağlayan bir robot kimim işine yarar ki?

Yüce rabbim yeşil ot yiyip beyaz süt veren ineği yaratmış diye söze başlayıp salya sümük ağlayan robotu ne yapacaksınız...

Vibratör bile ondan daha yararlıdır...

En azından vibratörün duygusu yoktur ama duygusu olan insandan daha fazla işe yarayabiliyor...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...