Jump to content

Ateist foruma ait bir facebook sayfasına ne dersiniz ?

26 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Evet arkadaşlar milyonlar tarafında sıkça kullanılan ve meydanı ilkelliğe bırakmamak adına sanal bir sosyal paylaşım ağına her türlü görsel formatta paylaşımların yapılabileceği Ateist foruma ait sayfanın açılması gerektiğini vurguluyor , buradaki benzer faaliyetlerin orada da yürütülmesi gerektiğini düşünüyorum .

Sizde benimle aynı şeyi düşünüyorsanız evet yazıp 3900 a gön ... Yok sadece yukarıdan istediğiniz şıkkı işaretleyiniz .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet arkadaşlar milyonlar tarafında sıkça kullanılan ve meydanı ilkelliğe bırakmamak adına sanal bir sosyal paylaşım ağına her türlü görsel formatta paylaşımların yapılabileceği Ateist foruma ait sayfanın açılması gerektiğini vurguluyor , buradaki benzer faaliyetlerin orada da yürütülmesi gerektiğini düşünüyorum .

Sizde benimle aynı şeyi düşünüyorsanız evet yazıp 3900 a gön ... Yok sadece yukarıdan istediğiniz şıkkı işaretleyiniz .

Facebook'ta bir sayfa açıldığında (ateistforum ya da ben blog sayfamı açacak olsam), facebook üyeleri daha mı kolay görecek ve okuyacak? Nasıl?

Bu noktayı biraz açmak gerekir diye düşünüyorum.

Çünkü böyle cazip bir avantajı varsa, riskleri göze alınabilir.

Sitelerde Paylaş

Bence Ateistforum'un facebook ta bir sayfası olmalı. Turan Dursun'un da var uzun zamandır..Başlarına da bir şey gelmiş değil..

5.378 kişi de sayfayı beğendim demiş..

http://www.facebook.com/search.php?q=turan+dursun&init=quick&tas=search_preload&search_first_focus=1299534537359#!/pages/Turan-Dursun/174422300551

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Facebook'ta bir sayfa açıldığında (ateistforum ya da ben blog sayfamı açacak olsam), facebook üyeleri daha mı kolay görecek ve okuyacak? Nasıl?

Bu noktayı biraz açmak gerekir diye düşünüyorum.

Çünkü böyle cazip bir avantajı varsa, riskleri göze alınabilir.

Facebookta bir sayfa açtığınızda gerekli kısıtlamaları zaten yapabiliyorsunuz . Mesela sayfa içindeki içerikler sadece üyelere açık olsun yada tüm herkese açık olsun , sadece üyeler yorum yapabilsin yada üyeler yorum yapamasın şeklinde kısıtlamalar .

Yine aynı forumda olduğu gibi yöneticiler görevlendirilip yapılan yorumları kontrol edebiliyor , gerekirse silebiliyor ve isterse üyelerden rahatsız edici olanları şutlayıp içerikten mahrum bırakabiliyor .

Sitelerde Paylaş
Facebookta bir sayfa açtığınızda gerekli kısıtlamaları zaten yapabiliyorsunuz . Mesela sayfa içindeki içerikler sadece üyelere açık olsun yada tüm herkese açık olsun , sadece üyeler yorum yapabilsin yada üyeler yorum yapamasın şeklinde kısıtlamalar .

Yine aynı forumda olduğu gibi yöneticiler görevlendirilip yapılan yorumları kontrol edebiliyor , gerekirse silebiliyor ve isterse üyelerden rahatsız edici olanları şutlayıp içerikten mahrum bırakabiliyor .

Bunlar tamam da, benim asıl merak ettiğim avantajı ne?

Yani, şimdi ateistforumu bilmeyenler, google'dan bir yazıya rastlayarak ya da başka forumlarda adı geçtiğinde tanıyıp gelebiliyorlar.

Facebook'ta farklı bir durum mu var?

Sayfaya rastlamak, erişmek daha mı kolay?

Örneğin, Placebo Turan Dursun sayfasını vermiş. Ben oraya 5 dk. bile ayırmam. Gerçek site varken, nedir o öyle hiçbir özelliği olmayan sayfa..

Oraya açılan sayfadan buraya akış sağlanabilecekse, yani reklam verir gibi bir yararı olacaksa ne ala. Yoksa bence hiç değmez.

Sitelerde Paylaş

Bunlar tamam da, benim asıl merak ettiğim avantajı ne?

Yani, şimdi ateistforumu bilmeyenler, google'dan bir yazıya rastlayarak ya da başka forumlarda adı geçtiğinde tanıyıp gelebiliyorlar.

Facebook'ta farklı bir durum mu var?

Sayfaya rastlamak, erişmek daha mı kolay?

Örneğin, Placebo Turan Dursun sayfasını vermiş. Ben oraya 5 dk. bile ayırmam. Gerçek site varken, nedir o öyle hiçbir özelliği olmayan sayfa..

Oraya açılan sayfadan buraya akış sağlanabilecekse, yani reklam verir gibi bir yararı olacaksa ne ala. Yoksa bence hiç değmez.

Buranın reklamı amacı ile kullanılabilir ,

Facebook.com kullanıcı sayısı oldukça yüksek bir platformdur ve sadece bu sitenin kullanıcıları bile ateistforum a oluşan katılımdan daha fazla katılım oluşturabilirler oluşturulması muhtemel bir sayfaya ,

Her türlü , video , resim , makale paylaşımın kolay ve hızlı olduğu bir sistemi vardır . Bildirim hizmeti ile birçok yenilikten haberdar olabilirsin . Mesela şu şu paylaşıma ne demiş , şu tartışmada kim ne yazmış anında haberin olur .

Anlık sohbet imkanı bulunur ,

vs daha bir çok avantajı var .

Sitelerde Paylaş
Gereksiz sinir harbi.

Sayfaya her gün birileri gelip şerefsiz ateistler yazıp duracak.

Başlıkları sadece sayfa açsın diye ayarlarsak yorumlarda savaş olacak.

Angarya iş.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum.

Aklım yatmadı. Uğraşmaya değmez.

Ama isteyen gönüllü bir ya da birkaç arkadaşımız biraraya gelip ateistforum yöneticilerinin iznini alarak kendileri bu işe girişebilirler.

Sitelerde Paylaş

Deneme yanılma yöntemi uygulanabilir...

Ben daha önce de facebook hesabı alınmasını dile getirmiştim, ama ateist olmadığımdan pek ilgi görmemişti.

Geleceği kazanmak için bugün savaşmak gerekebilir... pek çok şey pahasına...

Sitelerde Paylaş

Gereksiz paranoya yapmanın alemi yok . En azından denenir . CCR nin dediği gibi birçok ateist sayfa var ateist yayın yapan . Şu an topiclerin sol alt kısmında bulunan "Konuyu yayınla" Bölümü bir işe yarar . Burda açılan başlıklar facebook sayfasında da yayınlanabilir .

Değişim iyidir arkadaşlar . Çoğumuzun yerinde sekmekten başka bir bildiği yok orası ayrı mesele ama bağnazlığın ve yobazlığın neredeyse en çok yaşandığı sanal platform dur facebook . Yobazlığa karşı duruşunuz varsa eğer ilk uğrak adreslerinizden biri olmalı söz konusu platform .

Sitelerde Paylaş

Açılmasında yarar görülüyorsa açılır. Ama bazı çekinceler mevcut. Örneğin iz kovalayanlar, birilerinin peşinde olanlar Facebook üzerinden çok rahat bilgi edinebilirler. Ayrıca buradaki küfürler ne olacak? Kesin olarak eminim ki küfürbazlar orayı küfürle dolduracaklar. Kim uğraşacak bu küfürlerle? Hangi adamlarla orada moderasyon yapılacak?

Yazma hakkı verilmeden, sadece Ateistforum'da alınan mesajların orada sergilenme şansı yok mu?

Sitelerde Paylaş

Myndos , Öncelikle buraya birkaç ateist facebook sayfası asayımda bir önbilgi olsun . Yapılacak şey bir ilk değil . Zorluğu buradaki neyse oradaki de aynı derecede olabilir .

http://www.facebook.com/pages/Turan-Dursun/174422300551?ref=ts

http://www.facebook.com/Nonteist.Video?sk=info

http://www.facebook.com/Dinden.Arinmis.Ozgur.Dusunceliler

http://www.facebook.com/pozitifateizm

http://www.facebook.com/pages/Ateist-Felsefe/130201120332873

Ve bunlar gibi bir çok sayfa daha var . Kimliğiyle ilgili sakıncası olanlar zaten üye olmaz . FAcebookta her bir ateist sayfaya karşılık belki 10 000 teist sayfa var . Orada da otomatik ban alacak kelimeleri belirleyip küfüre bir nebze engel olabilme şnsanızı var . Tabi bu sefer küfürbazlar bir takım harf oynamaları bile yapsalar ilgili kişi ya uzaklaştırılır yada birdaha gelmemesi için engelllenir . Bunlarla uğraşmak için buradaki moderatör sisteminin aynısı uygulanacak altı üstü . Bunu için gerekli vasıflarda birilerini görevlendirirsiniz .

Yazma hakkı verilmeden, sadece Ateistforum'da alınan mesajların orada sergilenme şansı yok mu?

Bundan ne demek istediğini anlamadım biraz açar mısın

Sitelerde Paylaş

Orada sadece forumda yazılan yazılar görünse demek istemiştim.

Ayrıca ben facebook'a falan girmiyorum. Aboneliğim de yok. Orası nasıl çalışır bilmem. Ateistforum kurulduğunda da abonelik alacağımı ve oraya performans harcayacağımı zannetmiyorum. Ama dediğim gibi yararı olacaksa kurulabilir, gönüllü arkadaşlar da moderasyonunu yaparlar...

Sitelerde Paylaş

Dediğin gibide olur ama bu şekilde yapılan işin bir anlamı kalmaz .

Neyse ben önerimi yaptım , gerekli açıklamaları da yaptım . Açılsın derseniz portalın açılması için oluşturulan ekip benzeri bir ekip oluşturulur . Ve sayfa açılır .

Açılmasın derseniz de siz bilirsiniz .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...