Jump to content

Ateist foruma ait bir facebook sayfasına ne dersiniz ?

26 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Benim facebook sayfam var, bin kadar da üyesi var. >> http://www.facebook.com/pages/Bilgehan-Bengi/359743350038

Facebook'ta sayfa açmamın nedeni şudur; blogumda Google Analytics kullanıyorum, ziyaretçiler hangi sitelerden geliyorlar görebiliyorum. Eskiden en çok Sexy Huri'nin blogu ve Ateistforum'dan ziyaretçi gelirdi, son dönemde facebook bunları geçti, hatta misli misli katladı... Normalde sitenin ziyaretçisi günlük 40 tekil kadar... Facebook'ta bir gün bir yazıma link veriyorlar, o gün 400 ziyaretçi oluyor.

Ben de sesimi daha geniş bir kitleye duyurabilmek için facebook'da sayfa açtım, yazılarımı orada da paylaşıyorum. Ben yazının linkini sayfada verince görenler kendi feed'lerinde paylaşıyorlar, yazı daha çok kişiye ulaşıyor.

Sayfaya gelip küfrü basanlar oldu, hatta aynı küfrü kırk kez gönderip 3-4 sayfa dolduranlar oldu... Ben de sayfayı üyelerin yazımına kapattım. Bu aralar çok yoğun olduğum için her gün girip denetim yapamıyorum, ama Ateistforum sayfasının birden fazla moderatörü olabilir ve sayfa üye gönderimine kapatılmadan temiz tutulabilir.

Bu arada benim profil değilde fanpage açmanın nedeni de şudur; birincisi profiller 5000 arkadaşla sınırlı. Benim hayallerin daha büyük :) İkincisi profiller tag'lenebiliyor. Yani adamın biri seni ekleyip alakasız bir resimde, notta, videoda tag'leyebilir. Sonra onları temizlemek dert... Teker teker remove tag diyecen, uzun iş...

Ateistforum facebook sayfası iyi olur. Forumda çok güzel yazılar var, fazladan iki kişi daha okusa kardır. Netteki varlığımızı arttırmamız gerek. Ateistforum facebook'a girmeli...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Deneme amaçlı bir Facebook sayfası açın abiler... İlla ki bu işi Ateistforum yönetimi mi üstlenmek zorunda? Kurun, işletin, moderasyonunu yapın, forumu tanıtın... Başarılı olursa kalıcı olsun...

Yönetiminin nasıl yapılacağı, nelere dikkat edilmesi hususunda forum yönetimi size bilgi vererek destek olur...

Sitelerde Paylaş

Afrodit dediydi dersiniz:

Acilen bir sayfa açmazsanız, birileri adınıza açar, hiç de bir yasal sorumluluğu olmaz.

Açmayacaksanız da bir profil alın ve saklayın!

Sonra onlarcasıyla uğraşmak ve kendinizin asıl ateistforum olduğunuzu ispatlamak zorunda kalırsınız :)

Sitelerde Paylaş

Ne bu acele pearly :) Dur bakalım bir ekip oluşturalım , yapılacakları , yapılmayacakları kararlaştıralım derim .

Ne bilim dostum kimseden ses çıkmayınca açayım dedim :) .Olsun dursun sayfa.Kararlaştıralım kimin ne yapacağını o sayfa üzerinden devam ederiz.

Sitelerde Paylaş

Dehri"ye ait ACEDEMIA"ya diye bir ateist acilim var Facede.

Sesli Chat"lerde (Inspeak,Paltalk)"ta bile ateistler ACEDEMIA adi altinda 1"inci sirada yer aliyor. Baslari ise burada 1 yil öncesine kadar yönetimde olan Dehri.

Fakat sunun farkina vardim. Atistler gizlilik altinda yapiyorlar bu isleri.

Güvenilir olmuyor o yüzden.

Bir ateist diger yönetimde olan arkadasini tanimiyor. Cogunluk böyle. Sanal takiliyorlar.

Turan Dursun harbice dini elestirmis. Elkaide misal. Adamlar harbice ortada. Keser biceriz gewurlari diyorlar. :lol:

Adamlar dünyaya müslüman olmayan herkese meydan okuyorlar.. Ne hapisten nede ölümden korkuyorlar.

Yani bir sey elde etmek istiyorsaniz. Korkmuyacaksiniz. Yeni yeni birkac kisi Ateistlerden cikip baska isim altinda da olsa konusabiliyor. Ama bunlar tek, tük.

Gecende Ateistforumdan biri, bir gazeteye aciklama yapmis. Taktir etim kim ise.

Cesaret mühim bu islerde arkadaslar.

Saygilar.

Sitelerde Paylaş

Daha önce facebook üzerinden defalarca deneyim ettiğim için yazıyorum.

1-2 ay sonra sayfa ve profiller kapatılırsa (yoğun şikayet olursa facebook söz hakkı vermeksizin kapatıyor, şu zamana kadar 6 kere grup, 4 kere de profilim kapatıldı)

"ahh vahh paylaşımlar gitti" demeyecekseniz, hiç durmayın açın. sitenin kullanıcı sayısını 2 ye katlar.

Ama yok profil ve sayfalar kapatılınca "sağlık olsun bir daha açarız" diyebilecek enerjiye sahip değilseniz hiç girişmeyin...

Format olarak da bilgehan'ın yöntemi izlenebilir. Forum konularının kısa bir özeti ve linki yeterli olacaktır.

tarihinde UluCuvcuv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

PearlyGates ve Everest,

Belli ki girişimde bulunmuşsunuz, tebrik ve teşekkür etmek lazım. Ellerinize sağlık sevgili arkadaşlar. Küçük bir ekip kurarak son derece güzel bir sayfa hazılayacağınızdan eminim. Size yardımcı olmak için canla başla uğraşacak başka arkadaşlar da vardır mutlaka, hatta anladığım kadarıyla CCR da aranıza katılmış.

Ben bu işlerden hiç anlamam, Facebook'un yolunu bilmem falan ama yardımcı olabileceğim bir şey olursa hazırım. Siz başlattıktan sonra mutlaka el birliğiyle düzenler, yoluna koyarız hep birlikte.

Umarım düşünüldüğü gibi olur, Ateistforum daha büyük kitlelere duyurur sesini. Gazete röportajları vs. derken epeyce bir ilgi gördük, görmeye de devam ediyoruz ama daha alınacak çok yol var.

Genç arkadaşlara teşekkürler. İyi ki varsınız.

Sitelerde Paylaş

PearlyGates ve Everest,

Belli ki girişimde bulunmuşsunuz, tebrik ve teşekkür etmek lazım. Ellerinize sağlık sevgili arkadaşlar. Küçük bir ekip kurarak son derece güzel bir sayfa hazılayacağınızdan eminim. Size yardımcı olmak için canla başla uğraşacak başka arkadaşlar da vardır mutlaka, hatta anladığım kadarıyla CCR da aranıza katılmış.

Ben bu işlerden hiç anlamam, Facebook'un yolunu bilmem falan ama yardımcı olabileceğim bir şey olursa hazırım. Siz başlattıktan sonra mutlaka el birliğiyle düzenler, yoluna koyarız hep birlikte.

Umarım düşünüldüğü gibi olur, Ateistforum daha büyük kitlelere duyurur sesini. Gazete röportajları vs. derken epeyce bir ilgi gördük, görmeye de devam ediyoruz ama daha alınacak çok yol var.

Valla ablacım bu ülkede ateistler birşeyler yapacaksa bu ateistforum sayesinde olur.Bireysel olarak kimsenin maçası yemez birşeyler yapmaya.Facebook sayesinde çok daha geniş kitleler forumdan ve ateizmden haberdar olacaktır.

Umarım herşey güzel gider.Fazladan 1 kişi bile okusa kârdır.Forumda ki facebook kullanıcıları da katılırsa aramıza mutlu oluruz :)

Sitelerde Paylaş

PearlyGates ve Everest,

ablacığım bensiz olur mu hiç ? aslında hiçbir aktiviteye katılmadığımı farkettim forumda.

portal çalışmasına bile hiçbir katkım olmamıştı ve kendimi foruma yararlı olmada bir adımım olsun diye girişeyim

dedim bu facebook sayfası işine. Umarım çalışmalarımız fayda verecektir daha sadece başlangıçtayız, ayrıca

müslümanlar tarafından oluşturulan şikayet timleri var. sayfamızı beğenen henüz bu kadar az . dinlere en ufak bir

saldırıda bunu yapan sayfayı kendi sayfalarında paylaşıyorlar ve şikayet edin diyorlar. yüzlerce kişi birden olunca

da nice dolu dolu ateist sayfaları bundan dolayı kapatıldı. UluCuvCuv boşuna söylemedi ..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...