Jump to content

Hoşçakalın

Recommended Posts

Bu hem bir üyelik sonlandırma talebiyle yazılmış bir yazı hem de bir veda mesajıdır.

Öncelikle üyeliğimin sonlandırılmasını rica ediyorum.

Ben üç yıl kadar önce buraya geldiğimde burasının böyle bir yer olduğunu bilmiyordum. Uzun bir müddet farkına da varamadım zaten.

Ama zamanla bazı şeylerin farkına vardığımda burada çekilmez, katlanılmaz, insanın burnunun direğini sızlatan dehşet bir durumun hakim olduğunu gördüm.

Sanki bazı insanlar özellikle seçilmiş de gönderilmişlerdi buraya. Öyle tiplerdi ki bu özellikle seçilenler, şimdi yazsam öyle demek istemediğim halde ‘fuzulice’ herkes üzerine alınabilir. Oysaki benim kimleri ve hangi ikiyüzlü sözde ateistleri kasdettiğim gayet açık. O yüzden burayı es geçiyorum. Ama ne demek istediğimi anlayan anlar. Özellikle de kıdemli katılımcılar.

Uzun bir müddet buradaki bu ikiyüzlü samimiyetsiz ateistlere ve birçoğu maalesef psikopatlık derecesindeki dengesizlere karşı mücadele ettiğim doğrudur. Kendi çapımca, gücümün yettiğince hani. İstedim ki şu aydınlanmacı site böylesi psikopatların, böylesi samimiyetsiz riyakar tayfanın mekanı olmasın.

Kimsenin benden yardım amaçlı bir talebi olmadı. Kendiliğimden atıldım. Kendiliğimden elimi taşın altına soktum. Ateizm ve aydınlanma davası adına kurulmuş şu yazgısı kötü siteye göz göre göre yapılan haksızlıklara vicdanen yenik düşüp katlanamadığım ve değer bildiğim değerlerin çiğnenmesine gönlüm razı olmadığı içindi tüm bunlar. Kalpten kalbe giden bir yol vardır görünmez hesabı görseler de görmeseler de can dostlarıma yapılan ayan beyan eziyetlere dayanamadığım içindi.

Ama öyle anlar oluyor ki dört cepheden saldıran bu psikopatların gerçek yüzlerini millete göstermekten usanıp yılıyor artık insan. Rezalet bazen o kadar taşıyor ki nice insanlar gördüğü halde bildiği halde yine de susabiliyor. Ne ilginç bir durum.

Bazen tek başınasın, kendini yalnız hissediyorsun. Şu sanalda bile çıkıp da şunlara cevabını vermekten çekiniyor, korkuyorlar. İstiyorlar ki hep başkaları yapsın, hep başkaları kendini feda etsin, namussuzların ahlaksızların hakkından hep başkaları gelsin.

Bu zaten burada hep böyle değil miydi, hep böyle olmadı mı? Hep birileri yıpranmadı mı?

Düşünüyorum da bazen, bu ülke AKP'nin elinde olmasın da kimin elinde olsun. Onlar kadar bile dava adamı olamıyoruz maalesef.

Aydınlanma adına mücadele veren şu kendi sitemizde ne kadar özgürüz hiç düşündünüz mü? Saldırı dört bir taraftan. Sindirilmişiz, korkutulmuşuz, yıldırılmışız. Elini taşın altına sokan yok. Var olanlar da çok az. Garip, yalnız hepsi. Benim gibi…

Korkuyor artık insanlar. Sanalda bile… Şu ikiyüzlü, ciğeri beş para etmez çirkef çakma liboşlardan dahi çekiniyorlar düşünsenize. Buradaki katılımcıların dava adamlığı nasıl bir dava adamlığıdır ben bazen hiç bir şey anlamıyorum.

Böyle ateizm davası mı olur, böyle aydınlanmacılık davası mı güdülür?

Sanalda böyle olanlardan reelde ne beklenir?

İstenen sadece şu; kavga olsun da seyredilsin.

Ama bilmedikleri bir şey var; bugün ben giderim, yarın bir başkası. Onların başına da geldiğinde kendilerine destek verecek kimseyi bulamayacaklar geride. Bizler gibi onlar da seyredilecekler sadece.

Oysaki uygulanacak metod gayet açık ve net; sadece bu ülkede değil, bu sitede de namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmadığı sürece baş edilemez bunlarla. Dört cepheden saldıran bu bukalemun kılıklı ahlaksızlarla…. Bunun artık kavranılması gerekiyor.

Olan bitenler için gerçekten çok üzgünüm.

Herkesten özür diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle...

Not: Üyeliğimin silinmesini tekrar rica ediyorum. Silinmese de zaten artık yazmayacağım. Biliyorum ki bu aydınlanma bayrağını yere düşürmeyecek sayıları her ne kadar az da olsa samimi aydınlanmacı dostlarımız da var burada. Onlara güveniyorum.

Hoşçakalın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili Yakup....

Dışarda alış veriş yapıyordum. Geç geldim. Senin ayrılma isteğini gördüm.

Nedenini de açıklamışsın. Anladım. Ben bunu zaten yıllardır biliyordum.

Türk Müslüman ateistlerinden fazlasını beklemiyordum zaten. Önceleri beklemiş ve bunun boş olduğunu anlamıştım.

Bunun en büyük nedeni burasının özgür forum olması.

Özgür olduğu için de bir takım ilkeleri olmayan bir forum.

Sadece bir iki uydurma kural var.. Onun dışında herşey özgür.

Kuralsızlık ilkesizlik ve özgürlük bir araya gelince varlığını sürdüren ama ilkesiz ve bir anlamda kalitesiz bir forum ortaya çıkıyor.

Diğer bir faktör de Türk ateistlerinin eğitilmelerinin olanaksızlığı..

Hepsi kendini bir marifet sanıyor. Ateist olmanın son bir aşama değil, başlangıç olduğunu ve kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini kimse kabul etmiyor.

Bence bunların üzerinde biraz düşün ve geri gel.

Çünkü bütün bu eksiklik ve kusurlarına rağmen burası diğer forumlardan çok daha ilerde ve aydınlık bir yer.

Türk Müslüman ateistlerini ve hepimizi, bizler kabul etmesek bile, eğiten başka bir forum yok.

Arada bir hepimiz düş kırıklığına uğruyoruz ama, sonunda durumu kabul ediyoruz.

Ayrıca bu sofistike, çağdaş, dürüst, onurlu ilkelerinle başka nereye gidebilirsin.

Başka forumlarda düşünce ve inançlarını burada yaptığın gibi savunamazsın.

Kafanı dinlendir birkaç gün.

Sonra dönüp yazmaya başlarsın.

Selam ve sevgiler...

HACI

Sitelerde Paylaş

Bana ne arkadaşım senin hislerinden?

Bir referans noktası mıdır senin hislerin mantık denizinde?

Ayrılmak istiyorsan orada ilgili bölüm var.

Bundan önce herkes oraya 1 cümle yazdı "üyeliğimi sonlandırın" diye.

Yazmışsın bir sürü yazı.

Üstelik açık seçik de değil.

Bir sürü adamı töhmet altında bırakacak cinsten.

Sessizce gitmek zor mu geliyor?

Üyeliğin sonlandırılması bölümünde bir sürü adam var tepki amaçlı sonlandırın diyen.

Hiçbiri de bu forumu gider ayak bu kadar meşgul etmedi.

Senin ne ayrıcalığın var?

İstifa mektubu yazıp basın toplantısı düzenler gibi :)

Bencilce bir hareket.

Çok bencilce.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Sevgili Yakup,insanlari kerpic gibi ayni boyda,ende,derinlikte dökmek olanagi yok.

Bizleri böyle kabul etmekten baskada cikar yol yoktur.

Sözcü gazatasinda emekliye ayrildigindan bu yana köse yazisi yazan eski cumhuriyet savcisi SAVAS.Sözcüye uzun bir yazi daha yazip gazataya Hosca gal demis.

Yazisinin özeti su.

Bukadar zamandir yazi yaziyorum,ama ne yazihki hicbir seyi deyistiremedim.

Isteee:Eski savci coh eceleyciymis.

Insanlarin degismesinin 3-5 yilda mümkün olacagini saniyordu.

Halbuki dinciler binlerce yildir hep ayni kafadadirlar.

Bukadar basin ve bukadar yayin yapildigi halda.

Softa gündüz ,benim tükürügümü yerden yalayanlar cennete gidecektir deye inandirdigi ilk okullu üniversiteli kadinlar bunlari televizyonlarda anlattilar.

Dervis gündüzün tükürügünü yalamah icin birbirimizi eziyorduh demisti yesil gözlü Fadime.

Leninin dedigi gibi dinler Afyondur.

Onlara islemek coh zordur.

Hacinin dedigi gibi,müslüman ateistler,nekadarda ateisttiz deselerde onlarda din bulasigi az deyildir.

Düsününkü aradan 100 yil gectigi halda türkiyenin basinda Osmanli tiynetli bir sürü SIVIL ve ESKERI iderecilerimiz vardir.

Sende 3-5 yil icinde coh seymi degisecegini sandin,eski savci gibi.

Gel DÖN GERI kolay havlu atanlardan olma

Dinler gibi 450,000 dene 16 lih tepteze mis gohan gizlar

450,000 dene 16 lih tepteze etrefe sacilan inciler gibi ay yüzlü parlah oglanlar

SARAPLAR ,cennetler vaat edemedigimizden insanlara gercekleri anlatmamiz cohhhhhhhhh zor ve yavas olmahdadir.

Yakubcugum,gel dön geri.

Begenmediklerine bu alani bos birahma.

Banada atmisindir birkac tas ama:-)))))))

Ben genede dönmeni istiyorum.

Hic kimse dört dörtlük degül

Degülün öteside DEGÜL :-)))))

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Yazmışsın bir sürü yazı.

Üyeliğin sonlandırılması bölümünde bir sürü adam var tepki amaçlı sonlandırın diyen.

Bencilce bir hareket.

Çok bencilce.

gerekli foruma da eş zamanlı ayrılma yazısını yazmış zaten, Yakubu senin gibi salaklar delirtti, adam üzülmüş onca emek harcadığı forumdan ayrılırken veda yazısı yazmış senin gibi xxx xxx bunu bile anlıyamıyorlar.

Sevgili Yakup , bu forumda okumaktan keyif aldığım ender yazarlardansın, hacının dediği gibi bi kaç gün dinlen, sonra dön gel yine, senin gibi dik duruşlu adamlara hem bu ülkenin hem bu forumun ihtiyacı var. Umarım kararını değiştirirsin.

Sevgilerimle

Sitelerde Paylaş

Yakup kızdığın şeyi kendin yapıyorsun, mücadele etmenin yolu gitmek değildir.

Bıktığın şey nedir ya usandığın? Birşeyleri değiştirme çabası içinde olanların hangisi bıkarak, usanarak bunu başarmışlar?

Bizlere düşen bıkmak değil yılmamak, yıldırmaya çalışanların her darbesinde dahada güçlenmektir.

Bunu giderek yapamayız. Bir amacı olan, bir mücadele veren insanlar bıkamaz, usanamaz.

Sitelerde Paylaş

Sevgili hacı,

sürekli olarak Türk müslüman ateistler diye başlayıp bir sürü aşağılayan, küçümseyen yazılar yazıyorsunuz.

Bence, kayıt sayfasına gerekli koşullar başlığı altında

-Türk olmamak

-doğuştan ateist olmak vs şeklinde bir - iki açıklama koyarsanız bizlerde üstün bir ırka ait platform olduğunu anlar ve saygısızlık edip gelmeyiz.

Yine de haddimiz aşıp, pis türkler ve onların geri zekalı müslüman ateistleri olarak biz de size bir şey hatırlatalım.

Bu geri kalmış geri zekalılar ülkesi, muhteşem amerika kıtasından göründüğü gibi değil aslında. sizin oralara hiç benzemez.

Havası benzemez, suyu benzemez, ekonomisi benzemez, hele insanı bakılacak gibi değil. Adeta maymunumsu.

Çok sefil bir durum ama maalesef hala mağara döneminden kalma bir takım değerleri var.

Sizlerin insan üstü çabalarınıza rağmen kurtulamadık gitti işte.

Hala büyüklerimizin elini öperiz mesela.

Bir esnaf dükkanına girdiğimizde, kendimiz inanmasak da arap selamını veririz yüzyüze baktığımız esnaf incinmesin diye.

yani demem o ki, biz mağara adamlarını eğitmek hiç kolay değil.

işiniz zor sizin.

allah kolaylık versin.

Sitelerde Paylaş

Yakup cemil beyefendi için de çok üzgünüm.

Verdiği mücadelede kendisine destek olabilmeyi çok istedim aslında, fakat neye hizmet ettiğini anlamayı başaramadım.

Kendileri tek bir ileti içerisinde hem AKP ye, hem sosyalistlere, hem de liberallere küfredebilmeyi başararak beynimin tüm nöronlarını yaktılar.

Geriye bir tek milliyetçilik kalmıştı ki, son noktayı da oraya koyarak dumur duvarını aşmama neden oldular.

Sonuçta beyefendinin düşünce mekanizmasını çözemeyeceğimi anlayarak ne de güzel küfredebiliyor şeklindeki tebrik duygularımla izledim kendilerini.

Basiretsizliğim için özür diliyorum.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Yakup Cemil;

Seni anlıyorum, hislerine katılıyorum.

Katılmadığım nokta; bilmeliyiz ki aydınlanma yolunda karşımıza her türden engeller çıkacaktır.

Karşıtların yanında kendi dünya görüşümüzden sandıklarımız da olacaktır.

Dünya görüşündeki birliktelik, sadece ateist ya da non-teistlikle mümkün olmuyor.

Böyle olmadığını yıllardır beraber olduğumuz ortamlardan bilmekteyiz.

Mücadelemizi de bu bilinçle vermeliyiz.

Farklılıkları kabullenecek ve hepsini aynı kefeye koymamaya özen göstereceğiz.

Bunun doğal olduğunu görecek, belki saygı duymayacak ama varlıklarını ve görüşlerini sineye çekeceğiz.

Bu, her alanda böyledir. Bilimde, siyasette, felsefede sık sık karşılaşırız.

Kurtuluş için omuz omuza savaşanların yollarının bile daha sonra hilafet yüzünden, devrimler yüzünden, laiklik yüzünden ayrıldığını biliyoruz.

Sadece bununla da sınırlı kalmıyor, çoğu alanda ortak görüşleri paylaştığımız dostlarımızla en basit konularda bile farklı düşebildiğimizi, onlarla bile tartışma yaşayabildiğimizi görüyoruz.

Bir de bunlara kişisel zaaflar, egolar vs. karıştığında ortaya yıldıran, bıktıran tablolar çıkabiliyor.

Dün neler yaşandı bilmiyorum ama uzaklaştırılanlar sayfasından Ercüment'in hakaretine maruz kaldığın anlaşılıyor.

Mesele sadece o ise hiç aldırmaman gerekirdi.

Ama bir birikim olduğu ve tepkinin bundan kaynaklandığı açık.

Böyle durumlarda bir müddet kafa dinlemek iyi geliyor.

Geçen yaz sonu ben öyle yaptım ve çok da iyi oldu.

Sen de öyle yap ve kısa zamanda tekrar aramızda ol.

Yılmak yok. İnadına devam edeceğiz.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Yakup Cemil

Neden böyle bir tepki verdiğini bilmiyorum ama kendine göre haklı gerekçelerin vardır mutlaka..

Bazı konularda farklı düşüncelere sahip olsam bile senin ilk günden beri "değişmeyen","esnemeyen" sağlam karakterine hayrandım ben.Önemli olan bir insanın düşüncelerinin,duruşunun,tavrının sağlamlığıdır.Su gibi konulduğu kaba göre biçim alan insanları hiç sevmiyorum.

İnternetin doğası provokasyona çok müsait ve tartışmalarda hepimiz yapıyoruz bunu.Bi yere kadar tolere etmek mümkün ama fazlası hepimizin sinirini bozuyor.Fakat ilginçtir ikiyıl boyunca senin, özellikle müslüman bayan üyelere, Kuran ayetleri ya da doğrudan islam üzerinden en ufak bir hakaret etmişliğine şahit olmadım.Genelde siyasi konularda özellikle liberal kesimin iktidar güzellemelerine hiç tahammülün yok..

Yakup bu forumda bence yazması gereken üyelerin en başlarında geliyorsun..biraz kafanı dinle ve sonra gel :)

Sitelerde Paylaş

Dün neler yaşandı bilmiyorum ama uzaklaştırılanlar sayfasından Ercüment'in hakaretine maruz kaldığın anlaşılıyor.

Mesele sadece o ise hiç aldırmaman gerekirdi.

Ama bir birikim olduğu ve tepkinin bundan kaynaklandığı açık.

Böyle durumlarda bir müddet kafa dinlemek iyi geliyor.

Geçen yaz sonu ben öyle yaptım ve çok da iyi oldu.

Sen de öyle yap ve kısa zamanda tekrar aramızda ol.

Yılmak yok. İnadına devam edeceğiz.

Sevgiler.

Dün atılan üye demokrasi üzerine bir başlık açmıştı, yakup da başlığa gelip Türkiye'de liberal ve demokrat geçineneleri hicveden bir karikatür astı. Türkiye'deki liberal geçinenelerin çoğunun liboş olduğuna geldi konu doğal olarak. karşılıklı ithamlardan sonra atılan arkadaş ne kadar demokrat olduğunu gösterdi ve belden aşağı vurarak anayı, bacıyı kattı hakaretlerine. Yakup ise alta kalmadı ama taa en sonuna kadar ana bacı muhabbeti yapmadı. Yakup'un kelime oyunlarının altından kalkamayan vatandaşsa çirkinleştikçe çirkinleşti. Öyle bir kaç saat falan sürdü o tartışma. Zaten atılan vatandaşın başka başlıklardada başta kendisi olmak üzere yurtsever arkadaşları provoke etmeye çalıştığına defalarca şahit olmuştum. Muhtemelen onun derdi hiç üzüm yemek olmamıştı. Neyse admin gelip gerekeni yaptı zaten.

Yakup bin türlü nickle forumun altını oymaya kalkanlarla da gelip burada akp propagandası yapanlarla da yeri geldi tek başına mücadele etti, bu adamların gerçek yüzlerini defalarca deşifre etti. Farklı kılıklarla sağdan soldan gelenlerle mücadele de ederken de genelde tek başınaydı. Gerçi bir de Diriliş vardı, o da sağlam ve Atatürkçü, yurtsever bir arkadaştı ama çabuk sinirlenmek gibi haklıyken karşı tarafın manipülasyonları yüzünden yer yer haksız duruma düşmesine sebep olacak bir kusuru vardı.

Bence bu arkadaşları küstürmemek gerek, akşama kadar net başında oturup, forumun altını oymaya çalışmaktan başka bir şey düşünmeyenlerle en az yöneticiler kadar özveriyle savaşan arkadaşları küstürmemek lazım.(Bir buçuk sene evvel ben ateistcafenin ne halde olduğunu çok iyi hatırlıyorum.)Bu forumun düzgün bir şekilde yürümesi için son derece gerekli bence.

saygilar

tarihinde batatesci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Değerli arkadaşım, kardeşim, dostum Yakup,

Sana bu forumda belki de en büyük zararı ben verdim. Üyeliğinin ilk aylarında etik değerlere bağlılığım nedeniyle böyle bir hata yapmak ne büyük bir çelişki, değil mi? Acaba hangisi hata olurdu?

Aslında hata şu idi: Ben, profesyonelliğimle burayı birbirine karıştırdım ve hem sana, hem kendime hem de foruma zarar verdim. İnsanlar akıl hastasıysa akıl hastasıdır. Onların sorumluluğunu bu forumda yüklenmek bana düşmez. Akıl hastalarına bakış açım ve onlarla ilgili reflekslerim, artık bir güdü haline dönüşmüş olan yaklaşımım zarardı.

Burası zorlu bir yer. Suya sabuna dokunmadan yazarsan sorun yok zaten. Dokunan arkadaşalar yıpranıyor. Sen belki herkesten çok daha fazla dokunduğun, hiç taviz vermediğin, yılmadığın, şaşmadığın için daha fazla yıprandın.

Seni en iyi anlayacak olanlardan biri de benim herhalde.

Yakup be..

Ben de çok bıktım, yıldım, defolup gideceğim buradan dedim..

Bana neler yapıldığını bir hatırla... Beni buradaki herhangi bir üye ya da yönetimdeki herhangi bir biri olarak görmenin dışında "kadın" kimliğimle vurmaya kalkanları, yazılıp çizilenleri, o sapıklıkları, özel hayatıma kadar musallat olup taciz edenleri bir hatırla..

Ben bile şu müslüman ülkede, dinci beslemesi ateistçiklerin ve onların ahlaksız işbirlikçisi kimi müslümanların bunca saldırısına, pisliğine karşın burada devam etmeye güç bulabiliyorum da, sana ne oluyor?

Bizi birbirimize karşı kullanıp bel altı çalışan bu ahlaksız it köpeklere karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Ülkede bir avuç kalmış olan dürüst, namuslu ve vatanını seven insanlar mücadeleden vazgeçmeyecek.

Şu seçimler bir bitsin, ondan sonra defolur gidersin Yakupcuğum.:)

Çünkü bu ahlaksız ve namus yoksunu ateistçikler, dincilerle bir araya gelip bizleri tamamen yok etmek için ellerinden geleni artlarına koymayacak. Bunlar ateist olan ve aydınlanma savaşında en küçük bir taviz vermemiş şu foruma gelip cemaatleri savunup vatanseverlere küfürler eder, aşağılarlar. Bunlar böyle ateistler işte..

Bırak etsinler. Etsinler ki kim olduklarını görelim. Herkes de görsün.

Bunlar müslüman ateistler. Satılık, namus ve haysiyet yoksunu, gericilerin ve dincilerin beslemesidirler.

Onlardan bıkıp da kaçılır mı...

Sitelerde Paylaş

yakup burada 5000 e yakın mesajı olan senden benden eski müslümanlar var veya uzun yıllar takip eden. Bunların değişeceğine inanıyorsan cidden hata yapmışsın. Bunların klasik koşuılanma ile beyinlerine sokulan dinlere hiç bir şey yapılamaz bizim işimiz beyni çalışan adamlarla. beyni çalışan adam zaten yazılanları okur ve anlar. diğerleri için pes etmen olmadı

Sitelerde Paylaş

Yazmışsın bir sürü yazı.

Bencilce bir hareket.

Çok bencilce.

Bu aptal da kendi üzerine alınmış.

Senin Yakup'un ..ikinde bile olduğunu sanmıyorum.

Aslında Yakup'un hiçbirinizi ..ikine taktığını da sanmıyorum.

Daha çok bize sizin gibileri neden bu kadar tolere ettiğimiz için kızıyor.

Hakkı da var..

Sen ve senin gibiler benim de .ikimde değilsiniz tabii.. Ve size özgürlük adına dokunmuyorum.

Yoksa çanınıza ot tıkarım. Tekinizi bile burada konuşturmam..

Ama ben temel olarak Yakup gibi düşünmüyorum.

Sizin gibi sapıkların konuşmasını cesaretlendiriyorum.

Amacım Türk Müslüman ateistlerini yakından tanımak.

Ve onları eğitmek..

Sitelerde Paylaş

nerde sizin dava ruhunuz !

bakın size nurcuların en büyük abilerinden bir örnek mektup veriyorum !

gerekli yerlerde gerekli değişiklikleri yapar birbirinizi motive etmekte kullanırsınız !

Aziz, Muhterem Kardeşim…

Madem ki İslam’ın her derdine razı olduğunu bildiriyorsun, bu müjdenle bize aşk ve şevk veriyorsun, o halde iyi dinle:

Vazifen, dikenler arasında güller toplayacaksın. Ayağın çıplaktır, batacak. Elin açıktır, ısıracak. Buna sevineceksin.

Firavunlar kucağında büyüyen çocuk Musa’ları safına alacaksın. Aldığın için dövecekler. Konuştuğun için zindana koyacaklar, sevineceksin.

Çöllere sürülürsen kanınla ağaç yetiştireceksin. Kutuplara sürülürsen, ısınla sebze yetiştireceksin. Yeşilliği sevmeyenler olacak. Yakacaklar, yıkacaklar. Sen bunu sabırla seyredeceksin.

Karanlık zindanlara salarlarsa; ışık,

Paslı vicdanları görürsen; ümit,

İmansız kalplere rastlarsan; Nur vereceksin.

Sen verdiğin için suç, sen getirdiğin için ceza, sen konuştuğun için mahkum olacaksın. Ve buna şükredeceksin.

Anadan, yardan, serden ayrılacaksın. Candan, gönülden Kur’an’a sarılacaksın. Damla iken deniz, nefes iken; tayfun olacaksın. Derdini yazmak için derini kağıt, kanını mürekkep edeceksin. Kimse ile görüştürmezlerse, mecnun olup çöllere düşeceksin. Leyla arar gibi Nur arayanları bulacaksın. Bulamazsan üzülmeyeceksin.

Makamlar, servetler verirlerse, nefsini unutacaksın.

Yalan, iftira, çamur fırtınasına tutulursan, hissiyatını terk edeceksin… Önünde demirden set yaparlarsa, dişinle deleceksin. Dağları toptan oymak gerekirse iğne ile oyacaksın. Unutma! nerede olursan ol, küfrün ve cehlin ta temelini çürüteceksin.

Bir gün Kur’an etrafındaki surların yıkıldığını görürsen; hemen kemiklerini taş, etlerini harç, kanını da su edeceksin. Etrafına ilimden, irfandan, faziletten, ahlaktan kaleler dikeceksin.

KALELER,FEDAİLER İSTER.NASIL OLSA SEN DE İÇİNDE FEDAİ OLACAKSIN.

Zübeyir Gündüzalp

Sitelerde Paylaş

Dün atılan üye demokrasi üzerine bir başlık açmıştı, yakup da başlığa gelip Türkiye'de liberal ve demokrat geçineneleri hicveden bir karikatür astı. Türkiye'deki liberal geçinenelerin çoğunun liboş olduğuna geldi konu doğal olarak. karşılıklı ithamlardan sonra atılan arkadaş ne kadar demokrat olduğunu gösterdi ve belden aşağı vurarak anayı, bacıyı kattı hakaretlerine. Yakup ise alta kalmadı ama taa en sonuna kadar ana bacı muhabbeti yapmadı. Yakup'un kelime oyunlarının altından kalkamayan vatandaşsa çirkinleştikçe çirkinleşti. Öyle bir kaç saat falan sürdü o tartışma. Zaten atılan vatandaşın başka başlıklardada başta kendisi olmak üzere yurtsever arkadaşları provoke etmeye çalıştığına defalarca şahit olmuştum. Muhtemelen onun derdi hiç üzüm yemek olmamıştı. Neyse admin gelip gerekeni yaptı zaten.

Yönetici arkadaşlar kaldırdıkları mesajları açsınlarda görelim bakalım ilk kim başlamış hakaret etmeye.

Bir an için istifa eden beyfendiyi, atılan beyefendiye karşı desteklemeyi düşünmüştüm. Ama galiz küfürler ortalıkta uçuşmaya başlayınca istifa eden beyefendi bir hamlede sayabileceği bütün düşünce sistemlerinin (ki zaten 4 tanesini sayabildi) tamamına küfretmeye başladığında hata etmek üzere olduğumu farkettim.

Çünkü ortaya karışık sunduğu ağza alınamayacak küfürlerden ben de nasibimi almış oluyordum.

Tıpkı türk müslüman ateistler diyerek başlanan hakaretlerde olduğu gibi.

Ama eşeklik atılan arkadaşta. Sen demokrasi sözcüğünü nereye yazdığının farkındamısın?

Sitelerde Paylaş

Yönetici arkadaşlar kaldırdıkları mesajları açsınlarda görelim bakalım ilk kim başlamış hakaret etmeye.

Bir an için istifa eden beyfendiyi, atılan beyefendiye karşı desteklemeyi düşünmüştüm. Ama galiz küfürler ortalıkta uçuşmaya başlayınca istifa eden beyefendi bir hamlede sayabileceği bütün düşünce sistemlerinin (ki zaten 4 tanesini sayabildi) tamamına küfretmeye başladığında hata etmek üzere olduğumu farkettim.

Çünkü ortaya karışık sunduğu ağza alınamayacak küfürlerden ben de nasibimi almış oluyordum.

Ama eşeklik atılan arkadaşta. Sen demokrasi sözcüğünü nereye yazdığının farkındamısın?

O mesajlar ortalığa çıkarılacak gibi değil, bu birincisi.

İlk hakaret çok demokrat olup cemaatleri savunmak için şuurunu bilincini satmış bu ahlaksız atılana ait, bu da ikincisi. Bu onun alışkanlığıdır zaten.

Kimse kimsenin anasına bilmem neyine küfür edemez böyle. Onun sayfalar boyu süren sapık fantezileri, o çok savunup bayıldığı dincilerin forumlarında iş yapar.

Bunlar gibiler ateistçilik oynayan müslüman kafalılardır. Müslüman Türk ateistleri de onlardır.

Demokrasi dediğiniz şey onların nezdinde dinlere ve dincilere daha fazla özgürlük istemeyi aşmış, cemaat faşizmini desteklemeye varmıştır.

Çok demokrat, özgürlükçü liberal arkadaşın mesajlarını, kaç kere küfür nedeniyle ceza aldığını, provokatif başlıklarını bir inceleyin, görürsünüz.

Buraya o aşağılık fantezilerin taşınmasını istemekten daha kolay, daha mantıklı olur bu.

Bu tipler ilk sıkıştıklarında kadını alet eden pisliklerdir. Ağzı bozuk it kopuklardır bunlar.

Anne, kardeş vs... kim varsa dillerine dolar, akıl almaz fanteziler kurarlar. Sapıklar.

Yani siz, istifa eden arkadaşı desteklemeseniz de olur. Onun ne size ne de bana veya ne de bir başkasına ihtiyacı var..

Sitelerde Paylaş

Yani siz, istifa eden arkadaşı desteklemeseniz de olur. Onun ne size ne de bana veya ne de bir başkasına ihtiyacı var..

Sevgili Ifeelgood, dediğin gibi Yakup Cemil'in desteğe ihtiyacı yok.

Sen de orlof'un mesajındaki o kısma yanıt vermesen de olurdu.

Ama eksik bıraktığın bir yer var ve ben bu arkadaştan bunun açıklamasını bekliyorum:

Ama eşeklik atılan arkadaşta, sen demokrasi sözcüğünü nereye yazdığının farkındamısın?

Sitelerde Paylaş

Yakup delikanlı bir adam olduğundan karşı tarafın anasını bacısını olaya katmadı ama. Diğer arkadaşın yazdıkları ise okunacak gibi değildi. Düşünce sistemlerinden ziyade bu düşünce sistemlerinin forumdaki temsilcilerine söyledi zannedersem onları da.

Zensenin de dediği gibi adam gibi yazan müslümanlara dahi hakaret etmezdi ki kendisi gibi ateist olan sol görüşlü arkadaşlara falan etsin. eminim üzerine alınması gerekenler alınmışlardır zaten.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...