Jump to content

aile imamlığı resmen başladı

Recommended Posts

Kaynak vermiyorum kaynak isteyen bi gazete alıp okumaktan acizse banane

Neyse asıl konuya dönelim. Aile iamlığı resmen başladı ve ışık hızından hızlı bir şekilde türkiyeye yayılacaktır. İmamlar ailelerin dini sorularını yanıtlayacak ve aile içi şiddetleri çözecekmiş

Düşünsenize ben eşimle kavga edeceğim ve imam gelip bak kardeş yanlıştır bu islamda cennet anaların ayakları altındadır diyecek öylemi. Birde siyaset yaparlarsa tadından da yenmez.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bu iş büyük şehirlerde pek tutmaz, zor olur..

ama imamların sadece günde beş vakit namaz kıldırıp tam maaş almasını ekonomik açıdan pek hakkani görmüyorum. elbette bu sistem dini baskı için kullanılmamalı ama özellikle küçük muhitlerde halka sosyal, kültürel ve moralman destek ve yardımcı olacakları projeler içinde olmalarını olumlu buluyorum. bu girişimlerin de bu kapsamda olacağını zannediyorum..

Sitelerde Paylaş

mahallenin camisinde bir deli vardı, namazlarda, özellikle cenaze namazlarında eksik olmazdı, namazı imam ile beraber kıldırır, bahşişini de alır. Türkiye'de 80.000 kadar imam, 80.000 kadar da deli olmalı. İmam'ın ev servisi nikah 200'den başlar, hatim daha pahalı 300, cenaze namazı 50-100'den gider, cenaze duası kürekçiyle birlikte 100-200 yapar, esenlik, sağlığa çağıranlar var, doğumlara çağıranlar, duası, nefesi için çağıranlar. Bu büyük bir piyasa, en az Diyanet kadar.

Artık serbest piyasa rekabeti içinde serbest piyasa diyaneti de halka açılmıştır.

Eve kadar geliyorlar. Buyur canım. Buyurdum, elli milyon. Siz yeşil pantolluların sizi aydınlatmaya mı geldiğini zannediyorsunuz? Yeşillerin kokusuna geliyorlar. Bir ışık görecekler ki sizde, yakın ilişki olsun, o yeşil ışık hiç sönmesin. Zaten evlere ateist olarak geliyorlar, onları ikna etmeye çalışmayın. Pantolonunuzun arka cüzdan ceplerini kollayın ...

Sitelerde Paylaş

mahallenin camisinde bir deli vardı, namazlarda, özellikle cenaze namazlarında eksik olmazdı, namazı imam ile beraber kıldırır, bahşişini de alır. Türkiye'de 80.000 kadar imam, 80.000 kadar da deli olmalı. İmam'ın ev servisi nikah 200'den başlar, hatim daha pahalı 300, cenaze namazı 50-100'den gider, cenaze duası kürekçiyle birlikte 100-200 yapar, esenlik, sağlığa çağıranlar var, doğumlara çağıranlar, duası, nefesi için çağıranlar. Bu büyük bir piyasa, en az Diyanet kadar.

Artık serbest piyasa rekabeti içinde serbest piyasa diyaneti de halka açılmıştır.

Eve kadar geliyorlar. Buyur canım. Buyurdum, elli milyon. Siz yeşil pantolluların sizi aydınlatmaya mı geldiğini zannediyorsunuz? Yeşillerin kokusuna geliyorlar. Bir ışık görecekler ki sizde, yakın ilişki olsun, o yeşil ışık hiç sönmesin. Zaten evlere ateist olarak geliyorlar, onları ikna etmeye çalışmayın. Pantolonunuzun arka cüzdan ceplerini kollayın ...

Bunlar yalnızda gelmezler 3 ezberi okumaya, tek gelirlerse daha az alacaklarını da bilir şerefsizler.

Sitelerde Paylaş

Yakında ellerinde Kur'an-ı Kerim, hasta tedavi etmeye falan da başlayacak imamlar.

3x1 bilmemne duası, 2x1 bilmemne ayeti...

Aile hekimliği adı altında türbanlı kadınları kullanacaklar. Bu kadınlar inanılmaz etkili olacak insanlar üzerinde. Bir yandan imamlar bir yandan aile hekimleri derken.............

Çok iyi oluyor. Boğulsunlar pislikten.

Sitelerde Paylaş

Yakında ellerinde Kur'an-ı Kerim, hasta tedavi etmeye falan da başlayacak imamlar.

3x1 bilmemne duası, 2x1 bilmemne ayeti...

Aile hekimliği adı altında türbanlı kadınları kullanacaklar. Bu kadınlar inanılmaz etkili olacak insanlar üzerinde. Bir yandan imamlar bir yandan aile hekimleri derken.............

Çok iyi oluyor. Boğulsunlar pislikten.

tedavide kuran yetmezse ek materyaller olar biraz okunmuş tükürük, hacı-hoca sakalı -ki çok etkilidir- kullanılmaya

başlayabilir neden olmasın.

Sitelerde Paylaş

Ben hala şaşıramıyorum . Neden yahu neden ??

Kanıksadık, alıştık çünkü.

Ne kadar acı, değil mi?

Benim en korktuğum şey buydu. 2004 seçimlerinde ilk defa halkın sohbetlerinin "tamam da, halk istemezse laiklik gider tabii, ne var ki bunda?" kıvamına geldiğini gördüğümde korkmuştum.

Sitelerde Paylaş

Ne kadar acı, değil mi?

Benim en korktuğum şey buydu. 2004 seçimlerinde ilk defa halkın sohbetlerinin "tamam da, halk istemezse laiklik gider tabii, ne var ki bunda?" kıvamına geldiğini gördüğümde korkmuştum.

Evet aynen öyle . Bazen bütün umutlarımı kesip buralardan çekip gidesim geliyor . Zaten beni burda tutan bazı şeyler olmasa çoktan gitmiştim ya ..

Sitelerde Paylaş

Ne kadar acı, değil mi?

Demokrasiye alışmak lazım.

Sitelerde Paylaş

Ne kadar acı, değil mi?

Öyleyse demokrasi o kadar da mükemmel bir sistem değilmiş.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...