Jump to content

Ölü Bedenin Dondurulması

Recommended Posts

http://haber.mynet.com/detay/foto-analiz/230-olu-buzda-diriltilmeyi-bekliyor/561167/1#haber

Tüm dünyadan 230 cansız vücut, içi sıvı nitrojen dolu büyük metal silindirler içerisinde, eksi 196 derecede, tıbbın ilerleyip kendilerini yeniden dirilteceği günü bekliyor.Türkiye'den ise 1 kişi var oda Güner Kurban."

Böyle bir şey mümkün olabilirmi yoksa insanların hayelleri üzerinden umut tacirliğimi yapıyorlar ancak insanlar öldükden sonra beden ya yakılacağı yada toprak altında çürüğeceği için bence kaybedecek pek bir şey yok belkide bilim 100 yıl sonra dondurulmuş bedenleri bile diriltebilir kim bilir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

En azından yapbozun tüm parçalarını doğaya saçılmadan ya da kül olmadan tutuyorlar.

Bir ihtimal varsa bile o da onlar için var.

Ama pek mümkün görmüyorum açıkçası.

E posta ile dosya veya fotoğraf yüklemek gibi.

Sen download yapınca orjinali mi alıyorsun? Hayır.

O bilinç durdu artık.

Enerjiyi taklit etmen o enerjiyi oluşturmaz.

O başka bir bilinç olur.

Veriler başka sıralanmıştır, verilere erişimdeki karakteristik tercih öncelikleri değişmiştir.

Yani atıyorum önceki adama rastgele aklından geçir dense: Elma > Pense > Armut > Futbol Topu > Çiçek > Gökyüzü sırası ve kelime kombinasyonları kullanacakken

Sonraki adam: Mavi > El Arabası > Kitap > Dergi > Su > Peynir gibi sıra ve kelime kombinasyonu kullanır. (Sonuçta beyin durmuyor. Sürekli bir şeyler geçiyor akıldan)

Yani kısaca anlatmak istediğim bilinç sona ermeden bilincin tutunduğu mekanizma iyileştirilebilr, hatta zorlanırsa çok uzun bir hayat verilebilir. Ama bilinç sona erdikten sonra zor.

Araba stop diyince yeniden çalıştırdığınhali stop demeden önceki halinden farklıdır. Yanması bile farklıdır.

Getirecekleri şey tuhaf bir varlık olur herhalde.

Belki de zombi olur milleti yer :)

Sitelerde Paylaş

Bu arada the walking dead dizisini izleyemiyorum, korkunç etkiliyor beni.

O dizide ısırılarak virüsü kapan ağır ateşle ölüyor ve bir süre sonra tekrar hayata geldiğinde bambaşka bir canlı oluyor.

İnsan anılarıyla insandır, bizi biz yapan geçmişimizdir...hücre yenilendiğinde geçmişi unutuyorsa, ona canlandı denemez...

Sitelerde Paylaş

En azından yapbozun tüm parçalarını doğaya saçılmadan ya da kül olmadan tutuyorlar.

Bir ihtimal varsa bile o da onlar için var.

Ama pek mümkün görmüyorum açıkçası.

E posta ile dosya veya fotoğraf yüklemek gibi.

Sen download yapınca orjinali mi alıyorsun? Hayır.

O bilinç durdu artık.

O başka bir bilinç olur.

Veriler başka sıralanmıştır, verilere erişimdeki karakteristik tercih öncelikleri değişmiştir.

Yani atıyorum önceki adama sözler var ki zamanında bunları dile getirenler nasıl söylemiş insan hayret içinde kalıyor. Bakın karşınızda dünyanın en kötü gelecek öngörüleri. Ve bakın bunları kimler, ne zaman söylemiş...

Teorik olarak televizyon mümkün ancak bence kitleselleşmesi imkansız, bununla vakit kaybetmemeliyiz.

- Lee de Forest, 1926 (Katot ışın tüpünün mucidi)

Sanırım dünya pazarı için 5 kompütür yeterli olacak.

- Thomas J. Watson, 1943 (IBM Genel Müdürü)

Ne yaparsa yapsın ileride bir şey olamayacak.

- Albert Einstein'ın öğretmeni babasına, 1895

Bir kadını Başbakan görmemiz yıllar alacak ve ben bunu göremem.

- Margaret Thatcher, 1974 (İngiltere eski Başbakanı)

Bu "telefon" çok kusurlu bir şey ve iletişimin geleceği olamaz.

- Western Union iç yazışma, 1876

Sound'larını beğenmedik. Gitar müzik yolun sonuna geldi.

- Decca Recording, 1962, (Beatles'ı reddettiler)

640 kilobayt bir kişi için yeter

- Bill Gates, 1981

Sana ihtiyacımız yok. Üniversiteye bile gitmemişsin.

- Hewlett Packard, Apple'ın şimdiki CEO'su Steve Jobs'u reddederken

Uçaklar enteresan oyuncaklar ancak askeri değerleri yok.

- Marshal Ferdinand Foch, 1911

rastgele aklından geçir dense: Elma > Pense > Armut > Futbol Topu > Çiçek > Gökyüzü sırası ve kelime kombinasyonları kullanacakken

Sonraki adam: Mavi > El Arabası > Kitap > Dergi > Su > Peynir gibi sıra ve kelime kombinasyonu kullanır. (Sonuçta beyin durmuyor. Sürekli bir şeyler geçiyor akıldan)

Yani kısaca anlatmak istediğim bilinç sona ermeden bilincin tutunduğu mekanizma iyileştirilebilr, hatta zorlanırsa çok uzun bir hayat verilebilir. Ama bilinç sona erdikten sonra zor.

Araba stop diyince yeniden çalıştırdığınhali stop demeden önceki halinden farklıdır. Yanması bile farklıdır.

Belki de zombi olur milleti yer :)

Yukaridaki öngörüye nasil benziyorlar...

Sitelerde Paylaş

Yukaridaki öngörüye nasil benziyorlar...

Bu yazdıklarınla burada konuşulan konu farklı.

Anlamıyorsun.

5 saniye önce yanan güneşi, dağılan ısıyı ışığı patlayan yerleri etrafa saçılan parçaları ve o hareketiyle uzay zamanda yaptığı titreşimleri kopyalayıp tekrar modellesen bile buna imkan yoktur.

Bu olay farklı.

Teknoloji bariyerciliği yapmıyorum.

Sönen tüpgazı tekrar yanınca ortaya çıkan yanma olayının her türlü etkileşimi sönmeden önceki alevin etkileşiminden farklı olur.

Sitelerde Paylaş

Bu yazdıklarınla burada konuşulan konu farklı.

Anlamıyorsun.

5 saniye önce yanan güneşi, dağılan ısıyı ışığı patlayan yerleri etrafa saçılan parçaları ve o hareketiyle uzay zamanda yaptığı titreşimleri kopyalayıp tekrar modellesen bile buna imkan yoktur.

Bu olay farklı.

Teknoloji bariyerciliği yapmıyorum.

Sönen tüpgazı tekrar yanınca ortaya çıkan yanma olayının her türlü etkileşimi sönmeden önceki alevin etkileşiminden farklı olur.

Yarinlar cok seylere gebedir.Insanlar ayni yörüngede dünyayi bile kopyalarlar :huh:

Sitelerde Paylaş

Yarinlar cok seylere gebedir.Insanlar ayni yörüngede dünyayi bile kopyalarlar :huh:

O bu dünya olmaz.

E posta düşün.

Word dosyası yükledin.

İndir dediğinde sana word dosyası veriyor.

Bunu sonsuz sayıda yaparsan sonsuz word dosyası veriyor.

Bu da onun gibi bir şey.

Senin word dosyan, orjinalini sildiysen yüklediğin anda yok oldu işte.

Kalanlar hep kopya ve o değil.

Sitelerde Paylaş

Bu bir köpek yavrusu üzerinde denenmiş ve başarılı olunmuş.Köpeğin davranışları ve huyları değişmemiş.

Beynin kimyasal yapısı değişmediği sürece kişi ölmeden önceki haliyle hayata döndürülebilir,teorik olarak mümkün.

Benim merakım, kişinin kim olduğunu bilmesi.

Solaksa solak olabilir, tiki varsa devam edebilir belki...

ama kendini bilebilir mi? eğer bu da olursa, insan kendi kendinin tanrısı olmuştur zaten...

Sitelerde Paylaş

ama kendini bilebilir mi? eğer bu da olursa, insan kendi kendinin tanrısı olmuştur zaten...

Beyni ölmeden önce kopyalarsan olabir sanki iş burada beyinde bitiyor bizi biz yapan düşüncelerimiz davranışlarımız sonradan edindiklerimiz vs hepsi beyinde.

Bir bilgisayar düşün bu bilgisayarın anakartı yandı ramı arızalandı bunlar değişisebilir ama harddiski içindeki bilgiler uçtu ise geri getirilemez. Yani o bilgisayar ölmüş denebilir.

Ama bu harddiskin içindedeki bilgiler kopyalandı ise bu bilgisayara her yerden yeni parça bulunabilir hatta yeni bir bilgisayar yapılıp buna bilgiler yüklenebilir.

Beyinde böyle beyin çözülürse gerisi gelebir gibi.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dediğim gibi,eğer beynin kimyasal yapısı bozulup da hafıza silinmediyse elbette kişi kim olduğunu bilecektir.

Derin bir uykuya dalıp da uyanmışsınız gibi,beyin bozulmadan korunduğu sürece kişi eski hafızalarına ve benliğine kavuşabilir.

Bu kendini donduran kişiler öldükten ne kadar zaman sonra dondurulmuş,onu bilmiyoruz.

Beyin 5 dakika oksijensiz kalırsa hücreler ölmeye başlar,1 saatte tamamı ölür.

Belki yüzlerce yıl sonra ölü beyin hücrelerini restore etmenin de bir yöntemi bulunabilir.Ama bana kalırsa ölür ölmez dondurulmadıysa kişinin eski haline kavuşması düşük bir ihtimal.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O bilinç durdu artık.

O başka bir bilinç olur.

...

Yani kısaca anlatmak istediğim bilinç sona ermeden bilincin tutunduğu mekanizma iyileştirilebilr, hatta zorlanırsa çok uzun bir hayat verilebilir. Ama bilinç sona erdikten sonra zor

....

...

bu ileti ulucuvcuv tarafından kırpılmıştır

Bilinç, enerji falan olayına girmeye gerek yok zira bi canlılık bilinç oluşturan enerji diye birşey de pek olası değil.

Şöyle düşün, adam komaya giriyor 10 yıl sonra uyanıyor, kaldığı yerden (eksikler olsa da) devam edebiliyor.

Yada insanlar ölüyor, yani senin deyişine göre bilinç duruyor, motor stop ediyor. sonra elektroşok vs neyse tekrar vücutu çalışmaya başlıyor, bunların hiç birisinde beynine, hafızasına reset çekildiğini duymadım.

Zaten hafıza dediğimiz şey sinir köprüleri değil mi? Belki tahribatlar olabilir ama eğer dondurulmuş vücudu tekrar çalıştırabilirseler (ki bu birazda ne zaman dondurulduğuna bağlı sanırım yani ölmeden önce mi dondurulmuş, ölüm döşeğinde mi yoksa öldükten sonra mı? elbet bir prosedürü vardır önce onu öğrenmek lazım)

Herhangi bir şekilde bilinç kaybı yaşanacağını düşünmüyorum.

Eğer yanlış hatırlamıyorsam, en büyük problem hücrelerimizdeki suyun genleşerek hücreyi denature etmesiydi. (gene emin değilim hatırladığım kadarıyla)

Eğer bu sorun aşılabilirse başka bir engel yok sanırım. (teorik olarak)

Sitelerde Paylaş

Bilinç, enerji falan olayına girmeye gerek yok zira bi canlılık bilinç oluşturan enerji diye birşey de pek olası değil.

Şöyle düşün, adam komaya giriyor 10 yıl sonra uyanıyor, kaldığı yerden (eksikler olsa da) devam edebiliyor.

Yada insanlar ölüyor, yani senin deyişine göre bilinç duruyor, motor stop ediyor. sonra elektroşok vs neyse tekrar vücutu çalışmaya başlıyor, bunların hiç birisinde beynine, hafızasına reset çekildiğini duymadım.

Zaten hafıza dediğimiz şey sinir köprüleri değil mi? Belki tahribatlar olabilir ama eğer dondurulmuş vücudu tekrar çalıştırabilirseler (ki bu birazda ne zaman dondurulduğuna bağlı sanırım yani ölmeden önce mi dondurulmuş, ölüm döşeğinde mi yoksa öldükten sonra mı? elbet bir prosedürü vardır önce onu öğrenmek lazım)

Herhangi bir şekilde bilinç kaybı yaşanacağını düşünmüyorum.

Eğer yanlış hatırlamıyorsam, en büyük problem hücrelerimizdeki suyun genleşerek hücreyi denature etmesiydi. (gene emin değilim hatırladığım kadarıyla)

Eğer bu sorun aşılabilirse başka bir engel yok sanırım. (teorik olarak)

Bunlar saçma.

Bu aynen yıkılan evin malzemelerinden yeni ev oluşturmaya benziyor.

Arkadaşım yeni bir canlı zaten parçaların birleşmesiyle oluşuyor.

Durmuş olan biyolojik hareketliliğe haydi beyler yeniden iş başına dediğinde o ayrı bir vardiya olur.

Ne diyorum,

Biyolojik etkinliğin hiç durmaması durumunda uzatmak mümkün.

Ama durmuş bir biyolojik etkinliği yeniden birleştirip çarkları çevirttiğinde aynı bir vardiya oluyor.

Çünkü ölümle birlikte parçalar dağılıyor.

Parçaları birleştirdiğinde o sen olmayacaksın.

Anılarını paylaşsa da farklı bir birey ortaya çıkacak.

Siz vücuda dışardan bakıyorsunuz. Derine inin. En ufak yapı taşlarında ölümle birlikte çözülme oluyor.

Çözülen yapıyı aynı haline nasıl getiriyorsun sen yahu? :)

Rakam sistemi bile yetmez kaç parçanın kaç kombinasyonda olduğunu anlamaya.

Sonra sen neye göre o parçalara ayrıştığınız gibi birleşin diyeceksin?

Aradaki bir ufak parça bir sonrakinden saniyenin trilyonda biri sürede geç geri gelse yapı değişiyor.

Aynısı olmuyor.

Olmasına da imkan yok.

Yapamaz kimse aynı adamı.

Ama anıları paylaşan tuhaf bir yaratık çıkar ortaya.

Alışkanlığını bilmez, sevdiğini sevmez, zombi gibi tuhaf tuhaf adamlar ortada dolaşır.

Sitelerde Paylaş

Bunlar saçma.

Bu aynen yıkılan evin malzemelerinden yeni ev oluşturmaya benziyor.

Arkadaşım yeni bir canlı zaten parçaların birleşmesiyle oluşuyor.

Dondurulduğu zaman evin tuğlaları dağılmıyor ki, evi mühürlediğini düşün belki anlamanı kolaylaştırır.

Ne diyorum,

Biyolojik etkinliğin hiç durmaması durumunda uzatmak mümkün.

Bende diyorum ki biyolojik etkinliği durmuş, yani ölmüş insanların, farklı yollar ile tekrar canlandırıldığında hayatına devam eden örnekleri var?

Şu konuya bak mesela;

Anibal soğuk ve tuzlu suda boğulmanın kolay olmadığından bahsediyor,

Biraz çağrışım yapabilir :)

http://www.ateistfor...indpost&p=13938

Çünkü ölümle birlikte parçalar dağılıyor.

Parçaları birleştirdiğinde o sen olmayacaksın.

Hangi parçalar dağılıyor gerçekten merak ettim.

Kalıcı preparat inceledin mi hiç? Yıllardır lam ile lamel arasında kalan dokuları "parçaları dağılmamış" bir halde inceleyebiliyorsun.

"Parçalanıyor" dan kastınız nedir anlamadım doğrusu?

Birde bu dondurma işleminde adamı masanın üzerinde saklamıyorlar biliyorsunuz demi?

Uygun sıcaklık, basınç vs değerlerde saklıyorlar?

Siz vücuda dışardan bakıyorsunuz. Derine inin.

Evet haftada iki gün lab. derslerime sen girip mikroskop başında saatlerini harcıyorsun zaten:)

Teorik derslerde de at tırnağı, kuş tüyü falan inceliyoz zaten, bizim ne haddimize hücreydi organeldi. hepsi bildiğin dışardan bakış... :D adjsadhasjdhs

Hala anlamadım neler çözülüyor?

tarihinde UluCuvcuv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dondurulduğu zaman evin tuğlaları dağılmıyor ki, evi mühürlediğini düşün belki anlamanı kolaylaştırır.

Ölümden bahsediyoruz.

Ölüm denilen kavramdan haberin var mı?

Tüm yaşamsal etkinliğin tamamen durması ve bireyin tekrar canlanma ihtimalinin ortadan kalkması.

Bende diyorum ki biyolojik etkinliği durmuş, yani ölmüş insanların, farklı yollar ile tekrar canlandırıldığında hayatına devam eden örnekleri var?

Şu konuya bak mesela;

Anibal soğuk ve tuzlu suda boğulmanın kolay olmadığından bahsediyor,

Biraz çağrışım yapabilir :)

http://www.ateistfor...indpost&p=13938

Böyle bir şey yok.

Olamaz da.

Taşın canlanması gibi bir şey bu dediğin.

Komada da olsa, içeride yaşam devam ediyor.

Ölümde hiç yaşam kalmaz vücutta.

Hangi parçalar dağılıyor gerçekten merak ettim.

Kalıcı preparat inceledin mi hiç? Yıllardır lam ile lamel arasında kalan dokuları "parçaları dağılmamış" bir halde inceleyebiliyorsun.

"Parçalanıyor" dan kastınız nedir anlamadım doğrusu?

Ayrışmaya başlıyor işte.

Öldüğü anda başlıyor ayrışma.

Birde bu dondurma işleminde adamı masanın üzerinde saklamıyorlar biliyorsunuz demi?

Uygun sıcaklık, basınç vs değerlerde saklıyorlar?

Bak sen bir etkinliğin ürünüsün.

Beynini bir dönen dişli olarak düşün.

Sen dönen dişlinin devinimisin.

Evet haftada iki gün lab. derslerime sen girip mikroskop başında saatlerini harcıyorsun zaten:)

Teorik derslerde de at tırnağı, kuş tüyü falan inceliyoz zaten, bizim ne haddimize hücreydi organeldi. hepsi bildiğin dışardan bakış... :D adjsadhasjdhs

Hala anlamadım neler çözülüyor?

Dişliler tekrar çevrilebilir.

Çarklar tekrar dönmeye başlayabilir.

Ben buna itiraz etmiyorum.

Ama dişli ve çarkların yaratacağı devinim (yani bilinç) aynı olmaz.

Durmaması laazım. Beynin hiç stop etmemesi lazım.

Tekrar çalıştığında ritmi farklı bir devinim başlar.

Şimdi anladın mı?

Sitelerde Paylaş
Ama dişli ve çarkların yaratacağı devinim (yani bilinç) aynı olmaz.

Durmaması laazım. Beynin hiç stop etmemesi lazım.

Tekrar çalıştığında ritmi farklı bir devinim başlar.

Kalbin durduğunu ve şokla tekrar çalıştırıldığını düşün.Kaldığı yerden atmaya devam etmiyor mu?

Eskiden dakikada 100 kere atarken şimdi 120 kere mi atıyor?

Farklı bir devinim olması için bir sebep yok.

Sitelerde Paylaş

Kalbin durduğunu ve şokla tekrar çalıştırıldığını düşün.Kaldığı yerden atmaya devam etmiyor mu?

Kalbin durduğunda vücut ölmüyor.

Beyin ölmüyor.

Yahu o adamlar ölü.

Ölü konumdan yaşar konuma gelmeleri bir hareketliliğe bağlı.

Bu hareketlilik de bilinç oluşturuyor işte.

Şu anda orda bilinç yok.

Mevcut bilinç nerede? Yok oldu işte.

Tekrar çalıştığında bilinç üretimi başlayacak.

Bu bilinç bir öncekinin bütün anılarını hatırlasa da farklı bir çeşit adam olacak.

Çünkü hareket eski hareket değil.

Hatta davranışını da bilmiyoruz beyin hücrelerinin.

Belki yeniden çalıştırıldığında reset atacaklar komple beyne.

Sen şu andaki devinimsin.

Yeniden çalıştırıldığında vücudun senin anılarını kullanabilse bile farklı bir adam ortaya çıkacak.

Bunu lamba gibi düşün.

Düğmeyi açtığında yanıyor di mi?

Söndür.

Tekrar yak.

Yine yanıyor ama enerji aynı enerji değil işte.

O yanan konum düğmeyi kapattığında gitti. Yok oldu.

Sitelerde Paylaş

konuşuyor işte bu teknolojide daha emekleme aşamasında nano ve biyoteknolojinin ilerleyen yıllarda gelişmesiyle dahada mükemmelleşecektir. Anlayabildiğim kadarı ile dondururken en hasarı vermeye çalışıyorlar önemli olan çözebilmek onun içinde nanateknolojiden yararlanacaklarmış tabi daha ilerde dondurma teknolojiside gelişecekmiş nasada uzun dönem uzay yolculuklarında kullanmak amacıyla bu teknolojiyle ilgileniyormuş ne kadar doğrudur bilemiyorum alcor firmasının linkine bi göz atın

Sitelerde Paylaş

konuşuyor işte bu teknolojide daha emekleme aşamasında nano ve biyoteknolojinin ilerleyen yıllarda gelişmesiyle dahada mükemmelleşecektir. Anlayabildiğim kadarı ile dondururken en hasarı vermeye çalışıyorlar önemli olan çözebilmek onun içinde nanateknolojiden yararlanacaklarmış tabi daha ilerde dondurma teknolojiside gelişecekmiş nasada uzun dönem uzay yolculuklarında kullanmak amacıyla bu teknolojiyle ilgileniyormuş ne kadar doğrudur bilemiyorum alcor firmasının linkine bi göz atın

Şaşırdığım nokta bu bariz net bir durumu kavrayamayacak zeka seviyesi.

Termik santrallde elektrik enerjisi ürettik bir gün süreyle.

Sonra onu kapattık 1 haftalığına.

Sen bir hafta sonra 1 hafta önceki akıp yokolup giden aynı enerjiyi geri çağırıp üreteceksin öyle mi? :)

Bu kadar saf olmayın lütfen!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...