Jump to content

Ölü Bedenin Dondurulması

Recommended Posts

Şaşırdığım nokta bu bariz net bir durumu kavrayamayacak zeka seviyesi.

Termik santrallde elektrik enerjisi ürettik bir gün süreyle.

Sonra onu kapattık 1 haftalığına.

Sen bir hafta sonra 1 hafta önceki akıp yokolup giden aynı enerjiyi geri çağırıp üreteceksin öyle mi? :)

Bu kadar saf olmayın lütfen!

Sen olayı termodinamik yasaları yönünden değerlendiriyorsun burda yanlış yapıyorsun bu ikisi aynı şey değil biri kararlı diğeri karasız bir yapı kaldıki buradaki soğutma işlemi olayı dahada karalı hale getirip durağanlaştırıyor mesela mikro ölçekte kuantum mekaniği yasaları geçerlidir elektronlar her yerderdir belirsizlik yasası vs ama makro ölçektede geçerli olsaydı evrende büyük bir kaos olurdu aynı şekilde kırılan bir camı atomu atomuna geri yapıştırmak imkansız ama ihmal edilebilir bir yüzde ile bu yapılabilir mutlaka kayıplar olacaktır ama telafi edeilebilir yada önemsiz mktarda olabilir önemli olan kişinin kim olduğu nerede doğduğu vb bir kaç öenmli ayrıntıyı hatırlaması yoksa önemsiz bir yığın hatırayı beyin kendisi zaten silmekte evrende hiç bir şey mükemmel değil seninde kalkıp illa mükemmel olsun takıntını anlayamadım sorun ilk gün gibi olması değil bunun yapılabilirlik yüzdesinin ne kadar olduğu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ölümden bahsediyoruz.

Ölüm denilen kavramdan haberin var mı?

Tüm yaşamsal etkinliğin tamamen durması ve bireyin tekrar canlanma ihtimalinin ortadan kalkması.

İhtimalin kalkması başka bir şey, ölmek başka birşey anladığım kadarıyla kavramlarla aranız pek iyi değil, ateistforum kısmında da öyleydiniz.

Böyle bir şey yok.

Olamaz da.

Taşın canlanması gibi bir şey bu dediğin.

Komada da olsa, içeride yaşam devam ediyor.

Ölümde hiç yaşam kalmaz vücutta.

İşte bu cümlen senin ne kadar sığ ve bilimsellikten uzak, bağnaz bir ateist olduğunun göstergesi.

Yaşam kalması ne demek yahu? Yukarılarda da enerji menerji demiştin ama anlam verememiştim, meğerse "can" dan bahsediyormuşsun sen. Bizim müslümanların savunduğu enerjiden :)

Ayrışmaya başlıyor işte.

Öldüğü anda başlıyor ayrışma.

Yahu ne ayrışması ne enerjisi, lütfen kesin bilimsel tanımlar yapın yada bilim formunda yazmayın.

Misal bana de ki, lizozom zarı yırtılıyor hücre kendini sindirmeye başlıyor anlıyım.

Yada saprofitler devreye giriyor, canlı hücreleri ayrıştırılıyor de.

Tutturmuşsun "parçalanıyor da parçalanıyor" ne parçalanıyor ne zaman parçalanıyor kim parçalıyo?

Neden ölür ölmez parçalandığını düşünüyorsun?

Yoksa "yaşam" dediğimiz şeyi molekkülleri bir arada tutan bir enerji mi sanıyorsun?

Kısacası ne içtin sen?

Bak sen bir etkinliğin ürünüsün.

Beynini bir dönen dişli olarak düşün.

Sen dönen dişlinin devinimisin.

Dişliler tekrar çevrilebilir.

Çarklar tekrar dönmeye başlayabilir.

Ben buna itiraz etmiyorum.

Ama dişli ve çarkların yaratacağı devinim (yani bilinç) aynı olmaz.

Durmaması laazım. Beynin hiç stop etmemesi lazım.

Tekrar çalıştığında ritmi farklı bir devinim başlar.

Şimdi anladın mı?

altına kaynak; g.tüm yazmayı unutmuşsun.

O yüzden anlamadım.

tarihinde UluCuvcuv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İhtimalin kalkması başka bir şey, ölmek başka birşey anladığım kadarıyla kavramlarla aranız pek iyi değil, ateistforum kısmında da öyleydiniz.

İşte bu cümlen senin ne kadar sığ ve bilimsellikten uzak, bağnaz bir ateist olduğunun göstergesi.

Yaşam kalması ne demek yahu? Yukarılarda da enerji menerji demiştin ama anlam verememiştim, meğerse "can" dan bahsediyormuşsun sen. Bizim müslümanların savunduğu enerjiden :)

Yahu ne ayrışması ne enerjisi, lütfen kesin bilimsel tanımlar yapın yada bilim formunda yazmayın.

Misal bana de ki, lizozom zarı yırtılıyor hücre kendini sindirmeye başlıyor anlıyım.

Yada saprofitler devreye giriyor, canlı hücreleri ayrıştırılıyor de.

Tutturmuşsun "parçalanıyor da parçalanıyor" ne parçalanıyor ne zaman parçalanıyor kim parçalıyo?

Neden ölür ölmez parçalandığını düşünüyorsun?

Yoksa "yaşam" dediğimiz şeyi molekkülleri bir arada tutan bir enerji mi sanıyorsun?

Kısacası ne içtin sen?

altına kaynak; g.tüm yazmayı unutmuşsun.

O yüzden anlamadım.

Sivri zeka.

Zaten durum benim savunduğum halde.

Şu an itibariyle o vücutları canladıracak bir teknoloji ve yöntem bulunmuyor.

Madem siz bir bok iddia ediyorsunuz, o iddianızı da anlatacaksınız.

Benim hiç bir açıklama yapmama gerek yok an itibariyle.

Açıklama yapmadan da haklıyım çünkü bunun olmasını pek olası görmüyorum.

Benim olası görmediğim, ve şu an itibariyle bilimin de bu konuda en ufak fikrinin olmadığı bir konu bu.

Madem siz mümkün diyorsunuz, o zaman bana yazacağınıza gidin o enstitülere veya kurumlara yazın da adamları uyandırsınlar.

Saçmalıklara vaktim yok.

Ben iddiamı kanıtlamak zorunda değilim çünkü iddiam zaten doğrulanmakta.

Sen aksini kanıtlayacaksın.

Belki millete faydan dokunur.

Uyandırırlar da adamları uyanınca gelir şapadanak öperler sizi.

Veya siz gidersiniz öpüp uykudan uyandırırsınız masallardaki prensler gibi.

Çözümü var diyorsan adamlara mail at.

Sivri zeka seni :)

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

senden tek birşey istemiştim.

"Bilimsel anlamda parçalanan şeyin ne olduğu? "

Ha buna cevap veremiyorsan "iddam kanıtlandı banane banane, hadi uyandır adamı aksini kanıtla oooo" diye saçmalayıp ergen triplerine girmeyeceksin.

Ha bu parçalanan şeyi açıkladıktan sonra,

Senden "enerji" diye tanımladığın şeyin bilimsel açıklamasını isteyeceğim.

Muhtemelen buna hiç sıra gelmiyecek zira 1.sorunun cevabını bilmiyorsun daha.

Buna cevap veremeyip burada demogoji yapmakla olmuyor bu işler.

Adamlar zaten boşa uğraşıyor orada, milyon dolarları boşuna yatırıyor ne gerek var beyimiz çözmüş zaten. Söyliyim hiç uğraşmasınlar.

CERN deneyine yorum yapan cübbeli'den farksızsın.

http://www.youtube.com/watch?v=zwtJKOqe8gc

Hala bekliyorum nedir bu parçalanan şey, nasıl parçalanır, neden parçalanır?

Sakın ha kalkıp elektrik santrali, lamba, enerji deme vallahi budaklı meşe odunu ile neşe içinde kovalarım seni.

Sitelerde Paylaş

Dallamalığı yaparken düşünecektin.

Bak öyle sap gibi kalırısn.

Cüppeli videosu koyarsın.

Bu sana bir ders.

Tartışmalarda konumunu ve haddini bil.

O an itibariyle haklıları ve haksızları iyi ayırt et.

Ve iddia ettiği şeyi savunamayan bir aptal olarak küstahlık yapma.

Benim yukarıdaki telaffuz ettiğim kelimelerin karşılarına = veya : koy ve kendin tamamla.

Ayrıca sen bana soru sormuyorsun.

Benim kullandığım bir kaç kelimeye tanım getirmemi gerçekten istemiyorsun.

O video kanıtlıyor yani.

Senin amacın xxxxx

Ama farkında olmadığın şey sen daha nasıl olduğunu bile bilmediğin bir şeye olur diyen bir aptalsın.

Şu andan itibaren bu sürece mümkün diyenler nasıl mümkün olduğunu kanıtlayana kadar tek bir cümlemi bile açıklamayacağım.

Nasıl mümkün olduğunu anlatın.

Nasıl mümkün olacağını anlatın.

Herhalde bana bu kadar yavşaklık yaptığınıza göre elinizde kesin bilgiler var.

Açıklayın.

O zaman beni ve kelimelerimi irdelemeye geçeriz.

Sitelerde Paylaş

5. Kişilerle polemiğe girmeyip, kişisel çekişmelerden uzak durunuz. Son sözü söyleyen taraf olmak önemli değildir. Siz mesajınızı okuyanlara ilettiğinizi düşünüyorsanız, doğrudan iletişimde olduğunuz kişinin bunu anlayıp anlamaması önemli değildir. Aynı sözleri ve aynı diyaloğu sürekli tekrar etmeyiniz. Bir fikir, değişik ifadelerle birkaç kez söylendiğinde okuduğunu anlayan çoğu kişiye mesaj ulaşacaktır. Herkese ulaşmasını ise sağlayamazsınız. Bu yüzden mesajınızı net bir şekilde ilettiğinize kanaat getirdiğiniz noktada, tartışmayı kesiniz

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=35737

Diyor ve raporluyorum. Sende tartışacak düzey yok.

Sitelerde Paylaş

Düzey işte bu.

Sen iddianı ispatlamadan, zaten o iddia ettiğin durumun mevcut haliyle haklı olan birine karşı kaybettin düzeyi.

İddiada bulunan taraf ispatlayacak.

Böyle saçmalık mı olur?

Küstahça durmadan devam ettiriyorsun.

Ölümden uyanmak şu an itibariyle hiçbir şekilde mümkün değil.

Ben de temelde bunu diyorum zaten.

Sen hararetli hararetli bana bir şeyler anlatıyorsun.

İspatı? Yok.

Uygulamaıs? Yok.

Bir varsayım, bir kıçtan uydurma.

Öbür densiz bilime karşı alınan tavırları verir.

Yine ispat yok.

İnsanda biraz utanma olur.

Ahlaksızlık yapmadan önce haddini bilir.

Sen gevezeliği onu bunu bırak da iddianı ispatla.

Bak halen daha küstahça değersizleştirme politikası uyguluyorsun.

İDDİANI İSPATLA!

Ve sonra herkese ben zaten haklı olduğum halde beni haksız çıkaran bilimsel gerçekleri açıkla.

Düzeymiş :)

Kendine ateistim diyen, ama ateizm gerçek değildir diyen bir ne idüğü belirsiz.

Sitelerde Paylaş

Ateistbakış,

1.si ne iddasında bulunmuşum kendi cümlelerimi alıntılayarak buraya yapıştırmanı istiyorum.

2.si hala daha "parçalanan" şeyin ve "enerji" nin ne olduğunun cevabını bekliyorum.

3. olarak da seni hodri meydan da "bilimsel yöntem" üzerinde tartışmaya davet ediyorum?

Sitelerde Paylaş

Ateistbakış,

1.si ne iddasında bulunmuşum kendi cümlelerimi alıntılayarak buraya yapıştırmanı istiyorum.

İddian aşağıda.

Mevcut duruma aykırı.

Mevcut durum ekseninde değil.

Benim söylediklerim ise.

Mevcut durum ekseninde.

Oldu mu?

Bilinç, enerji falan olayına girmeye gerek yok zira bi canlılık bilinç oluşturan enerji diye birşey de pek olası değil.

Şöyle düşün, adam komaya giriyor 10 yıl sonra uyanıyor, kaldığı yerden (eksikler olsa da) devam edebiliyor.

Yada insanlar ölüyor, yani senin deyişine göre bilinç duruyor, motor stop ediyor. sonra elektroşok vs neyse tekrar vücutu çalışmaya başlıyor, bunların hiç birisinde beynine, hafızasına reset çekildiğini duymadım.

Zaten hafıza dediğimiz şey sinir köprüleri değil mi? Belki tahribatlar olabilir ama eğer dondurulmuş vücudu tekrar çalıştırabilirseler (ki bu birazda ne zaman dondurulduğuna bağlı sanırım yani ölmeden önce mi dondurulmuş, ölüm döşeğinde mi yoksa öldükten sonra mı? elbet bir prosedürü vardır önce onu öğrenmek lazım)

Herhangi bir şekilde bilinç kaybı yaşanacağını düşünmüyorum.

Eğer yanlış hatırlamıyorsam, en büyük problem hücrelerimizdeki suyun genleşerek hücreyi denature etmesiydi. (gene emin değilim hatırladığım kadarıyla)

Eğer bu sorun aşılabilirse başka bir engel yok sanırım. (teorik olarak)

2.si hala daha "parçalanan" şeyin ve "enerji" nin ne olduğunun cevabını bekliyorum.

Bu kısımla ilgili açıklama yapmam demek sana iyilik yapmam demek.

Bir sürü cümle.

Halbu ki yukarıda açıkladım.

Ben zaten olayın mevcut durumunu söylediğimden açıklama mecburiyetinde değilim dedim.

Sen iddianı şekillendireceksin ki (ki teknoloji bile çözümsüz kaldığına göre sana en az 500 yıl sesini kesmek düşüyor) ben de açıklayayım sözlerimi.

3. olarak da seni hodri meydan da "bilimsel yöntem" üzerinde tartışmaya davet ediyorum?

Neyini tartışacağız.

Bana ne konumu biçtin?

Bilimsel yöntem karşıtlığı mı? :)

Ben ne iddia edeceğim?

iddialarımı buraya listele de sorayım orda.

Çünkü neye hodri meydan dediğini bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

İddian aşağıda.

Mevcut duruma aykırı.

Mevcut durum ekseninde değil.

Benim söylediklerim ise.

Mevcut durum ekseninde.

Oldu mu?

ben orada hala anlamadım neyi idda ettiğimi? Benim cümlelerimi benden iyi yorumluyorsun anlaşılan.

Bu kısımla ilgili açıklama yapmam demek sana iyilik yapmam demek.

Bir sürü cümle.

Halbu ki yukarıda açıkladım.

Ben zaten olayın mevcut durumunu söylediğimden açıklama mecburiyetinde değilim dedim.

Sen iddianı şekillendireceksin ki (ki teknoloji bile çözümsüz kaldığına göre sana en az 500 yıl sesini kesmek düşüyor) ben de açıklayayım sözlerimi.

yahu sen değil misin kaç posttur enerjiydi, parçalanırdı diyen?

sana soruyorum anlamak için,

Hangi enerji, neyin parçalanması neden bu kadar korkuyorsun ki? :D

Neyini tartışacağız.

Bana ne konumu biçtin?

Bilimsel yöntem karşıtlığı mı? :)

Ben ne iddia edeceğim?

iddialarımı buraya listele de sorayım orda.

Çünkü neye hodri meydan dediğini bilmiyorum.

Hani idda ediyorsun ya bilimsel yöntemi bildiğine, benim bilimsellikten uzak olduğumu.

Ateizm'e bilimsel bir gerçektir diyorsun ya.

Sen bilimsel yöntem tanımlamanı yaparsın, sonra da anlatırsın ateizmin bilimselliğini.

Bilimsel bir yaşam enerjisi tanımı yaparsın açıklarsın, sonra da bize ölen bir insanda bilimsel olarak anında parçalanmaya başlayan şeyin ne olduğundan bahsedersin.

Bende bunları bir bir çürütüp senin bilimden ne kadar uzak olduğunu herkese gösteririm.

Daha ne rol konum biçeyim sana :)

Ha bak sen tartışma üslubu bilmiyorsun, sana cevap vermek istememe rağmen sırf insanlara ne kadar boş bir adam olduğunu göstermek için,

tartışmak istiyorum. daha ne olsun :D

Ha unutmadan tekrar vurgu yapayım bilimsel bir tartışma.

Hani biz canlının dışından bakıyoruz ya, sen bize içini göster işte bilimsel olarak.

Bu konuların hepsini SIRAYLA "bilimsel yöntem" adı altında tartışabiliriz.

Yani burada bunların bilimselliğini sen anlatacaksın bende neden öyle olmadığını göstereceğim.

Sitelerde Paylaş
Bunu lamba gibi düşün.

Düğmeyi açtığında yanıyor di mi?

Söndür.

Tekrar yak.

Yine yanıyor ama enerji aynı enerji değil işte.

O yanan konum düğmeyi kapattığında gitti. Yok oldu.

Sen lambayı söndürmesen de o enerji bir an öncekiyle aynı değil,sürekli bir akım,sürekli üretilen bir güç var.

Senin beyninin durumu da her an farklılaşır.Sürekli bir değişimdir senin beyninin işlevsel olmasını sağlayan.

Sen şöyle düşünüyorsun sanırım,senin beynin A durumunda sabit,dondurunca 0 durumuna geçecek,yeniden çözünce B durumuna geçecek.Öyle değil işte.Senin beyninin kimyasal yapısı bir an öncekiyle aynı değil,aralıksız kimyasal reaksiyonlar devam ediyor.Sen sıcaklığı bir anda -196 dereceye getirirsen,o reaksiyonlar duracak.Aynen bir filmi pause yapmışsın gibi.Çözdüğünde ise kaldığı yerden devam edecek.Tekrar play tuşuna basmışsın gibi.Tabi burada beynin dondurulması ve çözülmesiyle oluşabilecek hasarı göz önüne almıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Sen lambayı söndürmesen de o enerji bir an öncekiyle aynı değil,sürekli bir akım,sürekli üretilen bir güç var.

Senin beyninin durumu da her an farklılaşır.Sürekli bir değişimdir senin beyninin işlevsel olmasını sağlayan.

Sen şöyle düşünüyorsun sanırım,senin beynin A durumunda sabit,dondurunca 0 durumuna geçecek,yeniden çözünce B durumuna geçecek.Öyle değil işte.Senin beyninin kimyasal yapısı bir an öncekiyle aynı değil,aralıksız kimyasal reaksiyonlar devam ediyor.Sen sıcaklığı bir anda -196 dereceye getirirsen,o reaksiyonlar duracak.Aynen bir filmi pause yapmışsın gibi.Çözdüğünde ise kaldığı yerden devam edecek.Tekrar play tuşuna basmışsın gibi.Tabi burada beynin dondurulması ve çözülmesiyle oluşabilecek hasarı göz önüne almıyoruz.

Hayır arkadaşım ben makine olduğunu diyorum.

iddia değil ki bu.

Canlılık bir makinedir.

Aynen motor start düğmesine basmak gibidir.

Çarklar dönmeye başlar ve çalışır.

Bu çalışma sonucunda da bir benlik oluşur.

Senin dediğin olayın imkanı yok.

Sen 3 tane virüsü bile pat diye anında dondursan ve tekrar serbest bıraksan onlar değişir.

Anlamadığınız nokta reaksiyon.

Çarklar dönmeye başladığında vücutta canlılık başlayacak.

Başlayan bu canlılık kaldığı yerden reaksiyon vermeyecek olduğu yerden verecek.

O vücut dediğin şey oyun hamuru değil ki.

Elle şekil verdin oldu.

Sen baraj yaptığında bir suyun önüne.

O barajı bir hafta sonra kaldırsan davranışı değişir.

O nehir artık o eski nehir değil.

Canlandırma başladığında davranış gösterecek aşama aşama vücut içerisindeki irili ufaklı bütün öğeler.

Aynen çizgi filmlerde uçurum biter de, hani havada yürür kahraman ve bir kaç adım sonra aniden aşağı bakar ve hızlı bir çırpınma reaksiyonuyla düşer ya?

İşte öyle büyük bir şok yaşayacak hücreden bakteriye ne varsa içeride hapsettiğiniz.

Ve bu olay aynı adamı değil başka bir varlığı oluşturacak.

Adam sigara içiyorsa sigaradan nefret edecek.

Mesela bir kızı seviyorsa ona ilgisi gidecek.

ve böyle milyarlarca diziyi yanyana koy.

İki farklı bellek DNA'sı oluyor.

Öncekiyle sonraki adam farklılaşıyor.

Ahmet Mehmet Hasanı geri getirme değil,

Ölmüş bedenlerde yaşamı yeniden başlatma projesidir bu.

Geri soğurma diye bir kavram hiçbir şeyde yok ki yaşamda da olsun.

Sitelerde Paylaş
Anlamadığınız nokta reaksiyon.

Çarklar dönmeye başladığında vücutta canlılık başlayacak.

Başlayan bu canlılık kaldığı yerden reaksiyon vermeyecek olduğu yerden verecek.

Nasıl tam olarak açıklayabilir misin?Mesela beyinde gerçekleşen reaksiyonları zaman düzleminde basitçe şöyle yazalım:

A->B->C->D->E->F->G->... şimdi ben bu reaksiyonu D noktasında dondurdum.Çözdüğümde yine D noktasından devam etmeyecek mi?Tüm kimyasal yapılar aynı,neden farklı bir reaksiyon versin?

Bence sen şöyle düşünüyorsun,sanki biz F noktasında dondurup da D noktasına döndürmeye çalışıyoruz gibi.Tabi ki beyin gibi süper komplex bir organdaki reaksiyonları geriye döndürmek mümkün değil.

Sitelerde Paylaş

Nasıl tam olarak açıklayabilir misin?Mesela beyinde gerçekleşen reaksiyonları zaman düzleminde basitçe şöyle yazalım:

A->B->C->D->E->F->G->... şimdi ben bu reaksiyonu D noktasında dondurdum.Çözdüğümde yine D noktasından devam etmeyecek mi?Tüm kimyasal yapılar aynı,neden farklı bir reaksiyon versin?

Bence sen şöyle düşünüyorsun,sanki biz F noktasında dondurup da D noktasına döndürmeye çalışıyoruz gibi.Tabi ki beyin gibi süper komplex bir organdaki reaksiyonları geriye döndürmek mümkün değil.

Böyle bir şeyi hiç bir şey yapmaz ki.

Zamanı mı durduruyorsun? Hareketi durduruyorsun.

Senin bahsettiğin şuna benziyor.

Bütün bir Türkiye Cumhuriyeti halkını, sınırlar içerisinde kim varsa dondursak. Sonra birden canlandırsak kaldıkları yerden herkes hareketine devam eder gibi bir şey senin dediğin.

Yok arkadaşım.

İnsanlar dondurulsa ve 500 yıl sonra canlandırılsa Türkiye Cumhuriyeti eskisi olmaz.

Eskiden ki hiç bir davranışını tekrarlamaz.

O yeni bir cumhuriyet olur.

Zamanı durdurmuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Böyle bir şeyi hiç bir şey yapmaz ki.

Zamanı mı durduruyorsun? Hareketi durduruyorsun.

Hareketi durdurduğun zaman otomatik olarak zamanı da durdurmuş oluyorsun . Gerçi hareketi durdurmaktan kastın ne onu bilmiyorum .

Donma işlemi sadece bir süreci yavaşlatır . Durdurmaz . Tamamen durmak demek zamanın durması demek . Daha zamanı durdurmanın imkansızlığı ortadayken birde bu durdurulan zamanı tekrar kaldığı yerden devam ettirmeye çalışıyorsunuz .

Sitelerde Paylaş

Daha zamanı durdurmanın imkansızlığı ortadayken birde bu durdurulan zamanı tekrar kaldığı yerden devam ettirmeye çalışıyorsunuz .

Everest sen ne diyon yine yahu? :)

Donmuş vücut başarıyla çözüldü mü? - Çözüldü.

Şimdi ne yapacaksın? Yapacağın işlemleri söyle.

Eğer hareket durmadıysa adamın ala hop diye sahneye sıçraması gerek.

Ama yapmıyor.

Demek ki durmuş hareket.

neyin hareketi durmuş ve power source nereye uzanıyor?

Şimdi şarj etti mi?

Sitelerde Paylaş

Everest sen ne diyon yine yahu? :)

Donmuş vücut başarıyla çözüldü mü? - Çözüldü.

Şimdi ne yapacaksın? Yapacağın işlemleri söyle.

Eğer hareket durmadıysa adamın ala hop diye sahneye sıçraması gerek.

Ama yapmıyor.

Demek ki durmuş hareket.

neyin hareketi durmuş ve power source nereye uzanıyor?

Tamam hareketten kastını şimdi anladık . Ancak olaya kuantum boyutta bakmalısın . Sen adamı dondursan bile adamın molekülleri durmayıp hareket ediyor . Bu hareket eden moleküller içinde gayet tabi zaman akıp geçiyor . Sen adamı dondurduğun zaman sadece A ile B arasındaki süreci yavaşlatmış oluyorsun . Ortada bir durdurma yok . Ki olamaz zaten imkansız .

Şimdi şarj etti mi?
Sitelerde Paylaş
Bütün bir Türkiye Cumhuriyeti halkını, sınırlar içerisinde kim varsa dondursak. Sonra birden canlandırsak kaldıkları yerden herkes hareketine devam eder gibi bir şey senin dediğin.

Yok arkadaşım.

İnsanlar dondurulsa ve 500 yıl sonra canlandırılsa Türkiye Cumhuriyeti eskisi olmaz.

Eskiden ki hiç bir davranışını tekrarlamaz.

Allah allah müneccim misin nerden biliyorsun?Ancak mikro düzeyde inceleyip,daha sonra sistem için tahmin yürütebiliriz.Senin yaptığın makro düzeyde tahmin yürütüp bu tahmini mikro düzeye indirgemek.Hiç bir tutar yanı yok bunun.

Tamam hareketten kastını şimdi anladık . Ancak olaya kuantum boyutta bakmalısın . Sen adamı dondursan bile adamın molekülleri durmayıp hareket ediyor . Bu hareket eden moleküller içinde gayet tabi zaman akıp geçiyor . Sen adamı dondurduğun zaman sadece A ile B arasındaki süreci yavaşlatmış oluyorsun . Ortada bir durdurma yok . Ki olamaz zaten imkansız .

-196 derecede ne reaksiyonu olabilir?O sıcaklıkta vücutta hiç bir süreç işlemez.

Bir tohumu düşün mesela.Kuru ortamda yıllarca bozulmadan kalır.Daha sonra su verirsin,reaksiyonlar başlar.

Sitelerde Paylaş

Allah allah müneccim misin nerden biliyorsun?Ancak mikro düzeyde inceleyip,daha sonra sistem için tahmin yürütebiliriz.Senin yaptığın makro düzeyde tahmin yürütüp bu tahmini mikro düzeye indirgemek.Hiç bir tutar yanı yok bunun.

Arkadaşım ben canlı nedir biliyorum.

Canlının reaksiyonları öngörülemez.

Bir istikrar var ise o istikrar canlıyı oluşturan tüm irili ufaklı parçaların o andaki çıkarlarının ürünüdür.

İstikrara yol açan ortak hareketi durdurduğunda, bir çökme yaşanır.

Bu çökme öyle sıralı bir çökme değil.

500 karelik bir kare düzlem düşün (500 tane kareciğe bölünmüş bir büyük kare)

Canlı demek o 500 kareciğin 500'ünden de farklı seviyelere yükselen gökdelenlerin fırlaması demektir.

Yukarıda bir inişli çıkışlı eğimli yüzey oluşur.

İşte o herkeste farklı. O yüzey hiçbir zaman bir birini tekrarlamıyor.

1 trilyon hamamböceğinde bile o kareciklerden yükselen gökdelenlerin yükseklikleri alçaklıklarıyla yukarıda oluşturduğu yüzey bile birbirinden farklı.

Karakteristik özellik işte o.

Bakterisinden, mikrobuna hepsinde farklı yüzeyler oluşturuyor.

İşte insanlardaki bilinçte öyle.

Canlılık ilk başladığında birlikte yükselmeye başlayan o karelerdeki gökdelenler

İlerleyen aşamalarda birbirlerinden farkı oluşturuyorlar.

Senin 10uncu karendeki gökdelenin yüksekliği 15 metre 96 cm 03 milimetre ise benim aynı karedeki gökdelenimin yüksekliği 12 metre 15 cm 05 mm.

Çünkü o yükseklik belli bir etkileşimin sonucu sen farklısın ben farklıyım.

İşte ölüm anında o gökdelenler içeri çöküp yaşamın başladığı ana iniyorlar ve karenin yüzeyi düzleşiyor.

Sen onlara yeni tok uyguladığında eskisi gibi yükselmeyecekler.

Adamın önceden 15'inci karedeki gökdelen 14 metre iken sonradan belki o 20 metreye fırlayacak.

Sen sözleşmemi imzaladın trilyonlarca birim canlıyla? :)

Neden taksınlar ki senin eski sistemini?

tek amaçları olacak.

Bize tok gelldi en uygun şekilde nasıl hayata tutunurum yine.

Bu amaç da bütünü bozar.

Fiziğini bozmasa bile bütünün bilincini bozar.

Sitelerde Paylaş

Anladım ne demek istediğini,son kısma kadar katılıyorum.Senin örneğin üzerinden açıklayayım ben de,burada asıl sorun gökdelenler hareket halindeyken mi dondurulacak,yoksa her şey yok olup sıfırlandıktan sonra mı?

İkinci durumda senin dediğin olacak.Ölü hücreler tekrar restore edilip start verildiğinde kişi eski benliğine sahip olmayacak,çünkü ölmeden önceki halinden farklı olacak.Ya da uzak bir ihtimal,bu kişinin ölmeden önceki beyin fonksiyonları ve yapısı kaydedilecek,çok ileri bir teknolojiyle bunlar eski haline döndürülecek,yani gökdelenler eski haline getirildikten sonra start verilecek.

Fakat birinci durumda,beyin hücreleri ölüp de yapıları bozulmadan henüz çalışır haldeyken dondurulduğunda gökdelenler kaldığı yerden yükselmeye devam edecek.Çünkü değişen bir şey olmadı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...