Jump to content

Ölü Bedenin Dondurulması

Recommended Posts

Aklin sınırı yok. Bence onlar diriltilebilse bile bilincin ayni kalmasi zor. Yani her sey sifirdan baslayabilir. Buda en iyisi, aksi halde eger bencil degillerse ne ise yarayacak? Ne yapim tüm sevdiklerimin olmadigi bir dünyayi? Biraksinlarda rahar rahat öldügümüzü bile bilmeden uyuyalim.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bilim kurguda çok sık karşımıza çıkan bir konu. Hem bilimsel hem felsefi bir tartışma olmuş şu ana kadar. İlgiyle okudum.

Aklıma geldi, Southpark'ın ateizmle ilgili bir bölümünde (gelecekte geçen) bir doktor Cartman'a şöyle birşey diyordu:

"Eskiden bir çok insan kendilerini dondurtmuş. Ama biz onları çözmüyoruz, sen bize lazımsın o yüzden çözdük." :)

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hafıza meselesi bu kadar önemli mi? Yani hafızanızı kaybederseniz artık siz, siz değil misiniz? Hayat hikayenizi yazın bir yere sonra okursunuz canım :)

Ancak bir mesele var ki ben şu adamların sitesini biraz araştırdım, sitelerinde yardım istiyorlar, şaşırdım. Açıklaması daha da komik

Alcor has always benefited from the generosity of its members and supporters. This generosity permits Alcor to do more than what would be possible from membership dues alone. Donations and bequests support more than half of Alcor's operating budget. Your generous tax-deductible donation will help us so that we can help you.

Ne yapacaklarmış, zaten 80 milyar alıyorlar beyin başına. Bize yardım yapın yoksa diriltmeyiz gibi bir şey mi bu :)

Başka bir yazı daha var o bundan da ilginç

Myth 7: Cryonics conflicts with religion.

The goal of cryonics is to overcome serious illness by preserving and protecting life. Cryonics is therefore consistent with pro-life principles of both medicine and religion. Hypothermia victims have been revived after more than an hour without breathing, heartbeat, or brain activity. Deep cooling is sometimes used to "turn off" patients for long periods during neurosurgery when the heart must be stopped. Human embryos are routinely cryopreserved and revived. If cryonics works, it will work because it is fundamentally the same as these other forms of "suspended animation" that are already known in medicine. Patients in these states are understood to be in deep coma, not death.

Cryonics patients are theologically equivalent to unconscious patients in a hospital with an uncertain prognosis. Moving essays affirming the morality and worth of cryonics have been written from both Catholic and Protestant perspectives. Members of diverse Christian denominations, including the Church of Jesus Christ of Latter-day Saints, have joined Alcor, in addition to people of other faiths. For further information, please read Christianity and Cryonics and other articles in the Religion Section of the Alcor Library. Alcor welcomes written contributions from all faiths attesting to the life-affirming nature of cryonics.

Bilim insanısın sen bilimini yap niye böyle pazarlama peşine düştün ki? Adamlar vaaz veriyor işlerine gelince.O yüzden biraz şarlatanlık kokusu aldım. Ancak sistem güzel. Arkadaşım varsa paranız bol bol bir kısmını ailenize ayırın, ailenize ayırdığınız kısım güzel bir miktar olsun, üstüne paranız artarsa sağlam bir şirkete (artık sağlam çalışanı var mıdır bilmem zira kapital sistem, paranız yoksa ölün!) yatırın dondursunlar...Ne kaybedersiniz ki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...