Jump to content

Defolu bilinçlere neden ayrıcalık tanımamalıyız...

Recommended Posts

Defolu bilinçten kastım berrak bir gerçeklik algısı olmayan her türlü bilinçtir.

Şu anda istisnasız hiç defolusuna rastlamadığım tek bilinç kimliği Strong Ateistlerdir.

Defodan kasta gelince.

Bir çember düşünün. 360 derecelik kapalı bir yuvarlak.

Defolu bilinç bu çemberin bazı yerlerinde içeri girintiler veya dışarı çıkıntılar oluşturan bilinçlerdir.

Buna Ateistler harici herkes dahildir.

Bazılarına çok basit geliyor benim bu mücadelem.

Bazıları provakasyon algılıyor (defolu bilinçlerden genelde bunlar)

Ancak dediklerim uzun vadede algısı katışıksız (neredeyse tamamen saf) olan bu türün varlığını belirginleştirip üreyebilmesi için önemli şeylerdir.

Ayrıca bunu defolu bilinçlerin anlamasını beklemiyorum çünkü bu tamamen uzun boyuyla uzaktan yangını ve dumanı görüp koşan zürafaya zebraların bön bön bakması veya gülmesi gibi bir şey.

Konuya gelecek olursak.

Bu defolu bilinçlerden bazılarının diğerlerinden daha az defolu olduğunu ve dolayısıyla da diğer defolu bilinçlerle bir tutulmaması gerektiğini söyleyenler var.

Hatta bunları söyleyenler bu defolu bilinçlerdeki hataya olası mantıksal ihtimaller de vererek "Ne var canım bunda" gibisinden bir de değerlendirme sunuyorlar.

Defolu bilinçlerin birbirlerinden farkı yoktur.

Bir teist ile bir budistin veya bir agnostik ile bir panteistin defo yani arıza anlamında birbirlerinden bir farkı bulunmuyor.

Bir düzleme bunları yerleştiriken baızları kendilerine göre sevdiğim renk elmalar vb tarzında sıralamaya kalkıyorlar.

Bu yanlış.

Bu sıralamayı yaparken bile kendinizden birşeyler kaybediyorsunuz.

Sıvıların ve gazların dünyasındaki gibi.

%100 saflıktaki su ile %90 saflıktaki suyun karışımı yeni bir saf olmayan su ortaya çıkarır.

Ulaşılan bu algı berraklığı ve katışıksızlık durumunun geleceğini tehlikeye attığınız yetmiyor, bir de üstüne üstlük doğruluğu ve netliğiyle bir bilişsel ayrıcalık olan durumunuzun da, bir tercihmiş veya bir çeşit düşünce şekliymiş gibi saygınlığını ve doğruluğunu kaybediyorsunuz.

Bu konuda verdiğim mesajların etkileri defolu bilinçlerce azaltılmaya çalışılıyor.

Bazı algısı katışıksız arkadaşlar da farkında olmadan mesaj etkilerimi azaltıyorlar.

Buna izin vermeyeceğim.

Ateistler olarak sizler bu dünyanın en ayık ve en berrak algılı bilinçlerisiniz.

Ve ayrıcalıklısınız. Üstünsünüz.

Buna alışsanız iyi olur. Çünkü pürüzsüz ve mükemmel bir çember ancak ve ancak ateistler içinde daha fazla.

Bunun narsizm veya başka türlü yapay kavramcılıkla alakası yoktur.

Bu bir gerçektir. Güneş gibi kesin ve net.

Sadece düşünmek yeterli.

Algı bozukluklarını ve neler iddia ettiklerini düşünmek herşeyi sözlere gerek kalmadan açıklıyor zaten.

İnsanların tepkileri açıkçası umrumda değil.

İnsanlar ekmek sırasında da tepki verirler, market sırasında da.

Bir şeye tepki vermek, hoşnutsuzluk bildirmek o şeyin doğruluğu için referans noktası alınsaydı istisnasız dünyanın %99'unun çocukluktan beri uykudan uyanmaya ve işe/okula gitmeye verdikleri tepkilerin de doğru kabul edilmesi gerekirdi.

Ancak nasıl bu tepkiler işe/okula gitmeyi yanlış yapmıyorsa benim belirttiğim gerçeklere verilen tepkiler de onları yanlış yapmıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tamam. Nasıl mücadele edelim bu defolu algılarla?

Onların algılarını düzenleme/düzeltmeye yönelik nasıl bir strateji geliştirdin?

Senin üslubunla veya stratejinle olamayacağı çok açık.

Sen sadece eleştiriyor, aşağılıyor, küçümsüyor, reddediyor, sonra da kenara çekiliyorsun.

Bütün yaptığın o.

Ateist olmak ayrıcalık, üstünlük sağlamaz. Ateist olmak -bana göre- sadece normal olmak, doğal hale bir adım yaklaşmak demek. İnsanı ayrıcalıklı yapan, içinden bu dogmayı çıkarıp attıktan sonra o beyniyle ne yaptığıdır.

Sitelerde Paylaş

Yüzde %100 saf su diye bir şey hiç dünyada olmamaısına rağmen,

Doğada hiç bir zaman düz yuvarlak bir çember olmamasına rağmen,

% 100 saf su ve yuvarlak olmaya kendini adamış bir ateist, gerçekten de o kadar uzaktır.

Ne kadar kesin ve mantıklı ise o kadar gerçekten uzak, ne kadar hayalperest ve yamuk şekiller varsa o kadar gerçeğe yakınız.

Buna rağmen siz mükemmel olarak yani hiç bir zaman olmayanla tepki verincemi algınız doğru oluyor?

Ben %81 de %72 de ve hep karma karışık sıvılarda hislerde olana algısı doğru derim.

Bizim; cebimiz delik, yakamız lekeli, iplik kaçmış defolu ceketimiz yanında;

Siz mantık narsistlerinin; ceketinizin kolu yok...

Sitelerde Paylaş

Tamam. Nasıl mücadele edelim bu defolu algılarla?

Onların algılarını düzenleme/düzeltmeye yönelik nasıl bir strateji geliştirdin?

Senin üslubunla veya stratejinle olamayacağı çok açık.

Sen sadece eleştiriyor, aşağılıyor, küçümsüyor, reddediyor, sonra da kenara çekiliyorsun.

Bütün yaptığın o.

Ateist olmak ayrıcalık, üstünlük sağlamaz. Ateist olmak -bana göre- sadece normal olmak, doğal hale bir adım yaklaşmak demek. İnsanı ayrıcalıklı yapan, içinden bu dogmayı çıkarıp attıktan sonra o beyniyle ne yaptığıdır.

Onları evrim denen mekanizma yok ediyor zaten.

Anlamadığınız nokta da bu.

Biyolojik evrim artık bilişsel durumlara da geçti.

Evriliyoruz.

Kafalarımızın içinde artık iki tür olduk.

Olduğu gibi algılayanlar ve algılayamayanlar.

Algılayamayanlara sadece arasıra radyo veya tv yayını gibi tek düze mesajlar vermek gerekiyor.

Yayın, yazı vb.

Ancak esas odaklanılması gereken iç sistem.

Bu adamlar 5 bin yıl önce algı bozukluklarını temel alan sistemler geliştirdi.

Düşünsene bir. Dünyadaki toprakların tamamı günümüze kadar ve günümüzde de büyük çoğunluğu İn Cin Peri Melek Voltran Edi Büdü vb şeylere entegre olmuş durumda.

Herkes içine dönmeli.

Çünkü evrilen bizler bir uyum için evrildik.

Mevcut şartlarla mücadele sonucunda evrildik.

Şimdi zürafaya bak. Mevcut şartlara uygun evrilmiş.

Ayıya bak. Mevcut şartlar içinde ve onlara uygun.

Bir de kafanın içindeki oluşuma bak.

Mevcut şartlara uygun. Ama nasıl bir uygunluk? Aksi bir uygunluk. O şartlardan daha fazla faydalanman değil o şartları yokedecek bir uygunluk.

Genetik yapı, fiziksel yapı bunlar biyolojide evrimsel sınıflandırmada kullanılıyor ve aradaki farklar çok fazla.

Senin etrafındaki bir algısı bozukla arandaki evrim farkı ne kadar biliyor musun? (bunu gelişmişlik bazında düşünme kompleks düşünebilme bazında düşün)

Sen homo sapiens ise etrafındakiler Homo Habilisten başlayıp Homo erektusa kadar olan insanlar. Bilişsel anlamda bir çalışma yapılmıyor ancak farklı bir türüz biz.

Ve eylemlerimizin türümüzün geleceğine ve üremesine odaklı olması lazım.

Farklı bir tür olduğunun kanıtı da birbirini tanıman.

Evet konuş etrafınla.

5-10 dakikalık konuşma sonunda türünü tanıyorsun.

Hatta numara bile yapamıyor karşı türler. Hiç biri.

Ben bunu anlatmaya çalışıyorum.

Ulaşılan bu nokta bizden bir izolasyon talep ediyor.

Evrimimiz de o yönde.

Mevcut bilişsel durumdan bir izolasyon yönünde.

Bence en iyi çözüm de o olacaktır.

izolasyona doğru gidiş.

Sitelerde Paylaş

Defolu bilinc de ne yaf.??? Türkceye yeni ir kelime girdi.

Defol git anlamda olsa gerek. :lol:

Defol git Ateist degilisen galiba.

Ben Ateist degilim. Ama benim kadar, Yobazlarla mücadele eden, cani pahasinida olsa tek tük cikar icinizden.

Her dine karsiyim.Her din kendini üstün görür.Diger dinleri alcak,Cehennenmlik görür.

Ateist,Deist,Agnostik,Panteist,Nihilist vs. görüsler dinlerle mücadele eder. Hic bir Ateisti, deisti,agnostigi, pantesiti,Nihilisti vs... defollu görmedim. :lol:

Ama din mensuplarini defollu görüyorum.

Saygilar.

Sitelerde Paylaş

ateist bakış , biz bir b.k değiliz önce bunu bir anla . Sen evrende ki konumunu hiç düşündün mü daha önce ? Bence düşün . Eline bir uzay atlası al . Şöyle bir incele . Senin dünyan küçük bir toz parçası . Biraz zoom yapıyorsun güneş sistemi içinde bir nokta oluyor . Biraz daha zoom yapıyorsun kardeşi ay belirecek kadar büyüyüp mavileşiyor . Daha zoom yapıyorsun yeşillikler , beyazlıklar , mavilikler ve kahverengilikler görüyorsun . Biraz daha zoom yapıyorsun şöyle türkiye taraflarına hayvanlar , çiçekler görüyosun . Biraz daha zoom insalar , börtü böcekler , güller , karanfiller görüyosun . K.çnı sıkıp biraz daha zoom yapıyorsun " Türk müslüman ateistleri" " Algısı bozuklar " " Kafayı yemişler" vs görüyosun .

Özet geçelim : Senin yaptığın şey bir tespit değil ateist bakış . Sadece "ZOOM"

Sitelerde Paylaş

ateist bakış , biz bir b.k değiliz önce bunu bir anla . Sen evrende ki konumunu hiç düşündün mü daha önce ? Bence düşün . Eline bir uzay atlası al . Şöyle bir incele . Senin dünyan küçük bir toz parçası . Biraz zoom yapıyorsun güneş sistemi içinde bir nokta oluyor . Biraz daha zoom yapıyorsun kardeşi ay belirecek kadar büyüyüp mavileşiyor . Daha zoom yapıyorsun yeşillikler , beyazlıklar , mavilikler ve kahverengilikler görüyorsun . Biraz daha zoom yapıyorsun şöyle türkiye taraflarına hayvanlar , çiçekler görüyosun . Biraz daha zoom insalar , börtü böcekler , güller , karanfiller görüyosun . K.çnı sıkıp biraz daha zoom yapıyorsun " Türk müslüman ateistleri" " Algısı bozuklar " " Kafayı yemişler" vs görüyosun .

Özet geçelim : Senin yaptığın şey bir tespit değil ateist bakış . Sadece "ZOOM"

Böyle çocuk aklıyla tartışmalara atlayıp dediklerimle alakası olmayan yaklaşımlar sergileyip verdiğim mesajı sabote etme.

Bana ne ulan dünyanın toz kadar büyüklüğünden, zoomundan oyundan buyundan?

Konuyu daha anlayacak kapasiten yokken sulandırma.

Bu dediklerini insanın evrendeki değerini abartan teist ve türevlerine söyle.

Ve tarzını değiştir.

Küfür hakaret edince niye ediyorsun diyorlar ondan sonra.

Ulan böyle yazı yazana küfür edilmez de ne edilir?

Aptal mısın sen?

Sitelerde Paylaş

Ne savunursan savun, ne anlatırsan anlat.

"Benim düşüncem doğru geriye kalanlar sorunlu" Dediğin sürece cahilliğin, bağnazlığın kendini ele veriyor.

Ayrıca ateist olduğum için kendimi kimseden üstün görmüyorum.

ha şu var ki ayrı: http://www.eksisozlu...asp?id=22530876

Ama bir insanın sırf ateist dye kusursuz bir çember olması (ayrıca pi kaç acaba? 3 alsak sorun olur mu?)

falan ne kadar "ayol narsistliğimden değil vallahi doğru olduğu için söylüyorum" desende boş...

yazan defolu ateist...

Ha şöyle desen gene anlıycam da bi üslüp olmalı arkadaş...

tarihinde UluCuvcuv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Böyle çocuk aklıyla tartışmalara atlayıp dediklerimle alakası olmayan yaklaşımlar sergileyip verdiğim mesajı sabote etme.

Bana ne ulan dünyanın toz kadar büyüklüğünden, zoomundan oyundan buyundan?

Konuyu daha anlayacak kapasiten yokken sulandırma.

Bu dediklerini insanın evrendeki değerini abartan teist ve türevlerine söyle.

Ve tarzını değiştir.

Küfür hakaret edince niye ediyorsun diyorlar ondan sonra.

Ulan böyle yazı yazana küfür edilmez de ne edilir?

Aptal mısın sen?

Şimdi çocuk aklı hede hödösünü geçelim .

Bak senin gibi çoook çok üstün bir ateist bile bir iletide kopup gidebiliyor . Başlığında bile ateistleri ayırırken strong ateist diye ayırıyorsun . Bak işte ateistler bile bir değilken ne diye diğer yakın eğilimleri bir çuvala doldurup çöp kutusuna atıyor , ateizmi baş köşeye oturtuyosun ki ?

Konunun anlaşılmayacak ne yani var ki ?

Olağanüstü derinlikte bir şey yazdığını mı sandın yoksa?

Buradaki çoğu kişi biliyor ki sen ve senin gibiler ateizmi din yapıp ateisti ulu kişilik ilan ediyor . Bu yobaz tarz değişmedikçe benim tarzımda değişmez .

Sitelerde Paylaş

Benimki bir düşünce değil ki doğrusu eğrisi olsun.

Ateizm tek doğru algılama şeklidir.

Bunu sulandırmanın alemi yok.

Ha diyorsan ki yok efendim agnostisizm, deizm, ediizm, büdüizm de doğrudur.

O zaman sana Richard Dawkins'in dediğini derim.

Gelmiş 3-5 velet bana akıl veriyor.

Yazı yazıyorsan aklını başına toplayıp yazacaksın.

Ateizm gerçekliği kesin doğru algılayan bilinç seviyesi diyen bir adama iyiraz ediyorsan başka hangi bilinç seviyelerinin de aynı doğrulukta algıladığını örnek vereceksin.

Diyeceksin ki "ateizm" gerçekliği tek olduğu gibi doğru algılayan bilinç düzeyi değildir onun yanında "...." da vardır.

Noktalı yerlere bir bok koyamadan benim başlığımda ucuz ucuz cam kıran mahalle veletliği yapmanın alemi yok.

Sitelerde Paylaş

Biraz daha zoom yapalım :)

İki insan türünü ele alalım . Bir tarafta "üstün kişilik yüce ateist" bir tarafta "algısı bozuk defolu kişilik"

Bu iki insan çeşidine zoom yapıyoruz ve hücreler topluluğundan oluşan organizmalar görüyoruz . Biraz da beynine zoom yapıyoruz hepsinde benzer nöronlar , sinir ağları görüyoruz , Biraz daha zoom yapıyoruz nükleonların etrafında mal mal dolaşan elektronları görüyoruz . Elimizde ne kalıyor basit bir atomlar topluluğu .

Gerçekçilik mi istiyorsun al sana gerçekçilik . Bunun ötesi fasa fiso . Boşa fanatikliğin alemi yok .

Sitelerde Paylaş

Şimdi çocuk aklı hede hödösünü geçelim .

Bak senin gibi çoook çok üstün bir ateist bile bir iletide kopup gidebiliyor . Başlığında bile ateistleri ayırırken strong ateist diye ayırıyorsun . Bak işte ateistler bile bir değilken ne diye diğer yakın eğilimleri bir çuvala doldurup çöp kutusuna atıyor , ateizmi baş köşeye oturtuyosun ki ?

Konunun anlaşılmayacak ne yani var ki ?

Olağanüstü derinlikte bir şey yazdığını mı sandın yoksa?

Buradaki çoğu kişi biliyor ki sen ve senin gibiler ateizmi din yapıp ateisti ulu kişilik ilan ediyor . Bu yobaz tarz değişmedikçe benim tarzımda değişmez .

Beyinleriniz teistlerin ve türevlerinin tecavüzüne öyle maruz kalmış ki, siyaha siyah, beyaza beyaz demeyi dincilik veya radikallik sanır olmuşsunuz.

Ateizmi dinleştiriyorsun demekle sen aslında "ateizm de diğer kavramlar gibi eşit değerde bir bilinç düzeyidir" diyorsun.

Fazla yüceltmenin alemi yok diyorsun.

Gerçeği nitelemenin ve algılamanın bir tercihmiş gibi olduğu dünyanın ferdisin işte.

Takım tutar gibi.

Doğruı ve gerçeğin tartışması olmaz.

Agnostikle ateizt aynı değildir.

Agnostik olmadık bir saçmalığa ciddi ciddi bir ihtimal veren hastanın tekidir.

Panteistin voltrancılığını hiç katmıyorum bile.

Ve böyle devam eder.

Doğru ve gerçek tercihe bağlı şeyler değildir.

2 kere 2'nin 4 etmesi tercihe bağlı bir şey değildir.

Sokun kafanıza bunu.

Saçma sapan yetersiz bilgi ve algı düzeyiyle vaktimi ve mesajımın etkisini almayın.

Sitelerde Paylaş

Beyinleriniz teistlerin ve türevlerinin tecavüzüne öyle maruz kalmış ki, siyaha siyah, beyaza beyaz demeyi dincilik veya radikallik sanır olmuşsunuz.

Ateizmi dinleştiriyorsun demekle sen aslında "ateizm de diğer kavramlar gibi eşit değerde bir bilinç düzeyidir" diyorsun.

Fazla yüceltmenin alemi yok diyorsun.

Gerçeği nitelemenin ve algılamanın bir tercihmiş gibi olduğu dünyanın ferdisin işte.

Takım tutar gibi.

Doğruı ve gerçeğin tartışması olmaz.

Agnostikle ateizt aynı değildir.

Agnostik olmadık bir saçmalığa ciddi ciddi bir ihtimal veren hastanın tekidir.

Panteistin voltrancılığını hiç katmıyorum bile.

Ve böyle devam eder.

Doğru ve gerçek tercihe bağlı şeyler değildir.

2 kere 2'nin 4 etmesi tercihe bağlı bir şey değildir.

Sokun kafanıza bunu.

Saçma sapan yetersiz bilgi ve algı düzeyiyle vaktimi ve mesajımın etkisini almayın.

Agnostizm ile panteizm hakkında ne biliyorsun ki ?

Bir agnostik veya bir panteistin çıkıp burda seni rezili rüsva etme ihtimali yüzde kaçtır ?

Gerçi burda kime laf anlatıyoruz ki . Bir yerde çıkıp agnostiğe %50 tanrı var dır argümanını yükleyen biri bu arkadaş . Fazla büyütmeyelim .

Sitelerde Paylaş

Agnostizm ile panteizm hakkında ne biliyorsun ki ?

Bir agnostik veya bir panteistin çıkıp burda seni rezili rüsva etme ihtimali yüzde kaçtır ?

Gerçi burda kime laf anlatıyoruz ki . Bir yerde çıkıp agnostiğe %50 tanrı var dır argümanını yükleyen biri bu arkadaş . Fazla büyütmeyelim .

Bir agnostik veya bir panteistin beni rezil rüsva etmesine bu gerçeklikte ihtimal yoktur.

Çünkü algıları bozuk.

Öyle bir ihtimal var.

Nasıl var?

Bir akıl hastasının uzman bir psikiyatriste tedavi uygulaması durumunda var :)

Ulan daha ateizmin ne olduğunu bilmeyen veletler ateistçilik oynuyorlar.

Sitelerde Paylaş

Ulan daha ateizmin ne olduğunu bilmeyen veletler ateistçilik oynuyorlar.

Üstün kişilik ulu ateist . Sizden nacizane bir ateizm tanımı alabilir miyiz .

Bir tavsiye : Tartışmalarda veletler , çocuk aklı vs gibi kelimeleri kullanmamalısın , çünkü bunlar artık geçerli savunma stratejileri değil ne yazık ki :(

Sitelerde Paylaş

Benimki bir düşünce değil ki doğrusu eğrisi olsun.

Ateizm tek doğru algılama şeklidir.

Gelmiş 3-5 velet bana akıl veriyor.

Aferin böyle devam et. Doğru yoldasın. Nietzsche görseydi seni gözleri dolardı. Sana sarılıp ağlardı rahmetli.

Üstinsanı çok uzaklarda aramışım diye başını taşlara vururdu.

Ateizm gerçekliği kesin doğru algılayan bilinç seviyesi diyen bir adama iyiraz ediyorsan başka hangi bilinç seviyelerinin de aynı doğrulukta algıladığını örnek vereceksin.

Diyeceksin ki "ateizm" gerçekliği tek olduğu gibi doğru algılayan bilinç düzeyi değildir onun yanında "...." da vardır.

Noktalı yerlere bir bok koyamadan benim başlığımda ucuz ucuz cam kıran mahalle veletliği yapmanın alemi yok.

Mesele noktaları yerlerin boşluğu değil, sayın übermensch.

Mesele koyu yazdığım kısımlarda ki cahilliğindir, bağnazlığındır.

Eğer ateizmden daha tutarlı bir bilinç düzeyi görseydim ona yönelirdim.

(ki aslında bu tanımda yanlıştır ya neyse senın anladığın dilden olsun.)

Yazan defolu bilinçli mahallede cam kıran velet

Sitelerde Paylaş

Üstün kişilik ulu ateist . Sizden nacizane bir ateizm tanımı alabilir miyiz .

Bir tavsiye : Tartışmalarda veletler , çocuk aklı vs gibi kelimeleri kullanmamalısın , çünkü bunlar artık geçerli savunma stratejileri değil ne yazık ki :(

Ben birşey savunmaya çalışmıyorum.

Verdiğim tepkiler haklı tepkiler.

Ben burada hiçbir zaman ben demedim.

Biz dedim.

Hatta biz anlayışını ispatladım yeterince.

Biraz ters olacak kusura bakma ama sen anlayamıyorsan bu senin eksikliğin, benim değil.

Çünkü benim dediğim yukarıda açık.

Algısı bozukları belirginleştiriyor.

Ve algısı bozukların ispatları da kendi felsefelerinde alenen açıklanıyor.

Bilinemez, belki, ihtimal dahilinde, voltran, edi, büdü, vs vs bunların normal algı olduğunu iddia etmek için aptal olmak lazım aptal.

Sitelerde Paylaş

Ben burada hiçbir zaman ben demedim.

Biz dedim.

iyi, güzel, hoş biz dedin de kimse seninle aynı fikirde değil. Bilmiyorum burada yazanların kaçı senin tanımına göre "strong ateist" ama benim ne olduğum belli tanıyanlar bilir, eşim dostum çevrem bilir, agnostik arkadaşlarım bilir.

Ona rağmen senin hiç bir fikrine katılmıyorum.

Şimdi ben "biz" değil "siz" mi oldum?

Eğer öyle oldumsa bilelim ateist peygamber hazretleri?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...