Jump to content

Üye isimlerinin değiştirilmesi karmaşıklığı

Recommended Posts

Forumdan atılıp da yeni bir üye ismiyle geri gelen kardeşlerden bahsetmiyorum.

Forumda ben nikimi şu nikle değiştirmek istiyorum veya nikimin artık şu nik olmasını istiyorum gibi en doğal haklarını kullanan üyelerimiz vardır ki belki ileride biz bile değiştirmek isteyebiliriz sorun bu değil.

Sorun yeni nik almış bir eski üyenin; eski nikini göremeyeceğiz için onu sadece yeni nikiyle göreceğimiz oluşudur.

Sorun bir sonraki aşaması da burda başlıyor.

İlk aşama kişinin eski nikin bilinememesi ikinci aşama ise eski nikin yeni nik yanında/altında dahi belirtilememesi...

Peki üyenin eski nikinin ne olduğunu, kim olduğunu nereden anlayacağız.

Siteye veya foruma buna göre bir eklenti yapılmalı bu bulunmalıdır.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Forumdan atılıp da yeni bir üye ismiyle geri gelen kardeşlerden bahsetmiyorum.

Forumda ben nikimi şu nikle değiştirmek istiyorum veya nikimin artık şu nik olmasını istiyorum gibi en doğal haklarını kullanan üyelerimiz vardır ki belki ileride biz bile değiştirmek isteyebiliriz sorun bu değil.

Sorun yeni nik almış bir eski üyenin; eski nikini göremeyeceğiz için onu sadece yeni nikiyle göreceğimiz oluşudur.

Sorun bir sonraki aşaması da burda başlıyor.

İlk aşama kişinin eski nikin bilinememesi ikinci aşama ise eski nikin yeni nik yanında/altında dahi belirtilememesi...

Peki üyenin eski nikinin ne olduğunu, kim olduğunu nereden anlayacağız.

Siteye veya foruma buna göre bir eklenti yapılmalı bu bulunmalıdır.

dostum sen merak etme.insanlar birbirlerinin üslubunu ve tarzını biliyor.mesela benim tatar olduğumu herkes anladı şuan. ;)

Sitelerde Paylaş
Ben bu sorunun çözümünü başka forumlarda görmüştüm.. Çok basit.

Kullanıcı adını değiştiren arkadaşlar imzalarına; "Eski nick: xxx" yazıyor o kadar.

Nasıl çözüm ama?

Çok kötü bir çözüm. Hatta çözüm bile değil.

Çünkü senin dediğin kişisel bir çaba bense sistemik bir yapıdan bahsediyorum. Kişiye gerek kalmadan eski nikii/leri belirtilecek.

Mesela kontrol paneline şifre değiştirirken eski şifre sorma bölümü olur ya onun gibi bir şey olabilir kullancıı adını oradan değiştireceksin eski kullanıcı adı da sorulacak ve eski nik bir şekilde kişinin yeni adının bir yerinde kendini belli edecek.

Nasıl ama?

Sitelerde Paylaş

Evet, barışın dile getirdiği eksikliğe ve sunduğu sistemik çözüme kesinlikle katılıyorum.Dikkate alınması gerekir; sayın yöneticiler!!!!

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

hakkaten gıcık bi duygu.. 9 gün kayboldum yeremya gitti artık online olmuyor sanmıştım çok da üzülmüştüm meğerse yeremya sokrates_ nickini almış.. offf kalmıyoki insanın aklında bi de.. kim kimdi..

her neyse benim asıl sormak istediğim birşey vardı.. başlık açılmaz bunun için o yüzden burayı seçtim en uygun aktif kullanıcılarda sürekli google abi yahoo abi msn abi gibi bişeyler çıkıyor ve üzerlerine tıklanamıyor bunlar ne ola.. :blink: geldiğim ilk günden beri merak ederim bi türlü sormak kısmet olmadı..

55 kullanıcı son 15 dakikadır aktif durumda

33 misafir, 21 üye, 1 gizli üye

Hipnoz, sangre, xzer, Adonis, Baidu abi, anibal, jadı, sokrates_, MSN abi, IFeelGood, Sultangaliyev, DreiMalAli, drekinci, asrin43, berguzar, IdleIdea, haci, fevkinde, murteddd, murtimuro, Google abi, baglanti, Sexy Huri, sweetlove

Sitelerde Paylaş
her neyse benim asıl sormak istediğim birşey vardı.. başlık açılmaz bunun için o yüzden burayı seçtim en uygun aktif kullanıcılarda sürekli google abi yahoo abi msn abi gibi bişeyler çıkıyor ve üzerlerine tıklanamıyor bunlar ne ola.. :blink: geldiğim ilk günden beri merak ederim bi türlü sormak kısmet olmadı..

Onlar arama motorlarının "örümcek"leri. Arama motorları, sürekli güncellenen bu tür aktüel siteleri düzenli olarak indekslerler. Google vb. arama motorları sonuçlarını "ilahi vahiy" yoluyla sunmazlar, düzenli olarak internet üzerindeki siteleri "örümcek"(spider) adı verilen, kendi küçük browserlarıyla gezerek veritabanlarına eklerler. Siz arama gerçekleştirdiğinizde, sonuçlar bu veritabanından elde edilir.

Sitelerde Paylaş
hakkaten gıcık bi duygu.. 9 gün kayboldum yeremya gitti artık online olmuyor sanmıştım çok da üzülmüştüm meğerse yeremya sokrates_ nickini almış.. offf kalmıyoki insanın aklında bi de.. kim kimdi..

onlar arama motorlarının botları.

ne kadar çok burda takılırlarsa o kadar iyi.

arama sonuçlarında çıkma şansımız artar.

sevgiler...

;)

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bu konuda yeni bir önemli nokta daha ortaya çıkardım.

Eski üyeye nikiyle cevap yazıyoruz mesela "Kemal şundan şundan dolayıı şu şu şöyledir." şeklinde.

"Hasan" nikli üye nikini değiştirebiliyor ve o kişinin tüm başlıklarda niki değişmiş gözüküyor ama senin onun önceden yazmış olduğu başlıkta ona cevaben yazdığın ileti ortada boş kalıyor. Hasan nikli üyeye seslenişin anlamsızlaşıyor çünkü artık o başlıkta "Hasan" diye bir nik gözükmemektedir.

Yeni katılımcılar da yeni misafirlerde bunu anlamsız buluyor.

Tepkileri ise şu oluyor : "Hasan kim yahu?"

Aslında Hasan o başlıkta belki de hala yazı yazan yeni bir nik alan "Cemal" nikli birisidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...