Jump to content

TANRI KESİNLİKLE YOKTUR!

Recommended Posts

afrodıt...

Ben bastan berı dedıgım gıbı hala aynı seylerı dıorum amacım sızlerın ınanması veyahut bırseyler ögrenmesı degıl, sızler de kendı dusuncelerınızı ızah etmıs oluyordunuz...

Ama nedense bır kac arkadas sen neyı kanıtlamaya calısıorsun demeye basladılar olmadı agıza alınmıcak laflar yazdılar,bu lafları duymaktansa neden yazayım kı kım neye ınanır veyhut ınanmaz ne sızın ne benım karım...

Mesele orta da yazılmıs sözler ve konusulmus yazılmıs ıfadelere cevaben katılmaktı...

Tabı sızler de ssagolun cevab vermekten cok sızlerde bırseylerın olmadıgının kanıtını ve ısbatını göstermeye basladınız derken muhabbet oldu munakasa dönustu...

burda yenişemezsin...

tanrı var diyenle yok diyen ortada buluşamaz... imkansız...

öylece kabul edeceksin... öylece...

evrensel insani değerlere ne kadar paraleldir veya değildir, seni bu durum ilgilendirmeli...

sen ve senin gibiler yüzünden başıma ağrılar giriyor okudukça...

anlattığın konu anlaşıldığı kadar anlatılabilmiştir...

tabusu olan insanlar tabusu olmayanlarla savaşamaz...

savaşma barışş...

benden bu kadar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 871
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

offff aman Allahım ne kadar zeki insan varmış burda yaaa. e tabi bu kadar zeki insanın bulunduğu ve bilimin bu kadar ileri olduğu bir yerde tanrıya ne gerek var, egomuz yeter bize. tabi canım baksana insanlar ne güzel düşünüyor kesin sınırsız ilmimizle kainattaki bütün soru ve sorunları çözmüşüzdür kesin..

Sitelerde Paylaş

-ya pardon arkadaşlar benim bir sorum var da  ben geçenlerde tek gecelik bir ilişki yaşarken AIDS kapmışım kondom da kullanmıştım ama hatunun ağzının içinde yara varmış ağızdan ağıza kan yoluyla bulaştı heralde. bizler sınırsız ilim sahibi insanoğulları olarak mutlaka bunun çaresini bulmuşuzdur. Acaba benim bu derdimin dermanı nedir??

-he he arkadaşım bilim milim dediysek o kadarda demedik ki. Biz insanlık olarak henüz AIDS’e çare bulamadık. Büyük ihtimal geberip gidersin boş ver zaten hayat boş eğlen coş. Sonrasını düşünmene gerek yoooook.

-hadi yaa demek öyle ha keşke Allah-ü Teala'nın zina emrine itaat etseydimde başıma böyle bir iş gelmeseydi. ama o an bunu düşünemezdim ki alkollüydüm kafam çok iyiydi :D ayıptır söylemesi heh heh heh. aaa bi dakka yaa ulan alkol de yasaktı demii. tabi yaa ah yüce Rabbim oyunun kurallarını sen bize seneler öncesi söylemişsinde biz bi taraflarımızın kalkıklığından sana kulak vermemişiz affet beni affet..

tarihinde Kemalist Müttaki tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yetişmicem zaten o kadar da degıl:) Ne işim olur dınlerı sacma sacma ufurenlerle...:)

Madem başına ağrılar gırıyor bızde sızın yazılarınızı okudukca basımıza agrılar gırıor...

Tmm ınanmıorsunuz bu yetmıor dalgalar ucusuyor,hrıstıyanlık konusunda sankı subenız yokmus gıbı muslumanlıga ates puskuruyorsunuz:)

Ona da eyvallah hangı dın olursa olsun dunya da su an ıkı dın hukum suruyor muslumanlık ve hrıstıyanlık...

Sıze gore ıkısıde yalan olabılır lakın bu ıkı buyuk dın aynı tanrıya ınanıor...

Onlar ısa mesıhı kabul ettıler ondan sonra gelecek olan muhammedı de bız tercıh ettık...

Ama tanrı aynı tanrı farklı değil....

tarihinde fanidünya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yetişmicem zaten o kadar da degıl:) Ne işim olur dınlerı sacma sacma ufurenlerle...:)

Madem başına ağrılar gırıyor bızde sızın yazılarınızı okudukca basımıza agrılar gırıor...

Tmm ınanmıorsunuz bu yetmıor dalgalar ucusuyor,hrıstıyanlık konusunda sankı subenız yokmus gıbı muslumanlıga ates puskuruyorsunuz:)

Ona da eyvallah hangı dın olursa olsun dunya da su an ıkı dın hukum suruyor muslumanlık ve hrıstıyanlık...

Sıze gore ıkısıde yalan olabılır lakın bu ıkı buyuk dın aynı tanrıya ınanıor...

Onlar ısa mesıhı kabul ettıler ondan sonra gelecek olan muhammedı de bız tercıh ettık...

Ama tanrı aynı tanrı farklı değil....

ben ateist değilim...

hristiyan hiç değilim...

ben benim...

ama ateistlerin gözünde müslüman, müslümanların gözünde de ateistim...

git kitabını bir kere daha oku... empati yaparak...

Sitelerde Paylaş

Romay la Osmanlı devletini aynı kefeye koymak büyük yanlış. Roma fetih ettiği yerleri yakıp yıkarken oranın insanlara onlara küfür ederken Osmanlı Devleti tam aksine gittiği yerlere dokunmuyor fetih edip serbest bırakıyor din konusundada serbest bırakıyor Roma gibi işkencelere maruz bırakıyor

Bugün hangi balkan ülkesine gidilirse gidilsin Hepsi abartısız söylüyorum hepsi Osmanlıya minnettar ayrıldıklarından pişmanlar. Araplar Ingiliz Fransızların kışkırtmaları sonucu ayrıldılar. Günümüzde bkıyoruz soruyoruz ve onlara memnunlar ve pişmanlar. O yüzden Osmalı ya "Devlet-i Ali" derler. Bunun türkçe karşılığı olarak imparatorluk kelimesini uygun görmüşler. Roma bir sömürü devletidir. Gittiği yerleri yakıp yıkar sömürür işkence çektirir. Osmanlıda tek bir sömürü vakası bile yoktur. Savaş giderken acıkan askerler bir bahçeden aldıkları yiyeceklerin yerine ceplerindeki altın keseyi çıkartıp ağaca asan bir millettir Osmanlı.

Bastan asagi yalan ama kesin ifadeler kullanilmasina hayret etmekteyim.

Anadolu'da ki bütün Türk boylarinin ebelerini belliyen Osmanli diger irklara cicekler dagitmis öyle mi?

Beyinlerde ki inanc virüslerinin temizlenmemelerinin en önemli etkeni yalan dolan sisirilmis sacma sapan tarih zirvalaridir.

Veriyorlar gazi, veriyorlar gazi, millet balon gibi sisiyor.

Sitelerde Paylaş

-ya pardon arkadaşlar benim bir sorum var da  ben geçenlerde tek gecelik bir ilişki yaşarken AIDS kapmışım kondom da kullanmıştım ama hatunun ağzının içinde yara varmış ağızdan ağıza kan yoluyla bulaştı heralde. bizler sınırsız ilim sahibi insanoğulları olarak mutlaka bunun çaresini bulmuşuzdur. Acaba benim bu derdimin dermanı nedir??

-he he arkadaşım bilim milim dediysek o kadarda demedik ki. Biz insanlık olarak henüz AIDS’e çare bulamadık. Büyük ihtimal geberip gidersin boş ver zaten hayat boş eğlen coş. Sonrasını düşünmene gerek yoooook.

-hadi yaa demek öyle ha keşke Allah-ü Teala'nın zina emrine itaat etseydimde başıma böyle bir iş gelmeseydi. ama o an bunu düşünemezdim ki alkollüydüm kafam çok iyiydi :D ayıptır söylemesi heh heh heh. aaa bi dakka yaa ulan alkol de yasaktı demii. tabi yaa ah yüce Rabbim oyunun kurallarını sen bize seneler öncesi söylemişsinde biz bi taraflarımızın kalkıklığından sana kulak vermemişiz affet beni affet..

Zıkkımın kökü..

Peki kardeşim, senin ne suçun günahın vardı da Allah seni bu kadar zekasız yarattı ha?

Sen şimdi geldin bu başlığa, bir AIDS muhabbeti yaptın en zevzek biçimde, bizi de ALLAH'ın varlığına ikna ettin..

Kafan hala iyi galiba...

Sitelerde Paylaş

Bilimin öküzleri akıllı bir yaratık türüne çevirme misyonu yok.Bilim olmasa Aids olup o sebepten öldüğünü öğrenemez ecelinden gitti derdin.

Tüm aids hastalarına oruç tutup namaz kılmalarını tavsiye edelim belki Allah onları kurtarır.

Sitelerde Paylaş

insanların açlıktan öldüğü , fakirlerin sokakta aç sefil gezdiği, savaşların ve ölümlerin olduğu, adaletsizliklerin yaşandığı, hırsızlıkların ve terörün olduğu ,güçlünün güçsüzü köle ettiği,her türlü insan hakkının çiğnendiği bu dünyada tanrının varlığını inkar etmen normaldir.ama ne yazıkki sana bir haberim var tanrı vardır ve bu olanların yapılanların ve yaşananların bir sebebi vardır.hiç kimse ölmek istemez, hiç kimse fakir olmak istemez, hiç kimse haksızlığa uğramak istemez, hiç kimse başka birinin altında zorla çalıştırılmakistemez. ne yazıkki bütün bunlar gerçek ve hayatımızın bir parçası insanlığın ve yaratılışımızın bir nedeni.biz bu dünyaya günümüzü gün edelim rahat , bolluk, bereket ve refah içinde yaşayalım ve geçirelim diye değil her şeyin istediğimiz gibi olsun ,her dediğimizi yapalım , karışan ve soran olmasın, özgürce ve sınırsıozca yaşayalım diye değil, dünyayı daha güzel bir hale getirelim , doğayı ve dünyayı kurtaralım diye gelnedik.tam tersi ibret alalım ve sınanalım diye geldik.eğerki tanrı yok dersen o zamn bütün bunların suçlusu bizler oluruz. eğrki tanrı var dersen o zaman buraya geliş amacını ve misyonunu unutmuşsun demektir.bu yüzdendirki tanrı bize elçiler ve kitaplar göndermiştir.amacımızı ve misyonumuzu hatırlayalım diye. ne yazıkki birçok kişimiz unutmuş veya unutmak istemiştir.hatta bu amacı retedip dünyaya gönderilmediğini ve kendini ezelden beri buranın sahibi olduğunu iddia etmişlerdir.

Sitelerde Paylaş

Zıkkımın kökü..

Peki kardeşim, senin ne suçun günahın vardı da Allah seni bu kadar zekasız yarattı ha?

Sen şimdi geldin bu başlığa, bir AIDS muhabbeti yaptın en zevzek biçimde, bizi de ALLAH'ın varlığına ikna ettin..

Kafan hala iyi galiba...

İşine gelmedi galiba :) kardeşim Tanrı kesinlikle yoktur diye genel bir başlık altında ben merhamımı anlatmak için bu doneyi kullandım. Hangi muhabbeti nasıl yapacağımı senden öğrenecek değilim. aids muhabbeti yapma onu yapma bunu yapma e geriye ne kalıcak benim süper zekalı arkadaşım..

Sitelerde Paylaş

Bilimin öküzleri akıllı bir yaratık türüne çevirme misyonu yok.Bilim olmasa Aids olup o sebepten öldüğünü öğrenemez ecelinden gitti derdin.Tüm aids hastalarına oruç tutup namaz kılmalarını tavsiye edelim belki Allah onları kurtarır.

çok haklısın arkadaşım benim cümlelerimden böyle bir sonuç çıkarttıysan hakkaten bilim insanların aklını arttıramaz. ben burada bilim olmasın veya gereksizdir gibi bir laf etmedim. sadece bilimin kainatın çoğu gizemini çözemediğinden ve çözemeyeceğinden dem vurdum, yetersiz olan bir metaya bu kadar bel bağlayıpta gemileri yakmak bana göre çok yanlış. "Tüm aids hastalarına oruç tutup namaz kılmalarını tavsiye edelim belki Allah onları kurtarır." gibi saçma bir kinaye yapmışsın sanki ben böyle bir şey iddia ettim. sen daha benim yazdıklarımı anlayamıyorsun :D ama şunuda ekliyeyim şüphesiz Allah-ü Teala isteseydi anında bütün AIDS hastalarını iyileştirebilirdi. Süphansın Ya Rabb!!

Sitelerde Paylaş

neden hepsini iyileştirsin? içinde bulunduğumuz dünyada herşey insanlar için hastalıkta sağlıkta, savaşta barışta. bu tarz iyi yada kötü olgular Allah'ın kullarını sınama aracıdır. Ayrıca tutturmuşsunuz bir acı çektirmeyi ve öldürmeyi seviyor teranesi!! buna çocuklar bile güler. Kuran-ı Kerim'de durup dururken hiçbir insana zarar vermemek gerektiğinden bahseder.

Sitelerde Paylaş

neden hepsini iyileştirsin? içinde bulunduğumuz dünyada herşey insanlar için hastalıkta sağlıkta, savaşta barışta. bu tarz iyi yada kötü olgular Allah'ın kullarını sınama aracıdır. Ayrıca tutturmuşsunuz bir acı çektirmeyi ve öldürmeyi seviyor teranesi!! buna çocuklar bile güler. Kuran-ı Kerim'de durup dururken hiçbir insana zarar vermemek gerektiğinden bahseder.

neden iyileştirmesin zevk mi alıyor insanların açlıktan hastalıktan ölmesine.

aids hastalarını iyileştirmek isteseydiiyileştirirdi demişsin niye iyileştirmiyor sence yorumunu yapar mısın?

Sitelerde Paylaş

neden iyileştirmesin zevk mi alıyor insanların açlıktan hastalıktan ölmesine. aids hastalarını iyileştirmek isteseydiiyileştirirdi demişsin niye iyileştirmiyor sence yorumunu yapar mısın?

yorumumu yukarıda yapmıştım aslında fakat anlaşılmadıysa daha ayrıntılı şekilde memnuniyetle tekrar yapabilirim. İslam felsefesinin temel taşlarından ikisi tövbeetmek ve şükretmektir. bilirsin, nefsimize yenilip günah işlemişsek eğer tövbe edip af dileriz. başımıza bir iyilik veya kötülük geldiğinde ise şükrederiz çünkü Allah-ü Teala daha kötüsünü getirebilirdi, ha bu durum bizim belkide hoşumuza gitmeyebilir sonuçta sınanmayı kimse sevmez. ama bu iş bizim insiyattifimizde değil. ayrıca insan ölebilirde bu o kadar önemli değil, yarına bende çıkmayabilirim sende çıkmayabilirsin. önemli olan hayattayken hesap günü açısından ne yaptığımızdır..

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar tanrı dan aıdslı hastaları ıyılestırmesını ıstemek bence cok mantıksız neden mı? adı ustunde sen gıdıorsun bır ılıskı kuruyorsunuz bılınmedık bır ınsanla sonrasına gıt tanrıdan ıyılesmesı ıcın dua ıste...

İnsan canı o kadar kıymetlı olmalı kı kendını o durumlara düşürmemeli,tmm bır hatadır olmuştur o zaman Allaha sığınmak gerekır...

Tabı sızın ıcın buda mumkun olmuyacagı ıcın ne sıgınması dıeceksınız evet sız ınananları eleştırmeye devam edın ...

Bizim dinimizde başımıza gelebılecek her olay her hastalık Allahtandır... Bu aıds gıbı hastalıklardan bahsetmıorum... :)

Çünkü o kadar çok hastalık var kı aıds onların yanında hastalık olarak değil utanc verıcı yapılan bır yanlışın ınsana verdiği bır ceza gıbı görunur...

Yoksa ne dertler ne hastalıklar şifa bulmuştur...

Tıbbın kabul etmediği tıbbın el vermediği ne hastalıklardan kurtulan ınsanlar olmuştur...

Bu yazdıklarım şahsi dusuncelerım kımınız kabul eder kımınız etmez, herkese saygım sonsuz....

Sitelerde Paylaş

Dindar arkadaşların bahsettiğinin aksine,ne hastalığın oluşumuna,nede iyileşme sürecine,sizin Allah adını verdiğiniz,başkalarının çeşitli diğer isimler verdiği,hiçbir doğaüstü güç karışmıyor.Yıllardır tıp mesleğindeyim,duanın,yalvarıp yakarmanın hiçbir somut sonucuna şahit olmadım.Kanser gibi ağır hastalıklarda ana faktör,organizma bağışıklığıdır ve moral yüksek olursa bağışıklık da artar.Bunun ötesi külliyen yalan.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...