Jump to content

TANRI KESİNLİKLE YOKTUR!

Recommended Posts

Sayin evrensel-insan,

Ornegin benim bu dusunceye var0da belirttigim gibi cesitli protein dizimlimlerinden soz ettim. Kafami karistiran canlilarin meydana gelmesinde rol oynayan elementlerin bu kadar uyumlu bir sekilde bir arada bulunmalarini saglayan durum? Ornegin gozdeki helyum elementinin tesadufi bir sekilde gozde olmasi yada onsuz goz olmamasi mantiksiz geliyor bana ya da yukarida demir elemtinden soz ettim. Herseyi bir sekilde tesadufe yormamiz hayatimizin rastlansal ibareden oldugunu gosterir. Bir eczane dusun 100 hasta insanin ilaclardan haberi olmadan herhangi birini kullanip iyilesmeleri gibi.

20. Yuzyilin en onemli bilim adami olarak gosterilen albert einstein bile bazi kavramlardan kesin olarak konusmazken bazi uyelerin kustahca emin olmalari benim gercekten asabimi bozuyor.Akillilar surekli sorgularken aptallar kustahca kendinden emindir.Fikir olarak savunabilirsin burdaki amacimiz bilmediklerimiz varsa ogrenmek, sorgulamak yada yanlislarimizi tartismalarla duzeltmek tabi ki saygi cercevesi icerisinde.

Uyum, mukemmellik, uygunluk v.s. biz insanoglunun verdigi anlamlardir.

Soyle dusun, baska bir gorunuste bir insanoglu olsaydi ve organlari da baska baska yerlerde olsaydi, ya da su an olmayan organlar olsaydi, ya da su an olan bazi organlar olmasaydi v.s. kisaca bizbaska bir gorunumde olsaydik, o zamanda ayni seyleri demiyecekmiydin?

Yani su anki gorunum ve yapi ne ise odur, elimizde bir alternatif yokki mukayese edelim. Kisaca NE NASIL BIR GORUNTU VERIYORSA, OYLEDIR.

Sen mesela gozu elealiyorsun. Eminim istersen goze de bir suru olumsuzluk bulabilirsin. Mesela arkamizi goremiyoruz. cok kucuk seyleri goremiyoruz, ayrica goren goz degildir, beyindir.

Iste bu temelde dusunursen, neyin ne olarak oldugunu oldugu gibi alir kabul edersin. Ama illa uzerinde yorum yaparsan, herhangibir seyi hem uyumlu hem uyumsuz, hem mukemmel hem hatali bulabilirsin.

Cunku biz neyin neden oyle oldugunun spekulasyonunu yapmak yerine; olani gozlemleyip, onun hakkinda bilgi edinmek icin bilim ve bilimselligi kullaniyoruz.

Yani olan gozu tarihsel olarak gozlemliyor ve bilgi ediniyoruz. Yoksa "bu goz soyle olsa, boyle olurdu" temellibir cumle uretmiyoruz. Cunku goz oyleydi, oyle oldu. Burada birsey aramak, bizi sadece bilimden uzaklastirir.

Maalesef, eger bir konuyu metafizik, ontolojik ve teolojik; yani varliksal degerlendirdigin zaman; insanoglu yuzyillardir kendilerince kesinlestirdikleri,sabitledikleri ve sahiplendikleri olumlu/olumsuz her seyi aralarinda tartismaktadirlar.

Unutmamak gerekirki, bir seyin varligi ya da yoklugu; onun kavraminin tartismasidir. Yani o kavrami akil ortaya atmistir ve kimi akil onu kendince varlar, kimisi yoklar.

Daha once dedigim gibi de, aslinda varlayan da yoklayanda "su anlam ve icerikteki olan varlik, var/yok" deme durumundadir. Ondan sonra bu anlam ve icerikte varlanan/yoklanan herneise o; kisinin oana verdigi anlam ve icerik temelinde kisinin onun ile olan bagini belirler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 871
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Yalan söylemeyeceksin.

Kurgu karakterler iddia etmeyeceksin.

Dürüst olacaksın.

Bunları yapıyorsun.

Bir de küstahlık artistlik diyorsun.

Kas kuvvetine de gideceğiz yani.

Yalanında ve dürüst olmamakta o derece inatçısın yani.

Bu işlere son verin.

Gerçekliği manüple etmeyi bırakın.

Sen eger durustluk ve yalan kavramlarini insanlarinin sorguladigi durumlar olarak goruyorsan bu senin bu kavramlardaki eksikligini ya da yokluklugunu gosterir. Bir insanin kisilik ve karakteri konusmasindan belli olur. Ben senle bu konuyu tartismak istemiyorum ve hala daha saygiliyim. Sana diyebilecegim tek laf '' tamam baskan '' olur.

Sitelerde Paylaş

Uyum, mukemmellik, uygunluk v.s. biz insanoglunun verdigi anlamlardir.

Soyle dusun, baska bir gorunuste bir insanoglu olsaydi ve organlari da baska baska yerlerde olsaydi, ya da su an olmayan organlar olsaydi, ya da su an olan bazi organlar olmasaydi v.s. kisaca bizbaska bir gorunumde olsaydik, o zamanda ayni seyleri demiyecekmiydin?

Yani su anki gorunum ve yapi ne ise odur, elimizde bir alternatif yokki mukayese edelim. Kisaca NE NASIL BIR GORUNTU VERIYORSA, OYLEDIR.

Sen mesela gozu elealiyorsun. Eminim istersen goze de bir suru olumsuzluk bulabilirsin. Mesela arkamizi goremiyoruz. cok kucuk seyleri goremiyoruz, ayrica goren goz degildir, beyindir.

Iste bu temelde dusunursen, neyin ne olarak oldugunu oldugu gibi alir kabul edersin. Ama illa uzerinde yorum yaparsan, herhangibir seyi hem uyumlu hem uyumsuz, hem mukemmel hem hatali bulabilirsin.

Cunku biz neyin neden oyle oldugunun spekulasyonunu yapmak yerine; olani gozlemleyip, onun hakkinda bilgi edinmek icin bilim ve bilimselligi kullaniyoruz.

Yani olan gozu tarihsel olarak gozlemliyor ve bilgi ediniyoruz. Yoksa "bu goz soyle olsa, boyle olurdu" temellibir cumle uretmiyoruz. Cunku goz oyleydi, oyle oldu. Burada birsey aramak, bizi sadece bilimden uzaklastirir.

Maalesef, eger bir konuyu metafizik, ontolojik ve teolojik; yani varliksal degerlendirdigin zaman; insanoglu yuzyillardir kendilerince kesinlestirdikleri,sabitledikleri ve sahiplendikleri olumlu/olumsuz her seyi aralarinda tartismaktadirlar.

Unutmamak gerekirki, bir seyin varligi ya da yoklugu; onun kavraminin tartismasidir. Yani o kavrami akil ortaya atmistir ve kimi akil onu kendince varlar, kimisi yoklar.

Daha once dedigim gibi de, aslinda varlayan da yoklayanda "su anlam ve icerikteki olan varlik, var/yok" deme durumundadir. Ondan sonra bu anlam ve icerikte varlanan/yoklanan herneise o; kisinin oana verdigi anlam ve icerik temelinde kisinin onun ile olan bagini belirler.

Mantikli evet. Aslinda insanin bu sorgulamasi kendini cok onemsedigi anlaminda gelir. Ama aslinda uzayda bir karinca kadar kucuk oldugunun farkinda degildir. Sanirim biz de bundan sorguluyoruz.

Peki iki sorum olacak?daha once de belirttigim gibi dunyanin ilk olusumunda demir elementi yoktu bu nereden geldi? Buna arastirmalarimda tam bir yanit bulamadim.

Ikincisi dinazorlar yok olduktan hemen sonra insan irkinin meydana gelmesi tamamen tesaduf mudur? Bilimsel aciklamalara gore insan irki dinazorlardan sonra meydama geldigi one suruluyor.

tarihinde Mikanos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen eger durustluk ve yalan kavramlarini insanlarinin sorguladigi durumlar olarak goruyorsan bu senin bu kavramlardaki eksikligini ya da yokluklugunu gosterir. Bir insanin kisilik ve karakteri konusmasindan belli olur. Ben senle bu konuyu tartismak istemiyorum ve hala daha saygiliyim. Sana diyebilecegim tek laf '' tamam baskan '' olur.

Yalan söylüyorsun, çünkü olmayan varlıklara varlık veya ihtimal atıyorsun.

Dürüst davranmıyorsun, çünkü varlık ve ihtimal atamasını tüm kurgu karakterlere genellemiyorsun.

Bu işin saygıyla alakası yok.

Senin çocuğuna bir öğretmen okulda "herkesin başının üstünde görünmez şapkaları vardır" ifadesinin doğru olduğunu veya olabileceğini öğretse ne yaparsın?

Ortalığı ayağa kaldırırsın.

O öğretmenin iddiası yalan.

Seninki de aynısı.

Gerçekliğe aykırı şeyler yapamazsın.

Sitelerde Paylaş

Yalan söylüyorsun, çünkü olmayan varlıklara varlık veya ihtimal atıyorsun.

Dürüst davranmıyorsun, çünkü varlık ve ihtimal atamasını tüm kurgu karakterlere genellemiyorsun.

Bu işin saygıyla alakası yok.

Senin çocuğuna bir öğretmen okulda "herkesin başının üstünde görünmez şapkaları vardır" ifadesinin doğru olduğunu veya olabileceğini öğretse ne yaparsın?

Ortalığı ayağa kaldırırsın.

O öğretmenin iddiası yalan.

Seninki de aynısı.

Gerçekliğe aykırı şeyler yapamazsın.

Ya bilim karakterlere indirememisken ben nasil indiricem soyler misin=) ben daha henuz uni of nottinghamda yuksek lisans asamasinda biriyim. Dalida uzmanlasmis insanlar bile kesin kuram kuramazken ben nasil kurabilirim??

Eger bir insan bir ise kesin olarak ben biliyorum iddasi ile baslarsa suphe ile son bulur. Fakat eger suphe ile baslamaya razi olursa sonunda gercegi bulacaktir. Isaac Newton bile ( gerci bazi kuramlari reddedildi ) benim basparmagim biel Tanri'nin varligina en buyuk kanitimdir demistir. Sen lisede bu adamin buldugu kanunlari kullaniosun ama tutmus kesin olarak artislik yapiosun. Kesinlikle yanlis. Ben senle tartisamam kardesim. Tartisilicak insan var tartisilmayacak kisi var.

Sitelerde Paylaş

Mantikli evet. Aslinda insanin bu sorgulamasi kendini cok onemsedigi anlaminda gelir. Ama aslinda uzayda bir karinca kadar kucuk oldugunun farkinda degildir. Sanirim biz de bundan sorguluyoruz.

Peki iki sorum olacak?daha once de belirttigim gibi dunyanin ilk olusumunda demir elementi yoktu bu nereden geldi? Buna arastirmalarimda tam bir yanit bulamadim.

Ikincisi dinazorlar yok olduktan hemen sonra insan irkinin meydana gelmesi tamamen tesaduf mudur? Bilimsel aciklamalara gore insan irki dinazorlardan sonra meydama geldigi one suruluyor.

Demir ile ilgili bilgi;

Bulunuşu [değiştir]

Demir uzayda en çok bulunan elementlerden birisi olup yerkabuğunda %5,06 oranında bulunur. Genel olarak yerkabuğunda bulunan demir filizleri (cevherleri) hematit, limonit, götit, magnetit, siderit ve pirittir. Dünyanın çekirdeğinin de büyük oranda metalik demir nikel alaşımından meydana geldiği tahmin edilmektedir.-Alinti-

http://tr.wikipedia.org/wiki/Demir

Tatmin olmazsan, ingilizce linkler de verebilirim.

Dinazolardan sonra bildigim kadariyla kuslar ve surungenler ile birlikte memeliler ortaya cikiyor. Dinazorlar 250 milyon yil ile 50 milyon yil arasinda dunyada yasamini surdurmus. Memelilerin cesitlenmesi ise, 50 milyon yil once basliyor.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Evrim

Bu konuda da detayli bilgi istersen verebilirim.

Dedigim gibi bilim sadece bilimsel olarak gozlemler ve bulgusunu, kuramini ve olgusunu ortaya koyar.

Sitelerde Paylaş

Demir ile ilgili bilgi;

Bulunuşu [değiştir]

Demir uzayda en çok bulunan elementlerden birisi olup yerkabuğunda %5,06 oranında bulunur. Genel olarak yerkabuğunda bulunan demir filizleri (cevherleri) hematit, limonit, götit, magnetit, siderit ve pirittir. Dünyanın çekirdeğinin de büyük oranda metalik demir nikel alaşımından meydana geldiği tahmin edilmektedir.-Alinti-

http://tr.wikipedia.org/wiki/Demir

Tatmin olmazsan, ingilizce linkler de verebilirim.

Dinazolardan sonra bildigim kadariyla kuslar ve surungenler ile birlikte memeliler ortaya cikiyor. Dinazorlar 250 milyon yil ile 50 milyon yil arasinda dunyada yasamini surdurmus. Memelilerin cesitlenmesi ise, 50 milyon yil once basliyor.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Evrim

Bu konuda da detayli bilgi istersen verebilirim.

Dedigim gibi bilim sadece bilimsel olarak gozlemler ve bulgusunu, kuramini ve olgusunu ortaya koyar.

Peki dunya meydana geldiginde yerkabugu vardi. Ama demir sonradan dunyaya gelmistir. Bu durum soru isaretedir. Dinazorlar olayi icin verdigin bilgiler icin tesekkurler. Bu konuyu daha detayli arastiracagim.

Sitelerde Paylaş

Ya bilim karakterlere indirememisken ben nasil indiricem soyler misin=) ben daha henuz uni of nottinghamda yuksek lisans asamasinda biriyim. Dalida uzmanlasmis insanlar bile kesin kuram kuramazken ben nasil kurabilirim??

Yani çizgi film karakterleriyle ilgili kesin kuramlar kurulmazlar.

öyle mi? :)

Eger bir insan bir ise kesin olarak ben biliyorum iddasi ile baslarsa suphe ile son bulur. Fakat eger suphe ile baslamaya razi olursa sonunda gercegi bulacaktir. Isaac Newton bile ( gerci bazi kuramlari reddedildi ) benim basparmagim biel Tanri'nin varligina en buyuk kanitimdir demistir. Sen lisede bu adamin buldugu kanunlari kullaniosun ama tutmus kesin olarak artislik yapiosun. Kesinlikle yanlis. Ben senle tartisamam kardesim. Tartisilicak insan var tartisilmayacak kisi var.

Yaptığı GERÇEKLİK TANIMLAMA kanunları dogma veya temeli madde olmayan bir şey içermiyor.

Kör bir adamın resim çizmesini değerlendirmek gibi.

Sonuç objektif olarak değerlendirilebilir bir sonuç.

Ayrıca, 17 ve 18'inci yüzyıllara kadar zaten normal bilince sahip bireyler yoktu.

Din devletlerin yönetici ana unsuruydu.

Bilinçlere şekil veren ana unsurdu.

Normal adamlar çok zor bulunurdu.

Hem ayrıca onun başparmağım böyle, şöyle demesi onun veya senin bilincinin bozuk çalıştığı gerçeğini değiştirmez ki.

Sen normal adam muamelesi görüyorsun, çünkü psikiyatri ve psikoloji ile ilgili diğer sosyal bilimler senin yaptığın gerçekliğe aykırı iddiaları, hemen hemen herkesin bu iddiaların etkisi altında olması nedeniyle normal görmesi.

Sen normal bir birey değilsin.

Sen akla ve mnantığa aykırı şeyler iddia eden bir anormalsin.

Akla ve mantığa aykırı şeyler iddia ettiğin sürece de, anormal kalacaksın.

Şimdi herkes bir Din Adamını (akademik ünvanlı) bilim adamı olarak kabul etse de,

Sen onun bilim adamı olmadığını bilirsin ya?

Bu da onun gibi bir şey.

İnsanların toplu halde, sayılarının çokluğuyla, bir şeyleri doğru kabul etmesi o şeyi doğru yapmaz.

Herkes barbar olsa, barbarlık toplu halde, sayı çokluğuyla normal olur.

Bu tür mantıkları anlayabileceğini sanıyorum.

Sen normal değilsin arkadaşım.

Gerçekliğe aykırı bir şey beklentisinde veya ciddi ciddi ona ihtimal verme peşindesin.

Normal değilsin.

Sitelerde Paylaş

bilimde nedenler ve sonuçlar vardır. yani doğuran ve doğan.

ALLAH NE DOĞMUŞTUR NE DE DOĞURMUŞTUR.

doğada bir şey varlığını devam ettirmek için besine/enerjiye ihtiyacı vardır.

ALLAH SAMETTİR. YANİ YEMEĞE/İÇMEĞE/BESİNE/ENERJİYE İHTİYACI YOKTUR.

bu nedenle TANRI ontolojik olarak bilimin dışındadır. blimsel gerekçelerle tanrıyı inkar etmek yanlıştır. bu, kokusunu alamadığın bir şeyin görüntüsünü de inkar etmek gibi bişey.

pozitif bilimlerin newtonla birlikte kemale erdiğini düşündüğümüzde kuranın çok önceden bu ayrımı yapmış olması sana da ilginç gelmiyor mu ifeelgood?

islam dışındaki tüm dinlerin tanrıları doğurucu olan ve nerjiye ihtiyacı olan tanrılardır. dolayısıyla bilimin gelişmesiyle birlikte çöpe gitmişlerdir.

gulfüallahüehad. allahüssamet. lemyelidvelemyüled. velemyeküllehüküfüvenehad. :)

Sitelerde Paylaş

Yerkabugunda %5.06 oraninda bulunan demir, nasil sonradan dunya'ya geliyor, aciklar misin?

Yer kabuğunda var evet; ancak yer yüzünde yoktu? yer yüzünde demir olmadan hayat olması imkansızdır. Yer kabuguğundan mucizevi bir şekilde yer yüzüne çıksa bile magmadan katı olarak çıkmayacak mıdır?

Ayrıca demir gibi ağır metaller gezegenlerde oluşmazlar.Demirin oluşması için inanılmaz bir sıcaklık ve basınç gerekir ki bizim güneşimiz bile demir oluşturacak boyutta bir güneş değildir.Ancak süpernovalar demir oluşturabilecek güçte güneşlerdir. Benim düşüncem bir göktaşı sayesinde belki demir elementi dünyaya gelmiş olabilir.

Sitelerde Paylaş

Yani çizgi film karakterleriyle ilgili kesin kuramlar kurulmazlar.

öyle mi? :)

Yaptığı GERÇEKLİK TANIMLAMA kanunları dogma veya temeli madde olmayan bir şey içermiyor.

Kör bir adamın resim çizmesini değerlendirmek gibi.

Sonuç objektif olarak değerlendirilebilir bir sonuç.

Ayrıca, 17 ve 18'inci yüzyıllara kadar zaten normal bilince sahip bireyler yoktu.

Din devletlerin yönetici ana unsuruydu.

Bilinçlere şekil veren ana unsurdu.

Normal adamlar çok zor bulunurdu.

Hem ayrıca onun başparmağım böyle, şöyle demesi onun veya senin bilincinin bozuk çalıştığı gerçeğini değiştirmez ki.

Sen normal adam muamelesi görüyorsun, çünkü psikiyatri ve psikoloji ile ilgili diğer sosyal bilimler senin yaptığın gerçekliğe aykırı iddiaları, hemen hemen herkesin bu iddiaların etkisi altında olması nedeniyle normal görmesi.

Sen normal bir birey değilsin.

Sen akla ve mnantığa aykırı şeyler iddia eden bir anormalsin.

Akla ve mantığa aykırı şeyler iddia ettiğin sürece de, anormal kalacaksın.

Şimdi herkes bir Din Adamını (akademik ünvanlı) bilim adamı olarak kabul etse de,

Sen onun bilim adamı olmadığını bilirsin ya?

Bu da onun gibi bir şey.

İnsanların toplu halde, sayılarının çokluğuyla, bir şeyleri doğru kabul etmesi o şeyi doğru yapmaz.

Herkes barbar olsa, barbarlık toplu halde, sayı çokluğuyla normal olur.

Bu tür mantıkları anlayabileceğini sanıyorum.

Sen normal değilsin arkadaşım.

Gerçekliğe aykırı bir şey beklentisinde veya ciddi ciddi ona ihtimal verme peşindesin.

Normal değilsin.

Tamam kardeş en normali sensin ve tamamen senin düşüncen destekleyen insanlar. Ben ne anlatırsam anlatim benim yorum yaptığım durum senin anlayabildiğin kadardır.

Sitelerde Paylaş

Tamam kardeş en normali sensin ve tamamen senin düşüncen destekleyen insanlar. Ben ne anlatırsam anlatim benim yorum yaptığım durum senin anlayabildiğin kadardır.

Arkadaşım,

Benim anlama kaabiliyetime veya gözlem gücüme laf dokundurmaya kalkma.

Sorun senin yaptığın davranışta.

Sen bir hayal ürününe ihtimal atıyorsun.

Bu tarz konuşma.

Bilimsel olarak benim söylediklerime bu gerçeklikten zerre çürütücü öğe çıkaramazsın.

Bu tarz senin anlayabildiğin kadar vs imalarda bulunamazsın.

Olay benim değil senin algı bozukluğun.

Bilinç rahatsızlığın.

Çizgi film karakterini ciddi ciddi gündem yapan bir adamsın sen.

Sana baştan kibarca söyledik anlamıyorsun.

Halen daha ısrar ediyorsun.

Tanrı denen şey bir hayal kahramanıdır.

Mikrodan makroya, gerçekliğin hiçbir seviyesinde VARLIK özelliğiyle temas edemez.

İç simülasyondur çünkü.

İnsanın beyninin içinde simule edilir.

Dışarı çıkarılıp gerçeklikte modellenemez.

Bu tarz "anlayabildiğin kadar, vb" küstahlıklar yapma.

Ben gerçekliği ve seni anlıyorum.

Sen gerçeklği de beni de anlamıyorsun.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Dünye yaratıldıhtan sonra demir dünyeye gelmiş deyen.Vahıt gaybetmeden dohtora getsin,sonra geç olsbilebülür:-)))))).

Yahu ne allamalarımız varmış.

Bir birleriyle peygamber çıharmada yarış eden orta doğunun FISTANLILARININ(aşiretlerinin) uydurduğu dinler,

Zebur

Tevret

İncil

ve kur,an.

Yahudilerde

İbranilerde Arap kökenlidirler.

Bu Araplarda peygamber çıharma hastalığı vardır.

Mehemmedden daha eli çabuh olan Yemenli Yememe peygamberligini ilen etmiş,hatta Allahdan aldığı bazı ayatlarıda yaymaya başlamış.

Bu arada Mehemmedde pegamberligini ilen eder.

Daha anlaşma taraftarı olan yememe ,mehemmede bir mektup yazar,su gaçırmada gel bu işi birlikte yürütelim der.

Emmeeee,Kureyşli Mehemmed Yememeye yanıt verir.

Aslı peygember benim.

Sen yalançısın.

Ortalıhdan gaybol, yoksa seni gaybederem.

Söylentilere göre Mehemmedde Yememenin defterini dürdürür.

Üle deyiyler.

Kim yalacıdır bülemem gayrı.

Gelelim Pilavcıya:Bundan sonra lütfen müslüman insanlar böyle yapiyor da sunu yapiyorda diye elestirmeyin islami. Sayet hersey islamin veya diger dinlerin istedigi gibi olsaydi o zaman herkes dostluk icinde olurdu.

Peki Pilavcı şu ayatlara eyi bah.

Bunlardan dostluhmu çıhar düşmanlıhmı.

Müslümenlerin tek bir tutamagı var,BİZİM AYRANIMIZ GARADIR.

Mümküneti yoh bize ayran bayazdır dedirttiremezsiniz.

Zatan tek tutamağınızda 0.

Aslında o iddiede PES demektir.

Bakara 79 :yazıklar olsun o kişilereki,kıtabı kendi elleriyle yazdılarda,sonrada dönüp işte bu Allah katındandır dediler.

Nısa 76 :Iman edenler Allahın yolunda savaşırlar.

Imansızlarda TAGUT yolunda.

O halda şaytanın dostlarına karşı savaşın.

Tevbe 11 12:Eger verdikleri sözden sonra ,yeminlerini bozarsalar,dininize dil uzatırsalar,o küfür öncülerini

hemen öldürün.

Tevbe 123:Ey imen edenler,ÖNCE YAKIN ÇEVRENİZDEKİLERLE SAVAŞIN kı,sizde bir güç kuvvatın olduğunu görsünler.Ve iyi bilinki Allah ınananlarla barabardır.

İşteee:Be Fellahu muazzam şimdi sen Somalilerle barabarmısın?

Günde binlercesi ölüyorda banamısın demiyürsün.

Barabarım demekle hallarına seyirmi ediyürüm diyürsün?

Gelelim dananın guyruğunu gopardan ayatlara.

Ahzab 6:Mehemmet müminlere kendi canlarından daha yakındır.Eşleri müminlerin analarıdır.

Ahzab 40:Muhammet sizin erkeklerinizin babası degildir.

işteee:Pekiiiiiii,garıları anamız oluyorda biz müslümenlerin Mehemmed neden babası olmuyor?

Tevbe suresi 5:Haram aylar çıhınca müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün.

Bakara 191:Onları yakaladığınız yerde öldürün.

Tevbe 28 :Müşrikler yeni kur,ana ınanmayanlar PİSLİKTİR.

Bunlar gibi daha pek çok ayat varkan bahın PİLEV beg ne deyiy.

Bundan sonra lütfen müslüman insanlar

böyle yapiyor da

sunu yapiyorda

diye elestirmeyin islami.

Sayet hersey islamin veya diger dinlerin istedigi gibi olsaydi o zaman herkes dostluk icinde olurdu(yeni ınsanlar bu dine köle olsaydı dimi)ınsanlar bu gerçeklerle hiçbir bağı olmayan bu dine gazan galdırdığından gavga oluyor..

Bu müslümanlar yalan söylemeyi okadar çok seviyürlerki,bunlara denk bir yalancı topluluğun bu dünyede olması mümkün degildir.

Forum yetkililerinden RICAM var.

Bilmeyerek iddie edenleri mazur görelim.

Ama bu pılavcı gibi,bildigi halda ahsını iddie edenleri bu forumda yaşatırsanız,hepimizin zamanına yazık olur.

Forumunda boş yere doldurulmasına neden olursunuz.

Bunlar öyle bir hastalığa yahalanmışlarkı,bunları tedevisi ımkansız gibidir Bunlar gibilerine bundan sonra yanıt vermiyecegim.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Yer kabuğunda var evet; ancak yer yüzünde yoktu? yer yüzünde demir olmadan hayat olması imkansızdır. Yer kabuguğundan mucizevi bir şekilde yer yüzüne çıksa bile magmadan katı olarak çıkmayacak mıdır?

Ayrıca demir gibi ağır metaller gezegenlerde oluşmazlar.Demirin oluşması için inanılmaz bir sıcaklık ve basınç gerekir ki bizim güneşimiz bile demir oluşturacak boyutta bir güneş değildir.Ancak süpernovalar demir oluşturabilecek güçte güneşlerdir. Benim düşüncem bir göktaşı sayesinde belki demir elementi dünyaya gelmiş olabilir.

Dunya yeryuzu ve yer kabugu ile bir butundur. Eger tarihten hatirlarsan, ilk insanoglunun uc medeniyet devri vardir. Yontma tas devri, cilali tas devri ve maden devri. Maden devri buyuk bir ihtimalle demirin ve diger madenlerin islendigi devirdir.

Sitelerde Paylaş

Mikanos;

Asagidaki linkte yerkabugundaki demirin ve diger elementlerin, nasil yeryuzune ciktigini, okyanuslarin olusumunu ve tum dunyanin tarihsel degisimini anlatiyor.

Yani senin sorunun cevabi, tarihsel olarak dunyanin alt ust olmasi ve yerkabugundaki elementlerin, yer yuzune cikmasi.

http://www.ldeo.columbia.edu/res/pi/4d4/planet/Planet_Earth_Topic_1.pdf

Sitelerde Paylaş

Mikanos;

Asagidaki linkte yerkabugundaki demirin ve diger elementlerin, nasil yeryuzune ciktigini, okyanuslarin olusumunu ve tum dunyanin tarihsel degisimini anlatiyor.

Yani senin sorunun cevabi, tarihsel olarak dunyanin alt ust olmasi ve yerkabugundaki elementlerin, yer yuzune cikmasi.

Evrensel,

Bu adamın vurgu yaptığı demir olayı başlangıca ilişkin,

Yani abiyogenez, ilk cansızdan canlı ilkel yapının çıkması sürecine atıfta bulunuyor.

Ancak iddianın yapısına bakıldığında bir yaratılışçı argümanı olduğu anlaşılıyor.

Bu nedenle dikkate alınacak bir iddia değil.

Sitelerde Paylaş

Evrensel,

Yani abiyogenez, ilk cansızdan canlı ilkel yapının çıkması sürecine atıfta bulunuyor.

Ancak iddianın yapısına bakıldığında bir yaratılışçı argümanı olduğu anlaşılıyor.

Onemli degil. Ben onun sordugu sorulara yanitlar veriyorum ve demirin nasil yeryuzune ciktigini izah ediyorum. Konuyu abiyogeneze getirirse, ona gore de yanit veririm.

Su an anlasilmasi gereken, demirin yeryuzunde var oldugu konusudur.

Eger konu canlidan evrime gecerse onu da arkadaslakonusuruz.

Onemli olan akildaki sorularin, soruldukca cevaplanmasidir. Yani "okuzun ardinda buzagi" aramamaktir.

Sitelerde Paylaş

Mikanos;

Verdigin linki hemen inceliyorum evrensel tesekkurler

Sitelerde Paylaş

Evrensel,

Bak guzel kardesim...BAK!

Su an nasil biri oldugunu gozumle seni goremedigim icin kestiremiyorum ama en azindan karakterini kesinlikle cozmus durumdayim.

Sen bana ikide bir laf sokmayi bence birak..''Bence''(!)..

Bak burasi bi tartisma fourmudur eger ki evrensel gibi ''insanca'' yanitlar verirsen benden ve diger tum insanlardan saygi gorursun. Ancak vermezsen it yerine koymam seni.

Burada ben en bastan beri bilmedigim durumlar, kuramlar, bilgiler olabilir dedim. Sizin de bilmediginiz durumlar olabilir dedim. Buyuk harflerle tekrar tekrer yaziyorum. BEN TANRI VAR DEMIYORUM. Insanoglunun neden yaratici arayisinda bulundugunu en bastan beri anlatiyorum. Ben sig bakmiyorum olaya, genel bakiyorum. Hersey olmus olabilir diyorum ve verdigim ornekler yukarda. Ama sen kustahca o kadar cok emin konusuyorsun ki; hadi emin konusmayi gectim bunu insanlari rencide ederek aktariyorsun. Yapma bunu.insansan yapma!

Iletine sinirliliginle alakali birsey yazmissin. Emin ol ben senden kat kat daha sinirliyimdir. Ama yazilanlara ofkelensen bile ofke kontrolunu bilmelisin. Son kez sana yaziyorum bu konu hakkinda. Ben senden hayvan gibi konusma degil, adam gibi bilgi istiyorum. Hadi saglicakla kal.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...