Jump to content

TANRI KESİNLİKLE YOKTUR!

Recommended Posts

A benim embesil yavrucağızım brutal... :D Senin gibi bazı embesiller çıkmış zamanında tanrının yok kuyruğu vardır, yok hortumu vardır, yok evreni altı günde yaratmıştır filan gibi bazı iddialarda bulunmuşlar. Ateistler bu tanımlara bakıp yok diyorlar. Buna kafan basmayacak kadar embesilsin. Senin tanımın bunlardan başkaysa, yok tanrı kuyruğu değil boynuzu olan bir şeydir diyorsan tanımlayacaksın...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 871
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bir konuyu eveleyip gevelemeden basitçe tartışamayacak mıyız yani

Süper Zenci, Süper Gerilla, MOR KELEBEK, Mavi pantolonlu süper cüce tanrinin nesi oluyorlar. Bunlari senin aciklaman gerekiyor.

Bizleri bu konuda bilgilendirir misin?

Hortumunu kuyrugunu aciklamani isteyen arkadasimizi da kirma lütfen... Hortumu ne renk? Ruj kullaniyor mu?

Sitelerde Paylaş

Duyduğuma göre hortumuna kurdele bağlamış, kırmızıymış. Aslında boynuzları varmış ama aldırmış. Laf aramızda geri çıkıyormuş o yüzden her yıl amerikaya aldırmaya gidiyormuş. Boynuzlu diye dedikodusu çıkmasına çok sinirlendiğinden gizli tutuyormuş.

Sitelerde Paylaş

Süper Zenci, Süper Gerilla, MOR KELEBEK, Mavi pantolonlu süper cüce tanrinin nesi oluyorlar. Bunlari senin aciklaman gerekiyor.

Niye benim açıklamam gerekiyor? İçinde bunları barındıran bir iddiam var mı ki beni bunlarla ilişkilendiriyorsun?

Tanrı yoktur diyen sensin. Tanrının süper zenciyle bir ilişkisi mi var, bundan dolayı mı onu reddediyorsun?

İddia sahibi olarak açıklama yapması gerekn sensin.

Sitelerde Paylaş

Ben tanri kelimesinin hic bir sey ifade etmedigini ve anlami olmadigini söylüyorum. Yasantimda bu kelimeyi de diger bedevi kültürünü iceren kelimeleri kullanmam konusmam. Lüzumsuz ve hic bir anlami olan kelimeyi kimler üretmisse sacmalik ve öyle bir sey yoktur diyorum.

Sitelerde Paylaş

Duyduğuma göre hortumuna kurdele bağlamış, kırmızıymış. Aslında boynuzları varmış ama aldırmış. Laf aramızda geri çıkıyormuş o yüzden her yıl amerikaya aldırmaya gidiyormuş. Boynuzlu diye dedikodusu çıkmasına çok sinirlendiğinden gizli tutuyormuş.

Brutal,

Tanrinin hortumuna kirmizi kurdela bagladigini kanitlayabilir misin? Tanri ismini ortaya attigina göre hakkinda ki bütün sorulara da sen yanit vermelisin.

Sitelerde Paylaş

Kimse durduk yere tanrı yoktur demiyor.

Tanrıyı iddia eden birileri var. Biz o iddiaları değerlendirdiğimizde iddiaların geçersiz olduğu sonucuna vararak yok diyoruz. Yani bir bakıma bizim tanrı yok deyişimiz, senin iddian yanlış anlamına gelir.

Herkes ateist doğar, daha sonra çeşitli sebeplerle tanrı olduğu fikrine kapılır. Belki farkında olarak inanır belki farkında olmadan inanır. Sonuçta sonradan var olan "tanrı var" iddiasıdır. Tanrı fikrini savunmaya başladığın anda iddia sahibi sensindir. Biz iddiayı yanlışlıyoruz, yeni bir iddia ortaya atmıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Nolan arkadaşınız iletileri siliyor beyler boşuna yazmayalım.

Tüm sorularınızın cevabını 3 sene öncede vermiştim, 40 sayfanın içinde var arayıp bulun hahaha

İnşaatta çalışır gibi forumda çalışıyorum..Bir de senin gibi arızalarla hiç uğraşamam..

Bir daha tek cümlelik konu açarsan veya bana sataşırsan banı yersin arkadaşım..

Sitelerde Paylaş

Nolan arkadaşınız iletileri siliyor beyler boşuna yazmayalım.

Tüm sorularınızın cevabını 3 sene öncede vermiştim, 40 sayfanın içinde var arayıp bulun hahaha

Verdigin yanit filan yok müslümanlar gibi kendini kandirma bu sitede ne kadar panteist, agnostik, deist varsa hepiniz cikin karsima... Illa bir seylere inanacaksiniz inanin ama ateistlere bulasip inandiginiz sacmaliklari dayatmayin un ufak ederim inandiginiz zirvalarinizi.

Sitelerde Paylaş

Tanri ismini ortaya attigina göre hakkinda ki bütün sorulara da sen yanit vermelisin.

Ben tanrı ismini ortaya atmam, atan kişinin yaptığı tanıma göre 'yoktur'' veya ''ben nerden bileyim olup olmadığını'' derim.

tanım manım farketmeksizin ''tanrı kesinlikle yoktur'' diyen sizsiniz, demek ki bildiğiniz mutlak birşey var

bırakın gevelemeyi bunu açıklayın bize

Sitelerde Paylaş

Bu baslikta geriye dönersen tanri hakkinda uyduruk sacma sapan aciklamalarinin oldugunu göreceksin. Evrenin bilinci, baslangici gibi zirvalar. Dogru mu?

Ortaya sunulmayan bir sey hakkinda hic kimse durup dururken "kesinlikle yoktur" demez diyemez,! Bunu dahi anlayamiyorsan neyi savunmaya tartismaya calismaktasin?

Sitelerde Paylaş

İnşaatta çalışır gibi forumda çalışıyorum..Bir de senin gibi arızalarla hiç uğraşamam..

Bir daha tek cümlelik konu açarsan veya bana sataşırsan banı yersin arkadaşım..

sana bu işi silah zoruyla mı yaptırıyorlar, çok çalışıyorsun diye haksız bir uygulama yapma hakkına sahip mi oluyorsun

ne sataşması, sana gayet medenice soru soruyorum

cevap vermek yerine hepsini siliyorsun

5 senedir bu forumda yazıyorum, böyle bir uygulama görmedim

ben 40 sayfa okumak zorunda değilim, bir konuyu birer cümlelik de olsa ayrı bir başlıkta tartışmak istiyorum

bunun kurallara aykırı olduğu nerede yazıyor

Sitelerde Paylaş

Evrenin bilinci, baslangici gibi zirvalar.

Ortaya sunulmayan bir sey hakkinda hic kimse durup dururken "kesinlikle yoktur" demez diyemez,!

Bak demekki tanrı hakkında birşeyler biliyormuşsun..

Evrenin başlangıcında bilinçli bir müdahale olmadığını nerden biliyorsun açıkla mesela

Sitelerde Paylaş

Bak demekki tanrı hakkında birşeyler biliyormuşsun..

Evrenin başlangıcında bilinçli bir müdahale olmadığını nerden biliyorsun açıkla mesela

Bence sen bu konuyu Levia forumdasimizla tartissan iyi olur.Her ikinizde ayni sekilde eseklerin kulaklarina su tabancasi ile su fiskirtan cinstensiniz onun icin cok iyi anlasirsiniz diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...