Jump to content

TANRI KESİNLİKLE YOKTUR!

Recommended Posts

Bence sen bu konuyu Levia forumdasimizla tartissan iyi olur.Her ikinizde ayni sekilde eseklerin kulaklarina su tabancasi ile su fiskirtan cinstensiniz onun icin cok iyi anlasirsiniz diye düsünüyorum.

Nasıl da cevap veremiyorsun gördün mü hahahaha

Sitelerde Paylaş
  • İleti 871
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sana bu işi silah zoruyla mı yaptırıyorlar, çok çalışıyorsun diye haksız bir uygulama yapma hakkına sahip mi oluyorsun

ne sataşması, sana gayet medenice soru soruyorum

cevap vermek yerine hepsini siliyorsun

5 senedir bu forumda yazıyorum, böyle bir uygulama görmedim

ben 40 sayfa okumak zorunda değilim, bir konuyu birer cümlelik de olsa ayrı bir başlıkta tartışmak istiyorum

bunun kurallara aykırı olduğu nerede yazıyor

Bundan sonra böyle bir uygulama göreceksin..Hoşuna gitmezse keyfin bilir..Hiçte esnemem,kimseyi de takmam haberin olsun..

Madem tartışmak(derdin bu değil senin aslında) istiyorsun..Hayhay..

Birkaç mesaj önce şunu yazdın;

Tüm sorularınızın cevabını 3 sene öncede vermiştim, 40 sayfanın içinde var arayıp bulun hahaha

Madem herkesin sorularına 3 sene önce cevap verdin,ne diye bir cümle yazıp yeniden aynı konuyu hortlatıyorsun?

Demek ki kimseye cevap filan verememişsin..

İyi oku yazacağım şeyi..Sana Tanrı konusunda böyle bir cevap yazan olmamıştır eminim..Sert yazacağım,çünkü sen istedin bunu..

''Tanrı var veya olabilir'' diyenle,mesela kapımıza gelip ''görünmeyen tencere satıyorum'' diyen bir pazarlamacı arasında bir fark var mı?

Kapımıza gelip,bize görünmeyen tencereyi satmaya kalkan sahtekar/yalancı/düzenbaz/namussuz birisi değil midir?

Tanrı var veya olabilir diyorsunuz..Nerede diyoruz..Görünmez diyorsunuz..

Abi tencere satıyorum diyor..Nerede oğlum diyoruz..Görünmez abi bu tencere diyor..

Yeterli mi bu cevap?

Sitelerde Paylaş

Nasıl da cevap veremiyorsun gördün mü hahahaha

BRUTAL,

Memnun ve mutlu olacaksan hic yanit vermem fakat kendi acikladigin olmayacak tanimlari olumsuz sekilde benim yanitlamami istemektesin ve yanlis mantik kuruyorsun. Aslinda komik oluyor savundugun bir tanimin olmadigini karsit düsüncedekilere kanitlamalarini istemen.

Umarim anlamisindir.

Sitelerde Paylaş

Bundan sonra böyle bir uygulama göreceksin..Hoşuna gitmezse keyfin bilir..Hiçte esnemem,kimseyi de takmam haberin olsun..

Okey böyle bir kural varsa bizde uyarız, yazdığım birçok forumda var, uygun olup olmadığı yönetimce tartışılıp karara bağlandıysa bizde bilelim diyoruz.

Birkaç mesaj önce şunu yazdın;

Senin ''sorunun 3 sene önce cevabı verilmişi var'' demene gönderme yapmıştım.

Madem herkesin sorularına 3 sene önce cevap verdin,ne diye bir cümle yazıp yeniden aynı konuyu hortlatıyorsun?

3 sene önce konuyu açan ifeelgood'a cevap vermişim, şimdi yeni katılımcılarla bu konuyu tartışamıyacak mıyım?

bu uygulama bu forum için bu yüzden yanlış

ben bilmediğim bir sorunun cevabını aramıyorum ki, başka forumlardaki gibi gidip ilgili başlıkta ne cevap verilmiş öğreneyim

ben verilecek cevabı bildiğim ve onu yanlışlayacağıma emin olduğum bir konu açıyorum

bunu da 40 sayfa 40 farklı konunun tartışıldığı bir başlık yerine farklı bir yerde tartışmaya açıyorum

bu forumun özelliği bu, bilmem anlatabildim mi?

''Tanrı var veya olabilir'' diyenle,mesela kapımıza gelip ''görünmeyen tencere satıyorum'' diyen bir pazarlamacı arasında bir fark var mı?

Kapımıza gelip,bize görünmeyen tencereyi satmaya kalkan sahtekar/yalancı/düzenbaz/namussuz birisi değil midir?

Tanrı var veya olabilir diyorsunuz..Nerede diyoruz..Görünmez diyorsunuz..

Abi tencere satıyorum diyor..Nerede oğlum diyoruz..Görünmez abi bu tencere diyor..

Yeterli mi bu cevap?

Şöyle bir tanrı olabilir bilinemez deyince benim elime ne geçecek?

Sitelerde Paylaş

BRUTAL,

Memnun ve mutlu olacaksan hic yanit vermem fakat kendi acikladigin olmayacak tanimlari olumsuz sekilde benim yanitlamami istemektesin ve yanlis mantik kuruyorsun. Aslinda komik oluyor savundugun bir tanimin olmadigini karsit düsüncedekilere kanitlamalarini istemen.

Umarim anlamisindir.

Bize böyle tanımlarla geliyorlar bizde bunlara göre kesinlikle yoktur diyoruz demedin mi?

Benim savunduğum bir tanım yok, senin yanlışladığını iddia ettiğin bir tanım var.

yine error verecesin tabi sen

Sitelerde Paylaş
ben verilecek cevabı bildiğim ve onu yanlışlayacağıma emin olduğum bir konu açıyorum

Cevabını bildiğin soruyu neden sorarsın?

Böyle bir şey olabilir mi?

Sorduğum sorunun cevabını biliyorum,cevapları da seneler önce yaptığım gibi yanlışlamak istiyorum..Bu konuda da son derece eminim diyorsun..

Şaka mı bu?

Tanrı var veya Tanrı olabilir veya Tanrı bilinemez diyen birisi,kapıma gelip görünmeyen tencereyi bana satmak isteyen sahtekar/yalancı bir pazarlamacıdan farksızdır..O kadar her şeyden eminsen,bu yazdığım cümleyi çürütmeyi dene..

Sitelerde Paylaş

Cevabını bildiğin soruyu neden sorarsın?

Böyle bir şey olabilir mi?

Sorduğum sorunun cevabını biliyorum,cevapları da seneler önce yaptığım gibi yanlışlamak istiyorum..Bu konuda da son derece eminim diyorsun..

Şaka mı bu?

Tanrı var veya Tanrı olabilir veya Tanrı bilinemez diyen birisi,kapıma gelip görünmeyen tencereyi bana satmak isteyen sahtekar/yalancı bir pazarlamacıdan farksızdır..O kadar her şeyden eminsen,bu yazdığım cümleyi çürütmeyi dene..

agnostisizm yanlıştır diyorsun yani ?

Sitelerde Paylaş

Bu foruma yabancısın herhalde nolan?

Bak hacının başlıklarına, cevabını bildiği sorularla dolu, çünkü adamın amacı gelecek cevapları yanlışlamak veya doğru bildiği cevabı açıklayıp tartışma ortamı yaratmak.

Burası mesela bir bodyforumtr değil ki, orada cevabı verilmiş konular var diye yeni konuların açılmasını önlemek orası için doğru bir uygulama..

Diğer mevzudaki sorunu çoktan yanlışladım, onun da farkında değilsin..

Şöyle tanımlanan bir tanrı varolabilir diyerek sana ne satmış ve ne kazanmış oluyorum da yalancı bir tencere satıcısıyla aynı kefeye konuluyorum?

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

agnostisizm yanlıştır diyorsun yani ?

Tanrı bilinemez diyen biri ile,kapıma gelip ''abi tencere satıyorum ama tencere var mı/yok mu bende bilmiyorum'' diyen bir pazarlamacı arasında bir fark görmüyorum..

Ayrıca Tanrı bilinemez veya olabilir demek,mesela Suriye'de ''Tanrı(Allah)büyüktür'' deyip,meyve bıçağı ile kafa kesenleri dolaylı yoldan desteklemek manasına geldiğini düşünüyorum..

Bu foruma yabancısın herhalde nolan?

Bak hacının başlıklarına, cevabını bildiği sorularla dolu, çünkü adamın amacı gelecek cevapları yanlışlamak veya doğru bildiği cevabı açıklayıp tartışma ortamı yaratmak.

Burası mesela bir bodyforumtr değil ki, orada cevabı verilmiş konular var diye yeni konuların açılmasını önlemek orası için doğru bir uygulama..

Diğer mevzudaki sorunu çoktan yanlışladım, onun da farkında değilsin..

Şöyle tanımlanan bir tanrı varolabilir diyerek sana ne satmış ve ne kazanmış oluyorum da yalancı bir tencere satıcısıyla aynı kefeye konuluyorum?

Hacı ile kendini bir tutma..Ben üyelerin tek cümlelik konularına izin vermem..Daha nasıl açık yazılır bilmiyorum..

Israr edersen bu konuda da uzaklaştırma alırsın..Hiç taviz veremeyiz bu konularda..

Dün bir üye sırf forumu kirletiyor diye 2 gün banlandı..Ben banlamadım bu üyeyi..Gündeme dair konu açıp,konu içine yorum yapıyordu..Senin gibi tek cümlede değil ama uyarıları dikkat almadığından,aynı minvalde(önemsiz siyasi-toplumsal haberler)konu açtığı için banlandı..

Tanrı konusunda;

Ayrıca Tanrı bilinemez veya olabilir demek,mesela Suriye'de ''Tanrı(Allah)büyüktür'' deyip,meyve bıçağı ile kafa kesenleri dolaylı yoldan desteklemek manasına geldiğini düşünüyorum..
Sitelerde Paylaş

Benim savunduğum bir tanım yok, senin yanlışladığını iddia ettiğin bir tanım var.

Tamam kullandigin tanim her ne ise unut onu ve bir daha kullanma.Kullanilmayan bir tanima kim karsi cikacak görecegiz

Bu konuda polemiklerle kelime oyunlari ile kimse bir yere varip sonuc alamaz.! Her kim neye inaniyorsa inanabilir fakat inandigi bir sacmaligi baskalarina aciklayip "sizlerde benim inandigim sacmaliga inanmalisiniz" diyemez. Eger kisi tanimini aciklayamayip kanitlayamadigi bir kavrami ortaya atiyorsa akli mantigi calisan bir kisi de cikar " XYXZ kesinlikle yoktur" der.

Panteistler, Agnostikler, Deistler dogmatiklerdir ve kendilerini aldatmaktadirlar.

Suna acikca "ölümden korkuyoruz onun icin bir seylere inaniyoruz" diyemiyorlar sacmaladikca sacmaliyorlar.

Sitelerde Paylaş

@nolan politik konularda forumu kirleten biriyle benim durumumu nasıl bir tutarsın, herşeyi birbirine karıştırmışsın, neyse sana kolay gelsin

teizme dünya üzerinde en çok zarar veren adamların başında gelen Dawkins bile X bir tanrı için olabilir diyor, sen hala bu gibi söylemlerin müslümanların eylemlerini haklı çıkaracağını söylüyorsun

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kimse durduk yere tanrı yoktur demiyor.

Bunu bu brutal şahsının kavraması olanaksız. O zeka düzeyine sahip değil. Takılmış plak sendromuna yakalanmış bir arızadır. Bu kişinin laf anlama yeteneği yoktur. Bu kişi bir psikiyatri kliniğine gitmesi gerekirken dönüp dolaşıp buraya geliyor. Nerde balata sıyıran var, buraya dalması özgür bir forum oluşunun yan etkisi...

Sitelerde Paylaş

Nerde balata sıyıran var, buraya dalması özgür bir forum oluşunun yan etkisi...

:)

agnostikler kendilerini aldatıyorlarsa buyur onları yanlışla, evrenin başlangıcında bilinçli bir müdahale olmadığını kanıtla bakalım.

Gercekten beyin su motoru gibi calisiyor. Yüzlerce kez söylendi...olmayan bir seyin kanitlanmasi istemi yanlistir... Bunlara dogmatik diyorum bana kiziyorlar dindarlardan ne farklari var? Bir tek kurani, incili kabul etmezler yasamamis masal figürlerinden bile önemli birer sahsiyetlermis gibi bahsederler.

BRUTAL, sen önce allahin olmadigini kanitla ben sonra evrene bilincli bir müdahale olmadigini kanitlarim.

Sitelerde Paylaş

Tanrıyla ilgili bilgidğim tek gerçek Tanrı bir düşüncedir.İnsan Primatlar düşünmeyi öğrendikten sonra Tanrı Düşüncesini bulmuştur.İnsanlar Bilimsel metodu benimsedikten sonra bu düşünce işlevsiz hale gelmiştir.Artık tercih edilmemelidir.Tanrı kesinlikle varmıdır yoksa kesinlikle varmıdır.Tanrı bir halisünasyondur :D Bir ilizyon gibi... İnsanlar Tanrıya inanıyorlar çünkü varlıklarını devam ettirmek istiyorlar.Aciz tarafları insanı tanrının hayali gücüne inanmaya itiyor. İnsanlar Din adamlarının dedikleri herşeye inanıyorlar .. Çünkü .. 1) Açıklayamadıkları şeyleri geçiştirip kandırılmayı tercih ediyorlar.2) İnsanların bilimsel düşünceyi anlayabilecekleri bir alt yapıları yada bazılarının kabiliyetleri yok .. İşte tüm olan biten bu .Tüm savaşlar ve akan kan ... Bir yanılsama yüzünden meydana geliyor.Tıpkı eski kabilelerde ki Tanrıya adanan ve yanardağlardan aşağıya atılan kurbanlar gibi.. Evet Maymundan insana mı yoksa insandan maymuna mı ? Dileğim Modern Bilimin kazanması ve insanlığın iyiliği...

Sitelerde Paylaş

tanrının kesinlikle olmadığına ve olmasının imkansız olduğuna dair ikna edici bir argüman göremedim...

varlığını savunan argümanlarda da zayıflıklar yok değil...

ama yok olduğunu savunmak için yeterli argümana sahip değilim...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...