Jump to content

TANRI KESİNLİKLE YOKTUR!

Recommended Posts

• İleti 871
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bu soruya verebilecek bir cevabın yok mu ?

ALLAHIN seni nasıl yarattı mesela ? hatırlıyor musun ?

Bu soruyu bana neden soruyorsun?

Benim yazdığıma cevabın yokmu?

Burda soruları,konulari sen mi belirliyin?

Sen önce kendi kendinimi yarattın yoksa seni yaradan mı varı cevapla sonra yaratıcı beni nasıl yaratmış hatırliyirmuyum mu konuşuruz. Gene aynını yapacaksan foto astırma bana..

Sitelerde Paylaş

Bu soruyu bana neden soruyorsun?

Benim yazdığıma cevabın yokmu?

Burda soruları,konulari sen mi belirliyin?

Sen önce kendi kendinimi yarattın yoksa seni yaradan mı varı cevapla sonra yaratıcı beni nasıl yaratmış hatırliyirmuyum mu konuşuruz. Gene aynını yapacaksan foto astırma bana..

sen bana soru sormadın ki....senin yazına karşılık ben sana soru SORDUM....

ve cevap bekliyorum DOĞAL OLARAK ???

Sitelerde Paylaş

sen bana soru sormadın ki....senin yazına karşılık ben sana soru SORDUM....

ve cevap bekliyorum DOĞAL OLARAK ???

Bana neye dayanar soru soruyorsun yazdığım yazıya umarım ona verecek cevabın vardır.

Beni ben yapan et,kemik ise bilim bunu söylüyor. Tüm canlıları ve diğerlerini ise hala çalışıyorlar. Beni yaratıcı nasıl yarattı sözlü birşey söylemediği için birşeyde hatirlamiyorum doğal olarak.

Şimdi sen söyle sen yaratıcımısın?

Kendi kendinimi yarattın?

Seni yaradanmı var?

Sitelerde Paylaş

Bana neye dayanar soru soruyorsun yazdığım yazıya umarım ona verecek cevabın vardır.

Beni ben yapan et,kemik ise bilim bunu söylüyor. Tüm canlıları ve diğerlerini ise hala çalışıyorlar. Beni yaratıcı nasıl yarattı sözlü birşey söylemediği için birşeyde hatirlamiyorum doğal olarak.

Şimdi sen söyle sen yaratıcımısın?

Kendi kendinimi yarattın?

Seni yaradanmı var?

dur hele yaratma kenarda dursun...sana konuyla ilgili başka bişi sorayım......HER CANLININ ruhu varmıdır ? yani allah yaratmışsa ve allah var ise ?? her canlının da RUHU olmalıdır demi ?

Sitelerde Paylaş

Bunu bu brutal şahsının kavraması olanaksız.

Sen şu Dawkins'in ''X tanrı olabilir'' sözü geçen kitabına ''başucu eserim'' deyipte, benim aynı sözlerimi eleştiren değil misin?

agnostikler kendilerini aldatıyorlarsa buyur onları yanlışla, evrenin başlangıcında bilinçli bir müdahale olmadığını kanıtla bakalım.

Gercekten beyin su motoru gibi calisiyor. Yüzlerce kez söylendi...olmayan bir seyin kanitlanmasi istemi yanlistir... Bunlara dogmatik diyorum bana kiziyorlar dindarlardan ne farklari var? Bir tek kurani, incili kabul etmezler yasamamis masal figürlerinden bile önemli birer sahsiyetlermis gibi bahsederler.

BRUTAL, sen önce allahin olmadigini kanitla ben sonra evrene bilincli bir müdahale olmadigini kanitlarim.

Evrenin başlangıcına tümüyle vakıfsan, bilinçli bir etknenin olup olmadığını da kanıtlayabilirsin.

Olmayan birşeyin kanıtı olmaz ne demek, birşey hakkında olmadığını söylüyorsan bir takım bilgilere sahipsin demektir.

mesela allah'ın olmadığının bir sürü kanıtı var, bu forumda yüzlercesine denk gelmiş olman gerekiyor

hem alimimutlak hem kadirimutlak bir tanrı olamayacağına göre allah yoktur ya da hem kader hem de özgür irade olamayacağına göre allah yoktur gibi..

@Nolan iletimi editlemişsin

Cevap verdiğim kişi bana ''laf anlama yeteneği olmayan, o zeka düzeyine sahip olmayan, balataları sıyırmış, psikiyatrik vaka'' diyebiliyorda, ben ona ''gerzek'' diyemiyor muyum? Yoksa bu kelimenin ne anlama geldiğini bilmiyor musunuz?

Görmeyeli forumda kurallar çok değişmiş(:

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrenin başlangıcına tümüyle vakıfsan, bilinçli bir etknenin olup olmadığını da kanıtlayabilirsin.

Olmayan birşeyin kanıtı olmaz ne demek, birşey hakkında olmadığını söylüyorsan bir takım bilgilere sahipsin demektir.

BRUTAL,

Son kez yaziyorum cünkü her seferinde ayni iki kelimenin etrafinda dönmektesin. Öyle bir sey yok! Kim söylemis, kimden nasil ögrendin?

Agnostiklerin, Pantesitlerin, Panantesitlerin ve Deistlerin savunduklari kelimenin düsüncelerinin hic bir sekilde bilimsel dayanaklari yok.!

Dinlerde kullanilan masallarin biraz daha modernize edilmisleridir.!

Bazen dogmatiklikte müslümanlarin yazdiklari düsüncelere tas cikartmaktasiniz. Ayrica illa bir yaraticinin oldugunu arzulamak sacmalik degilde nedir?

Kuyruklari titrek bir sekilde yasamlarini sürdürenlerin tanri gibi anlamsiz bir sacmaliga inanmakta olduklarini görüyorum biliyorum.

Sitelerde Paylaş

tanrının yok olduğunu sanıyorum yahut böyle kabul ediyorum yahut ben öyle düşünüyorum benim kanaatim böyledir böyle inanıyorum diyebilirsiniz bunda bir sorun yok....

tanrı kesinlikle yoktur var olamaz olması imkansızdır bu kesin bir gerçektir derseniz eğer...

o zaman van minut bilader deriz...

neden olamaz var olması neden yassah kardeşim...

Sitelerde Paylaş

tanrının yok olduğunu sanıyorum yahut böyle kabul ediyorum yahut ben öyle düşünüyorum benim kanaatim böyledir böyle inanıyorum diyebilirsiniz bunda bir sorun yok....

tanrı kesinlikle yoktur var olamaz olması imkansızdır bu kesin bir gerçektir derseniz eğer...

o zaman van minut bilader deriz...

neden olamaz var olması neden yassah kardeşim...

Varlığına dair en ufak bir veri olmayan her şey yoktur..Tanrı yoktur söylemi aslında tam olarak doğru değil..Doğrusu şöyle;Tanrı'nın var olması imkansızdır..

Evren'in oluşma safhasında kendiliğinden simetri kırılması yaşanması ve Evren'in bu süreçte var olması veya evrim teorisi,Tanrı'nın var olmasının imkansız olduğunun kanıtlarıdır..

Aynı şekilde cinlerin var olması imkansızdır,meleklerin var olması imkansızdır,ruhun var olması imkansızdır diyebiliriz/demeliyiz..

Sitelerde Paylaş

varlığı hakkında veri yok sa o şey yoktur...

Bu argümanı nerden buldunuz...

Verimiz yoksa verimiz yoktur...

O şey bize veri vermiyordur....

Yada Veriyordur da biz alamıyoruzdur...

Ne diyorsunuz sn.kireç?

Tanrı var diyen birisi,bu iddiasına dair bir veri sunmalıdır..Sunamıyorsa,yalan söylemiş olur..

Çok basit değil mi bunu anlamak?

Sitelerde Paylaş

Ne diyorsunuz sn.kireç?

Tanrı var diyen birisi,bu iddiasına dair bir veri sunmalıdır..Sunamıyorsa,yalan söylemiş olur..

Çok basit değil mi bunu anlamak?

tanrı hakkında veri sunamıyorsa verisi yoktur...

yada sunduğu veri size göre geçersizdir...

tanrı vardır diyen yalancı biri de olabilir...

bir şeyin varlığını ispat edememek o şeyi yok etmez...

bir gerçeğe dair verilerin yetersiz olması yada bu gerçeği savunanların başarısız olması o gerçeği gerçeklikten çıkarmaz...

nice suçsuzlar suçsuzluğunu göstermekte başarısız oldukları için uzun seneler ceza almışlar sonradan suçsuzlukları bir şekilde anlaşılınca serbest kalmışlardır...

nice suçlular da elde yeterli veri olmadığı için suçlanamamışlar ve serbest kalmışlardır...

demek ki elimizdeki veriler bize her zaman gerçeği olduğu gibi göstermeyebilir...

verilerimiz yetersiz se gerçekler hakkında yanlış kararlar verebiliriz...

tanrının varlığı hakkında yeterince verimiz yok bu yüzden onu yok kabul ediyorum diyebilirsiniz...

ama bu kesin bir geçektir diyemezsiniz...

bir gün elinize bir veri geçer ve var olduğunu anlayabilirsiniz...

Sitelerde Paylaş
...........

bir gün elinize bir veri geçer ve var olduğunu anlayabilirsiniz...

Siz Tanrı'ya(Allah) belki vardır diye inanıyorsunuz..Çünkü Allah'a dair bir veri olmadığını sizde kabul ediyorsunuz..İleride belki bir bilim adamı bir şey bulur da,benim inandığım Allah'ın gerçek olduğunu herkes anlar modundasınız..Böyle bir şey ol(a)maz..Bu tamamen irrasyonel..Akıl/mantık bunu kabul edemez..Siz kafanızdaki korkuyu yenme adına,''olabilir'' dediğiniz Allah'a inanıyorsunuz..Zaten ben Tanrı'ya inanıyorum demek,Tanrı yoktur demekle eşdeğerdir..Tanrı'nın varlığını bilen/öğrenen birisi,Tanrı'ya inanmaz..Tanrı'nın varlığı bilinemeyeceğine göre(simetri kırılması ve evrim yeter bu konuda),Tanrı'nın ileride dahi var olması kanıtlanamaz..

Ne kadar saçma bir mantık yürüttüğünüzü şöyle anlatayım..

Şeytan yoktur diyemezsiniz,çünkü ileride Şeytan'a dair bir veri bulunabilir..Nasa bir gün şöyle bir açıklama yapacak herhalde..''Evet,şeytana dair bir iz bulduk..'' :)

Sitelerde Paylaş

Siz Tanrı'ya(Allah) belki vardır diye inanıyorsunuz..Çünkü Allah'a dair bir veri olmadığını sizde kabul ediyorsunuz..İleride belki bir bilim adamı bir şey bulur da,benim inandığım Allah'ın gerçek olduğunu herkes anlar modundasınız..Böyle bir şey ol(a)maz..Bu tamamen irrasyonel..Akıl/mantık bunu kabul edemez..Siz kafanızdaki korkuyu yenme adına,''olabilir'' dediğiniz Allah'a inanıyorsunuz..Zaten ben Tanrı'ya inanıyorum demek,Tanrı yoktur demekle eşdeğerdir..Tanrı'nın varlığını bilen/öğrenen birisi,Tanrı'ya inanmaz..Tanrı'nın varlığı bilinemeyeceğine göre(simetri kırılması ve evrim yeter bu konuda),Tanrı'nın ileride dahi var olması kanıtlanamaz..

Ne kadar saçma bir mantık yürüttüğünüzü şöyle anlatayım..

Şeytan yoktur diyemezsiniz,çünkü ileride Şeytan'a dair bir veri bulunabilir..Nasa bir gün şöyle bir açıklama yapacak herhalde..''Evet,şeytana dair bir iz bulduk..'' :)

benim saçma şeyler söylüyor olmam ve inançlarımın saçma olması tanrının yokluğunu kanıtı olamaz...
Sitelerde Paylaş

benim saçma şeyler söylüyor olmam ve inançlarımın saçma olması tanrının yokluğunu kanıtı olamaz...

Sen birak tanrinin yoklugunun kanitini aramayi da CUMBULLU'nun olmadigini kanitla...

Görelim bakalim nasil kanitlayacaksin CUMBULLU ' nun olmadigini.

Sitelerde Paylaş

Sn.kireç;evren tamamen tesadüf eseri var olmuştur..Simetri kırılması denilen olgu,Tanrı'nın var olamayacağının kanıtıdır..

Siz doğru mantık yürütseniz de,saçma şeyleri savunsanız da,Tanrı yoktur/olamaz..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...