Jump to content

YARADAN %100 VARDIR

Recommended Posts

Olduğu kanıtlanamadığından dolayı yoktur deniyor..

eee yokluğu da kanıtlanamadığı için bu kez de vardır diyebiliriz... %100 vardır ki yokluğu kanıtlanamıyor..

zaten olmasaydı bu konuların tartışılması bile saçma olurdu.. Bu konunun insanlık tarihi kadar eski olduğu ve tartışıldığı bilindiğine göre tek ve gerçek Yaradan %100 vardır..

aslını iddia eden yokluğunu ispatlasın...ama kesinlikle ispatlanamaz...

Sitelerde Paylaş

Yaradan vareden yerine şöyle deyip, olguları ortaya koyan sebepler yasalar kurallar vardır belki ama bu Tanrı vardır Allah vardır demek değildir.

Olaya bir yaratım ve yaradılış ekseninden bakınca tanrı varmış gibi duruyor olabilir.Yani kökten bakış ve temeliniz yanlış.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eee yokluğu da kanıtlanamadığı için bu kez de vardır diyebiliriz... %100 vardır ki yokluğu kanıtlanamıyor..

zaten olmasaydı bu konuların tartışılması bile saçma olurdu.. Bu konunun insanlık tarihi kadar eski olduğu ve tartışıldığı bilindiğine göre tek ve gerçek Yaradan %100 vardır..

Bir şeyin yokluğunun kanıtlanması için onu "Var" kategorisine sokabileceğimiz özelliklere sahip olması lazım.

Bu özelliklere vakıf olduktan sonra "yokluğu kanıtlanamamaktadır" argümanı devreye girer.

"Var" kategorisine şeyinin keyfine de sokamıyorsun.

Kriterlerleri bellidir varlığın.

TESPİT etmek lazım.

Ancak o tespit kriterleri karşılandıktan sonra VAR denir.

Sırf senin şeyinin keyfine de kriterleri sonsuza kadar açık bekletemeyiz.

Şimdiki zamanda var diyorsan, şimdiki zamanda kriterlere yanıt verecek.

Yok öyle evrenin şu kadarını biliyoruz, toz tanesiyiz vs diye saçmalamaya başlarsan bu sefer sen o her tarafını bilemediğimiz evrenin her tarafına naısl ulaşıp da bir tanrı var dediğini söylemen gerekir.

Bu durumda da kendi yalanını kendin kanıtlarsın.

Sitelerde Paylaş

Tamam, var diyelim. Eee, sonuç? Varsa var, ne yapalım yani? Lafı nereye getireceksin? Yoksa senin aracılığınla bize mesaj mı gönderiyor? Eğer konuyu İslam'a getireceksen, orada dur işte. O malı ancak bilinçsiz tüketicilere satarsın. 7 yy. arap anlayışını insanlara kakalamaya kimsenin hakkı yok.

Sitelerde Paylaş

Bu uyguladığın taktik asalaklıktır.

Kendi işini başkasına yükleyip, başkasının sırtından geçinme özlemi.

Var diyen sensin. Öyleyse tanrını/yaratanını/allahını kulağından tutup getirecek ve herkese göstereceksin.

Aksi takdirde yalancı konumuna da düşersin.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Sen henüz süper zenciyle tanışmadın anlaşılan .

Haa, biz inanırlar "Tanrı'nın yokluğunu kanıtla" dedikçe

Siz de "Süper zencinin yokluğunu kanıtla" diyeceksiniz.

karşı argüman olarak süper zenci.

Ben bir inanır olarak süper zenciye de inanıyorum. Ve uygulamalarının hepimiz için geçerli olduğuna.

Ama kafayı takmayacaksın. Ben unuttum bile, sadece Tanrı'ya odaklandım.

Sizler süper zenci tutturdunuz gidiyor. Unutun artık şunu.

Kaale almayınca yaptıkları hiç farkedilmiyor, yokmuş gibi.

Zihnen hasta olduğum sonucuna varamazsınız, yada varırsınız ama bu hastalığım konvansiyonel Tanrı inanırlarından daha ileri olmaz.

Fakat Tanrı var.

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam, var diyelim. Eee, sonuç? Varsa var, ne yapalım yani? Lafı nereye getireceksin? Yoksa senin aracılığınla bize mesaj mı gönderiyor? Eğer konuyu İslam'a getireceksen, orada dur işte. O malı ancak bilinçsiz tüketicilere satarsın. 7 yy. arap anlayışını insanlara kakalamaya kimsenin hakkı yok.

harbiden kaç yüz yıl geçmiş adamlar hala mal, mal gelmişler mal gidiyorlar

kaddafi gibi liderleri var arapların

mesela en basititnden müslüman devletlerine bakın libya suriye mısır ürdün şu ülkelere bakın nasıl yönetilmişler, şu arapçayı araplaşmayı seven müslüman türkler görün hiç bir şey anlamadığınız ama zorla arapça okuduğunuz araplaştığınız, örnek aldığınız insanların hepsi bilimsel zeka ürünü sistemlerle yönetiliyorlar, son model teknolojileri var, demokrasi memokrasi wowwww denecek düzeyde

ya resmen aptallar ben hayatımda araplar kadar aptal millet görmedim

bana bir tane müslüman cevap versin araplarının hepsinin anladığı ama sizin anlamadığınız şu namaz ezandan ne anlıyorsunuz, türkçe okusanız yine tartışılırda yani siz resmen bilmediğiniz dildeokuyorsunuz ne kadar saçma ya

cevaba gelelim %100 yoktur, bakınız DÜNYA

Sitelerde Paylaş

Aynı köylü kurnazlığını Muhammed'de de görüyoruz. Müşriklere şöyle diyor: (O müşrikler ki Allah'ın varlığı konusunda en küçük bir kuşku taşımıyor ve ona tapıyorlardı. Buna rağmen ...)

"Benim Allah'ım güneşi her gün doğudan doğuruyor; sizin rabbiniz de bir kere batıdan doğursun da görelim?"

Güneş'i doğudan doğuranın senin Allah'ın olduğu ne malum? Onu belki Süper Zenci doğuruyordur. Eğer Allah diyorsan, kanıtlarını getirmelisin.

Öyle "Erken gelen oturur" ya da "Kavgayı ilk yumruğu atan kazanır" kurnazlığıyla olmaz ağam...

tarihinde Satsuma54 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu iddia doğruysa sıçtığımızın resmidir..

her gün 3 vakit namaz kılmalı, cumartesileri sinagog'a gitmeliyiz..

pazarları kilisedeyiz tabii..

arada bir ateş dansı falan yapıp, hindu tapınaklarına da uğramalıyız..

tanrıları fazla kızdırmamak lazım sonuçta..

hiç birinin yüzde yüz yokluklarını ispatlayamadığımıza göre, işi garantiye almak lazım de mi..

çok mantıklı geldi gerçekten..

Sitelerde Paylaş

Yokluğu kanıtlanamıyorsa nasıl var diyebiliyorsun?Nereden uyduruyorsunuz bunları?

tabiki eserleriyle

Ben darwini, gözümle görmedim ama eserleriyle tanıdım. var demekki böyle biri yaşamış.

O kitaptaki harfler tesadüfen yan yana gelmiş olabilir mi?

tarihinde ayferkaya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Varlığını gösteremediğiniz zamanlar,yok olma durumunun yanlışlanması bir ıspat yöntemidir.Ancak var olma durumunu nasıl tasvir edip de yanlışladınız?Anlatın ,ben de merak ettim.Premise'leriniz nelerdi?Ayrıca tek ıspat yöntemi bu değildir ki,yokluğunu gösteremiyorsan var olsun,varlığını gösteremiyorsan yok olsun.Tümevarım/tümdengelim ve case'lere ayırarak ıspatlamak daha uygundur.

Sitelerde Paylaş

Bu bir yalan. İnançların adına net bir yalanı böyle dile getirmeye utanmıyor musun?

Tanrı manrı yok. Kesin olarak yok. Daha kaç bin yıl geçmesini bekleyeceğiz bu basit şeyi anlamanız için?

Ortada bir Tanrı yok. Gören, bilen, tanışan, öte dünyaya gidip de gelen yok. Bilim de bu inancın nereden çıktığını ve geçirdiği evrimi anlatıyor. Dinler tarihi bile tek başına anlatıyor.

Yalan söyleme. Var diyen ıspatlayacak. Ispatlayamıyorsan, oturduğun yerde oturup kendi hezeyanların olduğunu kabullenecek, saçmalamayacaksın.

Kısasa kısas mı yaptın sen bakiyim?

TANRI KESİNLİKLE YOKTUR!

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=44394

Sitelerde Paylaş

Ispat var diyenin sorumululugunda.

Recep beyin yabanci bankalarda parasi var diyen ispatlayacak. Bu isinize geliyormu? Geliyor Aynen bu allah icinde öyle allah var diyen ispatlasin. Ben allahin olduguna inanmiyorum. Bunun ispatini istemek ne sacmaliktir?

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

tabiki eserleriyle

Ben darwini, gözümle görmedim ama eserleriyle tanıdım. var demekki böyle biri yaşamış.

O kitaptaki harfler tesadüfen yan yana gelmiş olabilir mi?

Of ayferkaya of..

Ben sana bir de "Biliyor musun, aslında Muhammed diye biri hiç yaşamamış bile, Kur'an'ı yazan o değilmiş." desem ne gibi tuhaflıklar söyleyeceksin, tasavvur bile edemiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...