Jump to content

Tanrı Var mıdır Yok mudur?

Recommended Posts

Bizim devlet amerikadan emir alır.

Sulandırır san seni 1-0 mağlup sayarım.

Listenin başında bir emir veren var mı yokmu?

Eğer aklına geleni parmaklarınla yazamayacaksan bu konuyu burda bitirelim.

tarihinde ayferkaya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Amerika gerçek para sahiplerinden emir alır. O para sahipleri birbirlerinden emir alır. Sonra emir verirler. Aralarında zayıflayan olursa yok ederler. Halkın gidişatına göre davranırlar. Diyeceğiniz neyse söyleyin artık. Konu boş mesajlarla dolu olucak. Yazdım ya. Emir verenler onlardır. Halkın gidişatına göre emir verirler. Artık söylerseniz söyleyeceğinizi. Hatta sormayın. Direk kendinize sorun o soruyu yanıtlayında ne demek istiyorsunuz görelim artık.

Sitelerde Paylaş

O para sahipleri birbirlerinden emir alır. Sonra emir verirler.

İşte o emir verenler tanrı

Tek farkı benim tanrım bir tane amerikanın biraz fazla

:)

1 saat kadar yazamayabilirim.

çıkmam gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Sahipsiz değilsiniz diyor

bu düzenin bir kurucusu var

bu ordunun bir generali var diyor

Size o gözü kulağı ben verdim diyor.

Beni saymazsanız sizi hapishaneme atarım diyor.

Benim dediklerimi yaparsanız sizi ödüllendiririm diyor.

Siz şuanda acemi er erbaşsınız. Burdaki görevinizi tamamlayın Burada donanımlarınızı, el, göz, kulak , akıl gibi geliştirin sizi öbür taraftaki birliğime alacağım diyor.

Görmüyormusun insanların nasıl kıta kıta dünyaya gelip terhis olan askerler gibi öbür tarafa gittiğini, Hiç bu dünyada kalan varmı Herkes acemi birliğini tamamlayıp öbür dünyaya gitmiyor mu?

Sitelerde Paylaş

Aynı zamanda her şeyin tanrının bir parçası olduğu öbür dünya bir yerin olmadığı reankarnasyonun olduğu da söyleniyor :). (Bu hinuduizmde vardır. Budizm'de olabilir tam hatıralyamadım). Konuyu İslamiyete, Hristiyanlığa ve Yahudiliğe çeviriyorsunuz. Ordan devam edelim isterseniz veya kutsal kitaplarda yazanlar hakkında yazmayın. Çünkü kutsal saydığınız kitaplarn tanrısının var olup olmadığını tartışmak istememiştiniz. Bu yüzden deizmin tanrısını konuşuyoruz. Konuyu dinlerle bağdaştıracaksanız, ben dinlerin tanrısını tartışmayı tercih ederim. Deizmin tanrısını deistlerlede tartışabilirim. Ben 1-2 saatliğine gidiyorum. Bir şey derseniz dönünce yanıt vericem.

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aynı zamanda her şeyin tanrının bir parçası olduğu öbür dünya bir yerin olmadığı reankarnasyonun olduğu da söyleniyor :). (Bu hinuduizmde vardır. Budizm'de olabilir tam hatıralyamadım). Konuyu İslamiyete, Hristiyanlığa ve Yahudiliğe çeviriyorsunuz. Ordan devam edelim isterseniz veya kutsal kitaplarda yazanlar hakkında yazmayın. Çünkü kutsal saydığınız kitaplarn tanrısının var olup olmadığını tartışmak istememiştiniz. Bu yüzden deizmin tanrısını konuşuyoruz. Konuyu dinlerle bağdaştıracaksanız, ben dinlerin tanrısını tartışmayı tercih ederim. Deizmin tanrısını deistlerlede tartışabilirim. Ben 1-2 saatliğine gidiyorum. Bir şey derseniz dönünce yanıt vericem.

Şimdi kendinle çeliştin. Herhangi bir dini savunduğun anda 2-0 olursun. Çünkü Konumuz tanrı var mı yok mu?

Eğer budizm islamdan iyidir deyip budizmi savunacaksan zaten önce bir tanrının varlığını kabullenmen ve ateist olmadığını kabul etmen gerekir.

Kutsal kitaplar hakkında yazmayın diyorsun.

Şu anda ben milli takımı tutuyorum. İstediğim futbolcuyu oynatırım.

Sen ise takım tutmuyorsun

Sen önce fenerbahçeliyim de ondan sonra devam edelim?

Futbolu sevmeyen biri ile ne tartışabilirim ki?

Hem konu dağılmasın Yaratıcının varlığının delillerine de geçebiliriz?

Sitelerde Paylaş

Skor tutuyorsunuz da ne ara 1-0 olduda şimdi 2-0'a çeviriyorsunuz :). Ben budizmi falan savunmuyorum yüzlerce tanrı tiplemesi var yani onu demek istiyorum. Sizin dediğiniz islamın tanrısı. Öncelikle onu tartışalım sonra diğerlerine de geçeriz. Bu arada budizmde mantık olarak tanrı yoktur. Herkes tanrıysa kimse tanrı değildir. Budizmi istediğim gibi savunabilirim o yüzden. Ben de takım tutmadığım için istediğim futbolculardan oluşturduğum bir takım kuruyorum :). O kadar futboldan bahsetmek istiyorsanız. Bu arada kuranı tanrının yazdığını söylüyorsunuz. Kanıt? Muhammed o devirde yaşadığı yerdeki halkı(çok kötüydü o zamanlar) daha insancıl bir halk yapmıştır. Kuranı bu konuda yazmıştır. Bu yüzden Tanrıdan korkulması gerekiyordu. Korku itaat ettirir. İslamın tanrısı gerçek olma ihtimali bile yok. Bu arada budizmden bahsetmemin tek sebebi sizinkinden farklı bir şey söylemem değil. İslamdaki bazı şeylerin budizmden alıntılı olduğu için yazdım. Muhammed o devir için iyi bir şey yapmış olabilir. Ama 1400 senede çok şey değişti. Sene 2010 kafa 1400 sene öncesinde kalmış bir şekilde yaşıyorsunuz. İslam barışçıl bir değil, eşitlik içeren bir din değil. İslam tamamen muhammed'in yaşadığı halkı daha iyi hale getirmek için Muhammed tarafından yazılmış bir kitap. Ben gerçekten futbol sevmem :). İyi atmışsınız. Sizin tanrınıza inanmak için özel bir sebep yok. Hiçbirisine inanmak için özel bir sebep yok. Bunlar sadece o zamanlarda bilinmeyen şeyleri kullanarak bunları tanrının yaptığını demekten başka hiçbir şey değil(bir çoğu o zamanda bilinmiyordu ama şimdi biliniyor. İnsanlar nasıl oldu buna bir örnek. Sırf evrim İslam'ın saçma olduğunu göstermeye yeter). Kısaca hiçbirine inanmak için bir sebep ve kanıt yok. Eğer bu konuda yazıcak bir şeyiniz yoksa. Sizin tanrınızın varlığını ispatladığını iddia ettiğiniz delillere geçebiliriz. Ben hep 1-2 saatlik aralıklarla giriceğim. Bilgilerinize.

Sitelerde Paylaş

Sırf evrim İslam'ın saçma olduğunu göstermeye yeter).

Madem evrim dediniz O zaman Bir tanrının olduğu veya olmadığına dair delillere geçelim. Madem evrim dediniz evrim tanrının yokluğunu nasıl anlatıyor biraz özetlermisiniz

Sitelerde Paylaş

tüm tanrıların demedim. İslamın tanrısının dedim. Deizmde evrim zaten vardır. İslamda adem ve havva vardır. Bu yüzden evrimle çakışır. Çünkü insanın hep bu şekilde olduğunı savunuyor islam. Evrim ise insanın ilk bu şekilde olmadığını ve modern insan dediğimiz halimizin de son form olmadığını gösteriyor ve evrim bilimsel olrak kanıtlanmıştır. Daha çürütülememiştir. Harun yahyanın palavralarını koyarsanız sizinle tartışmanın bir değeri olmadığını görür ve tartışmayı bırakırım. Hiçbir bilim adamı takmıyor onu. Dawkins'de onun dediklerinin palavra olduğunu göstermiştir.

Sitelerde Paylaş

kısaca kurandan göstereceğiniz tanrının kanıtları deiğiniz şeylei tartışmamın mantığı yok. Ama tartışma bu konuya döndüğü için buyrum islamın tanrısının kanıtları onu kanıtlıyor mu kanıtlamıyor mu konusuna geçelim

Sitelerde Paylaş

tüm tanrıların demedim. İslamın tanrısının dedim. Deizmde evrim zaten vardır. İslamda adem ve havva vardır. Bu yüzden evrimle çakışır. Çünkü insanın hep bu şekilde olduğunı savunuyor islam. Evrim ise insanın ilk bu şekilde olmadığını ve modern insan dediğimiz halimizin de son form olmadığını gösteriyor ve evrim bilimsel olrak kanıtlanmıştır. Daha çürütülememiştir. Harun yahyanın palavralarını koyarsanız sizinle tartışmanın bir değeri olmadığını görür ve tartışmayı bırakırım. Hiçbir bilim adamı takmıyor onu. Dawkins'de onun dediklerinin palavra olduğunu göstermiştir.

Sizin önünüze sadece akıl ve mantık gerektirecek deliller koyacağım.

Evrim neden iki tane gözüm veya iki tane kulağım olduğunu açıklayabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Evrimi reddediyorsunuz yani. Komik olsa gerek bu. Hristiyanlar kabul etti(Papa etmiştir. Sadece ruh kısmında anlaşamamaktayız Papa'yla). Bilim adamları sizce bu soruları sormadı mı? Yanıtı verilmedi mi? Çürütülemedi. Evrimi çürütmeye çalışacaksınız. Peki. Ama o kadar soruya yanıt vermek istemiyorum. Evrim konusunda bilgi almak isteyen evrimteorisi.org a veya bilim forumundaki evrimi sabit başlıklara bakın. Neyse bu sorunuza yanıt vereyim.

Neden İki Gözümüz Var?

Neler Gerekli? : Kapaklı kalem, çeşitli cisimler

Bir gözümüzü kapatarak kalemin kapağını kapatmaya çalışalım

Şimdi de iki gözümüz açık olarak kalemin kapağını kapatmaya çalışalım

Daha sonra hiç başımızı sağa sola çevirmeden sağ gözümüzle sol tarafta bulunan, sol gözümüzle de sağ tarafta bulunan cisimleri ayrı ayrı sayalım.

Sonuç: İki gözümüz olmalı ki beynimiz nesneler arasındaki uzaklığı kıyaslayarak sonuçlandırabilsin ve başımızın karşısında bulunan tüm bölgeyi algılayabilsin.

Evrim bunu nasıl açıklar. Ben de size bunu akıl ve mantıkla açıklayayım. Okyanusların aşağılarına(bayağı derin) ışık girmez ve ordaki balıkların gözleri yoktur. Sudan karya geçiş yaptığımızda da silahlanma yarışı devam ediyordu. Dediğim gibi evrim hiç durmuyor. Hayvanlar birbirlerine üstün gelmeye çalışıyorlar. İnsanlar da maymunla aynı ortak ataya sahiptir. Afrikalı maymunlardan geliyoruz(eski formlarından, şu anki maymunlar modern formlardır). Neyse konumuza dönelim. Karaya çıkan hayvanlar öyle çok derinde yaşamıyordu. O yüzden gözleri vardır. Ama yapıları farklıdır. Fark ederseniz her hayvanın iki çift gözü olsada hepsi aynı derecede iyi görmez. Bazıları bu konuda gelişirken diğer konulardan feragat etmişlerdir. Işıktan yararlanmak için iki çift gözümüz vardır. Gözünü kullanan avcıların gözleri iyileşir. Gözlerini kullanarak avlarını farkeden avların diğer konularda feragat ederler bu konuda evrimleşmek için. Bizim ise gözlerimizin görme seviyesi vasat kulaklarımızın da duyma seviyesi vasattır. Aslında biz tür olarak dünyadaki en vasatlığa sahip türüz. Bu yüzden düşünme özelliğimiz evrimleşmiştir. Işığı kullanabilmek için gözlerimiz oluşmuştur. Evrilirken hayvanlarda gözler oluşmuştur. İlk başta çok iyi görmüyordu. Şimdikiler o zamanlarınkine göre çok çok iyiydi. Silahlanma yarışı için gitgide gelişti. Şu anki hale geldi. Bazı hayvanların yaşayabilmek için başka şeyleri evrildi. Gözlerinin evrilmesi yavaşladı veya durdu. Ama bu onların gözlerinin bir daha evrilmeyeceğini göstermez. Silahlanma yarışında ne gerekiyorsa o gelişir. Yeterli hızda gelişemezlerse türleri son buur. Mesala gözlerimizi türlerimiz hiç kullanmazsa gözlerimiz yok olurdu.

Gözle alakalı sorunun yanıtı:

http://tr.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6z%C3%BCn_evrimi(linkte her tülü ilgi var mı bilmiyorum)

Göz ve kulaklar

http://www.evrimteorisi.info/gercekler/ustun-kamera-teknolojisi-gozler-ve-kulaklarin-kusursuz-uyumu

Linkleri okuadım. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Gözün evrimini anlattım kulakların evrimi de buna benziyor. Linkleri anlamazsanız diye verdim. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gözünü kullanan avcıların gözleri iyileşir.

Okyanuslardan çok uzaklaşamamış insanların neden yüzgeçleri yok.

Hem karada hem denizde yaşayabilen hayvanlar var?

Eğer bu doğruysa Kutuplara yakın yaşayan insanların kış uykusuna yatması veya kutup ayıları gibi kürkleri de olması gerekmezmi?

Sitelerde Paylaş

tmmda günümüzün bir yarısı denizde diğer yarısıda karada mı geçiyor. Kış uykusuna yatma olayı bambaşka bir olay onu her hayvan yapmaz. Sırf kutuplarda yaşayan hayvanlarda kış uykusuna yatmaz. Kutuplardaki araştırma yapan bilim adamları orda çok uzun süredir mi bulunuyor. Ayriyeten onlar kalın ve sıcak tutan şeyler giyiyor bu yüzden uzun bir süre orda yaşayıp üreselerde kürkleri çıkmaz. Evrim 50 senede olan bir şey değildir. Çok uzun sürelerde olur. Konu evrime kayıyor. Bu konudaki sorularınızı burada sormanın alemi yok. Dediğim gibi hala çürütülemedi. Bilim adamları bunu sizden önce düşünüp araştırmışlardır. Bu konuda sorunuz varsa evrimteorisi.org da veya bu forumdaki evrim konularında bulabilirsiniz. Ama bunun yeri burası değil. Evrim islamın yalan olduğunu göstermiştir. Ama yinede islamın tanrısını tartışmak istediğim için(ki bunuda size belrtmiştim) islamın tanrısının varlığını ispatlıyor dediğiniz kanıtlara geçelim. Bu arada budizm ateist bir dindir. Herkes tanrıysa hiç kimse tanrı değildir. Budizmin tanrılı bir din olduğunu söyleyen ilk sizi gördüm. Onlarda her şey enerjidir(bunu tanrı olarak adlandıtrmışım ve adlandıranlar var). Her şey enerjinin bir parçası olduğu için budizm ateist bir dindir öbür dünya inancı falan yoktur.

Sitelerde Paylaş

tmmda günümüzün bir yarısı denizde diğer yarısıda karada mı geçiyor. Kış uykusuna yatma olayı bambaşka bir olay onu her hayvan yapmaz. Sırf kutuplarda yaşayan hayvanlarda kış uykusuna yatmaz. Kutuplardaki araştırma yapan bilim adamları orda çok uzun süredir mi bulunuyor. Ayriyeten onlar kalın ve sıcak tutan şeyler giyiyor bu yüzden uzun bir süre orda yaşayıp üreselerde kürkleri çıkmaz. Evrim 50 senede olan bir şey değildir. Çok uzun sürelerde olur. Konu evrime kayıyor. Bu konudaki sorularınızı burada sormanın alemi yok. Dediğim gibi hala çürütülemedi. Bilim adamları bunu sizden önce düşünüp araştırmışlardır. Bu konuda sorunuz varsa evrimteorisi.org da veya bu forumdaki evrim konularında bulabilirsiniz. Ama bunun yeri burası değil. Evrim islamın yalan olduğunu göstermiştir. Ama yinede islamın tanrısını tartışmak istediğim için(ki bunuda size belrtmiştim) islamın tanrısının varlığını ispatlıyor dediğiniz kanıtlara geçelim. Bu arada budizm ateist bir dindir. Herkes tanrıysa hiç kimse tanrı değildir. Budizmin tanrılı bir din olduğunu söyleyen ilk sizi gördüm. Onlarda her şey enerjidir(bunu tanrı olarak adlandıtrmışım ve adlandıranlar var). Her şey enerjinin bir parçası olduğu için budizm ateist bir dindir öbür dünya inancı falan yoktur.

Peki sence Bundan bilmem kaç milyon sene sonra doğacak insanların yanında cep telefonu ile doğma ihtimali var mı?

Veya çok bilgisayar kullananların vireless ile :)

tabi bu işin espirisi

Peki evrim yeni doğmuş bir bebeğin başında bulunan iki tane süt çeşmesi için ne diyor?

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...