Jump to content

Tanrı Var mıdır Yok mudur?

Recommended Posts

• İleti 180
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Semavat ve arzın 6 günde halk edilmesini 6 devir olarak anlıyoruz.

İnsan anne karnında 6 safhada yaratıldığı, dünyada ve berzahda 6 dönem geçirdiği gibi, 1 gün de 6 dönem ve devir geçirerek diğer güne geçiyor. Hatta her şeyin doğumu, kemali, ihtiyarlığı, ölümü, berzahı, unutulması gibi 6 devir geçirdiğini söylemek mümkündür.

Semavat ve arzın 6 günde halk edilmesine gelince:

İlk yaratılış 1. gün ve devir.

Hz. Ademin yaratılışı 2. gün ve devir.

Hz. Muhammed aleyhissalatü vesselamın gönderilmesi 3. ve gün devir.

Dünyanın kıyamet başlangıcındaki harabiyeti 4. gün ve devir.

Bu imtihan dünyasının kıyamet ile bütün bütün kapanması 5. gün ve devir.

Dünyanın kıyametinden haşir sabahına kadar geçen dönem ise 6. gün ve devir.

Demek ki 6 gün kainatın ilk doğuşundan ve yaratılışından, haşir sabahına kadar geçen zaman, devir ve dönemi içine almaktadır.

Bunu ben söylemiyorum kur'an söylüyor.

Sitelerde Paylaş

Burada şunu belirtmek isterim.

Kuranda eli delik diye bir tabir vardır.

Eli delik sence ne demek?

cömert demek?

İnsanlar arasında bir deyim vardır Cebinde akrep var ne demek?

Cimri demek?

Arapça daki kelime sayısı ile türkçedeki kelime sayısı aynı değil?

Tabiki anlamları da birebir aynı değil?

Şöyle düşünün

Çok az

ile

az çok ara sında ne kadar fark var

Sitelerde Paylaş

bir ara erzincan depremiydi herhalde depremde spikerin bin beş yüz ölü var sözünü ingilizceye beş yüz bin ölü diye çevirmesinden bütün dünya ayağa kalkmıştı da sonradan durum düzeltilmişti.

tarihinde ayferkaya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Semavat ve arzın 6 günde halk edilmesini 6 devir olarak anlıyoruz.

İnsan anne karnında 6 safhada yaratıldığı, dünyada ve berzahda 6 dönem geçirdiği gibi, 1 gün de 6 dönem ve devir geçirerek diğer güne geçiyor. Hatta her şeyin doğumu, kemali, ihtiyarlığı, ölümü, berzahı, unutulması gibi 6 devir geçirdiğini söylemek mümkündür.

Semavat ve arzın 6 günde halk edilmesine gelince:

İlk yaratılış 1. gün ve devir.

Hz. Ademin yaratılışı 2. gün ve devir.

Hz. Muhammed aleyhissalatü vesselamın gönderilmesi 3. ve gün devir.

Dünyanın kıyamet başlangıcındaki harabiyeti 4. gün ve devir.

Bu imtihan dünyasının kıyamet ile bütün bütün kapanması 5. gün ve devir.

Dünyanın kıyametinden haşir sabahına kadar geçen dönem ise 6. gün ve devir.

Demek ki 6 gün kainatın ilk doğuşundan ve yaratılışından, haşir sabahına kadar geçen zaman, devir ve dönemi içine almaktadır.

Bunu ben söylemiyorum kur'an söylüyor.

Evrim işte bu yaratılışı tamamen çöpe atıyor. Yaratılış bilimsel değil, gerçek değil. Evrim bilimsel ve gerçektir. Ken Miller'ın akıllı tasarım çöküşü videosunu koydum izleseydiniz keşke.

Bana kurguluyorsun dediniz? Hiçbir şey demediniz. Sadece sizin istediğiniz konuları konuşuyoruz. Yazdıklarımın içinden tek bir şeyi seçiyor ve diğerlerini hiç yazılmamış gibi sayıyorsunuz. Diğer yazdıklarımı da yanıtlayın ve öyle soru sorun. Bana kurguluyorsun dediniz. Neyi kurguladığımı öğrenmek istiyorum. İkinicisi evrim bu yaratılışın hepsini çöp etse bile ben başka bir soru daha sormak istiyorum. Diğer peygamberler devire girmiyor mu? Tanrının oğlu İsa bile mi? Sizde onun çocuğu olarak geçmiyor olabilir. Ama hristiyanlıkta var. Hristiyanlıkta sizinle aynı tanrının kitabı değil miydi? Yoksa farklı tanrılar mı? Bunların hepsine aynı benim sizin sorularınızın hepsine tek tek yanıt vermem gibi yanıt veriniz. Eğer yine içinden tek bir şey seçerek devam ederseniz konuya ben bu tartışmaya devam etmiycem. Benim sorduğum soruları yanıtlamanız için yalvartıyorsunuz! Ekstradan postlar atıyorum yanıtlayın diye! Ben buna mecbur muyum?

Sitelerde Paylaş

Bana mantığımın alacağı şekilde izah edermisin evrim teorisinin nasıl yaratılışı çöpe attığını? Sakın link verme çünkü internette en az evrim teorisi kadar evrimin çöküşü linki var

:)

Sitelerde Paylaş

Kurgudan kastıma gelince şu: Hem Kur'andan ayetler veriyorsunuz neden 6 gün değilde 1 sn'de yaratmadı diye(yaratılış kitabından) hemde yaratılış çökmüştür deyip evrimden bahsediyorsunuz. İnternette en az evrim teorisi kadar evrimin çöküşü linki var. Kur'andan ayet vermeniz için yaratılmış olduğunuza inanmanız gerekir. ve en az bir tanrıya inanmanız gerekir. Sonrada yaratılış çökmüştür diyorsunuz. kurgunuzdaki çelişki burada

Sitelerde Paylaş

Evrimin çöküş videolarının tamamı Harun Yahya'nın. Bir ikiside evrimi bilmeyen insanların yaptığı. Her gün izliyoruz. Evrim de Adem ve Havva yoktur. Yaratılışta insan hep bu şekilde yaratılmıştır. Evrimde bu böyle değildir. Biz Afrikalı maymunlardan geliyoruz. Evrim çökmedi yahu. Canlılarla ilgili her bilim dalında(genetik bilim, ilaçların üretilmesinde) evrim baz alınıyor. O yüzden ilaç sanayi bu kadar gelişmiş. Genetik bilim bu kadar gelişmiş. Evrim çöküş videolarında en çok ara form olayı ve şempanze konusu gelir. Birincisi şempanzelerden gelmiyoruz. Onlarla aynı ortak ataya sahibiz sadece. Ara formlar da ispatlanmıştır. Sadece insanlar şunu anlayamıyor. Modern bir hayvanla başka bir modern hayvana arasında ara form arıyorlar. Bu yanlıştır. Bulduğunuz her fosil modern bir hayvanın(soyu tükenmiş de olabilir) tek hücreli canlılar arasındaki ara formu olacaktır. Çünkü o fosil o hayvanın atasıdır.

Yine o kadar şey yazdım hiçbirine yanıt vermediniz. Artık soru sormayın ve yanıt verin. Yukarıda yazdığım tüm sorulara yanıt vermeden soru sormayın.

Sitelerde Paylaş

Evrim en az 50 defa çöktü.

Evrimi anlatanlarda turandursunun

Maymundan geldik diyorsun?

Ama evrim bir tane ara form gösteremiyor?

bilmem kaç yüz milyon yıllık fosil kayıtları insanın hep insan, maymunun hep maymun olduğunu kanıtlıyor.

Sorun kör gözlerin göremediği renk gibi

Perde arkasında yaratılışa yardım eden eli görememek?

Sitelerde Paylaş

Biz Afrikalı maymunlardan geliyoruz. Evrim çökmedi yahu. Canlılarla ilgili her bilim dalında(genetik bilim, ilaçların üretilmesinde) evrim baz alınıyor. O yüzden ilaç sanayi bu kadar gelişmiş. Genetik bilim bu kadar gelişmiş. Evrim çöküş videolarında en çok ara form olayı ve şempanze konusu gelir. Birincisi şempanzelerden gelmiyoruz. Onlarla aynı ortak ataya sahibiz sadece. Ara formlar da ispatlanmıştır. Sadece insanlar şunu anlayamıyor. Modern bir hayvanla başka bir modern hayvana arasında ara form arıyorlar. Bu yanlıştır. Bulduğunuz her fosil modern bir hayvanın(soyu tükenmiş de olabilir) tek hücreli canlılar arasındaki ara formu olacaktır. Çünkü o fosil o hayvanın atasıdır.

Yine o kadar şey yazdım hiçbirine yanıt vermediniz. Artık soru sormayın ve yanıt verin. Yukarıda yazdığım tüm sorulara yanıt vermeden soru sormayın.

koyulaştırdığım iki nokta birbiri ile çelişiyor.

Yukarda maymunlardan geliyoruz diyorsun?

Aşağıda Modern hayvanız diyorsun

Eğer maymundan geliyorsak, maymunla aramızda ara form olması gerekir.

Eğer tek hücreden geliyorsak zaten maymundan gelmiyoruz demektir?

Yani söylediğin resimdeki ile çelişiyor?

evrim.jpg

Evrim sadece baştaki ve sondaki ni gösterebiliyor aradaki ikisini gösteremiyor.

Sitelerde Paylaş

YETTİ ARTIK! YANIT VER SORULARIMA ÖYLE SOR BE! TARTIŞMA BU SEN SORUP BEN YANITLAMIYORUM! BEN DE SORU SORUYORUM! YANIT VER BENİM SORULARIMA!

EVRİM ARA FOSİL ÖRNEKLERİNDEN BİRİ:

NEDEN HALA ŞEMPANZELER VAR:

İnsan evrimi:

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0nsan_evrimi

Kısırlığın nedeni:

http://evrimhaberleri.wordpress.com/category/insanin-evrimi/

Kayıp halka(Richard Dawkins yazısı):

http://richarddawkins-turkey.blogspot.com/2011/03/kayp-halka-m-kayp-derken-neyi_03.html

http://richarddawkins-turkey.blogspot.com/2011/03/kayp-halka-m-kayp-derken-neyi.html

Sitelerde Paylaş

Renkli ve binoküler görmemizin sebebi:

İnsanın evrimi diye youtube'a yazarsanız Harun Yahya'nın profillerine ve videolarına rastlayacaksınız. Onu kimse ciddiye almıyor hatta Richard Dawkins onun yaratılış atlasıyla dalga geçmiş ve çürütmüştür.

Linki:

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1744463446220&oid=156806454354452&comments

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1744483006709&oid=156806454354452&comments

SORULARIMA YANIT VER ARTIK!

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hepsi harun yahyanın değil

Onun da montajladıklarını göstermiştim. Hiçbirisini izlememişsin. Yazık! Sayfa 5'te var ona cevap veriyor. Ama durun siz üşenmeyin. KARŞIMDAKİ CAHİLE VE TEMBELE YARDIMCI OLAYIM!

O KADAR VİDEO KOYDUM! ONLARA BİLE BAKMAMIŞSINIZ! BEN SİZİNLE NİYE TARTIŞIYORUM Kİ! SORULARIMA YANIT VERİN ARTIK!

Sitelerde Paylaş

Daldan dala atlayan sensin

sıkıştığın yerde 30 tane link verip kenara çekiliyorsun

Sonra linklerden birine cevap verdimmi neden birine cevap verdim diyorsun. Tek tek gidelim o zaman

Şempanzeler seni iki kere yanıltıyor?

1. Şempanze eğer ara formsa modern hayvanlarda ara form arıyorlar tezinle çelişiyor.

2. Şempanze eğer tek hücreliden geldiyse zaten aradaki o değildir.

soruları tek tek sorarsan ben de tek tek cevaplarım?

6 gün dedim

sen evrim dedin

sonra ara form dedin

teker teker sorarsan teker teker cevap alabilirsin

Sitelerde Paylaş

koyulaştırdığım iki nokta birbiri ile çelişiyor.

Yukarda maymunlardan geliyoruz diyorsun?

Aşağıda Modern hayvanız diyorsun

Eğer maymundan geliyorsak, maymunla aramızda ara form olması gerekir.

Eğer tek hücreden geliyorsak zaten maymundan gelmiyoruz demektir?

Yani söylediğin resimdeki ile çelişiyor?

evrim.jpg

Evrim sadece baştaki ve sondaki ni gösterebiliyor aradaki ikisini gösteremiyor.

SİNİRLERİMİ TEPEME ÇIKARDINIZ! TEŞEKKÜR EDERİM. Tek hücreli canlı evrildi ve dallara ayrıldı. Bu dallardan birisi maymuna gitti. Sonra o dalda ayrıldı. Bu böyle devam etti ve ediyor.

İnsan evrimi:

http://tr.wikipedia....4%B0nsan_evrimi

Kısırlığın nedeni:

http://evrimhaberler...insanin-evrimi/

Kayıp halka(Richard Dawkins yazısı):

http://richarddawkin...en-neyi_03.html

http://richarddawkin...erken-neyi.html

SORULARIMA YANIT VER!

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...