Jump to content

islama göre aşık olmak günah..

Recommended Posts

bir arkadaşım söyledi bu kızın annesi hocaymış sanırım islamda bir kişi aşık olamazmış ve aşık olduğu kişiylede evlenemezmiş çünkü tek aşk allah aşkıymış insan bir kişiyi allah için sevmeliymiş aşık olduğu için değil ...

aslında durum biraz mantıklı çünkü islama göre erkeğin annesi/kız kardeşi haricinde bir kadın görmesi haram değil midir nerden görsünde aşık olsun kadına

gördüğü zaman da direkt haram oluyor .

Size bu zırvaları kim anlatıyor anlamıyorum. Hadi kötü niyetli insanlar böyle şeyler uyduruyor anlayabiliyorum da siz bunlara nasıl inanıyorsunuz bu kadar gafil bu kadar mı cahilsiniz siz hiç mi düşünmezsiniz hiç mi okumazsınız.Kurduğun cümlelere bir bak hep mışlı muşlu hayatında hiç Kuran eline aldınmı? Hiç hayatında hadis okudunmu? Oturduğun yerden eleştirmek kulp takmak tabi ki de kolay.

İnancın olmayabilir buna saygım var ama lütfen bilmediğin konularda atıp tutma önce bir araştır az biraz düşün.

Sitelerde Paylaş

Niye müftüye değil de ateistforuma fetva soruluyor yahu?

Burada bi fetva köşesi açsak amma çalışır ha! :lol:

Hocam, ayakkabımın bağını düz mü, çapraz mı bağlasam sevap olur? :lol:

Hocam, kulağımı kalemin arkasıyla kaşısam günah mıdır? :lol:

Hocam, karıma "yaaav kardeşim!" diye kızmışım, kaç gün oruç tutayım? :lol:

Fetva görevlisi bi admin koymak gerek! :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Utanmasalar nefes almayıda günah olarak anlatacaklar.

Aşk olmasa sevgi olmazsa bu dünya savaşla dolar.....

Yatıp kalkıp sevenlere dua etsinler.

Beni öfkemden alıkoyan sevgilimdir.

tarihinde Dofre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Kafası karışık genç arkadaşım nerden buluyorsun bu arkadaşları; islam açık apaçık bir dindir muhammed parası olanlara arkadaşlarına kadın kız bulur ganimet cariye dağıtır parasız gariban gençlere ise oruç tutmasını tavsiye eder islam bu kadar apaçık bir dindir.

Bu araplardan sonra gelenler bir kaç yüzyıl sonra dahada kafayı yemiş sanki kutsal bir şey varmış kendileri aşk mesk adı ile kaybetmişlerdir.

Aşkın olduğu bile şüpheli iken ki (bana göre yoktur) olmayan şeylere bağlanmak kafayı yemek ne derece mantıkldır.

Erkeklerde çoktur bu ,gidip bir boka konar zamanında sonra gelir aşk yoktur der.

Sitelerde Paylaş

özür dileyerek söylüyorum ama cahilsiniz bari belli etmeyin, İslama emir ve yaska koyup ulu ort her eyrde hiçbir bilginiz olmadığı halde her türlü konuyu açıp böyle şeyler yapmanızdaki sebep nedir anlamıyorum.

yoksa sizdemi acaba seslerinizi bastırmak için İslama savaş açanlardansınız.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...