Jump to content

MÜSLÜMANLARA UYARI....

Recommended Posts

bu foruma uğrayanmı olur sanıyorsunuz?müslümanlar olmazsa kimcesikler kalmaz burda,maymunları konuşup durursunuz,sayın hacı benim iletilerim hep bu yönde oldu olacakta,elinden geleni ardına koma gerekirse müslüman temizliğine başla,ama düşün bu forumun sonrasını(:

özlersiniz bizi ^_^

Sitelerde Paylaş
  • İleti 133
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hadi ordan!

Tutturmuş bir "voltran" falan diye panteizmi aşağılayabileceğini sanıyor.

Ya da "Benim kolum-ayağım da tanrının bir parçası" diyerek çürütebileceğini zannediyor şapşal.

Panteizm kadar başına taş düşsün! :lol:

Sen öküzkafaya sahipsin ama yine de yazayım, sen anlamasan başkası anlar hiç olmazsa.

Panteizme göre;

Doğaüstü bir varlık yoktur.

Dolayısıyla doğaüstü bir tanrı da yoktur.

Tek yaratıcı güç doğadır.

Yaratıcı diye bir tanrı arıyorsan, doğadan başka bir yaratıcı tanrı bulamazsın.

Doğa nedir?

Doğa tüm evrendir, evrendeki herşeydir.

O yüzden tanrı doğadır, tanrı herşeydir.

Umarım kafan basmıştır.

Tabi bu panteizmin esasıdır. Natürel panteizmdir.

Dalları budakları olabilir.

Ya da panenteizm gibi teizme yakın ayrı bir kardeş felsefesi olabilir.

Onlarla natürel panteizmi ayrı tutacak, karıştırmayacaksın.

Müslümanların da tepkisi böyle oluyor.

Vaazcılar özellikle.

-Hadi oradan- diye :)

Arkadaş bana odaklanma.

Bensiz düşün şöyle ne bok yediğini.

Neye ne anlam yüklediğini.

Sen bensiz de aptalsın.

Sitelerde Paylaş

ateistliğin bilinip yaygınlaşması için seçtiğiniz yol

yanlış,ittifak halinde değilsiniz ha şimdi dersiniz ki biz koyun değiliz sizler gibi,birlik içinde olmazsanız herkes kendi bildiğini okur ve avuç içi kadar kalırsınız,gerçi bunlar Rahman'dan..konumuz bu değil,konu müslümanların bu forumdaki tebliğleri ve ateistlerin bundan rahatsızlığı.

Sitelerde Paylaş

yanlış,ittifak halinde değilsiniz ha şimdi dersiniz ki biz koyun değiliz sizler gibi,birlik içinde olmazsanız herkes kendi bildiğini okur ve avuç içi kadar kalırsınız,gerçi bunlar Rahman'dan..konumuz bu değil,konu müslümanların bu forumdaki tebliğleri ve ateistlerin bundan rahatsızlığı.

Biz hepimiz birlik içindeyiz mechuleciğim, sen hiç merak etme.

Sadece ateistler değil, agnostikler ve panteistlerle de birlikte, birlik içindeyiz.

Biz birbirimizi yeriz, ayrıntılarda deli gibi kavga da ederiz ama bu sadece bizi ilgilendirir. İş ciddiye bindi mi, hepimiz tek yöne bakar, birlik oluruz.

En azından büyük çoğunluğumuz...

Müslümanlar tebliğ yapamaz tabii. Zaten yapmaya kalkanların iletileri veya başlıkları Tavanarası'na taşınır. Burada tebliğ işe yaramaz. Allah'a inanmayan insanlara din tebliği ne işe yarar ki zaten?

Arada bir burayı İslami forum zannedip uzun uzun İslamcı yazılar asarlar. Kimse bir şey anlamaz tabii...

Sizin mesela, ritüeller konusunda uzlaşamadığınız bir ayrıntının, bir ayeti nasıl değerlendirdiğinizin bizim için ne gibi bir önemi olabilir, değil mi?

O tür konuları müslümanlar kendi aralarında tartışmalılar. Bize ne...

Bizim burada konuşmak istediğimiz şeyler de amacımız da farklı.

Biz sizin inançlarınızı kökten reddedenleriz. Bu durumda tebliğ biraz komik olur.

Ayrıca saygısızlıktır. "Sizi, düşüncelerinizi, amacınızı ve forumuzu zerre kadar takmıyor, bildiğimi okuyup dinimi tebliğ etmekte ısrarcı oluyorum!" demektir.

Yani müslüman arkadaşlara kimse karışmıyor. Elbette onlar da dinleri savunup sahiplenecekler. Tartışacağız.

Ama tebliğ başka bir şey... Biz o tuhaf yazıları anlamıyoruz bile. Garip garip Arapça sözcükler hepsi.

Sitelerde Paylaş

İyi de biz de sizleri rahatsız ediyoruz..

Sizler de aranızda kedi köpek gibi kavga ediyor, birbirinizi domuz ipi ile bağlayıp canlı canlı gömüyorsunuz.

Ateist dediğiniz kim ve ne ola ki...

Gökten zembille inmedi onlar..

Sizin aranızdan daha iyileri çıkar mı hiç......

Sitelerde Paylaş

Ateistler rahatsız falan değil.

Sürekli yalanlarınızı okumaktan bıktık artık.

Mesele Ateistliğin yaygınlaşması olayı da değil... ispatlayamadığınız Tanrı'nızın masum beyinlerde çizdiğiniz zararlı etkilerini en aza indirgeme isteğimizdir.

Sahte kavramlarla beynin girdaplarında korkular enjekte ettiğiniz karamsar düşünce canavarlarının esaretindeki insanlar, korkularının endişelerinin etkisinden bir türlü kurtulamaz. Aslında kurtulmak ister ama başaramaz; çünkü kontrolü korku kültürüyle elinize aldığınızdan, artık Kendine güvenememektedir.

Hayatında bunu bir kere denese o zaman gerçekten özgürlüğün kapılarını açabilecktir.

İşte bizim görevimiz burada başlar:

Burada yaptığımız onlara gerçekleri göstermektir sadece...aşı yapmak değil.

Hiç bir Ateist tebliğci olamaz; çünkü Ateizm bir inanç değildir.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar tebliğ yapamaz tabii. Zaten yapmaya kalkanların iletileri veya başlıkları Tavanarası'na taşınır

bunu xislam okumalı lütfeeen oku(:

ifeel kendi çapında haklısında bir müslüman kafası karışıktan bahsetmiyorum buraya niçin gelebilir ki başka?

bizleri rahatsız ediyorsunuza yüzeysel katılıyorum sayın hacı,kişisel bi sorunumuz yok hiçbirimizin,yada kişiliğinizle ilgili tartışma olmaz benim nezdimde bu böyle,ama kalkıp müslümanların iletileri silinecektir derseniz ki bu iletiler sizlerin hoşuna gitmeyenler,bu hakszılık olur böyle olmasını istiyorsanız almayın kardeşim müslüman lmayın foruma bende bunu diyorum.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar tebliğ yapamaz tabii. Zaten yapmaya kalkanların iletileri veya başlıkları Tavanarası'na taşınır

bunu xislam okumalı lütfeeen oku(:

ifeel kendi çapında haklısında bir müslüman kafası karışıktan bahsetmiyorum buraya niçin gelebilir ki başka?

bizleri rahatsız ediyorsunuza yüzeysel katılıyorum sayın hacı,kişisel bi sorunumuz yok hiçbirimizin,yada kişiliğinizle ilgili tartışma olmaz benim nezdimde bu böyle,ama kalkıp müslümanların iletileri silinecektir derseniz ki bu iletiler sizlerin hoşuna gitmeyenler,bu hakszılık olur böyle olmasını istiyorsanız almayın kardeşim müslüman lmayın foruma bende bunu diyorum.

Okudum ne olmuş?

Sitelerde Paylaş

bakın ateistler birbirin yiyor,kendi aranızda bi uyumunuz yokki

Mechule gerçektende inanılmaz beyinsizsin.

Neden bu kadar açık şeyleri anlamadığını bunu nasıl başardığını gerçektende anlamıyorum.

Be sayın beyinsiz Ateistlerin aralarında farklı fikirler olabilir bu çok normaldir.

Ateistlerin nasıl davranması gerektiğini söyleyen kutsal kitaplarımı var???

Peki sen hangi zeka ile bunu Ateistlere söylüyorsun???

Sizin elinizde hemde ap açık olduğu yazan hemde allahtan geldiğine inanılan bir kitap var yer yüzünde gelmiş geçmi tüm insanlar arasında bu kitabı anlayan hiç gördünmü?

Git bütün hemde istisnasız tüm islamcılar aralarında hemde ellerinde kitap olduğu halde anlaşamazlar. Böyle olduğu halde hala bunu söyleyecek kadar zavallısınız.

Sen hiç hayatında anlaşan iki islamcı gördünmü?

Bu zavallılar ikiside prof olmuş ama TV lerde bviribirilerine ellerinde kuran hakaret ediyorlar be beyinsiz.

Burada bunlarda bahs etmes gereken en hemde en son kişiler silersiniz ama o derece beyinsizsinizki bu saklamanız gereken şeyi burada yazıyorsunuz.

Yani sizin beyinsizliğinizden bir insan olarak artık ben utanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Müslüman buraya niçin gelir, ben nereden bileyim? Ben de düşünüyorum düşünüyorum bulamıyorum.

Kendime göre fikirlerim var tabii ama onları doğru kabul etmezsiniz.

Muhtemelen, bir kişiyi bile müslüman yapsam fena olmaz diyorsunuz.

Bazılarınız ateiste acıyor, Allah rızası için onu doğru yola sokmak için çabalıyor.

Bir kısmınız bonus kapmak için, bir başka kısım da Allah'ın emri olduğuna inandığı için. İslam'ı yayma emri var ya hani, o.

İşte biz bunları da ve daha sayamadığım başka nedenleri de bildiğimiz için burayı cuma hutbesi verilen yere çevirmenize müsade etmiyoruz.

Tartışın, dilediğinizi savunun ama uzun uzun dini yayınlar asmayın.

Burada kimse yemez onları.

Bana da sorarsan hepiniz çok fena günaha giriyorsunuz.:)

Sitelerde Paylaş

Bence ateizime en yakın eğilim, hatta ateizmin kendisi panteizmdir.

Agnostisizm değildir.

Çünkü ortada bir bilinmez yoktur. Bilinen vardır.

Bilinmeyen bir konu üzerinde yalnız deliler yorum yapar.

Ateist bilinmeyeni tartışmaz. Yalnız bilinenlerle ilgilenir. Panteizmin de ilgi alanı bilinenler ve bilinebilir olanlardır.

Panteizm doğayı sorgular. Ateizm de sorgular.

Panteizm doğası gereği bilimseldir. Ateizm de bilimseldir.

Panteizm bütün canlı cansız varlıkların doğanın bir parçası olduğunu savunur.

Ateizm onu savunmasa bile bu görüşü kabul eder.

Hepimiz yıldız tozuyuz. Bu gerçeğin yadsımak mümkün değildir.

Bence panteizm ile ateizmi birbirlerinden ayıran kriterler kesin değildir.

Vardır diyenlerin itirazlarının nedenini merak ediyorum.

Ateistler mi itiraz ediyorlar, yoksa panteistler mi?

Sitelerde Paylaş

"Tebliğ" sözcüğüyle ilgili bir sıkıntı var.

Tebliğ kötü bir şey değil. Sözlük anlamı "bildirmek, bildiri" şeklindedir. Bir ateist de tebliğde bulunur. Yarıca hukuki bir terimdir.

Din sözkonusu olduğunda çok kullanıldığı için sadece "inanç yaymak" gibi algılıyor ve ateizmin tebliğ edilemez bir şey olduğunu düşünüyoruz.

Alışkanlık..

Oysa ateizm de tebliğ edilir.

Ben çok sevdim bu deyimi. İronik gibi duruyor. Hoş....

Sitelerde Paylaş

Agnostisizm değildir.

Ateist bilinmeyeni tartışmaz. Yalnız bilinenlerle ilgilenir. Panteizmin de ilgi alanı bilinenler ve bilinebilir olanlardır.

Aha da kaybettik Hacıyı.

Şimdi bu algı bozukluğuyla 3 aydan 12 aya kadar panteist takılır.

Sana nick de buldum Hacı.

Pempe Pante :)

Sitelerde Paylaş

Agnostisizm değildir.

ben tanrı mıyım...

değilim heralde...

öyleyse tanrı benim dışımda mı...

gördüğüm şeyler tanrı mı...

değil heralde...

öyleyse tanrı onların da dışında mı...

tanrı varlıkların dışında mı...

tanrı yoklukta mı...

yoksa varlıkta mı...

yoksa ikisininde dışında mı...

tanrıyı gene varlıkta aramak lazım heralde...

varlığın içinde mi...

yoksa varlığın kendisi mi...

Sitelerde Paylaş

Pantheism is the view that the Universe (Nature) and God are identical. Pantheists thus do not believe in a personal, anthropomorphic or creator god. The word derives from the Ancient Greek: πᾶν (pan) meaning ‘all’ and θεός (theos) meaning ‘God’. As such, Pantheism denotes the idea that “God” is best seen as a way of relating to the Universe. Although there are divergences within Pantheism, the central ideas found in almost all versions are the Cosmos as an all-encompassing unity and the sacredness of Nature.

Sen cidden tozutuyorsun Hacı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...