Jump to content

Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

Recommended Posts

bu düşünce tarzı çıkarcı bir yaklaşım, Allah inancında menfaat düşünmek doğru olmaz. yaptığın her iyi amelin karşılığında elbet bir mükafat var ama inananlar mükafat için amellere başvurmazlar.

sende mucize arayıp, inanmak istersen tabi bu şuan yadırganamaz ama benim açımdan doğru görünmüyor. keşke hayatında istediğin tarzda bir mucize ile karşılaşabilsen.

böyle bir durumu yaşayınca da benim şuan yazdıklarıma hak verirsin. şimdilik yazdıklarım sana safsafata gelecektir.

Çıkarcı diyene bak! Çıkarcı olsaydım ben de senin gibi aklımı ve mantığımı devre dışı bırakır, vicdanımı susturur, sonsuz hayat, huriler, bağlar, bahçeler, şarap ırmakları hayali uğruna inanmaya devam ederdim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 342
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Her ne hikmetse kuranı yazanlar mucizeler konusunda eski yalanları tekrar etmişler muhammed için yeni bir mucize ortaya atmamışlar. Dilin kemiği yok bol kepçe ortaya karışık mucizeler hayal edebilirlerdi. Bu durum "De ki: Mucize göstersem de nasıl olsa inanmayacaksınız onun için mucize konusunda allahı yormayın" şeklinde her surede biteviye tekrarlanan ayetlerle savunulmaya çalışılmıştır. Aslında mucize peygamberlere özgü değildir. Sonuçta mucizeleri peygamberlere veren de tanrıdır. Bu konuda dincilerin tutumları doğru ama yine de muhammed veya kendi peygamberleri olduğunda tanrıyı unutabiliyorlar.

Ama ne hikmetse illaki bir asa ya da el hareketi gerektirir ve bir de peygamber lazımdır. Mucizeyi allah tek başına göstermez.

Mucizeler yaşanılan çağın hayal gücüne göredir, bölgeseldir. Körleri iyileştirme, suda yürüme, denizi yarma, salihin devesi gibi basit yalanlar uydurulmuştur. Denizin yarılması da doğal bir engelin aşılması için ilkel zamanda beklenen bir hayalin sonucudur.

Not: Muhammedin ayı yardığını söylemeyin. Bu olayın kuranda geçip geçmediği tartışmalıdır.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen orda olup gözünle görseydin de inanmazdın...

Ya aklın görmüyor ya da bozulmuş...

Orda olmamama gerek yok. Bilim adamlarının sonradan yapacakları ölçümler de bana yeter.

Bu masalda gerçek payı olsaydı şimdiye kanıtları ortaya çıkmıştı. Sizin gibi saflar bu masallara inanır.

Sitelerde Paylaş

alınması gereken ibret önemli olandır. siz görünene bakmak istersen gizli mesajı alamıyorsunuz.

Alıması gereken ibret şu olabilir mi?

Sizin de kabul ettiğiniz bir mucize gerçekleşiyor ve museviler topraklarına dönebiliyor. Yani musevilerin topraklarına dönmelerini Allah istiyor...

Fakat birçok Müslüman musevilerin bu bölgeden atılması ve yok edilmelerini istiyor.

Allah'ınızın isteğine ters bir istek değil mi bu?

Sitelerde Paylaş

Çıkarcı diyene bak! Çıkarcı olsaydım ben de senin gibi aklımı ve mantığımı devre dışı bırakır, vicdanımı susturur, sonsuz hayat, huriler, bağlar, bahçeler, şarap ırmakları hayali uğruna inanmaya devam ederdim.

bir yazı yazarken düşünerek yaz, klavyeyi alıp aklından ilk geçenleri kelimelere yansıtma, sürekli her başlıkta aynı film tekrarlanıyor, konu açılıyor sonra ateistler pusuda bekleyen avcı misali bir müslümanın yorumunu bekliyorlar. yazılanın doğru yanlışı hiç önemli dğeil isimlerin hiç önemi yok buradaki amaç ateistin anti tezinin kişiye yansıtılması. konunun yazının alıntının yada düşüncenin amacı gözünüzde olmadığı için her yazının sonunda kişiselleştirmelerle kendinizi kazanmış sanıyorsunuz.

bu tutumlar birinizde ikinizde beşinizde değilki, hangi birinize ne söylenir, köre gökkuşağını anlatmak bile size bir olguyu anlatmaktan daha kolay.

Sitelerde Paylaş

Sizin de kabul ettiğiniz bir mucize gerçekleşiyor ve museviler topraklarına dönebiliyor. Yani musevilerin topraklarına dönmelerini Allah istiyor...

Fakat birçok Müslüman musevilerin bu bölgeden atılması ve yok edilmelerini istiyor.

Allahın iradesini kul sorgulayamaz, ben kadere iman etmişim, olayların gidişatı değil, benim gidişatım önemlidir, ben yoldan çıkmışsam ayağım kaymışsa dünya gülistan olsa ne değişir. ben hak yolda isem doğru yolda yürüyürsam dünya cehennem olsa kaç yazar.

Sitelerde Paylaş

bir yazı yazarken düşünerek yaz, klavyeyi alıp aklından ilk geçenleri kelimelere yansıtma, sürekli her başlıkta aynı film tekrarlanıyor, konu açılıyor sonra ateistler pusuda bekleyen avcı misali bir müslümanın yorumunu bekliyorlar. yazılanın doğru yanlışı hiç önemli dğeil isimlerin hiç önemi yok buradaki amaç ateistin anti tezinin kişiye yansıtılması. konunun yazının alıntının yada düşüncenin amacı gözünüzde olmadığı için her yazının sonunda kişiselleştirmelerle kendinizi kazanmış sanıyorsunuz.

bu tutumlar birinizde ikinizde beşinizde değilki, hangi birinize ne söylenir, köre gökkuşağını anlatmak bile size bir olguyu anlatmaktan daha kolay.

Verdiğin öğütlere ilkönce kendin uyman lazım. Gerçi körü körüne bir inanca saplanıp kalanlardan düşünmesini beklemek hayal ama bir umut işte.

Sitelerde Paylaş

Verdiğin öğütlere ilkönce kendin uyman lazım. Gerçi körü körüne bir inanca saplanıp kalanlardan düşünmesini beklemek hayal ama bir umut işte.

yaptığın alıntıya verdiğin cevap yine aynı sahnenin tekrarını gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

yaptığın alıntıya verdiğin cevap yine aynı sahnenin tekrarını gösteriyor.

Hala aynı pencereden bakmaya devam ediyorsun, o pencereden ben de baktım bir zamanlar ama sen benim şu anda bulunduğum pencereden hiç bakmadın. Senin beyninde kendisi ile zıt gittiğin anda seni cehenneme atıp sonsuza kadar yakacak bir tanrı imajı varken özgürce düşünmene imkan var mı?

Sitelerde Paylaş

Hala aynı pencereden bakmaya devam ediyorsun, o pencereden ben de baktım bir zamanlar ama sen benim şu anda bulunduğum pencereden hiç bakmadın. Senin beyninde kendisi ile zıt gittiğin anda seni cehenneme atıp sonsuza kadar yakacak bir tanrı imajı varken özgürce düşünmene imkan var mı?

işte burada çok yanılıyorsun, nedeni ise senle benim hayatımın farklılığı. birincisi Allahın var olması yada onun sende olan izlenimi nasıl bir etki bırakmışsa, sanıyorsun ki bütün herkes ortalama olarak seninle üç aşağı beş yukarı aynı fikirdeler. halbuki işin aslı böyle değil. ben sizlerin sürekli örneklediği cehennemden yana yada cennetten yana hiçbir düşünce taşımıyorum, bana sorarsan yerim cehennem başka düşüncem yok, hak etmiyorum başka bir yeri,ama yaratan cehennemi yaratmışsa ve bana gir diyorsa bu cümle bile şereflerin en şereflisidir, o cehennem bana cennet gelir.

kim nasıl düşünürse nasıl bir beklenti ile yaşarsa ben onlarla aynı beklentide olmadığımı biliyorum, isteyen istediği yeri arzulasın benim derdim Allahtır.

benim için Allah o kadar kıymetli ve özeldir ki, döktüğüm gözyaşımı bilen, yüreğimi açtığım tek sığınağımdır. benim benden bile gizlediklerimi sadece huzurunda rahatlayarak ifade ettiğim bir yaren gibi, yanlızlığıma dost gibidir.

Türkiyenin farklı şehirlerinde bulundum, herşeyin değiştiğini gördüm, doğudan batıya , herşey değişirken birşey hiç değişmiyordu, içimdeki Rabbimin aşkı. Bu duyguları şuan anlatmak istesem ne satırlar ifade edebilir, ne kelimeler yazabilir, devrik cümlelerle birşeyler açıklarım, açıklananda gerçeği yansıtmaz. şimdi söyle senle ben aynı pencereden baksak bile aynı duyguları nasıl yaşayabiliriz.

tarihinde Bersann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

işte burada çok yanılıyorsun, nedeni ise senle benim hayatımın farklılığı. birincisi Allahın var olması yada onun sende olan izlenimi nasıl bir etki bırakmışsa, sanıyorsun ki bütün herkes ortalama olarak seninle üç aşağı beş yukarı aynı fikirdeler. halbuki işin aslı böyle değil. ben sizlerin sürekli örneklediği cehennemden yana yada cennetten yana hiçbir düşünce taşımıyorum, bana sorarsan yerim cehennem başka düşüncem yok, hak etmiyorum başka bir yeri,ama yaratan cehennemi yaratmışsa ve bana gir diyorsa bu cümle bile şereflerin en şereflisidir, o cehennem bana cennet gelir.

kim nasıl düşünürse nasıl bir beklenti ile yaşarsa ben onlarla aynı beklentide olmadığımı biliyorum, isteyen istediği yeri arzulasın benim derdim Allahtır.

benim için Allah o kadar kıymetli ve özeldir ki, döktüğüm gözyaşımı bilen, yüreğimi açtığım tek sığınağımdır. benim benden bile gizlediklerimi sadece huzurunda rahatlayarak ifade ettiğim bir yaren gibi, yanlızlığıma dost gibidir.

Türkiyenin farklı şehirlerinde bulundum, herşeyin değiştiğini gördüm, doğudan batıya , herşey değişirken birşey hiç değişmiyordu, içimdeki Rabbimin aşkı. Bu duyguları şuan anlatmak istesem ne satırlar ifade edebilir, ne kelimeler yazabilir, devrik cümlelerle birşeyler açıklarım, açıklananda gerçeği yansıtmaz. şimdi söyle senle ben aynı pencereden baksak bile aynı duyguları nasıl yaşayabiliriz.

Birisi kafana silahı dayamışken onun aleyhine konuşmak zordur tabii, mecburen yağ çekeceksin. Senin şu anda yaptığın da aynen bu, istediği anda seni cehenneme atıp sonsuza kadar yakacak sadist bir tanrı hayaline yapılan yağ çekmeden başka bir şey değil. Sen o cennet-cehennem umurumda değil numarasıyla ancak kendin gibi düşünenleri kandırabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Birisi kafana silahı dayamışken onun aleyhine konuşmak zordur tabii, mecburen yağ çekeceksin. Senin şu anda yaptığın da aynen bu, istediği anda seni cehenneme atıp sonsuza kadar yakacak sadist bir tanrı hayaline yapılan yağ çekmeden başka bir şey değil. Sen o cennet-cehennem umurumda değil numarasıyla ancak kendin gibi düşünenleri kandırabilirsin.

dedim ya beni tanımadığın için böyle düşünüyorsun, senin için bütün müslümanlar bu şekilde algılanacaktır. örnekleme yaparkende zamanında müslümanken bende şöyle yapardım diyorsun. zamanında salih müslüman olsaydın yolun bu yol olmamış olacaktı, eksik, kusurlu, nefsine yenik düşen bir müslümanın varacağı son nokta ateizmdir.

birkaç fosil bulunur ohh rahatladım dersin evrimde bir perde daha aralandı, bilinç altı teselli faaliyetleri olarak beyninin bir köşesinde çalışır durur. kendi kendini de kandırmayı elden bırakmamak için karşına çıkan her müslümana yada fırsat bulduğun her ortamda yine kendini rahatlatmak nefsinin arzusunu tatmin etmek için bu tür söylemlerde bulunmaya devam edeceksin.

aslında ben seni çok iyi anlıyorum. seninkisi çırpınışın son kulaçları....

Sitelerde Paylaş

Allahın iradesini kul sorgulayamaz, ben kadere iman etmişim, olayların gidişatı değil, benim gidişatım önemlidir, ben yoldan çıkmışsam ayağım kaymışsa dünya gülistan olsa ne değişir. ben hak yolda isem doğru yolda yürüyürsam dünya cehennem olsa kaç yazar.

Cevabını anlayamadım.

Allah'ın Musa eli ile mucize yaratarak İsraillileri kurtarması ve "yurtlarına" döndürmesini kabul ediyorsun diye soruyorum...

İsraillilerin, bu topraklarda yaşamalarına evet diyebiliyor musun?

Yoksa pek çok müslüman gibi, musevilerin bu bölgeden atılması ve yok edilmelerini mi istiyorsun?

İsraillilerin bu bölgeden çıkarılmasını istiyorsan, bu Allah'ın isteğine karşı gelmek olmuyor mu?

tarihinde hazretisopa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

dedim ya beni tanımadığın için böyle düşünüyorsun, senin için bütün müslümanlar bu şekilde algılanacaktır. örnekleme yaparkende zamanında müslümanken bende şöyle yapardım diyorsun. zamanında salih müslüman olsaydın yolun bu yol olmamış olacaktı, eksik, kusurlu, nefsine yenik düşen bir müslümanın varacağı son nokta ateizmdir.

birkaç fosil bulunur ohh rahatladım dersin evrimde bir perde daha aralandı, bilinç altı teselli faaliyetleri olarak beyninin bir köşesinde çalışır durur. kendi kendini de kandırmayı elden bırakmamak için karşına çıkan her müslümana yada fırsat bulduğun her ortamda yine kendini rahatlatmak nefsinin arzusunu tatmin etmek için bu tür söylemlerde bulunmaya devam edeceksin.

aslında ben seni çok iyi anlıyorum. seninkisi çırpınışın son kulaçları....

Ya tabii, her müslüman kendisinin farklı olduğunu sanır, putu en çok kendisinin sevdiğini iddia eder, aralarında özel bir bağ var sanır. Puta kendini sevdirsin ki, putu onu cehenneme atıp yakmasın, cennetin en yüksek katına koyup en çok huriyi ona versin yeter, bu put başka insanları cayır cayır yakacakmış umurlarında bile değildir.

Karşındaki bütün insanlar kör değil, seni cehenneme atmakla tehdit eden bir tanrıyı övmeye, ona yağ çekmeye elinin mahkum olduğunu görüyor. Ortada bu apaçık gerçek varken aklı başında kim inanır sana?

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin girdabı her an derinleşmektedir..

...Ve bu girdap ateistleri buhrandan buhrana atmaktadır...

Her yer kasvetli kara bulutlarla kaplanmıştır...

Ateistlerin sarhoş olup zina ve türlü kötülükler yapmaları artık kafi gelmemektedir.

Ne yapacaklarını bilmeden dolaşıyorlardı...

Derken birdenbire kasvetli bulutları yaran bir nur-u, ışık-ı aydınlık peyda oldu!!!

Aman yerabbim, bu ne ola ki? deyü sormaya başladı herkez birbirlerine...

Ve bulutların arasından ışık ile beraber bir şey uzandı aşağıya doğru...

Ve bu ne ki?.. Şey bu, şeye benziyor... Aynı şey gibi!!!

-Aha bu bir baldır!!! dedi birisi secdeye varırken... (Allah-u Akbar!!!!)

Araştırmacı, baldıra baktı araştırdı, inceledi, yokladı, ve tanıdı....Bu, O idi!!!.. O da secdeye vardı baldırın önünde...

Ateistler hemen kuran-ı açtılar ki belki bir iki ayet okur yırtarız deyü.. Bir baktılar ki sahifeler bom boş hiç yazı yok!!!

-Şimdi zıçtık dedi içlerinden birisi...

Derken baldırın yanında birşey daha uzandı aşağıya....

Arkası yarın da buluşmak üzere kendinize iyi davranın! :)

Sitelerde Paylaş

Cevabını anlayamadım.

Allah'ın Musa eli ile mucize yaratarak İsraillileri kurtarması ve "yurtlarına" döndürmesini kabul ediyorsun diye soruyorum...

İsraillilerin, bu topraklarda yaşamalarına evet diyebiliyor musun?

Yoksa pek çok müslüman gibi, musevilerin bu bölgeden atılması ve yok edilmelerini mi istiyorsun?

İsraillilerin bu bölgeden çıkarılmasını istiyorsan, bu Allah'ın isteğine karşı gelmek olmuyor mu?

senin sorduğun sorular çok uzun bir süreç. şu şöyle olsaydı bu böyle olsaydı demek şuan için bana hiçbir katkı sağlamaz. benim klasmanıma dahil olmayan konular. kadere iman eden herkes gidişattan memnun olur yada olmaz bu ayrıdır.

ben kuranı kerime iman etmişim, bildirilenlere iman etmişim, sonuçlardan yaşadığım hayatta öğütleri almaya çalışırım. bildirilendeki mesajı aldıktan sonra, sonuçları hakkında yorum yapmanın kime ne katkısı olur.

ayrıca israillilerin atılması yada atılmaması konu değil, bence önemli olan Allahın takdiridir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...