Jump to content

Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

Recommended Posts

Just now, John_Ahmet said:

Geçmişe yada geleceğe yapılabilmesi mümkün olabilecek yolculuklardan Einstein, bilim kurumu hiç bahsetmemiş ve bunlar yalnızca dizilere konu olabilen mevzulardır demeye mi getiriyorsun? Bilim kurumu bundan. boyutu açıklarken hiç bahsetmedi öyle mi? Yada görelilik ilkesi açıklanırken yine bunlara değinilmedi. Bunlar yalnızca bir kaç senaristin hayal gücünü yansıtan osuruklar sana göre öyle mi? S.ktir git gece beni rahatsız etme, ahlaksız pislik! 

Geçmişe ya da geleceğe yolculuk diye bir şey yok, mümkün falan da değil, mal herif. Bunlar hayal ürünü, insanlığı eğlendirmek için uydurulmuş şeyler. Ancak senin gibi bir mal bunların olabileceğini sanar.

Anlat bakalım, geçmişe veya geleceğe yolculuk nasıl yapılabilir? Nasıl bir mantıksal altyapıya oturtuyorsun bu iddianı? Yoksa bu deli saçması iddian için de parmağını şıklatıp bir anda geçmişe götüren kıçından uydurma bir tanrı mı icat edeceksin?

Demek ki senin sapık ahlak anlayışına göre senin bu zırvalarına zırva diyenler ahlaksız ha? Sokayım öyle ahlak anlayışına.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 342
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Musa'nın Kızıldenizi asasıyla ikiye bölmesi konusuna yeni bir boyut getirmiş olduk. :D  Konuya bunun zaman yolculuğu ile müdahele olabilmesi olasılığı bence ihmal edilecek kadar az değildir. Dolayısıyla bu konuda tartışmak için yeterli motivasyonunuz yoksa şu bahsettiğim diziyi izleyip bunu yapma potansiyeliniz olduğundan dizinin çok sevdiğim jenerik müziğini burada paylaşıyorum. İzlemeyenler mutlaka izlesin :D

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, John_Ahmet said:

Musa'nın Kızıldenizi asasıyla ikiye bölmesi konusuna yeni bir bakış açısı getirmiş olduk. :D  Konuya bunun zaman yolculuğu ile müdahele olabilmesi olasılığı bence ihmal edilecek kadar az değildir. Dolayısıyla bu konuda tartışmak için yeterli motivasyonunuz yoksa şu bahsettiğim diziyi izleyip bunu yapma potansiyeliniz olduğundan dizinin çok sevdiğim jenerik müziğini burada paylaşıyorum. İzlemeyenler mutlaka izlesin :D

Mal herif, hala hayal aleminde yaşıyor. Dünyada bu mallardan bol miktarda olduğu sürece uyanıklar asla aç kalmaz. Herifin beyni her masalı gerçek sanacak kadar sulanmış. Hala bir yahudi zırvasını mantığa oturtmak için saçmalayıp duruyor. He amk, gelecekten süper gelişmiş bir uygarlık geçmişe ellerinde asa ile adamlar gönderip denizleri ikiye böldürüyor. Yahu sen nasıl bir salaksın?

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, John_Ahmet said:

@teflon önerin üzerine Dark dizisini izledim. @sağduyu da izlese benim ne söylemek istediğimi daha net anlayıp yorumlayabilir. Dizi önerin için geçmişteki iyi günlerimizin hatırına teşekkür ederim. Bir Alman dizisi için gerçekten çok iyiydi. "Geçmiş, şimdi ve gelecek sonsuz bir döngüde birbirlerine bağlıdır.", "Başlangıç sondur, son başlangıçtır" gibi dizi repliklerine sahip bu diziyi herkese tavsiye ederim. Yeri gelmişken bunu söyleyeyim.

Ahmet, garip bir çevir kazı yapmışsın hiç olmamış ama uğraşmak da istemediğimden ve kötü söz de sahibine aittir diyerekten son kez pas geçiyorum yaptığın düşüncesiz garabet işi.

Bundan sonra ağzından çıkanı önce kulağın duysun, klavyen de akabinde ona göre işlesin. Yazmadan önce düşün. Yazdıktan sonra düşünme.

Öyle yap ki, bir daha böyle garip tornistan durumlarına düşmeyesin. Cevap yazmazsan sevinirim.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, sağduyu yazdı:

Anlat bakalım, geçmişe veya geleceğe yolculuk nasıl yapılabilir?

17 saat önce, sağduyu yazdı:

Sokayım öyle ahlak anlayışına.

Phiadelphia deneyini biliyor musun? Esasında bu deney gemilerin deniz altı radarlarından gizlenmesinin yollarını arayan Tesla, Einstein gibi dahilerin projeye dahil olduğu bir araştırmadır fakat gelgelelim bu deney yapıldığı esnada çok ilginç bir şey olmuştur. 'Degaussing' denilen bir yöntem uygulamıştır ve bu yöntemde cisimden yansıyan tüm elektromanyetik sinyaller nötralize edilmeye çalışılmıştır. Esasında görünmezliği hedefleyen bir çalışmadır fakat bunu bir gemi üzerinde denediklerinde zaman yolculuklarını ve ışınlanmayı da ilgilendiren çok ilginç durumlar yaşanmıştır. Buradaki fotoğraflar ve ilgili resmi kayıtlar bugüne dek korunmuştur. Konuya ilgini artırıp okursan zamanda yolculuğa farklı bir gözle bakmaya başlarsın.

Bu konuda vikipedi makalesi ile yetinmeyip konuyu araştırırsan anlayacaksın.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Philadelphia_Deneyi

İşte tüm bunları bilim kurumunun da iddia etmesinin nedenlerini anlayıp konuya daha tarafsız doğru bir mantıkla yaklaşırsan anlaman kolaylaşır.

Ancak biliyorum ki senin gibi bir sığırcığın o küçük beyine böyle inanması güç detaylı bilgiler sığmaz, sığamaz. İşte bu nedenlerle senin o akıllı düşünce sandığın mantığına sokayım.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, teflon yazdı:

tornistan

@teflon Yukarıda bahsettiğim araştırmayı yap ve o tornistan bir taraflarına monte edilsin olur mu?

Öncelikle şu videoyu mutlaka izleyin ancak buradaki bilgilerle yetinmeyip konu hakkında araştırma yapmaya devam edin. Peşini bırakmayın.

İkinci dünya savaşı sırasındaki bu araştırmayı tanıklarından dinleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=4i6aezybAyc

Konuyla ilgisi var yada yok ama aklınıza sığdıramadığınız fiziksel gerçekleri mantık dışı görmek sizin gibi sığırlara özgüdür. (@sağduyu )

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, John_Ahmet said:

@teflon Yukarıda bahsettiğim araştırmayı yap ve o tornistan bir taraflarına monte edilsin olur mu?

Konuyla ilgisi var yada yok ama aklınıza sığdıramadığınız fiziksel gerçekleri mantık dışı görmek sizin gibi sığırlara özgüdür. (@sağduyu )

Sen nasıl bir yüzsüzsün?!!

Üstteki mesajlarda "cibiliyetsiz" kelimesini kullandın, bana mı söyledin dedik gıkın çıkmadı, garip garip laf dolandırmaya başladın.

Biz yine insanlık bizde kalsın dedik geçtik,..

Arkasından bir daha bunları yazabilecek kadar hasta mısın sen?!

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, teflon yazdı:

Üstteki mesajlarda "cibiliyetsiz" kelimesini kullandın, bana mı söyledin dedik

Bunu konuları eleştirmek yerine şahısları eleştiren ve tamamen subjektif tartışmalar içinde bulunan herkese söylüyorum. Kişisel almana gerek yok böyle anladıysan özür dilerim fakat sen bana doğrudan "şerefsiz" dedin bunu ne yapalım?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, John_Ahmet said:

Phiadelphia deneyini biliyor musun? Esasında bu deney gemilerin deniz altı radarlarından gizlenmesinin yollarını arayan Tesla, Einstein gibi dahilerin projeye dahil olduğu bir araştırmadır fakat gelgelelim bu deney yapıldığı esnada çok ilginç bir şey olmuştur. 'Degaussing' denilen bir yöntem uygulamıştır ve bu yöntemde cisimden yansıyan tüm elektromanyetik sinyaller nötralize edilmeye çalışılmıştır. Esasında görünmezliği hedefleyen bir çalışmadır fakat bunu bir gemi üzerinde denediklerinde zaman yolculuklarını ve ışınlanmayı da ilgilendiren çok ilginç durumlar yaşanmıştır. Buradaki fotoğraflar ve ilgili resmi kayıtlar bugüne dek korunmuştur. Konuya ilgini artırıp okursan zamanda yolculuğa farklı bir gözle bakmaya başlarsın.

Bu konuda vikipedi makalesi ile yetinmeyip konuyu araştırırsan anlayacaksın.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Philadelphia_Deneyi

İşte tüm bunları bilim kurumunun da iddia etmesinin nedenlerini anlayıp konuya daha tarafsız doğru bir mantıkla yaklaşırsan anlaman kolaylaşır.

Ancak biliyorum ki senin gibi bir sığırcığın o küçük beyine böyle inanması güç detaylı bilgiler sığmaz, sığamaz. İşte bu nedenlerle senin o akıllı düşünce sandığın mantığına sokayım.

O deneyle zamanda yolculuğunun ya da ışınlanmanın ne alakası var? Olay hakkında değişik söylentiler var, tutarsızlıklar var. Birileri bir şeyler söylüyor.

Gelelim zaman yolculuğuna; söyle bakalım, mesela 2019.2.18 20:02:15:78'de evrendeki tüm parçacıkları, 10 yıl öncesine yani 2009.2.18 20:02:15:78'deki koordinatlarına nasıl getireceksin? Evrendeki tüm parçacıların 10 yıl önceki koordinatlarını biliyor musun da ve elinde bunu yapabilecek bir güç var mı da bunu gerçekleştireceksin? Ya entropi'yi nasıl geri çevireceksin?

Öyle kıçından zaman yolculuğu diye sallamak kolay, acaba bu mümkün mü diye düşündüğün bile yok. Senin gibi mallar her şey konuşmakla halledilir sanıyor. Gerçek hayat öyle eski masallardaki gibi işlemiyor, masallarda bir adam elinde asayı sallayıp denizi yarar, güneşin battığı yere gider ama gerçek hayatta yok böyle şeyler. Bunlar ancak hayal dünyasında olur.

Ayrıca her duyduğun zırva da bilgi değildir, senin gibi malların bilgi sandığı şeyler birilerinin sayıklamalarından başka bir şey değil. Bu sayıklamalara da bilgi diye ancak senin gibi mallar atlar, acaba olabilir mi, mümkün mü diye düşünmez.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, sağduyu yazdı:

Öyle kıçından zaman yolculuğu diye sallamak kolay, acaba bu mümkün mü diye düşündüğün bile yok.

Bir konu açarsın ben de sana konu hakkında ne kadar düşündüğümü gösteren öğrendiğim bütün bilgileri sayar dökerim. Konuyu buraya benden başka başlıklardaki alıntıları yapıştırıp sen getirdin. Konuyu tartışmayı çok istiyorsan bir başlık açarsın burası bunu tartışmak için uygun değil. Muhabbet bence gereğinden fazla uzadı . Bu konular çok derin fizik bilgisi gerektiriyor. Öyle senin gibi bir sığırcığın dübüründen bakarak değerlendirilemezler.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, John_Ahmet said:

Bir konu açarsın ben de sana konu hakkında ne kadar düşündüğümü gösteren öğrendiğim bütün bilgileri sayar dökerim. Konuyu buraya benden başka başlıklardaki alıntıları yapıştırıp sen getirdin. Konuyu tartışmayı çok istiyorsan bir başlık açarsın burası bunu tartışmak için uygun değil. Muhabbet bence gereğinden fazla uzadı . Bu konular çok derin fizik bilgisi gerektiriyor. Öyle senin gibi bir sığırcığın dübüründen bakarak değerlendirilemezler.

Gelelim zaman yolculuğuna; söyle bakalım, mesela 2019.2.18 20:02:15:78'de evrendeki tüm parçacıkları, 10 yıl öncesine yani 2009.2.18 20:02:15:78'deki koordinatlarına nasıl getireceksin? Evrendeki tüm parçacıların 10 yıl önceki koordinatlarını biliyor musun da ve elinde bunu yapabilecek bir güç var mı da bunu gerçekleştireceksin? Ya entropi'yi nasıl geri çevireceksin?

Bana bilgi diye birilerinin sayıklamalarını getirme, yukardaki sorulara nasıl bir çözüm bulacaksın, onu anlat. Gerçek hayatta işler öyle "sonsuz gelecekte insanlar enerji bedenlere evrimleştiler, tanrı oldular, sonra da kendilerini tekrar var etmek için sonsuz geçmişe gittiler." gibi deli saçması zırvalarla yürümüyor.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Gelelim zaman yolculuğuna

Aç bir konu orada tüm sorularına ve söylemek istediklerime çok ilgi çekebilecek yazılar hazırlayayım. Burada bu tartışmayı yaparsak konu sahibine haksızlık etmiş oluruz. Daha fazla ısrar etme aç bir konu ben hepsine cevap veririm bildiğim kısmı ve bilimin öngördüğü hali ile merak etme!

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, John_Ahmet said:

Aç bir konu orada tüm sorularına ve söylemek istediklerime çok ilgi çekebilecek yazılar hazırlayayım. Burada bu tartışmayı yaparsak konu sahibine haksızlık etmiş oluruz. Daha fazla ısrar etme aç bir konu ben hepsine cevap veririm bildiğim kısmı ve bilimin öngördüğü hali ile merak etme!

Madem ısrar ediyorsun, sen aç bir konu, orada bu soruları cevapla.

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, sağduyu yazdı:

O deneyle zamanda yolculuğunun ya da ışınlanmanın ne alakası var?

Sen şimdilik yukarıda da paylaştığım bu videoyu izle. Paylaşımları tümüyle değerlendirin ve böyle gereksiz sorular sormayın. Diğer arkadaşları da senin bu tutumundan dolayı uyarıyorum. Paylaştıklarınız birbirleriyle çok tutarlı olsa da bu arkadaş kesinlikle onlara bakmaz, okumaz ve izlemez.

Sitelerde Paylaş
Just now, John_Ahmet said:

Sen şimdilik yukarıda da paylaştığım bu videoyu izle. paylaşımları tümüyle değerlendirin ve böyle gereksiz sorular sormayın.

Bana şu videoyu izle, bu videoyu izle deyip durma, aklını ve mantığını (tabii varsa) kullan, şu soruları cevapla. Tutarsız ifadelerle, doğruluğu kanıtlanmamış şeylerle dolu bir olayı sormuyorum sana.

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, John_Ahmet said:

Sen şimdilik yukarıda da paylaştığım bu videoyu izle. Paylaşımları tümüyle değerlendirin ve böyle gereksiz sorular sormayın. Diğer arkadaşları da senin bu tutumundan dolayı uyarıyorum. Paylaştıklarınız birbirleriyle çok tutarlı olsa da bu arkadaş kesinlikle onlara bakmaz, okumaz ve izlemez.

Ne oldu, iş düşünmeye, akıl ve mantık yürütmeye gelince birden apışıp kaldın. Sağdan soldan duyduğun yarım yamalak bilgileri, hayal ürünü iddiaları, zevzeklikten başka bir şey olmayan video linkleri vermek daha kolay geliyor değil mi?

Sitelerde Paylaş
On 18.02.2019 at 00:02, tolg said:

The dam was built in the first half of the third millennium BC by the ancient Egyptians

bunları biraz daha sıkıştırsam kendilerini bile inkar edicekler xD feysbuktakiler çok tırt şunların merkezine bi bakalım dedim paso metan gazı xD

Kimi nereye sıkıştırdığını sanıyorsun ki? Sanırım google'u keşfetmiş bir liseliden başka bir şey değilsin. Eh bu da aslında takdir edilecek bir şeydir gerçi.

Kaffar seddi, yani sad el kaffara, mısırlıların yapmaya çalıştığı, ama hiç bir zaman tamamlanamamış bir baraj yapma girişimidir. Eğer biraz da okur, lisans falan yaparsan, yarım aklın, hiç olmayan akıldan daha çok başını ağrıtıp seni rezil edeceğini de öğrenirsin, merak etme.

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 15.02.2019 at 23:04, tolg said:

Musa "Ey kavmim" dediğinde ne anlıyorsun?? aynı soydan olan insanları anlamıyor musun??

mısır tarihine bakarsan farklı hanedanlıklar göreceksin.adamlar hanedan genişlemesin diye ensest üremişler.sırf bu yüzden bazılarının şekli şemali kaymış tutankamon gibi.

dönemin mısırı cazibe merkezi bolluk zamanı tek bir kavimden bahsedilebilir mi,yakın coğrafyada kimler varsa mısır medeniyetinin bir parçası olmuştur.

Dynasty: Hükümdar sülâlesi, hanedan.
Tamam bütün Mısırlılar değil sadece hükümdar sülale olsun!

Düşünebiliyor musunuz Osmanoğulları, (kadın, çocuk) hepsi bir sefere katılıyor ve boğuluyorlar! Buna tuhaf bile diyemiyorum, bu tam bir saçmalıktır.

Konuya gelecek olursak.
-Nil nehrinin "Bahr" adında bir kolu vardır 
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bahr_Yussef

ama bu anladığım kadar senin dediğin yerden çok uzaktadır.
-Dikkat ederseniz ayette Allah Musaya "Asanla denize vur" der. Denize! Baraja veya başka bir yere değil. Musanın asası zamanı geldiğinde yılan olmuş, zamanı geldiğinde çölden su çıkarmış falandır. Yani keramet vurduğu yerde değil Musanın asasındadır. 
-Bir de anlamadığım, bunu niye Musanın Kızıldenizi yardığına inanan müslümanlara değil biz ateistlere anlatmandır.

Neyse

iyi günler

Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, poiuz said:

-Bir de anlamadığım, bunu niye Musanın Kızıldenizi yardığına inanan müslümanlara değil biz ateistlere anlatmandır.

Ortalıkta, yarılabilecek, geçilebilecek tek deniz orası zira. Ve kuranda ısrarla deniz diyor, ne yapsın müslümanlar bu durumda? Gidip koca akdenizi yardı musa, oradan geçip, Anadolu'ya mı gittiler desin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...