Jump to content

Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

Recommended Posts

Ya senin hayali tanrın insanları sonsuza kadar cayır cayır yakıyor, sen de benim tanrımın sevgisi sonsuzdur diyorsun. Senin sevgi anlayışında bir sorun var.

yukarıda o kadar örnekleme yaptık, yine aynı fikirle devam ediyorsun. düz bakarsan anlayamazsın, baktığın yerdeki insanları da çıkarcı insanlar olarak görürsün. halbuki gerçek bu değil, bilimsel verilere o kadar şartlanmışsınız ki, sebep-sonuç olarak direk bir seçenek istiyorsunuz, sonuç alamadığınız durumlarda da kendi çıkarımlarınızla bir fikir yürütüp, sonuç olarak kabul ediyorsunuz.

çok şartlanmışsınız ve bildiklerinizi o kadar benimsemişsiniz ki, mümkün değil size bu konuları anlatıp anlamanızı beklemek.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 342
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

yukarıda o kadar örnekleme yaptık, yine aynı fikirle devam ediyorsun. düz bakarsan anlayamazsın, baktığın yerdeki insanları da çıkarcı insanlar olarak görürsün. halbuki gerçek bu değil, bilimsel verilere o kadar şartlanmışsınız ki, sebep-sonuç olarak direk bir seçenek istiyorsunuz, sonuç alamadığınız durumlarda da kendi çıkarımlarınızla bir fikir yürütüp, sonuç olarak kabul ediyorsunuz.

çok şartlanmışsınız ve bildiklerinizi o kadar benimsemişsiniz ki, mümkün değil size bu konuları anlatıp anlamanızı beklemek.

Yazıp duruyorsun ama ortada basit bir gerçek var:

Senin sevgisi ve merhameti sonsuz dediğin tanrı insanları sırf başka birine inanmadığı için sonsuza kadar yakıyor.

Daha ortada insanlık yokken bir de yemin etmiş "Ben cehennemi insan ve cinlerle dolduracağım" diye. Sen de tutmuş, benim tanrımın sevgisi ve merhameti sonsuzdur diyorsun. Dalga mı geçiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Yazıp duruyorsun ama ortada basit bir gerçek var:

Senin sevgisi ve merhameti sonsuz dediğin tanrı insanları sırf başka birine inanmadığı için sonsuza kadar yakıyor.

Daha ortada insanlık yokken bir de yemin etmiş "Ben cehennemi insan ve cinlerle dolduracağım" diye. Sen de tutmuş, benim tanrımın sevgisi ve merhameti sonsuzdur diyorsun. Dalga mı geçiyorsun?

sen sıcak evinde çayını yudumlayarak atlas yataklarda Allahı aradığın için bulamıyor aynı şekilde Allahın emirlerini sorguladığın için anlayamıyorsun.

olaylara ben duygusuyla bakıyorusn, kendini düşündüğün için emirler nefsine ağır geliyor, kabullenemiyorsun.

dünyayı gözünün önüne getir, fakir halkı sömürenleri, insanları katledenleri, mazlumun gözyaşlarını dökenleri, ağlayan anaları, evladını kaybeden babaları, ailesini yitiren evlatları, insanların yarınlarına gem vuranları, geleceği karartılmış nesilleri düşün. dünya sapık, vahşi, azgın insanlarla dolu iken, cehennemin boş kalacağını mı sanıyorsun.

Sitelerde Paylaş

sen sıcak evinde çayını yudumlayarak atlas yataklarda Allahı aradığın için bulamıyor aynı şekilde Allahın emirlerini sorguladığın için anlayamıyorsun.

olaylara ben duygusuyla bakıyorusn, kendini düşündüğün için emirler nefsine ağır geliyor, kabullenemiyorsun.

dünyayı gözünün önüne getir, fakir halkı sömürenleri, insanları katledenleri, mazlumun gözyaşlarını dökenleri, ağlayan anaları, evladını kaybeden babaları, ailesini yitiren evlatları, insanların yarınlarına gem vuranları, geleceği karartılmış nesilleri düşün. dünya sapık, vahşi, azgın insanlarla dolu iken, cehennemin boş kalacağını mı sanıyorsun.

Iyide senin bu yazdiklarin cehemenneme gitme kriteri degilki. Butun pislikleri yap, sonrada ben yanildim, simdi musluman oldum de, hayata sifirdan basla. Insanlik icin her turlu iyiligi yap, iman etme, dogru cehenneme. Bu nasil adalet?

Bu kadar faydalis is yapan bilim insanlari cehenneme gidecek, sivasta milleti diri diri yakan yobazlar cennete. Sence bu normal bisey mi?

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iyide senin bu yazdiklarin cehemenneme gitme kriteri degilki. Butun pislikleri yap, sonrada ben yanildim, simdi musluman oldum de, hayata sifirdan basla. Insanlik icin her turlu iyiligi yap, iman etme, dogru cehenneme. Bu nasil adalet?

Bu kadar faydalis is yapan bilim insanlari cehenneme gidecek, sivasta milleti diri diri yakan yobazlar cennete. Sence bu normal bisey mi?

bu yazdığım örnek, cehennem neden dolup taşacak diye soran arkadaşa verilen cevaptı.

Sitelerde Paylaş

bu yazdığım örnek, cehennem neden dolup taşacak diye soran arkadaşa verilen cevaptı.

Bende sana verdigin cevap, o sorunun cevabi degil diyorum. Cehennemin dolup tasmasini Tanri kotulukleri cezalandirmak adina yapmiyorki, kendisine inanmayanlari cezalandirmak icin yapiyor.

Sitelerde Paylaş

Bersann sen şeriat yanlısı mısın?

ben türkiyede büyüdüm, şeriatla yönetilen bir ülkede hiç yaşamadım, şeriat ile yönetilen bütün yapılanın Allahın hükümleri ile olduğunu bildiğim bir ülke varmı bilmiyorum. taliban konulu bir film vardı, küçük bir kız 12 yasında babası öldüğü için sokağa bile çıkması yasaktı, annesi bunu erkek çocuğu gibi giydirip, çalışması için iş buluyordu bu kızın ne şartlarda evine ekmek götürdüğünü görünce orada yaşanan dramı anlamamak elde değil, dul kalan kadınların çektikleri, islam adına fetva verip, kadınları istediği kişiye nikahlayıp Allahın emri diye gösterenleri görünce, hangi ülke şeriatla yönetiliyor yada şeriatın gerçek kuralları nasıl uygulanır nasıl yapılır yada uygulayan ülke varmıdır, bunları bende bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Bende sana verdigin cevap, o sorunun cevabi degil diyorum. Cehennemin dolup tasmasini Tanri kotulukleri cezalandirmak adina yapmiyorki, kendisine inanmayanlari cezalandirmak icin yapiyor.

sana sağlık vermiş, aile vermiş, zenginlik vermiş, bütün vucudun kusursuz, görüyosun, duyuyorsun, kokluyorsun, seviyorsun , seviliyorsun vs

şimdi senin bu sahip olduklarının hiçbirine sahip olmayıp ama Allaha şükr edenler var iken sen bu nimetlere sahip olduğun halde Allaha küfür edersen, bu neyle ödüllendirilir. yolda yürürken senin mrb diyerek tebessüm ettiğin bir kişi sana hadi len taş arabası dese, anında kafasını gözünü kırmak istiyorsan, sana bu nimetleri veren bir yaratıcıya 7 gün 24 saat küfr etmenin vebalide cennet olacak değildir.

Sitelerde Paylaş

ben türkiyede büyüdüm, şeriatla yönetilen bir ülkede hiç yaşamadım, şeriat ile yönetilen bütün yapılanın Allahın hükümleri ile olduğunu bildiğim bir ülke varmı bilmiyorum. taliban konulu bir film vardı, küçük bir kız 12 yasında babası öldüğü için sokağa bile çıkması yasaktı, annesi bunu erkek çocuğu gibi giydirip, çalışması için iş buluyordu bu kızın ne şartlarda evine ekmek götürdüğünü görünce orada yaşanan dramı anlamamak elde değil, dul kalan kadınların çektikleri, islam adına fetva verip, kadınları istediği kişiye nikahlayıp Allahın emri diye gösterenleri görünce, hangi ülke şeriatla yönetiliyor yada şeriatın gerçek kuralları nasıl uygulanır nasıl yapılır yada uygulayan ülke varmıdır, bunları bende bilmiyorum.

Ama sen bir müslüman kızın biş kafirle evliliğine karşısın ve burda bu dediğine üzüldüğün zaman ben şaşırırım. İslamda kadının söz hakkı olmadığını sen bu dediğinle onaylarken o kızın yaşadıklarının sebebinin seninde din bakışında bulman gerek..
Sitelerde Paylaş

Ama sen bir müslüman kızın biş kafirle evliliğine karşısın ve burda bu dediğine üzüldüğün zaman ben şaşırırım. İslamda kadının söz hakkı olmadığını sen bu dediğinle onaylarken o kızın yaşadıklarının sebebinin seninde din bakışında bulman gerek..

islamda kim demiş kadının söz hakkı yok, asla bunu kabul etmiyorum, ayrıca islamdan bize kalan en büyük miras olarak kadın hakları kalmıştır. Allahın Resulu ölmeden önce son sözleri kadınlarınızın haklarını gözetiniz olduğu halde, bu cümleleri ben kabul etmiyorum.

bizim ne dinimizde ne örfümüzde nede geleneklerimizde kadın değersiz değildir ev içerisinde kadın söz sahibi dışarıda erkek, evin reisi erkek ise hüküm kadınındır. bu kadın erkek konusunu eşitliği insan haklarını bahane edip islama atıf yapanları kınıyorum.

islam köle ile padişahı bile eşit sayıyor. kadınlara hak ve hürriyet veren bütün tabuları 1400 yıl önce yıkan bir din ama günümüzde bu şekilde lanse edilerek ve farklı kültür deki insanların kuranı kerime yorum katarak uygulamalrı her kafadan bir ses ile bu tabloyu ortaya çıkarmıştır.

Sitelerde Paylaş

sana sağlık vermiş, aile vermiş, zenginlik vermiş, bütün vucudun kusursuz, görüyosun, duyuyorsun, kokluyorsun, seviyorsun , seviliyorsun vs

şimdi senin bu sahip olduklarının hiçbirine sahip olmayıp ama Allaha şükr edenler var iken sen bu nimetlere sahip olduğun halde Allaha küfür edersen, bu neyle ödüllendirilir.

Islamda kadercilik vardir. Yani bir insanin kolu yoksa kaderi oyle oldugu icin oyledir. Bir insanda muslumanlarin Allahini kabul etmiyorsa kaderi yuzundendir. Sonucta kaderi kendisi yazmadigina gore, kendisine cizilen kadere uymak zorunda zorunda. Yani Allah adamin kaderini bozuk yaziyorsa, adamin ne sucu var. Yani benim iki tane robot yaratip, birine yurumeyi ogretmem, digerine ogretmemem, sonra yurumeyi ogrettigimi yurudu diye parcalamam sence normal mi?

yolda yürürken senin mrb diyerek tebessüm ettiğin bir kişi sana hadi len taş arabası dese, anında kafasını gözünü kırmak istiyorsan, sana bu nimetleri veren bir yaratıcıya 7 gün 24 saat küfr etmenin vebalide cennet olacak değildir.

Muslumanlarin agresifligi verdigi ornekte bile ortaya cikiyor. Biri bana hadi len tas arabasi derse gulumser gecerim. Sacmasapan bir nedenle tartismaya gerek yok.

Burda bahsi gecen kisi normal insan degil, dogaustu bir sey, Allah. Dolayisiyla insanlarda olan oc alma, intikam vs gibi seylerin kendisinde olma ihtimali dusuk. Asil ornek su: 2 yasindaki cocuk pencereye cikiyor, sana kufrediyor, senin vermen gereken cevap su, akli ermiyor, kafasi bassaydi yapmazdi. Sonra bak kendi isine. 2 yasindaki cocuk kufretti diye dovmeye gerek yok. Bu verdigim ornek iki insan arasinda, Tanri, insan arasindaki iliskide ise cok daha farkli, zeka farki var, derece farki var. Yani Tanrinin kafadan bu bilmiyor diyerek, gecmesi lazim olayi. Herseyden once o insani o sekle sokan kendisi, yani insani hem yapiyorsun, hemde olmamis bu diye insani cezalandiriyorsun, acayip ters bir durum.

Sitelerde Paylaş

arkadaş hala anlamıyorsun, ben insanım dolayısı ile insanların davranışları yada insanı olgulardan örnekler vererek birşeyleri izah etmeye çalışabilirim. sen yaradanın kudretini sorguluyorsun ve bunu açıklamalarını bekliyorsun, yaratılan yaratanı nasıl tarif edebilir.

bir deney platformu düşün prof. denekleri dünya tarzı birşekilde hazırlamış, bunlar gözlerini açıyor ve içinde buldukları ortamı ve bildirilen kadarını biliyorlar. sen şimdi bu deneklerin profosörün şeklini, düşüncesini, deneyinin amacının ne olduğunu o deneklerin cevaplamasını bekleyebilirmisin.

Sitelerde Paylaş

Şimdi de duygu sömürüsü mü yapmaya başladın? Benim bunları engellemeye gücüm yetmez, yetseydi engellerdim ama senin tanrının gücü yettiği halde neden engellemiyor? Hani merhametliydi tanrın? Bütün bu acılara, haksızlıklara, zulümlere nasıl seyirci kalıyor? Senin dinine göre bütün bunlar kimin eseri? O sapık, vahşi ve azgın insanları yaratan başka bir tanrı mı?

Sitelerde Paylaş

islamda kim demiş kadının söz hakkı yok, asla bunu kabul etmiyorum, ayrıca islamdan bize kalan en büyük miras olarak kadın hakları kalmıştır. Allahın Resulu ölmeden önce son sözleri kadınlarınızın haklarını gözetiniz olduğu halde, bu cümleleri ben kabul etmiyorum.

bizim ne dinimizde ne örfümüzde nede geleneklerimizde kadın değersiz değildir ev içerisinde kadın söz sahibi dışarıda erkek, evin reisi erkek ise hüküm kadınındır. bu kadın erkek konusunu eşitliği insan haklarını bahane edip islama atıf yapanları kınıyorum.

islam köle ile padişahı bile eşit sayıyor. kadınlara hak ve hürriyet veren bütün tabuları 1400 yıl önce yıkan bir din ama günümüzde bu şekilde lanse edilerek ve farklı kültür deki insanların kuranı kerime yorum katarak uygulamalrı her kafadan bir ses ile bu tabloyu ortaya çıkarmıştır.

Guzel kardesim,

Islam ile birlikte o bolgedeki kadinlarin yasamlarinda goreceli iyilesme olmustur. Ama o donemde bile diger medeniyetlerde kadinin yeri Islamdaki kadinin yerinin cok ustundedir. Sen bayagi ezberden konusuyorsun. Yani bir Turk, Acem kadin musluman olduktan sonra toplumda statu kaybetmistir. Hele 2013 yilinda zaten kadinlari iyice eve kapatiyorlar, hayati zehir ediyorlar kadinlara musluman ulkelerde.

Sitelerde Paylaş

Yazdıkça yazmışsın he, biiii ton yazarım şu yazına ama uğraşacak isteğim yok çünkü çok banalca bir cevap vermişsin. Sadece dediğime cevap ver, bir müslüman kız bir yabancıyla evlenebilir mi evlenemez mi? Bu kadar basit ya..
Sitelerde Paylaş

arkadaş hala anlamıyorsun, ben insanım dolayısı ile insanların davranışları yada insanı olgulardan örnekler vererek birşeyleri izah etmeye çalışabilirim. sen yaradanın kudretini sorguluyorsun ve bunu açıklamalarını bekliyorsun, yaratılan yaratanı nasıl tarif edebilir.

bir deney platformu düşün prof. denekleri dünya tarzı birşekilde hazırlamış, bunlar gözlerini açıyor ve içinde buldukları ortamı ve bildirilen kadarını biliyorlar. sen şimdi bu deneklerin profosörün şeklini, düşüncesini, deneyinin amacının ne olduğunu o deneklerin cevaplamasını bekleyebilirmisin.

Yaratan dediğin şey inananların beynindeki bir hayalden ibaret. Biz sadece inananların nasıl bir mantığa sahip olduğunu gösteriyoruz. Hem hayalinizde sonsuz merhametli ve sevgi dolu bir tanrı hayal ediyorsunuz, hem de bu tanrı insanları sırf başka birine inanmadığı için sonsuza kadar cayır cayır yakıyor, buradaki çelişkiyi göremiyor musunuz? Bir insanı sırf inanmadığı için sonsuza kadar yakmayla merhameti nasıl bağdaştırıyorsunuz, onu merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş

arkadaş hala anlamıyorsun, ben insanım dolayısı ile insanların davranışları yada insanı olgulardan örnekler vererek birşeyleri izah etmeye çalışabilirim.

Bende sana insan davranislarina bakarak Tanrinin bir konuda ne yapacagina karar veremezsin, ongorude bulunamazsin diyorum.

sen yaradanın kudretini sorguluyorsun ve bunu açıklamalarını bekliyorsun, yaratılan yaratanı nasıl tarif edebilir.

Bende ayni seyi soyluyorum zaten. Denekler zaten olayi bilmiyor, dolayisiyla yaptiklari bir yanlis yuzunden suclanamaz. Denek bu yanlisi sen kaderime koydun dediginde butun dava otomatikman duser.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...