Jump to content

Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

Recommended Posts

• İleti 342
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bende sana insan davranislarina bakarak Tanrinin bir konuda ne yapacagina karar veremezsin, ongorude bulunamazsin diyorum.

Bende ayni seyi soyluyorum zaten. Denekler zaten olayi bilmiyor, dolayisiyla yaptiklari bir yanlis yuzunden suclanamaz. Denek bu yanlisi sen kaderime koydun dediginde butun dava otomatikman duser.

bizlerin elinde kuranı kerim var, gerekenleri Allah burada bildirmiş. bundan ala mucizemi olur.

Sitelerde Paylaş

Bir de adalet kısmına göz atalım. Allah Musa aracılığı ile Musa'nın çevresindekilere bir sürü mucize gösteriyor ama bizler ne peygamber görüyoruz ne de mucize. Nerede burada adalet?

Kuranı Kerim neyine yetmiyor, daha nasıl bir mucize bekliyorsun.

Sitelerde Paylaş

Peki kısır olan bir kadının ayağının altı nolacak?

ne farkeder inmanah, buradaki vurdu çocuğu olan kadınların ayağının altını göstermiyor, kadınlara verilen önemi gösteriyor. kısır olsun, sakat olsun, hasta olsun, ne farkeder. amaç kadına verilen öneme ışık yakmaktır.

Sitelerde Paylaş

ne farkeder inmanah, buradaki vurdu çocuğu olan kadınların ayağının altını göstermiyor, kadınlara verilen önemi gösteriyor. kısır olsun, sakat olsun, hasta olsun, ne farkeder. amaç kadına verilen öneme ışık yakmaktır.

Anadan vurgu yapılıyor canım ne kadını. Kadın ana olabilir ama her kadın ana değildir, ben bu gün ölsem çocuk doğurmadan ölmüş olacağımdan bu bana haksızlık değil mi? Bu nerden geçiyor kaynak lütfen, sadece çocuk doğurmakla cennete giden mi varmış? Ne analar var çocuğuna bakmayan sokağa atan bunlar ne olacak. Birde bunun içinde kısırı var, bir rahatsızlıktan dolayı doğuramayanı var di mi?
Sitelerde Paylaş

bizlerin elinde kuranı kerim var, gerekenleri Allah burada bildirmiş. bundan ala mucizemi olur.

Ispati yokki Tanri tarafindan geldiginin. Ayrica zaten okuyup, bu kitap Allah tarafindan yazilmis diyorsan, dolayli olarak Allaha hakaret etmis oluyorsun, cunku dogaustu bisey icin bu kitap zayif, celiskilerle dolu, en basitinden dunyayi duz saniyor.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anadan vurgu yapılıyor canım ne kadını. Kadın ana olabilir ama her kadın ana değildir, ben bu gün ölsem çocuk doğurmadan ölmüş olacağımdan bu bana haksızlık değil mi? Bu nerden geçiyor kaynak lütfen, sadece çocuk doğurmakla cennete giden mi varmış? Ne analar var çocuğuna bakmayan sokağa atan bunlar ne olacak. Birde bunun içinde kısırı var, bir rahatsızlıktan dolayı doğuramayanı var di mi?

yazdığım söz kadınları kapsıyor, çocuk doğuranları değil. kadına verilen değer, kadının ne derece önemli olduğunu belirtiyor.

tarihinde Bersann tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yazdığım söz kadınları kapsıyor, çocuk doğuranları değil. kadına verilen değer, kadının ne derece önemli olduğunu belirtiyor.

YAhu kadina falan deger verildigi yok. Sana senin anlayacagin sekilde anlatayim. Senin evli oldugunu, karinin senin ustune 3 tane erkek aldigini dusun. Kesmemis birde seni eve kitliyor, disari cikmak yasak. Sana diyorlarki, bu is boyledir, emir yukaridan, kabullenmezsen dinden cikarsin, bizde seni oldururuz. Ondan sonrada sana diyorlarki cennet babalarin ayaklari altindadir, bak biz ne kadar erkeklere onem veriyoruz, deger veriyoruz.

Sitelerde Paylaş

Bu dediğine sen inanıyor musun? Hayır işte, kıvırtıyorsun yalan konuşuyorsun, doğurmayan kadın nasıl ana oluyor? Ve cennet anaların ayağı altındaysa ben çocuk doğurmadım evlat sevgisinin nasıl bir şey olduğunu tahmin ediyorum ama tam bilemem, anne değilim nasıl ana olayım?
Sitelerde Paylaş

Ispati yokki Tanri tarafindan geldiginin. Ayrica zaten okuyup, bu kitap Allah tarafindan yazilmis diyorsan, dolayli olarak Allaha hakaret etmis oluyorsun, cunku dogaustu bisey icin bu kitap zayif, celiskilerle dolu, en basitinden dunyayi duz saniyor.

şimdi Kuranı Kerimin ayetlerini tek tek ele alıp, şu neden bu nasıl diye ilerlemek hiçbir mesafe almamızı sağlamayacak. bu forumda çokca tartışıldı yazıldı çizildi. mesela ben sana ne söyleyebilirim.

mesela reenkarnasyona inananların açıklamalarını dinlersen Kuranı Kerimden kendilerine pay çıkaranlar bile var, hatta müslümanlardan da ayetlerle işte bu işaret diyenler var. bu örnek üzerinden size şunu aktarmak istiyorum.

bakara 28. ayette ; Cenab-ı Hak buyuruyor ki; "Siz nasıl kafir oluyorsunuz, nasıl inkar ediyorsunuz. Halbuki siz ölüydünüz, sonra Allah sizi diriltti, sonra sizi öldürecek, tekrar diriltecek. "

Sitelerde Paylaş

bu yazdığım ayeti kerimeyi okuyup düşünenler için Kuranı Kerimin 1400 yıl önce bir insan tarafından yazıldığını varsayanlar için bile ne derece önemli bir delildir. velhasıl bunun gibi o devirlerde bilinmesi mümkün olmayan hatta bu zamanda bile birçok gerçeği ortaya koyan bir kitabın insan yazması olamayacağının bir kanıtıdır. buradan yola çık yada ayetin işaretinden yola çık nereden yola çıkarsan çık sonuç aslında tek bir yola çıkıyor.

Sitelerde Paylaş

bu yazdığım ayeti kerimeyi okuyup düşünenler için Kuranı Kerimin 1400 yıl önce bir insan tarafından yazıldığını varsayanlar için bile ne derece önemli bir delildir. velhasıl bunun gibi o devirlerde bilinmesi mümkün olmayan hatta bu zamanda bile birçok gerçeği ortaya koyan bir kitabın insan yazması olamayacağının bir kanıtıdır. buradan yola çık yada ayetin işaretinden yola çık nereden yola çıkarsan çık sonuç aslında tek bir yola çıkıyor.

Sen o dediğin şeyin kaynağını verir misin? Kaçma..
Sitelerde Paylaş

Bu dediğine sen inanıyor musun? Hayır işte, kıvırtıyorsun yalan konuşuyorsun, doğurmayan kadın nasıl ana oluyor? Ve cennet anaların ayağı altındaysa ben çocuk doğurmadım evlat sevgisinin nasıl bir şey olduğunu tahmin ediyorum ama tam bilemem, anne değilim nasıl ana olayım?

her doğuran kadının ayağının altının değerli olmayacağı gibi her doğurmayanında değersiz olmadığı söylenemez. bu konuyu uzunca yazabilirim ama sürekli aynı şeyi tekrarlıyorsun. islam dini senin aklındaki taliban rejimi değildir.

yık artık şu katı düşüncenide hak dinin güzelliklerini biraz olsun görmeye çalış.

Sitelerde Paylaş

her doğuran kadının ayağının altının değerli olmayacağı gibi her doğurmayanında değersiz olmadığı söylenemez. bu konuyu uzunca yazabilirim ama sürekli aynı şeyi tekrarlıyorsun. islam dini senin aklındaki taliban rejimi değildir.

yık artık şu katı düşüncenide hak dinin güzelliklerini biraz olsun görmeye çalış.

Cennet anaların ayağı altındadır ne demek? tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kaynak islamın derinlikleri, islamı anlayınca kaynağı sen bulacaksın.

:) :) :)

İslam kadar pis kadın düşmanı çocuktan bi haber bağnaz bir din daha olamaz, kör gözüne emi, ortadoğu pislik içinde. Ayrıca bu soruda çuvalladın öbür soruma cevap ver. Müslüman bir kız bir yabancıyla evlenebilir mi?

Sitelerde Paylaş

Hocam,

Bunlar klasik sozler. Yani Tanri bir kitap yazsa, okuyanlarin vay be falan demesi lazim. Herkesin o kitaptan ayni seyi anlamasi lazim. Yani en basitinden dunya kure seklindedir, siz gunesin etrafinda donuyorsunuz gibi somut verilerin direkt olarak yazmasi lazim. Namaz nasil kilinirin detayli bir sekilde anlatilmasi lazim. Eskimolar 6 ay karanlikta kaliyor, bunlar nasil oruc tutacak, anlatilmasi lazim.

Niye bunlar yok? Cunku kitabi yazanin eskimo diye biseyden haberi yok. dunyayi duz saniyor...

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:) :) :)

İslam kadar pis kadın düşmanı çocuktan bi haber bağnaz bir din daha olamaz, kör gözüne emi, ortadoğu pislik içinde. Ayrıca bu soruda çuvalladın öbür soruma cevap ver. Müslüman bir kız bir yabancıyla evlenebilir mi?

dur o soruna geçmeden önce bir müslüman olarak şunu belirtmek istiyorum.

Kuranı Kerimde birçok ayette ana babaya saygı sevgi ve hürmetten bahsedilir, Peygamber efendimiz gerek veda hutbesinde gerek ise hertürlü ortamda karşılaştığı durumlarda kadınlara çok aşırı hürmet ve sevgi göstermiştir, zira yaptığı evliliklere bağlayacağını bildiğimden yapılan evliliklerin büyük çoğunluğu koruma amaçlı ve siyasi nedenlerden dolayıdır . bu kısa nottan sonra, 1400 yıl önce değil kadın kız çocuklarına bile tahammul edilmezken islam dini eitliği getirmiştir, hatta Peygamberimiz karar verme durumunda oyunu kadınlardan yana kullanmıştır vs.

aklı başında bütün müslümanlar billir ki, İslam dininde kadının yeri çok ayırdır, sizlere doğunun reklamlarını izletiyorlar, Kuranı Kerimi mealcilerin yorumları ve şarlatanların uydurmalarıyla yorumladığınız için, İslama o kadar yabancı kalmışsınız ki, güzelliklerin farkına varmadan yaşamanız çok üzücü. rahmet varken nefrete kucak açmak çok kötü bir durumdur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...