Jump to content

peygamber hanımları

Recommended Posts

Hafsa OlayıMuhammed, karıları arasında huzursuzluk ve kıskançlığa yol açtığı için, cinsel ilişkiyi sıraya sokmuştu. Bir gün, sıra karılarından Hafsadayken, ilişkide bulunmak amacıyla odasına gider, fakat Hafsayı bulamaz. O sırada cariyelerinden Marya ile karşılaşır. Bunun üzerine Maryayı Hafsanın yatağına yatırıp onunla ilişkiye girer. O sırada Hafsa içeri girer ve ikisini yakalar. Ey Tanrının elçisi! Beni aşağıladın. Benim günümde, benim sıramda, benim yatağımda bir cariyeyle yatıyorsun! diyerek tepkisini dile getirir Hafsa. Bunun üzerine Muhammed Vallahi billahi Marya ile bir daha yatmayacağım diye yemin eder ve olay kapanır. (Taberi, Camiul Beyan)

Fakat Muhammed, yemininden pişmanlık duymuş olsa gerek ki, hemen ilgili vahiy gelmiştir: Ey Peygamber! Karılarını hoşnut edeceksin diye, Tanrının sana helal kıldığını neden haram yaparsın?.. (Tahrim 1) Bu ayetin bu olayla ilgili olarak geldiği, tüm saygın tefsirlerde anlatılır.Bizleri o Kurandan anlamıyor diyerek kötüleyen sizler.

Hiç mi aklınız almıyor koskoca Tanrı Muhammed in cinsel hayatına müdahale ediyor. Müdahale etmekle kalmıyor Kurana geçen bu ayet bize hayatla ilgili ne gibi bir Tanrısal ahlak örneği veriyor. Tam tersi ahlaksızlık örneği. Hem peygamber ol, hem bir sürü kadınla evlen, bir sürü cariyeyi yanından eksik etme, hem Tanrın seni bu ahlaksızlıklarını onaylasın, hem de Kurana soksun bu ahlaksızlıkları.

Peki sizler sünnete uyup bir sürü hanımla evlenenler, sizde mi hanımların sırasını Kurana bakarak tespit ediyorsunuz? Aferin size devam edin cennette de nasılsa tomurcuk memeli, sübyan hurilerle oynaşacaksınız. Tanrının derdi (daha doğrusu Arabın) bu, bıkmış olmalı ki kara tenli kadınlardan, hurileri inci gibi, ak süt gibi beyaz kılmış. Islam kaynaklarından öğrendiğiniz başka bir olay, Muhammedin ayet yazarken ne kadar keyfi davrandığına iyi bir örnektir.Muhammed, evine gelip uzun süre gitmeyen misafirlerden rahatsız oluyor, ancak -peygamberliğine yakıştıramadığından olsa gerek- hiç kimseye bir şey söyleyemiyordu.

Bunun üzerine Ahzab suresi 53.ayet geldi: Ey iman edenler! Siz zamanını gözetmeksizinpeygamberin evine girmeyin. Ancak davet edildikçe girin. Yemeği yediğinizde de hemen dağılın. Çünkü bu hareketiniz peygamberi üzmekte, ama o bir şey söylemekten çekinmekteydi. Ama Allah, doğruyu söylemekten çekinmez

Gördüğümüz gibi, Muhammed yine işi Allaha havale ederek bir yükten daha kurtulmuştur.Sizce Tanrı neden bu ayeti indirmiştir? Sayısız kadın ve cariye evde doluyken ,sıralarını bekleşirken Muhammedi müminler yok yere oyalamasın diyedir. Muhammed in Tanrının bile çok önemsediği büyük görevini yerine rahatça getirmesi içindir. Biz kafirler bile evimize gelen misafire, tek bir eşimiz olduğu hadi gidin, zırt pırt gelmeyin demiyoruz.

Kuran tüm zamanlara hitap ederken -Ey iman edenler diye başlayan Ahzab 53.de ki ayet bugün o seslenenlere ne ifade edecektir. Sinirsiz kadın alma özgürlüğü Muhammedin kişisel çıkarları için yazdığı ayetlerin en önemlilerinden biri de, Ahzab Suresindedir: Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allahın sana ganimet olarak verdiği cariyelerini, amcanın, halanın, dayının, teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helal kıldık.

Bir de peygamber kendisiyle evlenmek istediği taktirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere degil, sirf sana mahsus olmak üzere helal kıldık. (Ahzab 50) Muhammed, bu ayetle hem kendisine sınırsız kadınla evlenme hakki vermiş, hem de yine diğer Müslümanlara zorunlu kılınan başlık verme usulünden kendisini muaf tutmuştur. Bir Tanrı neden ;Peygambere sınırsız sayıda kadını helal kılmaktadır. Amacı ne olabilir? Kaldı ki peygamber herhangi bir insan değildir. İyi ahlak timsalidir, insanlara örnek olan kişidir. İslam bu konuda oldukça komik cevaplar verir. İslam ı yaymak için.

Tanrı Muhammedin cinselliği ile bir dini yaymaktan başka yol mu bulamamıştır? Kaldı ki 9 yaşında evlendiği Ayşe, evlatlığının hanımı Zeynep gibi daha bir çokları Müslümandı. Diğerleri savaştan ele geçirilen kocaları, aileleri öldürülmüş cariyelerdi. Bu cariyeler den güzel olanlar Muhamme de diğerleri başkalarına dağıtılmıştır. Muhammed ile evlenseler de evlenmeseler de esir alınmış, zorla Müslüman yapılmışlardır. Demek ki Müslüman olmaları için Muhammed in kutsal değneğinin tüm kadınlara değmesi gerekmemektedir.

Kadın sırası Muhammed, çok karısı olduğu için; karıları arasında kıskançlık olmaması için onlarla cinsel ilişkilerini sıraya koymuştu. Fakat bu durumdan da pek memnun değildi. Çünkü karıları içinde yaşlı olanlar olduğu gibi, bazı eşleriyle de, daha fazla birlikte olmak istiyordu. Muhammedin her isteği olduğunda geldiği gibi, bu durumda da bir vahiy geldi ve Muhammedin cinsel ilişkilerini düzene koydu:

Ey Muhammed! Karılarından dilediğini geri bırakabilir, dilediğini öne alabilirsin (Ahzab 51) Muhammedin ayet yazmadaki keyfiliğinde, Kurana aile içi ilişkileri taşıyacak kadar ileri gitmesi; karisi Ayşenin de dikkatini çeker ve İslamın en önemli hadis kaynaklarından öğrendiğimize göre, su sözü söyler: Görüyorum ki senin efendi Tanrın, senin hevani (arzu, cinsel istek) yerine getirmek için koşuyor. (Buhari/Müslim/Ibn Mace/Ibn Hanbel).Oruç zamanı cinsellikKuranda Tanrıyı sağlıklı karar veremeyen, fikir değiştiren bir varlık gibi gösteren çelişkilerin kaynağı da aslında Muhammedin sağlıklı karar verememesidir.

Muhammed, ilk başta oruç zamanında cinsel ilişkiyi kısıtlamıştı. Fakat Müslümanların birçoğu bu yasağa uyamadılar. Bunun üzerine Muhammed şu ayeti yazdı: Allah sizin nefislerinize güvenemeyeceğinizi biliyordu. Bu sebeple sizi affetti. Artık kadınlarınıza yaklaşabilirsiniz (Bakara 187).

Sitelerde Paylaş

Bu forumda sayısız kere konu edilmiş şu yukarıda anlattıklarını CHP'liler iyi-kötü sineye çeker de, görüşlerini canla başla savunduğun AKP'li dostlarına fısıldamayı bir denesen diyorum.

Anında ağzını burnunu kırarlar da, o sabah akşam küfrettiğin CHP'lilere "Yandım Allah!" diye sığınırsın canını kurtarmak için.

Çakma ateist seni..

Sitelerde Paylaş

Bu forumda sayısız kere konu edilmiş şu yukarıda anlattıklarını CHP'liler iyi-kötü sineye çeker de, görüşlerini canla başla savunduğun AKP'li dostlarına fısıldamayı bir denesen diyorum.

Anında ağzını burnunu kırarlar da, o sabah akşam küfrettiğin CHP'lilere "Yandım Allah!" diye sığınırsın canını kurtarmak için.

Çakma ateist seni..

hayat sadece ve sadece akp ve chp den oluşuyor sana göre değil mi?dünyan da başka küme yok...

varsa söyle hadi?yok ...bir insan ya chp ci yada akp ci olur demi...sööle hadi....işte bu kadar zihnin kıt

kılıçdaroğlu ve potları diye bir başlığa bu gün bir yazı yazdım...onu oku...

Sitelerde Paylaş

Çakma ateist seni..

sen ve senin gibiler ateistliğe tapıyorsunuz...aslında din etkisi ile beyni engellenmiş kişilerden bir farkın yok...

ben ise allah fikri saçmadır diyorum hepsi bu...

Sitelerde Paylaş

Bi an icin varsayalim kurgulanan öykü deki bütün olaylar dogru.

ya bu adamin niye tek bir karisindan cocugu olmus sorusunada dayanak aldigin kitaplar ve siralamalar bi cevap versin o zaman.

her gün biriyle yatmis cinsel gücü süpermi süpermis ama ne isse cocuk mocuk olmamis.

Bu ateistlerin sorunu temelden kaynaklaniyor. Bu sorun sudur evrimi bedensel bir evrimden öteye götürememeleri. maymunduk elbise giydik insan olduk. Ya ide bide bunun diger ayagi var. pisoko-sosyal bir gelisim ! evrimin bu ayagina nedense hic yaklasmiyorlar. ciplaktik takva libasi ile örtündük diyemiyorlar diyemiyecekler.

Bu kadar hart ve kart olmayin biraz esnek ve estetik olun.

zevce denilen sey her ne kadar kari olarak karsilik bulmus olsa dahi bunun felsefi acilimi vardir. nasil felsefe denilen kelime bile iki ayri olgunun birlesmesi ve eslemesinden ortaya cikiyor ise... bir tarafta akil diger tarafta duygu birlesince felsefe zannetmeyin ki her birlesme nirvana... Akliniza es olarak aldiginiz duygular yani erilin yanina kattigi disil anlamlar.... bir biriyle birlestigi anda cereyan ortaya cikar enerji doruktur ama kontraol edilemezse bu enerji felakettir radyasyon kacaklarina sebep olup yasamin tüm alanlarini yasanmaz kilar..................

Bosuna dememisler " bekara kari bosamak kolaydir "

Önce bi evlenin kari bi tuz istesin ondan sonra nereler ciz diyor görürüz.

sizi gidi bekarlar siziii

:-)

Sitelerde Paylaş

ok ben anladimda muslumanlar niye evlilik disi iliskileri ayipliyorlar onu anlamadim:)o kadinlarin adi cariye degil diyemi:)

Tamam o kısmı anladıysan şu kısmı da anla.

Cariyeler herkese cariyelik yapmıyordu sadece sahibi olduklarının cariyesiydi.Ayrıca cariyeleri fuhuşa zorlamak yasaktır.

Sitelerde Paylaş

Tamam o kısmı anladıysan şu kısmı da anla.

Cariyeler herkese cariyelik yapmıyordu sadece sahibi olduklarının cariyesiydi.Ayrıca cariyeleri fuhuşa zorlamak yasaktır.

Türkçesi "kapatma"

tarihinde albastı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cariye olayinin gunumuzde uygulanan bir de baska bir tevili var, bilmem duymus muydunuz?

Dar'ul Harp'te, yani gayri muslim bir ulkede yasayan bir musluman icin, musluman olmayan bir kadin ile evlilik disi iliskiyi bir cariye ile girilen iliski ile bir tutan bir zihniyet var...

Adam aklina koymus, sonuna kadar kivirtacak tabii...

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Muhammed, ilk başta oruç zamanında cinsel ilişkiyi kısıtlamıştı. Fakat Müslümanların birçoğu bu yasağa uyamadılar. Bunun üzerine Muhammed şu ayeti yazdı: "…Allah sizin nefislerinize güvenemeyeceğinizi biliyordu. Bu sebeple sizi affetti. Artık kadınlarınıza yaklaşabilirsiniz…" (Bakara 187).

İlginç, yine bir Allah'ın sonradan karar değiştirme vakası... Önceden bilememiş.

Bakara 187 . Oruç gecesi kadınlarınıza yaklaşmanız size helâl kılındı. Onlar sizin için, siz de onlar için birer elbisesiniz. Allah, sizin nefslerinize ihanet ettiğinizi bildi. Bunun üzerine tövbelerinizi kabul etti ve sizi affetti. Şimdi artık onlara (eşlerinize) yaklaşın ve Allah'ın sizin için yazdığı (takdir ettiği) şeyleri isteyin. Fecr vaktinde beyaz iplik, siyah iplikten tebeyyün edinceye (size belli oluncaya, gündüzün aydınlığı, gecenin karanlığından sıyrılıncaya) kadar yeyin ve için. Sonra orucu geceye kadar tamamlayın. Mescidlerde itikâfta iseniz onlarla (kadınlarınızla) mübaşeret etmeyin. Bu Allah'ın hudududur (yasaklarıdır). Artık ona (yasaklara) yaklaşmayın. Allah, âyetlerini insanlara işte böyle açıklıyor. Umulur ki böylece onlar takva sahibi olurlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...