Jump to content

İstanbul Ateistforum Buluşması

Recommended Posts

• İleti 87
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bana teist te değilim,ateist te demişti en son..

Demek teistmiş..

Biri çıksa ateistler yazmasın dese ona da eleştiri getirirdim, ama bu beni ateist yapmazdı.

Birini savunmam taraf olmam anlamına gelmez.

Benim dinim yok, illa da din etiketi takacaksanız, benim dinim benim dinimdir...

Ama bir amacım var elbette, müslümanları kitaplarını okutarak uyandırmak...

Teistlerle tanışmak buluşmak istememenizi anlarım ama dışlamanızı anlayamadım...

Ben ne bir ateist ne de bir müslümanı dışlamadan ateistforum üyelerinin toplanmasını destekliyorum ve dua edin anadoluda yaşıyorum, yoksa ki saçınızdan sürüye sürüye forum üyelerini en az senede bir kere toplardım...

Sitelerde Paylaş

Biri çıksa ateistler yazmasın dese ona da eleştiri getirirdim, ama bu beni ateist yapmazdı.

Birini savunmam taraf olmam anlamına gelmez.

Benim dinim yok, illa da din etiketi takacaksanız, benim dinim benim dinimdir...

Ama bir amacım var elbette, müslümanları kitaplarını okutarak uyandırmak...

Teistlerle tanışmak buluşmak istememenizi anlarım ama dışlamanızı anlayamadım...

Ben ne bir ateist ne de bir müslümanı dışlamadan ateistforum üyelerinin toplanmasını destekliyorum ve dua edin anadoluda yaşıyorum, yoksa ki saçınızdan sürüye sürüye forum üyelerini en az senede bir kere toplardım...

İnançlıları istememeleri doğal tabii. Bunun adı dışlamaksa da dışlamaktır.

Bu forumda neler yaşandığını, en ılımlı sevgi çiçek dağıttığı zannedilen, ateist sever takılan müslümanların ne sapıklıklar yaptığını en iyi ben biliyorum. Diğerleri de artık biliyor.

Buraya gelip gelip tehditler yağdıran bir dolu inançlı oldu, hala da oluyor.

Bununla birlikte çok değerli inançlı arkadaşlar da var.

Ama buluşmak isteyen bu arkadaşlar kimden nasıl olabilirler?

Hele de şu devirde?

Müslümanlar yazmasın demesinin nedeni de çok açık. Konu dışına çıkılmasın, sulanmasın veya başlık din tartışmasına dönmesin diye..

Çünkü inançlıları şu toplantıda aralarına almak istememek konusunda çok netler.

Haklılar, doğru yapıyorlar.

Kimin ne olduğu belli değil burada. Ben pekçok şeyi çok iyi biliyor ve tabii konuşmuyorum ama, bu arkadaşların başına iş açacak bir şey gördüümde onlarla bildiklerimi paylaşmaktan geri durmayacağım.

Buradaki müslümanların bir kısmı ki sayıları aslında çok değil, oldukça sinsi ve farklı amaçlar taşıdıkları kesin olan insanlar.

Yobazlardan çok daha tehlikeliler onlar.

Kusura bakma ama, bu böyle.

Sitelerde Paylaş

O zaman bir başka grup birleşip de karma üyelerle toplantı yapıldığında ateistler gelmeyecek anlamına mı geliyor bu?

Ben tepkilerden ve ifadelerden anlayacağımı anladım...

Ateistlere özel olan forumda yapsaydınız keşke bu yazışmaları... hem bir çekince var ama burdan alenen toplantı çağrısı var... sonra da aman teistler gelmesin duymasın yazı dahi yazmasın ifadesi var...

Anlatmak istediğim olayın nezaket dışı olduğu, yoksa ki elbette kimse kimseyle görüşmek zorunda değil...

Başlık sahibi ince bir yanlış yaptı bence, bilmeyerek...

Benim dahil olduğum bir ekiple toplantı yapılacağı zaman da ateistleri almayalım demişlerdi, o gün de aynen bugün gibi itiraz etmiştim... ve sonra yokolup gittiler... çünkü tecrit oldular...

Demirden korkan trene binmez, trene binen ise tedbirini alır...

Ateistforum mu ateistlerin forumu mu?

Neyse lafı uzatmayayım, ben böyle kırılgan şeylere gelemem :)

Ateist kardeşleri gözlerinden öpüyorum, umarım forum ve üyeleri için faydalı bir buluşma olur...

:)

Sitelerde Paylaş

>>>Demirden korkan trene binmez, trene binen ise tedbirini alır...

En iyi tedbir, bu arkadaşların aldığı tedbirdir. Zaten kırk yılda bir yaptıkları bu ilk toplantıda inançlı arkadaşları aralarına almamaktır.

Genel bir "buluşalım kaynaşalım" etkinliği değil bu.

Ben biliyorum ki bu arkadaşların içinde çok ciddi aktivistler de var. Neden özel bilgilerini kim olduğunu bilmedikleri bir din savunucusuyla paylaşmak istesinler ki?

Bu başlığı "Sadece Ateistler" forumunda açamazlardı çünkü oraya bütün ateistler üye değil henüz.

Ayrıca burası Ateistforum. Forumun her köşesi ateistler ve ateizm için yapılabilecek tüm aktiviteler için kullanılır.

Alıngan olmaya gerek yok. Bu tür başlıklar daha önce de açıldı, bu tür buluşmalar daha önce de yapıldı ve o zaman da müslümanlar istenmedi.

Burada nezaket beklemek değil, olayı doğru anlamak gerek.

Ortada bir nezaketsizlik de yok ayrıca. Basit ve doğal bir tedbir bu.

Ve çok haklılar.

Biz forum ve ateist dostu görünüp tehditler şantajlar, tacizler yapan, forumu rezil etmek için elinden geleni ardına koymayan, insanları manipüle etmek için bin yol deneyen ne pislikler gördük, görüyoruz.

Sitelerde Paylaş

Forum arkadaşlıklarını gerçek yaşama taşımak isteyen arkadaşlar daha çok ses getirecek, ateizmi yaymak adına daha etkili yollar yaratacak bir etkinlik için çalışmak istiyor olabilirler ki bunu yürekten desteklemeyecek bir tek ateist yoktur sanırım. Binlerce komünisti ve onlarca komünist partisi olan bir ülkenin bir ateist derneği bile yok ve bu durum Türk aydınının, bireyin kültürel gelişimine verdiği (daha doğrusu vermediği) önemi yansıtması açısından oldukça düşündürücü...

Somut girişimler için çok geç kalındığı bir gerçek.

Bir araya gelen bu ateist arkadaşlar belki de ilerde bu boşluğu kapatacak girişimlerde bulunacaklardır.

Çok yerinde ve gerekli bir etkinlik bu.

Kendilerini kutluyorum.

Ve çok ama çok dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini anımsatıyorum.

Sitelerde Paylaş

Pardon arkadaşlar. Account'umda çıkan ufak bir hata yüzünden yazamadım. Şimdi buluşma tarihlerini bu akşam belirli seçenekler olarak herkese atacağım. En çok oy alanı belirleyeceğiz. Herkesin katılmasını bende istiyorum ama bu çok zor bir durum olacaktır.

Katılacaklar:

MrAtheistPhilosopher

-Secret-

Satsuma54

VahsisBack

Spud

epitaph

NiHiLAriuS

Tamer Arda'nın arkadaşı gelicek

placebo

Hulegu

Mohammed(Türkiye'de olursa gelicek)

Tartışmanızı başka bir yerde yapın lütfen konu dağılacaktır. Bu akşam saat 20:00(de herkese tarihi belirlemek için bir kaç seçenek atacağım. Hangi seçenek en çok oy alırsa o günde yapacağız.)

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Listedeki her kişiye bir tarih belirleme anketi yollanmıştır (eğer gelmediyse söyleyiniz). O şıklardan birini seçip bana öm ile bildiriniz. En çok oyu alan tarihte buluşulacaktır. Yer özelden bildirilecektir.

Sitelerde Paylaş

Yer ve zaman belirlenmiştir. Yeri tarih belirlendikten sonra(kolayca gelebileceksiniz) özelden bildireceğim. Buluşma saati am 11:00'dir. Listedeki katılımcılardan biri bizle biraz vakit geçirmek istemektedir, o yüzden saat biraz erkene alınmıştır.

Sitelerde Paylaş

Bir yanda yüzlerce okul, dersane kuran, devletin tüm kademelerini eline geçiren, sayısı yüzbinlerle ifade edilen cemaatler

diğer yanda masum bir toplantı için bile gölgelerinden korkan ateistler...

Bu kadarı bile niçin bu halde olduğumuzu açıklamak için yeterli aslında.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...