Jump to content

İstanbul Ateistforum Buluşması

Recommended Posts

Bir yanda yüzlerce okul, dersane kuran, devletin tüm kademelerini eline geçiren, sayısı yüzbinlerle ifade edilen cemaatler

diğer yanda masum bir toplantı için bile gölgelerinden korkan ateistler...

Bu kadarı bile niçin bu halde olduğumuzu açıklamak için yeterli aslında.

Açıkçası benim bir korkum yok. Ama diğer insanları riske atmam gerekmiyor bunun için.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 87
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet bende sizinle beraber olmak istiyorum, aynı ortamda nefes almak ayrı bir zevk olsa gerek.

İçimden bir ses geç kaldın, oylama bitti diyor sanki.

Sana da oylaman için seçenekleri attım.

Katılacaklar:

MrAtheistPhilosopher

-Secret-

Satsuma54

VahsisBack

Spud

epitaph

NiHiLAriuS

Tamer Arda'nın arkadaşı gelicek

placebo

Hulegu

Mohammed(Türkiye'de olursa gelicek)

Kanzap(sonradan bildirdi)

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

24 nisanda yapılacaktır(herkes bambaşka günlerde uygun çok şaşırtıcı). Saat 11:00'de buluşalacaktır. Herkes oyunu belirtmedi. Katılıp da tarih yüzünden gelemiyecekler konuya yazsın. Saat'in sebebi Nihiliarus'un bizle biraz vakit geçirmek istemesi.

Sitelerde Paylaş

24 nisanda yapılacaktır(herkes bambaşka günlerde uygun çok şaşırtıcı). Saat 11:00'de buluşalacaktır. Herkes oyunu belirtmedi. Katılıp da tarih yüzünden gelemiyecekler konuya yazsın. Saat'in sebebi Nihiliarus'un bizle biraz vakit geçirmek istemesi.

Nihilarius bizle ne gibi bir vakit geçirecek anlayamadım..Zaten buluştuğumuz zaman vakit geçiremeyecek te extra bir vakit mi istiyor? Pazar sabahı insan o kadar erken bir saatte bir çok kişiyle ne vakti geçirmek ister ki?

Gelemeyebilirim..

Sitelerde Paylaş
İlk okunduğu zaman biraz garip kaçıyor evet. Kendisi forumun eski üyesi, benden yazmamı rica etti. Sen herhalde kendim gelicem, kamuflaj yapıyorum sandın.

Hayır, sana inandım, niye yalan söyleyesin de;

Eski üye bile olsa, forumda yazmayan-toplanacak olan kişileri belki de hiç tanımayan birisinin gelmek istemesi şaşırtıcı.

Buluşmaya zaman buluyor ama foruma 2 satır yazmaya zaman bulamaması ilginç.

Sitelerde Paylaş

Sana özelden sorduğm sorunun cevabını burda buldum :)

24ü uyar bana

Sitelerde Paylaş

24 nisanda yapılacaktır(herkes bambaşka günlerde uygun çok şaşırtıcı).

richard dawkinsin şu minvalde bir sözü var(tam bu şekilde olmayabilir,aklımda kaldığı kadarıyla yazıyorum): "ateistleri bir araya toplamak sokak köpeklerini bir araya toplamak gibidir. çok zordur, çünkü hepsi ayrı telden çalar."

senin miting işi de bu dertten muzdarip :)

Sitelerde Paylaş

richard dawkinsin şu minvalde bir sözü var(tam bu şekilde olmayabilir,aklımda kaldığı kadarıyla yazıyorum): "ateistleri bir araya toplamak sokak köpeklerini bir araya toplamak gibidir. çok zordur, çünkü hepsi ayrı telden çalar."

senin miting işi de bu dertten muzdarip :)

Doğrusu şu:

Organizing atheists has been compared to herding cats, because they tend to think independently and will not conform to authority.

meali:

Ateistleri ortak bir hedefe organize etmek kedileri sürü halinde gütmeye benzer, çünkü onlar bağımsız düşünmeye ve otoriteye uymamaya eğimlidirler.

tarihinde bilelimogrenelim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nihilarius bizle ne gibi bir vakit geçirecek anlayamadım..Zaten buluştuğumuz zaman vakit geçiremeyecek te extra bir vakit mi istiyor? Pazar sabahı insan o kadar erken bir saatte bir çok kişiyle ne vakti geçirmek ister ki?

Gelemeyebilirim..

Bizle azıcık oturup muhabet edicek yani. Dershaneye gidiyor :).

Sitelerde Paylaş
Bir araya gelen bu ateist arkadaşlar belki de ilerde bu boşluğu kapatacak girişimlerde bulunacaklardır.

Çok yerinde ve gerekli bir etkinlik bu.

Kendilerini kutluyorum.

Ve çok ama çok dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini anımsatıyorum.

diğer yanda masum bir toplantı için bile gölgelerinden korkan ateistler...

Hem kalkıp "çok ama çok dikkatli olun" diyeceksin, hem de ardından "gölgelerinden korkan ateistler" diye yazacaksın.

thumb_18581.jpg

"Ayu çıkabülü, taş düşebülü" diye düşünmeyen ateistler, 24 Nisan yerine 1 hafta sonra 1 Mayıs'ta buluşur. Ellerine de bir "Ateistlere Özgürlük" pankartı alır.

Böylece ilk girişimi yapar. :)

Sitelerde Paylaş

"Ayu çıkabülü, taş düşebülü" diye düşünmeyen ateistler, 24 Nisan yerine 1 hafta sonra 1 Mayıs'ta buluşur. Ellerine de bir "Ateistlere Özgürlük" pankartı alır.

Böylece ilk girişimi yapar. :)

Kim vurduya gidin diyorsun yani...

tarihinde -Secret- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ATEistanbuluşması....

Biraz aksiyon, ilgi çekici reklam lütfen... yaptığınız iş ses getirsin... isimler simalar gizli olsa da atılan adım ses getirsin... zorla ateist yapacaksınız beni...

:D. Güzel fikirmiş de. Belediye çalışıyor gibi olmuş.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...