Jump to content

evrim dine engel değildir...

Recommended Posts

ateistler evrimi dine karşı bir silah olarak kullanmaktan vaz geçmeliler.

evrim yani aşama aşama gelişme yine doğa üstü bir güç olmadan oluşamaz.

değil milyonlar milyarlar, sonsuz bir zaman içinde bile,

şuursuz maddeler bir araya gelipte bir sistem oluşturma ihtiyacını duymaz....

evrimi büyük ihtimal görüyorum ve bu dine inancımı güçlendiriyor.

Sitelerde Paylaş

Senin inancının ne olduğunu sorabilir miyiz?

Sitelerde Paylaş

Ateistler bunu öngörüyorlardý zaten. Baktýnýz Darwin'e atýp tutmakla, evrimle ilgili atýp tutmakla olmadý, önce kabullenme sonra da sahiplenme yoluna gideceksiniz. Biz buna alýþtýk.

Zaten de bunlarýn kuranda yazacaðýný Sümerler 3600 sene evvel haber vermiþlerdi.

Canýmsýnýz.

tarihinde Spud tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Merhaba ,

Bu tur dusuncelerin ,bir yandan evrime inanmaya başlayan bir yandan da bunun inandıgı dine ters dusebilecegi fikri kafasını kurcalayan insanlarda yaygınlaştıgını ve yaygınlaşacagını dusunuyorum...sizde de boyle bir dusunce catışması oluyor diye tahmın ediyorum,bilmem yanılıyor muyum

selamlar

Sitelerde Paylaş

Ateistler bunu öngörüyorlardý zaten. Baktýnýz Darwin'e atýp tutmakla, evrimle ilgili atýp tutmakla olmadý, önce kabullenme sonra da sahiplenme yoluna gideceksiniz. Biz buna alýþtýk.

Zaten de bunlarýn kuranda yazacaðýný Sümerler 3600 sene evvel haber vermiþlerdi.

Canýmsýnýz.

Yahu bilmiyormusun Spud, Darwin zamaninda Kur'an i okuyunca Musluman olmus, evrimi Muhammed yillar once aciklamis zaten diye.

Yok pardon, Galapagoslarda surungen pesinde dolanirken ezan sesi duymus ama ne oldugunu anlamamis. Sonra ayni sesi Istanbul ziyareti sirasinda duymus. Ne bu diye sormus. Ezan demisler. Hemen baslamis "esseduenlailahe..."

Sitelerde Paylaş

Asıl sorun şuki ateizmde dine engel değildir,

sen neden bir saldırı olarak algıladın?

Evrimi neden bir silah olarak gördün ve kullanıldığını düşündün?

Ateistler senin düşmanınmı? Yunanlılar vs gibi mi?

Sitelerde Paylaş

Yahu bilmiyormusun Spud, Darwin zamaninda Kur'an i okuyunca Musluman olmus, evrimi Muhammed yillar once aciklamis zaten diye.

Yok pardon, Galapagoslarda surungen pesinde dolanirken ezan sesi duymus ama ne oldugunu anlamamis. Sonra ayni sesi Istanbul ziyareti sirasinda duymus. Ne bu diye sormus. Ezan demisler. Hemen baslamis "esseduenlailahe..."

O halde neden inkar ederler? Biz onları minicik bir (hücreden) türetip evrimleştirdik, bilmezler mi? (Evrim, 1/2/3)

Gayet açık, hatta apaçık.

Sitelerde Paylaş

Rozalp arkadaş burada evrim'i dine örnek vererek yazmış.

Bu gibi başlıklar açan arkadaşları kandıranlar, sözde bilim ile islam 'ın küflenmiş doğmalarını kaynaştırma adına gerçek dışı spekulasyonlara başvuran meal tahrifatçılarıdır..

İslam ile bilimsel bazı verileri kaynaştırma işine, yazarlar mealciler tarafından dini kurtarma amacıyla girişilmiştir..Bilim ilerledikçe ve her geçen gün Kuran bilimle göze batar vaziyette bağdaşmazlık gösterince, bu tipler dini kurtarmaya soyunmuşlar ve uydurdukça uydurmuşlar,Kuran'ı Kuranlıktan ,Allah'ı Allahlıktan çıkartmışlardır..Diğer bilgisiz ve onun bunun ağzına bakan halk tabakası da bunlara inanmış, prim yaptırmış, hatta zengin etmiştir..

Bu arkadaşlar,bahse konu olan o uydurukçu tahrifat sevdalısı yazarlar tarafından Allah'ın Kuran dahil,tüm semavi din kitaplarının içine sayfalarca koyduğu Adem ve Havva sını bir tarafa koymaya bile cesaret ederek, evrimi savunabilir hale getirilmişlerdir..

İslamın kısıtlayıcılığı ve müslümanlar üstündeki katı kuralcılığı yüzünden egosal eziklik içinde olan bu tip müslümanların,pseudo bilimle dini kaynaştırmaları kendilerini tatmin açısından biçilmiş kaftandır ..

Bu duygunun vermiş olduğu gazla, ateistlere ,hatta kendi kendilerine ' bakın biz ne kadar moderniz .Vay be neymişiz ' çalımını satmakta, böylelikle tatmin olmaya ve dikkat çekmeye çalışmaktalar.

Hepsi boştur.....Ateistleri sadece güldüren boş çabalardır..

Siz de direk cehenneme gideceksiniz rozalp ....:)

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrimle dost olupta rant elde etmeye çalışmayın bal gibide evrim dine karşıdır. Hatta benim ateist olmamda etkilidir.

Din derki ; ilk insan adem cennetten kovularak gelmiştir arabistan civarlarına ve havva onun kaburgasından olma

evrim derki ; ilk insan dünya varolalı kaç milyar yıl sonra ortaya çıkmıştır.

tamamen tezat bir durum. Ben evrim konusunda fazla bilmiyorum ama bilmeyede gerek yok bunları anlamak için.

Bence dini her alana uydurmaya çalışan dinciler evrim gibi bir rakibi yenemediler elini öpmeye çalışıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Bu evrimin ve bilimin değil, dinin aptallığı.

Evrim klasik yaratılış zırvasını yok ettiği için dinler rahatsız oluyor, işi gücü bırakıp evrimi kullanıyor.

Yoksa bilimin din zırvalarıyla uğraştığı ne zaman görülmüş? Evrimin veya evimcilerin umurunda mı din?

İnternette 400 evrim karşıtı siteye karşılık, sadece 4 tane evrimci site var. Bu sence neyi anlatıyor?

Bence dinlerin eteklerinin çoktaaaaan tutuştuğunu.

Evrim ihtiyaca, şuura, amaca, nedene bakmaz.

Bakteriler "hadi bir araya gelelim de iki milyar yıl sonra bir insan oluşturmak için çalışmalara başlayalım" dememiştir muhtemelen. Bu bana pek mantıklı görünmedi.

Kurtulun şu amaç takıntısından.

Amaç filan yok. Her şey kendiliğinden oldu.

Sitelerde Paylaş

evet evrim dine engel dir çünkü

hiçbir ilah bize canlıların baska canlılardan türediğini söylemedi

hiçbir ilah bize dünyanın yuvarlak olduğunu söylemedi

ilah hata yapmaz

ilah yalan söylemez

oysaki bize

yanlış bilgi verildi

kandırıldık

korkutulduk

boş yere umutlandırıldık

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...