Jump to content

YGS sınavında kopya ve formül!

Recommended Posts

• İleti 189
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Basına dağıtılan kitapçıkla aynı sınav kitapçığına sahip olanlar ilgili savcılığa bildiriliyordur umarım.

Savcı her sınav merkezinden örnekler almış ama o örneklerde şifreliler olmayabilir.

Eğitim-Sen'in bu konuyla yakından ilgilenmesi gerekir.

Bu arada bu sınav, cumhurbaşkanı, başbakan, hükümet ve AKP için de bir sınav olmuş olacak.

Çünkü tümü hiçbir anormallik olmadığını, şifre iddialarının asılsız olduğunu açıkladılar.

Takke düşecek kel görünecek...

basına dağıtılandaki şifrelemenin farkedilmesi bile tesadüften uzak. duyumla daha net izah edilir. biri ağzını sıkı tutamamış gibi

Sitelerde Paylaş

basına dağıtılandaki şifrelemenin farkedilmesi bile tesadüften uzak. duyumla daha net izah edilir. biri ağzını sıkı tutamamış gibi

Aynı fikirdeyim.

ÖSYM Başkanının dediklerini mutlak doğru kabul edince tatmin olmak mümkünde henüz doğrulanmadı tüm kitapçıkların farklı olduğu ve master kitapçıkla aynı kitapçığın herhangi bir öğrenciye verilip verilmediği.

Bu kesinlikle doğru olamaz.

1.700.000 ayrı kitapçık basılması demek, 1.700.000 ayrı kalıp yapılması demektir ki; pratik olarak imkansız.

Sitelerde Paylaş

Fem deki öğrencilere dağıtılıp dağıtılmadığı tabi ki araştırılmalı.

Ama kafam şu çember modülere takıldı. Modülerde yüzde 70 80 i tutuyormuş. Şifre varsa hepsinde vardır. Bir tane bile şifreye aykırılık varsa şifre yok demektir. Ösym başkanı başına dağıtılan kitapçıkta "çakışan" şifrenin yüzde yüz tuttuğunu söylemişti. Bu adamlar biraz daha uğraşırlarsa mucize falan da çıkartabilirler. Altın oran ygs de var... 2012: yeryüzündeki son ygs :D

Sitelerde Paylaş

kpss de ne oldu ftira saçma şey bunlar dedi hükümet ve onun brokratları uzun süre dayattılar bizlerde çıktık cemaat soruları yandaşlarına verdik dedik artık inkar edemiyecek duruma gelince iptal edildi kpss ama dava uzatılıyor büyük orandada ört bas edildi çobanın seyyar satıcının üstüne yııkılır yatar 1 2 sene ondan sonra güllük gülüstanlık ülkem.

ülkede dürüst savcılar olsa sınav dan 3 gün öncesine kadar mod medyan içerikli cep sms leri incelenir bülbül gibi şakır şakirtler ama nerde öyle savcılar.

Sitelerde Paylaş

Marmaray güzergahı üzerinde yapılan kazılarda çıkan, tarihi değiştirecek kadar değerli buluntulara "Marmaray'ı engelleyen çanak-çömlekler bizi yıldıramayacak" diyecek kadar yoz, kültürsüz ve ilkel başbakan bu konuda hala bir şeyler yumurtlamadı mı?

Sitelerde Paylaş

Aynı fikirdeyim.

1.700.000 ayrı kitapçık basılması demek, 1.700.000 ayrı kalıp yapılması demektir ki; pratik olarak imkansız.

Kocaman yalan bence.

5 şıklı bir sorunun cevapları 5!=5.4.3.2.1=120 değişik şekilde sıralanabilir. 120 farklı kitapçık basılabilir. Değişik kitaplardan alınan soruların cevap dizilimleri basit bir kaydırma ile kitapçık üretildiğini gösteriyor. Daha az yani. 120 değişik soru kitapçığı bassalar bile 1.700.000/120=14167 yapar. 14 bin öğrenciye aynı tür kitap gelmiş olmak zorunda. Kişiye özel kitap basıyoruz diyerek milleti uyutuyorlar. Müfettiş ve savcı hepsini inceleyemez diye uyutacak kandırıkçılar.

Sitelerde Paylaş

Kocaman yalan bence.

5 şıklı bir sorunun cevapları 5!=5.4.3.2.1=120 değişik şekilde sıralanabilir. 120 farklı kitapçık basılabilir. Değişik kitaplardan alınan soruların cevap dizilimleri basit bir kaydırma ile kitapçık üretildiğini gösteriyor. Daha az yani. 120 değişik soru kitapçığı bassalar bile 1.700.000/120=14167 yapar. 14 bin öğrenciye aynı tür kitap gelmiş olmak zorunda. Kişiye özel kitap basıyoruz diyerek milleti uyutuyorlar. Müfettiş ve savcı hepsini inceleyemez diye uyutacak kandırıkçılar.

Senin matematik hocan kim? :D

Sitelerde Paylaş

Kpss'de olay ortaya cikti sinav bile iptal edildi, nitelikli sahtekarlik, hile, irtikap, dolandircilik, organize olarak yapildi kim ceza aldi, bir adam istifa ettirildi butun olay örtbas edildi, bu olayda korkarim o da olmayacak, iyice piskinlestiler suratlarina tukure tukure tukruk kalmadi millette bunlar hala arsizca siritiyor.

Myndos Basbakanda tatmin olmus Cumhurbaskani gibi.

Sitelerde Paylaş

Birde sunu merak ediyorum bu Fethullahcilarin icinde hic mi allaha inanan, allahtan korkan, kul hakki yemekten korkan vicdan sahibi kimse yok. Bu olmaz yapamayiz demiyor, yaptiysa vicdani hic mi sizlayipta aciklayan yok. Hepsi alcak bunlarin hic mi iclerinde insanliktan nasip alan yok, bir parca ya bir dirhem.

Sitelerde Paylaş

Birde sunu merak ediyorum bu Fethullahcilarin icinde hic mi allaha inanan, allahtan korkan, kul hakki yemekten korkan vicdan sahibi kimse yok. Bu olmaz yapamayiz demiyor, yaptiysa vicdani hic mi sizlayipta aciklayan yok. Hepsi alcak bunlarin hic mi iclerinde insanliktan nasip alan yok, bir parca ya bir dirhem.

ben de onu merak ediyorum hadi fetonun yönetim kadrosunu kıdemlileri geçtim de bu ygs ye girip soruları şifreli olarak çözen çocuklardan hiç mi vicdanı sızlayan yok.

hepsi tam bir veled-i zina tam bir .iç mahalle çocukları çözdükleri her soru hayatta onlara darbe olarak döner umarım.

tarihinde VahsisBack tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kocaman yalan bence.

Hesabın yanlış kardeş.

Bulduğun sayıyı, soruların kitapçıkta kaç farklı şekilde sıralanabileceklerini de bulup onunla çarpacaksın. Çünkü sadece şıkların yeri değil soruların sırası da değişik. Sınavda tek soru sorulsaydı sen haklı olabilirdin. Teorik olarak herkese farklı kitapçık verilmesi mümkün yani.

Kpss'de olay ortaya cikti sinav bile iptal edildi, nitelikli sahtekarlik, hile, irtikap, dolandircilik, organize olarak yapildi kim ceza aldi, bir adam istifa ettirildi butun olay örtbas edildi, bu olayda korkarim o da olmayacak, iyice piskinlestiler suratlarina tukure tukure tukruk kalmadi millette bunlar hala arsizca siritiyor.

Sadece eğitim bilimleri iptal edildi. Oysa genel kültür ve yetenek sınavında da soruların bazılarına önceden verildiği ortadaydı.

Kopyacı öğretmenlerin bir kısmını engellediler ama diğer pek çok memur genel kültür ve yetenek sınavından aldığı puan ile memur oldu. Şu an çatır çatır maaşlarını alıyorlar, muhtemelen de bize gülüyorlar.

Türkiye'yi darul harp sayıp şerefsizliklerini meşrulaştıran/insaflı müridler karşısında meşrulaştırmaya çalışan bir zihniyet var karşımızda.

tarihinde batatesci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aynı fikirdeyim.

120 soru olsun.

40 Matematik

40 Türkçe

20 Fen

20 Sosyal

40 Matematik sorusu kendi arasında yer değiştirerek 40!

40 Türkçe sorusu kendi arasında yer değiştirerek 40!

20 Fen sorusu kendi arasında yer değiştirerek 20!

20 Sosyal sorusu kendi arasında yer değiştirerek 20! farklı şekilde dizilebilir.

Her bir sorunun şıklarının 5! farklı dizilişi olur.

40!.40!.20!.20!.5!

tarihinde batatesci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ben de onu merak ediyorum hadi fetonun yönetim kadrosunu kıdemlileri geçtim de bu ygs ye girip soruları şifreli olarak çözen çocuklardan hiç mi vicdanı sızlayan yok.

hepsi tam bir veled-i zina tam bir .iç mahalle çocukları çözdükleri her soru hayatta onlara darbe olarak döner umarım.

Fetullahçıların zihniyetinde "İslam için her türlü hile mübahtır" zihniyeti var.

Bunu Fetullah'ın bir dönem sağ kolu olan Nurettin Veren de teyid etmişti.

Bu zihniyetle, yalan da söylenir, sahtekarlık da yapılabilir, yolsuzluk da yapılabilir, akla gelen her türlü pisliğe bulaşılabilir.

Fetullah'ın da bir yazısında vardı yanlış hatırlamıyorsam; "Büyük şerlerle başedebilmek için küçük şerlerde bulunmak caizdir" gibi bir sözdü sanırım.

Öğrencilere gelince; onları suçlamak yanlış.

Işık evlerine 7-8 yaşından itibaren verilen çocuklar, oradaki hoca abilerin zihniyetiyle kafaları biçimleniyor.

Doğruyu, yanlışı ayırdedemiyorlar.

Hatta normal çocuklarda bile bu var. Kendimden örnek vereyim:

Ortaokulda son sınıflararsı bilgi yarışması düzenlenmişti.

Bizim sınıfla sosyal hocası ilgileniyor.

Sınıfı temsilen 3 kişi seçildi. Sözcüsü bendim.

Sınava hazırlanırken, hoca "şu tür soru çıkabilir", "böyle bir soru sorabilirler" diye 6-7 tane tüyo verdi.

Yarışma sırasında o bahsettiği soruların hepsi çıktı.

Anladık ki, soruları hazırlayanlar arasındaymış. Bizi koruduğunu düşündük. Ve eleştirel bir anlayış aklımızın ucundan geçmedi.

Daha yaşımız 14-15, akıl edemiyorsun.

Ama diğer sınıflardan biri her soruyu takır takır yanıtlamış, 1. olmuşlardı. Biz 2. olabilmiştik.

Kuşku düştü içimize.

O sınıfın yarışmacı çocuklarından birinden öğrendik ki, onların hocası soruların tümünü vermiş.

O zaman eleştiri aklımıza gelmişti. Ve bu tür bir yardımın koruma değil, sahtekarlık olduğunu anlayabilmiştik.

Bu çocuklar da kendilerinin korunduğunu düşünmüşlerdir herhalde. Ya da dersane hocasının ne zeki biri olduğunu, dediğinin çıktığını. :)

Sitelerde Paylaş

Bugün "Dokunan Yanar"'ı bayağı bir okudum. Kabuslarıma girecek bu Fethullah. Şaka gibi, film gibi. Saplantılı bir manyak koca bir ülkeyi yılan gibi sokuyor. Bir de "hep bilinen şeyler o kitaptaki" demiyorlar mı? Yahu bilinen şeyler ise niye kimse konuşmuyor, olay olmuyor? Ağlaya ağlaya zombi üretiyor bu herif! Tamam konuyu genel olarak biliyorduk ta mekaniğini okuyunca bir başka durum göze çarpıyor!

Seçim kesinlikle hileli olacak, Fetoş gibi bir manyağın bunu yapmak için tüm sağılmış inek gibi bakan şakirt ordusunu hareketlendireceği kesin. "İnsanları dinletirim, bu benim hakkım!" diyen saplantılı bir manyak var 40 senedir.

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hesabın yanlış kardeş.

Bulduğun sayıyı, soruların kitapçıkta kaç farklı şekilde sıralanabileceklerini de bulup onunla çarpacaksın. Çünkü sadece şıkların yeri değil soruların sırası da değişik. Sınavda tek soru sorulsaydı sen haklı olabilirdin. Teorik olarak herkese farklı kitapçık verilmesi mümkün yani.

Soruların yerinin değiştiğini hesaba katarsan tabiki mümkün. Kopyanın özelliğine göre ise sadece 120 kitapçık var ama. Soruların yerinin değişmesi cevap şıklarının dizilim sayısını değiştirmiyor çünkü. Bu hile cevap şıkları üzerinden yapılıyor. Soruların yerinin değişmesi birbrinden kopya çekmeyi önlemek için. Müfettiş ve savcının inceleyeceği kitapçık sayısı 120 kitapçıktan fazla olamaz. Soruların sıralanış şeklindeki değişikliğin hilenin uygulanacağı uzayı değiştirmediği ortada. Böyle bir yöntemin uygulanmasının nedenini daha iyi açıklıyor bu.

Sitelerde Paylaş

Fetullahçıların zihniyetinde "İslam için her türlü hile mübahtır" zihniyeti var.

Bunu Fetullah'ın bir dönem sağ kolu olan Nurettin Veren de teyid etmişti.

Bu zihniyetle, yalan da söylenir, sahtekarlık da yapılabilir, yolsuzluk da yapılabilir, akla gelen her türlü pisliğe bulaşılabilir.

Fetullah'ın da bir yazısında vardı yanlış hatırlamıyorsam; "Büyük şerlerle başedebilmek için küçük şerlerde bulunmak caizdir" gibi bir sözdü sanırım.

Öğrencilere gelince; onları suçlamak yanlış.

Işık evlerine 7-8 yaşından itibaren verilen çocuklar, oradaki hoca abilerin zihniyetiyle kafaları biçimleniyor.

Doğruyu, yanlışı ayırdedemiyorlar.

Hatta normal çocuklarda bile bu var. Kendimden örnek vereyim:

Ortaokulda son sınıflararsı bilgi yarışması düzenlenmişti.

Bizim sınıfla sosyal hocası ilgileniyor.

Sınıfı temsilen 3 kişi seçildi. Sözcüsü bendim.

Sınava hazırlanırken, hoca "şu tür soru çıkabilir", "böyle bir soru sorabilirler" diye 6-7 tane tüyo verdi.

Yarışma sırasında o bahsettiği soruların hepsi çıktı.

Anladık ki, soruları hazırlayanlar arasındaymış. Bizi koruduğunu düşündük. Ve eleştirel bir anlayış aklımızın ucundan geçmedi.

Daha yaşımız 14-15, akıl edemiyorsun.

Ama diğer sınıflardan biri her soruyu takır takır yanıtlamış, 1. olmuşlardı. Biz 2. olabilmiştik.

Kuşku düştü içimize.

O sınıfın yarışmacı çocuklarından birinden öğrendik ki, onların hocası soruların tümünü vermiş.

O zaman eleştiri aklımıza gelmişti. Ve bu tür bir yardımın koruma değil, sahtekarlık olduğunu anlayabilmiştik.

Bu çocuklar da kendilerinin korunduğunu düşünmüşlerdir herhalde. Ya da dersane hocasının ne zeki biri olduğunu, dediğinin çıktığını. :)

bana mı öğretiyorsun benim okulda bolca var o çocuklardan fetocu çoğu hepsi de tam bir .iç hani daha hiç tanımasan bile yüzünü gördüğün an iğreneceğin tipten çocuklar bunlar ta doğuştan .ok suratlı doğar zihniyetleri de aynı fizikleri gibi .ok içinde yüzüyor. Bunlar vicdan azabı çekmezler çünkü sadece .içlik yapmayı bilirler yani hayatlarının her alanında yaptıkları için ygs dede şifreyi öğrenince hemen uygulamaları normal hiç kul hakkı falan düşümezler.. Beyinlerinin yıkanmasıyla alakası yok bu kalıtsal bir şey. Doğuştan .iç olarak doğmuşlar çünkü.

tarihinde VahsisBack tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...