Jump to content

Bir ayet yeter - bilimle çelişen

Recommended Posts

• İleti 118
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Suleyman Ates öyle kivirmis, mevdudi böyle kivirmis, Celal Yildirip salto attirmis bende gerdan kiriyor sorunuzu savusturuyorum tarzi bir cevap vermis birde hodri meydan demissin asil olarak benim ateit olark yazdigim ayetin sonradan o surenin icine yerlestirdigini sen bile ikrar etmissin daha ne hodri meydani, senin allahin bir kitabi toplu olarak indirememis toplayanlar kafasina göre ayet dizmis sen bana kuranin hepsini savunmaya kalkiyorsun.

Oku'dan baslayarak her ayetini senle tartisrim ama zirvalamaman sartiyle. Önce bana su bunu demis bu bunu demis demeden bu ayeti bir acikla sonra senle hodri meydana gecelim.

Sitelerde Paylaş

Ha gayret müslümanlar...

Az daha iteleyin ve kapın cenneti :)

O aslında ölye demiyor böyle diyor

Yok onu sen yanlış anlıyorsun böyle anlamalısın

En doğru şeydir ve çelişki yoktur

Komedi bu :D :D

Cennet için bu adamlar yedi sülalesini gözünü kırpmadan satar.

Laf anlatmayın boşuna.

Toşak geçmektir en iyisi...

tamam doğru biz cennet için uğrasıyoruz ya sen :D ne diye çabalıyorsunki 1 kişi daha Allah ı inkar edince ne kazanacaksın mesela :D hiç sadece hiç bumu :D

ama biz 1 kişi Allahı kabul ederse cenneti kazancaz ya sen kardeş ya sen !!!!

Sitelerde Paylaş

tamam doğru biz cennet için uğrasıyoruz ya sen :D ne diye çabalıyorsunki 1 kişi daha Allah ı inkar edince ne kazanacaksın mesela :D hiç sadece hiç bumu :D

ama biz 1 kişi Allahı kabul ederse cenneti kazancaz ya sen kardeş ya sen !!!!

Ben uğraşmıyorum.

Ben Ateistforumdayım.

Burada bana benzer insanlarla iletişim kuruyorum.

Sizleri de akıl hastası kabul ettiğimden bir şey anlatma yatırımı yapmıyorum.

Ayrıca inkar kelimesiyle ateizmin alaksı yoktur.

Sitelerde Paylaş

bir de duman (gaz) halinde bulunan evren'e (göğe) yöneldi , ona ve yeryüzüne "isteyerek veya istemeyerek gelin" dedik, ikiside "isteyerek geldik" dediler. fussilet 11

şimdi ayette geçen bir de kelimesi arapçada sümme kelimesidr bu kelime bir de anlamı taşıdığı gibi sonra daha sonra ve sonradan anlamlarıda taşır.ayette gaz diye çevrilen kelime ise arapça duhan dır duhan gaz halindeki bir maddedir havada az çok sabit duran küçük taneciklerden oluşur. şimdi dikkatini verin ayette evrenin gaz halindeki bir aşamadan geçtiği açık şekilde söleniyor ve Allahın iradesi sonucu bugunkü haline geleceği ayrı bir aşamaya geçirildiği anlaşılıyor.

şimdi bigbangtan sonra dünyanın güneşin yıldızların hemen oluşmadıgını bılıyoruz. evren hiç bir yıldız pluşmadan evvel gaz bulutu halindeydi. bu gaz bulutunun ana maddesi hidrojendi hidrojenden sonra en çok bulunan madde helyumdu. bu gaz bulutundan daha sonra oluşan yoğunlaşmalar ve sıkışmalar yıldızların, gezegenlerin oluşumunu sağladı. buraya kadar itirazı olan varsa gitsin bilim adamları ile tartışsın bütün bilim adamları bunu sölüyor aksini sölüyen yok bilim bu aşamada bunu kanıtlıyor. bugunkü dünyamız güneşimiz gece gördüğümüz yıldızlar bu gaz bulutunun alt kümesidr. şimdi hiç bir bilgisi olmayan hz muhammed ve hep cihadla uğraşan kılıçla savaşan muhammed acaba bunları nerden bilebnilirdi , kaldıki bu bilgilere bugunkü bilim adamları labarotuvar çalışmaları ve bir sürü deneyden sonra ulaşmışlardır hatta bir çok buluştan sonra ancak anlaşılabilmiştir.

kuranıjn bilimsel mucizelerinin sadece , bir muzice oluşsun kuranın dediğinin doğrulugu bir gün anlaşılsın diye söylenmedigini goruyoruz yoksa deseydiki kuran bir gun amerika baskanı bush olcak onun oglu su olcak afganıstabda su adam baskanlık yapcak gibi ayetler olsaydı sınavın anlamı kalmazdı her kes ınanırdı direk ama kuran indigi zamanda anlaşılamayacak bir çok bilgiyi vererek bize hak kitap oldugunu sölüyor işte bu sayede inanmak oakdarda koaly olmucak bazıları sizin gibi isi demagojiye dokcek ve bu gerceklerı gormucek bu ise kurandan sadece bir ayet bunun gibi daha yeni bilimin ulastıgı nice bilgiler var kuranda

yinede kapsamlı bilgi isterseniz biraz değineyim

gaz bulutu sıkışarak yıldızları oluştururken yaratılış kanunlarının çok ince şekilde çalıştırıldıgını görürüz çekim kuvveti olunca gaz bulutu içinde bir büzülme olur yıldızlar oluşur. çekim kuvvveti öyle bir çalıştırılırki yıldızlar oluşur ama eğer çekim kuvveti devam etse yıldızı bir kara deliğe çevirir ama öle olmaz işte burda bir irade söz konusu oluyor buda Allah ın iradesidir.

yerçekimini ölçülü şekilde hareket ettiriyor bu bile yaratıcının oldugunu gösterir ki bu sadece 1000 lerce örnekten birisi anlayana.

şayet yerçekimi olmasaydı ayı güneşi yıldızları birbirne bağlamak lasımdı yoksa anında uzaklaşırdı kara delik oluşurdu anlıcagınız bu yerçekimi yaratan kim acaba nasıl kendi kendine oluyor :)

işte newton yerçekimini buluyor ama oda evrenin bir gaz halinden geçtigini anlayamıyor cunku bilim yetersiz ozamanlar ancak 1796 da laplace bu fikri ortaya atıyor herşeyin bir gaz bulutundan oluştugunu

şu an bu kesin bir bilgidir tüm bilim sahasında

Artık dileyen kuran'ı düşünüp öğüt alsın. abese süresi 12. ayet

Sitelerde Paylaş

onikinciboyut...

şu ayete ne dersin??

49- Ve Biz, herşeyi iki çift yarattık. Umulur ki, öğüt alıp-düşünürsünüz.

49. Düşünüp ibret alasınız diye her şeyden (erkekli dişili) iki eş yarattık.

bünü canlılar çift mi yaratılmış? HAYIR. dişi ve erkek olmayan, kopyalanarak üreyen canlılar var.. al sana bilimsel çelişki.. buyur bakalım nasıl kıvıracaksın..

Sitelerde Paylaş

bir de duman (gaz) halinde bulunan evren'e (göğe) yöneldi , ona ve yeryüzüne "isteyerek veya istemeyerek gelin" dedik, ikiside "isteyerek geldik" dediler. fussilet 11

şimdi ayette geçen bir de kelimesi arapçada sümme kelimesidr bu kelime bir de anlamı taşıdığı gibi sonra daha sonra ve sonradan anlamlarıda taşır.ayette gaz diye çevrilen kelime ise arapça duhan dır duhan gaz halindeki bir maddedir havada az çok sabit duran küçük taneciklerden oluşur. şimdi dikkatini verin ayette evrenin gaz halindeki bir aşamadan geçtiği açık şekilde söleniyor ve Allahın iradesi sonucu bugunkü haline geleceği ayrı bir aşamaya geçirildiği anlaşılıyor.

şimdi bigbangtan sonra dünyanın güneşin yıldızların hemen oluşmadıgını bılıyoruz. evren hiç bir yıldız pluşmadan evvel gaz bulutu halindeydi. bu gaz bulutunun ana maddesi hidrojendi hidrojenden sonra en çok bulunan madde helyumdu. bu gaz bulutundan daha sonra oluşan yoğunlaşmalar ve sıkışmalar yıldızların, gezegenlerin oluşumunu sağladı. buraya kadar itirazı olan varsa gitsin bilim adamları ile tartışsın bütün bilim adamları bunu sölüyor aksini sölüyen yok bilim bu aşamada bunu kanıtlıyor. bugunkü dünyamız güneşimiz gece gördüğümüz yıldızlar bu gaz bulutunun alt kümesidr. şimdi hiç bir bilgisi olmayan hz muhammed ve hep cihadla uğraşan kılıçla savaşan muhammed acaba bunları nerden bilebnilirdi , kaldıki bu bilgilere bugunkü bilim adamları labarotuvar çalışmaları ve bir sürü deneyden sonra ulaşmışlardır hatta bir çok buluştan sonra ancak anlaşılabilmiştir.

kuranıjn bilimsel mucizelerinin sadece , bir muzice oluşsun kuranın dediğinin doğrulugu bir gün anlaşılsın diye söylenmedigini goruyoruz yoksa deseydiki kuran bir gun amerika baskanı bush olcak onun oglu su olcak afganıstabda su adam baskanlık yapcak gibi ayetler olsaydı sınavın anlamı kalmazdı her kes ınanırdı direk ama kuran indigi zamanda anlaşılamayacak bir çok bilgiyi vererek bize hak kitap oldugunu sölüyor işte bu sayede inanmak oakdarda koaly olmucak bazıları sizin gibi isi demagojiye dokcek ve bu gerceklerı gormucek bu ise kurandan sadece bir ayet bunun gibi daha yeni bilimin ulastıgı nice bilgiler var kuranda

yinede kapsamlı bilgi isterseniz biraz değineyim

gaz bulutu sıkışarak yıldızları oluştururken yaratılış kanunlarının çok ince şekilde çalıştırıldıgını görürüz çekim kuvveti olunca gaz bulutu içinde bir büzülme olur yıldızlar oluşur. çekim kuvvveti öyle bir çalıştırılırki yıldızlar oluşur ama eğer çekim kuvveti devam etse yıldızı bir kara deliğe çevirir ama öle olmaz işte burda bir irade söz konusu oluyor buda Allah ın iradesidir.

yerçekimini ölçülü şekilde hareket ettiriyor bu bile yaratıcının oldugunu gösterir ki bu sadece 1000 lerce örnekten birisi anlayana.

şayet yerçekimi olmasaydı ayı güneşi yıldızları birbirne bağlamak lasımdı yoksa anında uzaklaşırdı kara delik oluşurdu anlıcagınız bu yerçekimi yaratan kim acaba nasıl kendi kendine oluyor :)

işte newton yerçekimini buluyor ama oda evrenin bir gaz halinden geçtigini anlayamıyor cunku bilim yetersiz ozamanlar ancak 1796 da laplace bu fikri ortaya atıyor herşeyin bir gaz bulutundan oluştugunu

şu an bu kesin bir bilgidir tüm bilim sahasında

Artık dileyen kuran'ı düşünüp öğüt alsın. abese süresi 12. ayet

Aferim mükemmelsin, ama Bigidi Bidigi Bang Bang muhabbetine girmeden önce o surenin tümünü okusaydın bu kadar saçmalamak zorunda kalmazdın

Allah önce iki günde yeri yaratmış, dört günde rızıkları yetiştirmiş, iki günde de göğü yaratmış (bunların toplamının nasıl 6 gün olduğuna dair çeşitli kurgular yapılıyor tefsirciler tarafından). Önce yer sonra gök Big Bang ile bağdaşmaz

Sitelerde Paylaş

Adem ve Havva komedisi evrimle çelişiyor zaten. O yüzden bu kadar tantana çıkarıyorsunuz. Hristiyanlar rahat. Onlar bunu sembolik olarak gösterebildiler ve artık Papa bile evrimi kabul etti(ruh konusunda anlaşamıyoruz sadece). Biz çamurdan da olmadık :).

http://www.ilahiyatforum.com/forum/ayetler-isiginda-hz-adem-ve-hz-havva-kissasi-t121066.html?amp;

Burdaki ilk mesajdaki surelerin ilk ayetleri yeterince çelişiyor.

Tanrı neden o sonsuz gücüyle evreni 6 günde yaratabiliyorsa denebilicek tek şey vardır. O Really?

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran bastan sona pacavra,hepsi bilimi ters bana terso :ph34r:

paçavra dediğin kuran ilahı kitaptır.en ağzından okuru ve inananı var. yoksa diğer bilim kitapları gibi her sömestır döneminde bir değişmiyor.yazılanları sabit ve mantıklı.akla mantığıa ters değil bilakis idare şekli olarak ele alınmış ve uygulanmıştır.koca devletler ve imparotorluklar idare edilmiş.bu kitaba sakın paçavra deme.senin atalarında bu hak ve hukuka göre idare edildiler. bugün varsan ve bugün hür ve özgürsen kitaba borçlusun.

içinde yazılanlardan bir tanesi bilem yalan olduğunu ıspatlayın.rehbersiz kişi kaybolur.karanlığa itilir.yolunu kaybeder ve tüm sevdiklerini yitirir.yokluğu acıdır ne varki varlığının olduğunu bildiğin halde yokluğu daha acıdır.her an beklersin heran gözlersin.çıkıp gelebileceğini tekrar göreceğini bilmek umuttur.ve siz bu umuda iyice sarılın.çünklü tek aydınlığınız bu.YA REHBERİ OLSAYDI.bütün bu acılara, üzüntülere kederlere değermiydi.gözünüzün önündekilerin kıymetini iyi bilin.görmezden gelmeyin.zararı size ve sevdiklerinizedir.

Sitelerde Paylaş

paçavra dediğin kuran ilahı kitaptır.en ağzından okuru ve inananı var. yoksa diğer bilim kitapları gibi her sömestır döneminde bir değişmiyor.yazılanları sabit ve mantıklı.akla mantığıa ters değil bilakis idare şekli olarak ele alınmış ve uygulanmıştır.koca devletler ve imparotorluklar idare edilmiş.bu kitaba sakın paçavra deme.senin atalarında bu hak ve hukuka göre idare edildiler. bugün varsan ve bugün hür ve özgürsen kitaba borçlusun.

içinde yazılanlardan bir tanesi bilem yalan olduğunu ıspatlayın.rehbersiz kişi kaybolur.karanlığa itilir.yolunu kaybeder ve tüm sevdiklerini yitirir.yokluğu acıdır ne varki varlığının olduğunu bildiğin halde yokluğu daha acıdır.her an beklersin heran gözlersin.çıkıp gelebileceğini tekrar göreceğini bilmek umuttur.ve siz bu umuda iyice sarılın.çünklü tek aydınlığınız bu.YA REHBERİ OLSAYDI.bütün bu acılara, üzüntülere kederlere değermiydi.gözünüzün önündekilerin kıymetini iyi bilin.görmezden gelmeyin.zararı size ve sevdiklerinizedir.

yea yea yea. Ben bu saçmalığı daha öncede duydum. Hür olmamı buna mı borçluyum? Dünya'nın çoğu gökyüzündeki bir diktatöre taparken mi? Rehbersiz kişinin saçma bir şeyi rehber almak yerine yabaleceği daha iyi bir şey vardır. Rehber yazmak gibi. Bilim değişir çünkü yeni buluşlar onu değiştirir. Bilim dürüsttür. Bu hatalıydı der. Din bunu yapmayacak kadar yalancıdır. Hiçbir şeyi bu kitaba borçlu değiliz. Tarih boyunca en kanlı savaşlar dinler yüzünden olmuştur. Bu kitabın kendisi de vahşet yapmıştır. Kısasa kısası farz etmek, eşcinsellere işkence, irtidad edenleri öldürmek, kadınların haklarını kısıtlamak. Evet çok barışçıl, hür ve eşit bir dininiz var.

Bir dine inanmam gerekseydi budist olurdum. Şiddeti kesinlikle yasaklıyor. Var mı ötesi? Budizme saçma diyen kendi dinine baksın.

Not: Budist değilim.

Sitelerde Paylaş

Ama evet bir bakıma dediklerin doğru. Dinler ahlak öğretileridir. Ama hiçbir ahlak öğretisi bu kadar süre değişmeden kalamaz. Eğer kalırsa sorun çıkartır. Ki günümüzde olan da bu. Ama bu tanrıyı gerçek yapmaz. Sadece insanları inandırmak için uydurulmuş hikayelerdir.

Sitelerde Paylaş

Adem ve Havva komedisi evrimle çelişiyor zaten. O yüzden bu kadar tantana çıkarıyorsunuz. Hristiyanlar rahat. Onlar bunu sembolik olarak gösterebildiler ve artık Papa bile evrimi kabul etti(ruh konusunda anlaşamıyoruz sadece). Biz çamurdan da olmadık :).

http://www.ilahiyatforum.com/forum/ayetler-isiginda-hz-adem-ve-hz-havva-kissasi-t121066.html?amp;

Burdaki ilk mesajdaki surelerin ilk ayetleri yeterince çelişiyor.

Tanrı neden o sonsuz gücüyle evreni 6 günde yaratabiliyorsa denebilicek tek şey vardır. O Really?

onlar zaten allahı insan suretiyle çizmekle ve isanında onun oğlu demekle sizden bir farkları kalmadı.onları örnek alıyorsan en ağzından bir ilahi gücün varlığını kabul etmen gerekli.yada isanın nebiliğini.

papa evrimi kabul edebilir sende kabul edebilirsin ama bizler kabul etmiyoruz.bizler insanız hitlerin yaratmaya çalıştığı gibi ari saf ırk ta değiliz.hele hele üstün ırk hiç değiliz alt tarafı allaha kulluk eden müminleriz.siz istediğinizi söyleyebilir istediğiniz kılığa girebilirsiniz. ne varki bizler kendimizi insan ve kul olarak gördüğümüzden dolayı sizlerden farklıyız.inançlıyız ve iradeliyiz.sizler gibi akıllı ve mantıklı değiliz.

minnacık bir atomun (eşeyli veya eşeysiz üreme sonucu )bütün mahlükatı ve kainatı yarattığına inanıyorsunuz ama bizim toprk ve çamur maddelerinden yaratıldığımıza inanmıyorsunuz.aklınıza ve mantığınıza sığınıyorum ama ya sizler hakikat hayvandan geldiğiniz yada biz hakikat toprak ve çamurdan yaratıldık .seçim hakkı sizin.

Sitelerde Paylaş

yea yea yea. Ben bu saçmalığı daha öncede duydum. Hür olmamı buna mı borçluyum? Dünya'nın çoğu gökyüzündeki bir diktatöre taparken mi? Rehbersiz kişinin saçma bir şeyi rehber almak yerine yabaleceği daha iyi bir şey vardır. Rehber yazmak gibi. Bilim değişir çünkü yeni buluşlar onu değiştirir. Bilim dürüsttür. Bu hatalıydı der. Din bunu yapmayacak kadar yalancıdır. Hiçbir şeyi bu kitaba borçlu değiliz. Tarih boyunca en kanlı savaşlar dinler yüzünden olmuştur. Bu kitabın kendisi de vahşet yapmıştır. Kısasa kısası farz etmek, eşcinsellere işkence, irtidad edenleri öldürmek, kadınların haklarını kısıtlamak. Evet çok barışçıl, hür ve eşit bir dininiz var.

Bir dine inanmam gerekseydi budist olurdum. Şiddeti kesinlikle yasaklıyor. Var mı ötesi? Budizme saçma diyen kendi dinine baksın.

Not: Budist değilim.

savaşı yapan ve savaşan kimler.peki gerçekte evrim olsaydı o zaman ne için savaşırdık .dünyayı ve doğayı daha mükemmel bir hale getirmek içinmi.kusura bakma ama atom bombasını ve silahları biz insanlar yaptık ve kullanıyotuz.va bunu tanrıya mal edmezsin. çünkü yaptığın kötülüğün aldığın canın hesabını vermeyecekmisin sanıyortsun.yanına kar kalır sanma onun cezasınıda göreceksin.ama siz bunada inanmadığınız için bu konuya girmeme gerek yok.işte bizi farklı kılanda bu.Bazan hayvani iç güdülerimize hakim olamayıp karşıdakilere veya çevremizdekilere zarar verebiliriz.ama neticede bunun bedelini öderiz.

din yalancı değildir .bunu uygulayanlar ve tatbik edenler yalancıdır. bu ikisini karıştırma.din asıldır ve gerçektir ne varki bunu uygulayanlar kendi akli ve mantıki yönden uygulamaya ve kendi yorumlarına göre fetva vermeye kalkarlarsa kaos oluşur ve bunun neticesindede istenmedik olaylar vuku bulur. ama bunun nedeni ve suçlusu din değil kendi mantıklarına göre hareket eden va bunlardan çıkar sağlamaya çalışan biz hayvani insanlardır.kendi, egolarımızı kendi nefislerimizi ve mantıklarımızı tatmin etmek için isteyerek ve bilerek herşeyi yıkmaya ve bozmaya bayılırız.

demek istediğim allah dini indirdi. lakin uymayı insanlara bıraktı.herkez dört dörtlük olsaydı o zaman şeytana ve cehenneme ne gerek vardı.

Sitelerde Paylaş

Hitlerin yaptığı şey bambaşka bir olaydı. Onun hristiyanlıkla bir alakası yoktu. Onun yobazlığıydı sadece. Mhp'nin yapmak istediği faşizmi de müslümanlıkla bağdaştırabiliriz o zaman. Dinsel irade dediğin irtidad edenleri öldürmekse, kadınları erkeklerle eşit tutmamaksa sağol ben almiyim. Bizim de irademiz var ama irademizi dinle sağlamıyoruz. Ben kavga bile etmiyorum. Gereksiz bir şey. Kan davaları dinle alakalı. Bir bizden bir onlardan mantığı sizlerden çıkma.

Ah evet işte doğru dedin. Sen kulsun. Sen dua et ben senin yerine düşünürüm. Bak burdaki her ateistin kendi rehberleri var. Hatta siz daha barışçıl olduğunu düşünüyorsanız diye söylüyorum. Amerikan hapishane raporlarına bir bakmanı tavsiye ediyorum. Amerika'nın yüzde 13 ila 15 gibi bir kısmı ateisttir. Amerika'daki hapishanlerin mahkumlar arasındaki orana göre ateistlerin oranı yüzde 0.02. Müslümanların yüzde 15 olması lazım. Hristiyanların yüzde 75. Geriye kalanlar ise Others olarak geçiyordu.

Bizi durduran iki şey var. Akıl ve mantık.

Sanarsın sizin dininiz hep vardı. Tabular devrinde(tanrılar ve dinlerden eski zamanlarda) ne halt yiyorlardı peki?

Sitelerde Paylaş

Ama evet bir bakıma dediklerin doğru. Dinler ahlak öğretileridir. Ama hiçbir ahlak öğretisi bu kadar süre değişmeden kalamaz. Eğer kalırsa sorun çıkartır. Ki günümüzde olan da bu. Ama bu tanrıyı gerçek yapmaz. Sadece insanları inandırmak için uydurulmuş hikayelerdir.

bundan senin kendi yorumlamaların.kendi mantığın ve aklının eserleri.lakin her akıl bir değildir.senin ret ettiğini ve kabul etmediğini diğeri kabulve tasdik eder. sana saçma geleni uyduruk geleni öteki gerçek ve hakikat olarak kabul eder.lakin sen burada hiç yokmuş gibi sanki senbunun canlı ispatı gibi fetva veriyorsun.gözünle görmüş şahit olmuş ve onunla berabermişin gibi yorumluyorsun.

tanrıyı gerçek yapıp yapmayacağı senin mantığına kalmış bir olay değildir.bir laf var birisi düşer köyün öteki ucundaki öldüğünü söyler .sen işte bu öldüğünü söyleyensin.çünkü olay yerinde bilem olamdığın halde şahit olmadığın bir olaya ve sırf kulaktan dolma bir hadiseye böyle söylemek ne kadar yanlışsa bilinçsiz ve aklının ve mantığının sınırlarının ötesinde bir olaya yalancı tanıklık etmen yanlış.

benim rehberim ve inancım sayesinde kendi mantığım ve aklıma esir olmamaya çalışıyorum.akıl ve mantık dipsiz bir kuyu gibidir içine girdinmi bir daha çıkışın olmaz.bu yüzden rehberini muhakkak yanına al.

Sitelerde Paylaş

İşte sizin sorununuz bu.Hala 1400 yıl evvelden yaşamaya çalışıyorsunuz. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir diye bir söz vardır.Güzel bir söz.Değişmek zorundasınız.Çağa ayak uydurun yoksa silinip gideceksiniz.Bir kaç bedevinin hareketlerini kendinize model olarak almayın.Kendi aklınızı kullanıp kendi doğrularınızla yaşayın.

1400 sene önce ne olmuşsa olmuş.Bırakın, günümüze bakın.Dünyaya bakın.Medeniyete ayak uydurmaya çalışın.Ama şu Kuran denen masal kitabından bi kurtulup gerçeğe dönün yahu.

Sitelerde Paylaş

Hitlerin yaptığı şey bambaşka bir olaydı. Onun hristiyanlıkla bir alakası yoktu. Onun yobazlığıydı sadece. Mhp'nin yapmak istediği faşizmi de müslümanlıkla bağdaştırabiliriz o zaman. Dinsel irade dediğin irtidad edenleri öldürmekse, kadınları erkeklerle eşit tutmamaksa sağol ben almiyim. Bizim de irademiz var ama irademizi dinle sağlamıyoruz. Ben kavga bile etmiyorum. Gereksiz bir şey. Kan davaları dinle alakalı. Bir bizden bir onlardan mantığı sizlerden çıkma.

Ah evet işte doğru dedin. Sen kulsun. Sen dua et ben senin yerine düşünürüm. Bak burdaki her ateistin kendi rehberleri var. Hatta siz daha barışçıl olduğunu düşünüyorsanız diye söylüyorum. Amerikan hapishane raporlarına bir bakmanı tavsiye ediyorum. Amerika'nın yüzde 13 ila 15 gibi bir kısmı ateisttir. Amerika'daki hapishanlerin mahkumlar arasındaki orana göre ateistlerin oranı yüzde 0.02. Müslümanların yüzde 15 olması lazım. Hristiyanların yüzde 75. Geriye kalanlar ise Others olarak geçiyordu.

Bizi durduran iki şey var. Akıl ve mantık.

Sanarsın sizin dininiz hep vardı. Tabular devrinde(tanrılar ve dinlerden eski zamanlarda) ne halt yiyorlardı peki?

zaten bizi hayvanlardan ayıran yegane özellik akıl ve mantık değilmidir.bir aklını ve mantığını kullanmak var ve iki ona esir olmak var. sana şu kadar söyliyeyim senin özlemini duyduğun ve rüyalarına giren yaşamı ben yaşadım .evet komünist bir ülke inançsız bir ideoloji evrim kitapları ve tarihi. git başkasına anlat yalanlarını.

akıl ve mantıktanm sözediyorsun ben zaten allahı onlar sayesinde buldum ama içinde kaybolmadım.ama inanki öyle bir ahlaki çöküş, öyle zorbalıllar ve şiddet olduki.ama insanlar tek çarelerinin allaha sığınmakta buldular. topun merminin karşısında, askeri ideolojinin ve komitenin karşısında sadece inançlı ve iradeli insanlar hayatta kalabildi.gerisi sindirildi ve köle edildi.

sana kuranı kerim gibi masal gelen bu anlattıklarımı ben bizzat kendim yaşadım ve tanığım .sakın bana evrimden inançsız bir ideolojiden bahsetme.kendi vatan toprakları içinde kendi sınırları içinde kaybıolmuş koca bir ulus gördüm ben. ne sesi ne varlığı belli olan bir ulus.

evinde kitaptan veya bilgisayarından veya arkadaş çevresinden özentiyle öürendiğin bu inansızlığı ben yaşadım.

Sitelerde Paylaş

İşte sizin sorununuz bu.Hala 1400 yıl evvelden yaşamaya çalışıyorsunuz. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir diye bir söz vardır.Güzel bir söz.Değişmek zorundasınız.Çağa ayak uydurun yoksa silinip gideceksiniz.Bir kaç bedevinin hareketlerini kendinize model olarak almayın.Kendi aklınızı kullanıp kendi doğrularınızla yaşayın.

1400 sene önce ne olmuşsa olmuş.Bırakın, günümüze bakın.Dünyaya bakın.Medeniyete ayak uydurmaya çalışın.Ama şu Kuran denen masal kitabından bi kurtulup gerçeğe dönün yahu.

doğru insanlar 1400 sene evvel hayvani zakaya sahiptiler değilmi.akılları ve iradeleri yoktu.ancak kendi karınlarını doyurup mağaralarına çakilip uyumaya becerebiliyorlardı.günümüzde nasılarablar, yatlar, katlar, bilgisayarlar uçaklar, vs. eeeeeeeeeee bunlar ne işe yarıyor daha güzel uyumamız daha güzel yemekler pişirmemiz daha rahat etmemiz için.gene ucu bizlere dukundu.

sen varya kendini 1400 sene evvel yaşamış bir adfamdan daha akıllı olarak görüyorsun ama yanılıyorsun.o adam hayvan kürkünden elbise yapmayı becerebiliyorsa, o adam hokkanın içinde mürekkebi kullanarak yazı yazmayı becerebiliyorsa o adam ticaret yapabiliyorsa, o adam o çoö şartlarında hayatta kalabiliyorsa inanki senden daha akıllı becerikli,yetenekli ve akılını daha fazla kullanıyor demektir.bugün bilimin be teknolojin varsa onların buldukları kaleme alıp yazdıkları olmasaydı senin tarihin ve geçmişin bilem olmayacaktı.kendini amma akıllı sanıyorsunya.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...